Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony. Początki z Terrano - jakie opony na szosę i do lasu :)


Rafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ani na jednych ani na drugich nie wygląda dobrze  :devil:

binladen służy do ciągania przyczepy z końmi i nie kuś błotem bo to się dla mnie źle skończy :D

Napisz jak z trakcją na suchym i mokrym, bo w necie nie mają zbyt pochlebnych recenzji.

OKi, przejechałem około 1200km z czego 800km po czarnym suchym i 400 po mokrym.

Zdarzyła się też jazda a raczej manewrowanie po mokrej trawie, błocie po felgi i grząskim piachu.

Jazda 50% z przyczepą* i 50% bez przyczepy.

Nawierzchnia:

- sucha - głośnie ale w normie, jazda bez uwag, hamowanie bez uwag, jestem zadowolony :D

- mokra - głośnie ale w normie, jazda bez uwag, hamowanie bez uwag, lepiej hamuje niż na poprzednich oponach, jestem zadowolony :D

- mokra trawa, błoto, grząski piach - tylko 4x4 inaczej wozi tył na boki i zakopuje się, na poprzednich oponach nie było szans ruszyć z przyczepą z błota nawet z reduktorem, jest OKi :D

 

Co najważniejsze, na poprzednich oponach ściągało w prawo, po zmianie nic nie ściąga.

_________

* przyczepa czterokołowa DMC 2000kg /sprawny :) hmulec najazdowy/, pusta waży około 850kg, obciążona od 1500 mawet do 2100kg

Edytowane przez SieneK_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, pewno już był ten temat poruszny wcześniej ale nie mogę nic znaleźć. Mam pytanie odnośnie opony 245/75/R16 czy zmieści się ona do Terrano I rok 1990 bez żadnych cięć? I czy ktoś jeździ na takich: Goodyear Wrangler Duratrac MFS OWL 245/75R16 i jak się one spisują? Czy może wybrać coś innego, auto jeździ 70% szosa 30% teren.

Edytowane przez Mariusz07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś pytać czy są  dostępne ? bo jak na wiosnę tego roku chciałem takie zapodać to obdzwoniłem chyba z pięć sklepów i nigdzie nie  było , a na stronach oczywiście wisiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam T2 i   jeżdżę na 245/75/16  musiałem tylko trochę podciąć chlapacze  , aha tylko ja mam fele z et -10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam T2 i   jeżdżę na 245/75/16  musiałem tylko trochę podciąć chlapacze  , aha tylko ja mam fele z et -10

T2 jest wyższy od T1 więc raczej się nie zmieszczą, chciałem je kupić ale są tylko w tym rozmiarze więc nie wiem co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ryzykował i zamawiam 225/75/R16 Federal Couragia MT też fajna opona i zalecana przez producenta na stalowych orginalnych felgach DOBRA CENA I 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...