Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony. Początki z Terrano - jakie opony na szosę i do lasu :)


Rafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem bo nam się  tu  zaraz  zrobi "Cats" z powaznego tematu:)


Czy jeżeli drążek jest w takim  położeniu    <a href=http://zapodaj.net/fd87d66154424.jpg.html>20150119_150953.jpg</a>                                 to  oznacza to że jest w nominalnym  położeniu czy że jest już podkręcony ?

Edytowane przez Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję , ale jeśli regulacji juz nie ma tzn że ktoś już  pewnie  kręcił  a dwa tysie na nowe raczej mnie nie  swędzi. A tak na marginesie to mechanik  ze  mnie  żaden więc spier..ć coś  to u mnie  bardzo  szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę ten  temat


Dziś  zrobiłem pomiar na twardym,  na oponach AT 235/70/16  od posadzki  do pierwszego rantu na drzwiach  jest 80 cm , wieczorem jadę  zobaczyć na warsztat co da sie zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zwaliła  mnie  angina  jak  małe  dziecko , migdały jak orzechy  włoskie i  cztery  dni  na jogurtach , polecam wszystkim chcącym  schudnąć , w środe dopiero będę wiedział  ile mozna  dzwignąc  maleństwo.


A więc uporałem się  z  wieloklinem na drążkach , i moje pytanie  brzmi   ile  mogę  bezpiecznie podnieść  auto ( bez żadnych przeróbek) i jak to zmierzyć np. ile centymetrów ma być od posadzki powiedzmy do rantu nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 cm od sirodka koła do rantu błotnika to jest lift  2 całe bynajmniej ja tak miałem przy tylnym kole po dodaniu sprężyn + 2 cale .  oryginalnie to jest jakieś 48/49 cm . Mówię  o t2 .

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam prośbę o poradę na temat ogumienia. Po zakupie zastałem następujące opony w moim aucie. Przód michelin 4x4 aplin 255/75R15 M+S i tył michelin X radial LT 31x10,50R15. Zostawić tak jak jest czy dobrać 4 identyczne (według niektórych to są odpowiedniki)? Wiem, że chciałbym zakupić w przyszłości jakieś oponki typowo turystyczne, na dalsze podróże, typowo na asfalt. Te chciałem zostawić na zimę i jazdę w terenie. Może jednak trzeba najpierw uporządkować ten zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia czasu ... i coraz częściej zaczniesz zjeżdżać z asfaltu, nawet weekendowo

Najlepszym kompromisem będą opony AT ... na asfalcie niezbyt głośne, w zimie całkiem sprawne i w błocie też wystarczą  :whistle:

polecam BFG AT ... super gumy  :showoff:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie inne wielkości opon 255/75/15 to 30/10.5/15  a przód masz 31c czyli 265/75/15.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę na temat ogumienia. Po zakupie zastałem następujące opony w moim aucie. Przód michelin 4x4 aplin 255/75R15 M+S i tył michelin X radial LT 31x10,50R15. Zostawić tak jak jest czy dobrać 4 identyczne (według niektórych to są odpowiedniki)? Wiem, że chciałbym zakupić w przyszłości jakieś oponki typowo turystyczne, na dalsze podróże, typowo na asfalt. Te chciałem zostawić na zimę i jazdę w terenie. Może jednak trzeba najpierw uporządkować ten zestaw?

 

nie ma tak naprawdę czegoś takiego jak odpowiednik ....

 

zmierz obwód jak będzie spora rożnica to koniecznie wymienić, jak nie to na spokojnie wymienić

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko zmierzę i jak nie będzie dużej różnicy to zostawię ten zestaw na zimę. Także rozglądam się za BFG AT. Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania z innymi AT ale ... naprawdę potrafią dużo  :showoff:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odkopię temat

Przymierzam się do wymiany kompletu opon.

Rozmiar jaki posiadam to 235/70R16.

Zastanawiam się nad oponami Hankook Dynapro ATM RF10.

70% czarne 30% teren

Ktoś z Was miał do czynienia z tymi oponami?

 

 

163_0710_04z+hankook_test_drive+RF10_tir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie po zakupie  auta  ale  były  zbyt zdarte żebym mógł coś  powiedzieć , ja mam do sprzedania  swoje  Matadory w w/w  rozmiarze jeżdziłem na nich kilka  miesięcy , jak nie zapuszczasz się w bagna to możemy zrobić interes bo mówie od  razu że do terenu sie nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do jazdy po  czarnym  nie  miałem żadnych uwag ,fakt że opony nowe, nie wiem  co sie z  nimi  dzieje   po  powiedzmy dwóch trzech  sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

planuję kupić opony typu mt, a że samochodem jeżdżę raczej weekendowo to mam dylemat, czy kupić nowe nalewki z bieżnikiem BFG MT km1 czy używane czeroletnie BFG MT km2 (podobno leżały w garażu 2 lata) z tego co mówi właściciel to mają około 12mm wysokości bieżnika. Oba komplety są w cenie około 800zł. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KM2 podobno nie robi tak jak KM1 ale jak cena podobna ja bym brał w tej kasie oryginał KM2.

 

Gdzie żeś namierzył te KM2 ? Na 16" czy 15" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...