Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Naglosnienie naszego auta


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak bez uszkodzeń zdjąć boki przednich drzwi? Zamierzam wymienić przednie głośniki ale boję się ze coś tam oderwę a nie widzę wkrętów ani nic innego co poza tymi durnymi zatrzaskami trzymają cały bok.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieeer,musisz oderwać boczki od dołu.Pooglądaj wcześniej czy nie ma gdzieś zaślepki ukrywajacej śrubę.Jeżeli nie ma to wszystko jest do odkręcania pod boczkiem.Przynajmniej tak to wygladało jak obserwowałem uszczelnianie drzwi i lusterek w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum podawał już ktoś link do ruskiego filmu na YT gdzie gość demontował boczki do oklejania szyb

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w J11, ale w J10 są dwie śruby, które są pod srebrnym plastikiem na rączce do zamykania drzwi. Tu może być podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już założyłem nowe głośniki.

Poszedłem na łatwiznę ale się udało. Oderwałem tylko dolną część boczków i odchyliłem całość wkłądając sobie między drzwi a odchylony bok starą bytelkę po oleju Mobile !:) 

Miejsca było akurat na tyle aby odkręcić te 3 śrubki i założyć nowe głośniki. I tu uwaga. Głośniczki są identyczne jak w moim starym nocie wiec i dystanse pasowały idealnie od nota. Cała operacja trwała może 20 minut na obu drzwiach przednich. Jedynie co mnie przeraziło to znów przewody cienkie jak włos do tych głośników. Sytuacja identyczna jak w note ;(

Dzięki chłopaki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już założyłem nowe głośniki.

Poszedłem na łatwiznę ale się udało. Oderwałem tylko dolną część boczków i odchyliłem całość wkłądając sobie między drzwi a odchylony bok starą bytelkę po oleju Mobile ! :)

Miejsca było akurat na tyle aby odkręcić te 3 śrubki i założyć nowe głośniki. I tu uwaga. Głośniczki są identyczne jak w moim starym nocie wiec i dystanse pasowały idealnie od nota. Cała operacja trwała może 20 minut na obu drzwiach przednich. Jedynie co mnie przeraziło to znów przewody cienkie jak włos do tych głośników. Sytuacja identyczna jak w note ;(

Dzięki chłopaki za pomoc.

Mógłbyś napisać jakie to głośniki i jaki efekt udało się osiągnąć? Domyślam się, że żadnej zwrotnicy nie montowałeś. Ja zamontowałem mały subwoofer pod fotelem i efekt mnie zadowala, jednak prostota montażu, którą opisałeś brzmi kusząco:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki jak z linku http://allegro.pl/hertz-dcx165-nissan-navara-frontier-fiera-hardbody-i5568182255.html Dystanse miałem z MDF po Note (są identyczne). 

Oczywiście link powyżej jest przykładowy  bo ze sprzedawcą z właśnie tego linku mam złe doświadczenia.

Co do dźwięku. Każdy słyszy inaczej więc mogę tylko opisać co ja słyszę (np moja żona nie widzi różnicy he he). Głośniki prawie do konca potencjometru idą bez większych zniekształceń. Barwa dźwięku jest znacznie szersza a basik przyjemny (miękki). W note te głośniki brzmiały bardzo metalicznie (tak jak by chciały ale nie mogły się rozkręcić) i to mnie denerwowało i gdybym go nie sprzedał pewnie bym wygłuszył drzwi w końcu - tu jest o niebo lepiej ale przydało by się założyć matę wygłuszającą dla poprawy dźwięku.

 

Dodatkowo teraz w aucie czuć delikatnie muzykę też na ciele a nie tylko w uszach.  :)  Jednak mimo to ciągle mi tam jeszcze brakuje trochę subwoofer-a i zastanawiam się czy w przyszłości nie założyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie takie coś (Peiying):

post-59114-0-19690300-1439990175_thumb.jpg

 

Ustawiony jest na połowę mocy. W połączeniu z Helixami, w końcu jestem zadowolony z dźwięku w moim aucie :) Bardzo brakowało subwoofera. A pomyśleć, że leżał pewien czas nieużywany w garażu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralem auto z serwisu. Chyba cos bylo w sofcie robione bo mialem skasowane moje rekordy spalania, ale i zdaje sie, ze radio tez troche wiecej basow dostalo. Albo mi sie tylko zdaje..., ale nie, mysle ze odrobine mniej plasko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Audio w naszych QQ jest naprawdę do bani. Oddałem auto do warsztatu i efektem jego pracy jest wymiana wszystkich głośników + maty czego efektem nie jest jeszcze w 100% zadowalający jak dla mnie system audio ale przynajmniej pojawił się bas który dochodzi z tylnej części auta i fajnie się komponuje z przednimi głośnikami. Na przód poszły JBL GXC600C a tył Infinity 6502ix. Brakuje zmiany oprogramowania tego badziewnego radia ale teraz można już zaakceptować te dźwięki. Polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy założone maty zmniejszyły przy okazji poziom hałasu? Ile Cię to kosztowało jeśli można zapytać?

