Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony. Początki z Terrano - jakie opony na szosę i do lasu :)


Rafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja też właśnie słyszałem, że km2 trochę gorzej robi w błocie. Niestety opony znajdują się 200km ode mnie, więc jak się zdecyduje to kawałek drogi mam. Rozmiar 235x70x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłbym BF-y , niektórych nalewek nie da się wyważyć

zastanawiam się dlaczego chcesz się tłuc 400km po opony, przesyłka kurierska nie powinna kosztować więcej niż 120zł

poproś gościa o fotki, zapytaj czy nie były naprawiane

jeżeli faktycznie leżały 2 lata w garażu, to okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się zgodzę z kolegami - nie lubię KM2 ale zawsze oryginał to oryginał.

Co do jazdy 400km po opony - to wysyłałem w tym roku komplet opon gdzieś nad morze i wyszło mnie 76zł za komplet (sendit.pl - mam nadzieje że mnie za reklamę nie skarcą) - tak że chyba nie opłaci się jechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt przejazdu wyniósł mnie niecałe 80 zł bo jechałem plaskaczem, więc nie ma tragedii. Zdjęcia mi wysyłał ale na zdjęciach niewiele było widać. Niestety mimo osobistych oględzin opon, dzisiaj u wulkanizatora okazało się, że "okazja" chyba wyjdzie mi bokiem. Dwie opony mają pęknięcia od wewnętrznej strony (uwidoczniły się dopiero przy mocnym naciśnięciu opony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach jeżdżenia po górach stwierdzam że, opony discoverer cooper STT sie nie nadają :(

to jest opona na błoto i trawę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STT to opona MT uniwersalna jeżeli można ją tak nazwać - na błoto i asfalt - ja się przymierzam teraz do Silverstone MT-117 SPORT - bardziej agresywna - ale kolega Łysy który użytkował takie twierdzi że na asfalcie też jest cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "pilot" (kierunkowa) ... może dzięki temu jest cichsza

O simexie wspomniałem jako o twardej gumie

Minęliśmy się postami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mt 117 sport jest jako 3 w kolejności po simexie ja na nie nie narzekałem .wiadomo że jak każdy Mt-ek w zmiennych warunkach pogodowych prosi o spuszczenie nogi z gazu i uruchomienie szarych komórek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się prezesie ale tobie wystarczy 32 bo na tych co masz i tak robisz furorę. A poza tym to nie opony robią tylko kierowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łysy ;-) Sam szukam zamiennika kumho i nie wiem co mam wybrać. Mt117 jest 31" albo 33". Druga opcja to dynapro mt, bo skoro mamy jechać za rok do Rumunii to agresywny mt odpada. Hankook byłby idealny na taką wyprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to kiedyś - i w sumie mieszczę się w zakresach zawartych w konkluzjach :) - no prawie

Ponadto nie zgodzę się z autorem w kilku kwestiach:

Układ kierowniczy / trawersy - auto twierdzi że zmiana opon na większe powoduje zmniejszenie konta skrętu oraz zmianę (niekorzystną) środka ciężkości - ale nie bierze pod uwagę że wraz z wymianą opon na większe zmieniamy także felgi na takie z mniejszym ET - a to z kolei ma w zamyśle powodować powrót do fabrycznych (lub nawet lepszych) parametrów.

Faktem natomiast pozostaje że wszelkie zmiany trzeba robić z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora, za 35 chcieli 920zł/szt, podczas gdy 32 kosztują ok 500zł/szt

A więc różnica w cenie jest ogromna. Niestety ciężko jest kupić nowe mtki za mniej niż 500 zł. Można oczywiście nalewajki ale po co ryzykować...

Poczytajcie i przemyślcie czy warto iść aż tak daleko?http://www.polskioffroad.com/ART/wieksze_kola.html

35" w parchu saydaka czy 32" w moim t1 to górna granica zdrowego rozsądku wiec raczej nie ma się co obawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35" w parchu saydaka czy 32" w moim t1 to górna granica zdrowego rozsądku wiec raczej nie ma się co obawiać.

Tak naprawdę ja się przymierzam do 285x85r16 - a to jest jakieś 34-34,5" i to jeszcze wąskie relatywnie - ok 11-11,5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to przyszedł czas na zmiany w binladenie.

Wysłużone bulwarówki z 2005 roku

https://drive.google.com/open?id=0B_aSvFK_DgkYNDM2cVBKbkNZVjQ

 

zostały zamienione na MATADORy IZZARDA A/T

https://drive.google.com/file/d/0B_aSvFK_DgkYTV9JV3Z0djZjcEU/view?usp=sharing

 

Dzięki Rafi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...