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała operacja zamknęła się w kwocie 900 zł. Poziom hałasu mi nie przeszkadzał przed ani nie przeszkadza po. Z tego co się najbardziej szumi to okolice ogromnych lusterek oraz relingów dachowych. Powiem tak , dając głośniczkom do wiwatu podkręcając moc basów , które nieźle wprawiają w wibracje wszystkie szyby , nie dochodzą do mnie żadne inne hałasy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara prawda...głośniej radio i nie ma szumów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Michalmiko, a w jaki sposób masz podłączony ten sub??, też przymierzam się do zakupu takiego tylko nie wiem skąd wziąć sygnał remote do uruchomienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie proszę co rekomendujecie do instalacji w tylne drzwi naszych QQ- to co tam jest fabrycznie to jakieś pierdzitka. Szukam głośników które dobrze zgrają się z naszym wyszukanym fabrycznym radiem. Instalacja dystansu to oczywiście nie problem ale chciałbym uniknąć innych modyfikacji tak by montaż zajął 1-2 piwka wieczorową porą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko, a w jaki sposób masz podłączony ten sub??, też przymierzam się do zakupu takiego tylko nie wiem skąd wziąć sygnał remote do uruchomienia 

Sygnał "dźwięku" pociągnięty od jednego z przewodów wychodzącego na głośnik

Zasilanie z gniazdka w bagażniku (dorobione we własnym zakresie) - stałe napięcie

Sygnał do uruchamiania suba z gniazdka (też dorobione) w podłokietniku - zasilanie mam tam po stacyjce.

 

 

podpowiedzcie proszę co rekomendujecie do instalacji w tylne drzwi naszych QQ- to co tam jest fabrycznie to jakieś pierdzitka. Szukam głośników które dobrze zgrają się z naszym wyszukanym fabrycznym radiem. Instalacja dystansu to oczywiście nie problem ale chciałbym uniknąć innych modyfikacji tak by montaż zajął 1-2 piwka wieczorową porą.

 

W poprzednim samochodzie, jak i QQ J10 mam Helixy. Z tyłu mam dwudrożne, a z przodu zestaw jednodrożne + zwrotnica + tweetery w słupkach przy lusterkach.

Nie wiem czy mam podświadome wrażenie, że jest lepiej, ale w międzyczasie za głośnikami w drzwiach przylepiłem bitumiczną matę.

Pamiętaj jeszcze, żeby kupić przejściówki do instalacji głośnikowej Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie dla posiadczy wersji acenta z małym wyświetlaczem - podczas sluchania radia następuje jakby stłumienie dźwięku, radio zaczyna grać głucho. Miał ktoś taki problem i może wie jak go rozwiązać?

Edytowane przez filemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadczy wersji acenta z małym wyświetlaczem - podczas aluchania radia następuje jakby stłumienie dźwięku, radi zaczyna grać głucho. Miał ktoś taki problem z tym radiem i może wie jak go rozwiązać?

 

Ja mam wprawdzie wersję N-Tec ale taki efekt występuje u mnie, gdy radio przełącza się między stacją DAB a FM. Po przełączeniu na FM dźwięk staje się bardziej głuchy, pozbawiony wysokich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie, jak i QQ J10 mam Helixy. Z tyłu mam dwudrożne, a z przodu zestaw jednodrożne + zwrotnica + tweetery w słupkach przy lusterkach.

Nie wiem czy mam podświadome wrażenie, że jest lepiej, ale w międzyczasie za głośnikami w drzwiach przylepiłem bitumiczną matę.

Pamiętaj jeszcze, żeby kupić przejściówki do instalacji głośnikowej Nissana.

michjalmiko, jakie konkretnie te Helixy, jakie dystanse i co konkretnie masz na myśli pisząc o przejściówkach? (chciałem ciąć i lutować, ale mogę też po Bożemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam zestaw Helix B 62C, natomiast w tylnych drzwiach Helix B 6X

http://archiwum.allegro.pl/oferta/kultowe-helix-b-62c-dystanse-mdf-lub-maty-gratis-i3647168675.html

http://archiwum.allegro.pl/oferta/glosniki-helix-b-6x-120w-dystanse-mdf-lub-maty-i3609343821.html

 

Po co ciąć, jak przejściówki masz za parę groszy :) Zawsze możesz bez strat wrócić do oryginału

http://allegro.pl/zlacze-glosnikowe-nissan-murano-note-dacia-lodgy-i5939929177.html

 

Tu jest filmik co prawda z lusterkiem fotochromatycznym, ale słychać w tle moje nagłośnienie. Na moje ucho jest trochę "spłaszczone" na nagraniu + dmuchający nawiew.

W rzeczywistości dźwięk jest bardziej soczysty na wyższych tonach. Nie wiem czy na głośnikach w laptopie to dobrze usłyszysz, ale jak masz przy komputerze zewnętrzy zestaw nawet 2.1 to troszkę sobie zwiększ głośność ;)

 

Nagrałem filmik, ale w rzeczywistości lusterko mocniej się ściemnia niż na nagraniu. Jak widać zasłaniam jedynie czujnik od strony szyby :)

 

Edytowane przez Michalmiko
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem po instalacji stacji alpine w zamian za fabryczne dziadostwo i efekt jest dużo lepszy. Parowanie telefonów działa jak powinno za każdym razem a nie jak fabryczne 4 razy łączy a 4 nie , pojawiły się basy Nawet lusterka zaczęły drżeć, adaptery i kamera także od alpine i wszystko śmiga. Myślałem nad basem aktywnym ale po instalacji radia stwierdzam że jest dobrze. Podsumowując głośniki fabryczne złe nie są winne słabej jakości dźwięku jest radio. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałeś przy odbiorze auta? Czy juz jakiś czas jeździłeś z NCII? No i oczywiście Alpine obsługuje AM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoMapa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...