Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Naglosnienie naszego auta


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyście czytali ze zrozumieniem to byście wiedzieli że radio jest nie fabryczne i nic nie daje ustawienie w radiu tzn brak komunikacji z zegarkiem między zegarami. Instrukcje mam, problem rozwiązany, a o tak banalne rzeczy jak ustawianie godziny z fabrycznym audio bym nie pytał

Prawdopodobnie radio nie ma komunikacji Can Bus z samochodem. To radio steruje zegarem w samochodzie. Czy wszystkie wtyczki wykorzystałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od dziś zastępczym QQ N-Connecta, moja Tekna stoi w warsztacie (inna bajka). I powiem wam jedno  - ten sam NC gra tu ZNACZNIE lepiej! Chodzi mi o soczyste basy. Nie wiem teraz - czy to lepsze (??) głośniki, czy to jednak nowsze oprogramowanie? Nadmienię, że otrzymałem auto z wersją oprogramowania D503. 

Rowniez mam N-Connecta i nie moge narzekac na to jak gra NC. Jestem bardzo zadowolony. Az z ciekawosci sprawdze pozniej na wersje softu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy w swoim QQ zamontował sprzęt z akcesori Nissana tj. zestaw głośników + subwoofer firmy FOCAL i powiem tak - gra wg mnie 100% lepiej niż BOSE w J10

Bartek - a  można sobie zamówić to w ASO Nissana? Poszperałem trochę i nie widzę tego w oryg. zestawach akcesoryjnych Nissana, natomiast znalazłem np. do Renault Kadjar. 2900 brutto - 6 głośników plus subwoofer. Zdaje mi sie, że to zestaw idealnie pasujący do J11.

https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/accessories/pdf/kadjar_cennik.pdf

Jeśli zamontuję to w ASO Renault - czy stracę gwarancję? 

EDIT: Oglądałem stary katalog akceoriów QQ! Jest w najnowszym katalogu ten zestaw, ale nie wiem, ile kosztuje. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... drogo jak cholera! W trakcie wizyty  w ASO zasugerowano mi najpierw wyciszenie drzwi kierowcy, podobno jest wyraźna poprawa. Potem mam się zastanowić, czy jednak chciałbym te Focale.  :dribble:

ja jednak chciałbym się przekonać, czy pomoże aktualizacja softu. Niestety podczas przedostatniej wizyty w ASO (czerwiec 2016)  doszło do niezrozumiałego dla mnie downgrade'u softu do wersji D053, czyli praktycznie do wersji z dnia zakupu auta (czerwiec 2014) Ostatnia wizyta w ASO - nie zaktualizowano softu do najnowszej dostępnej wersji, choć podobno instrukcja przewiduje każdorazową aktualizację oprogramowania auta. 


Poczytałem fora angielskie. D053 to ostatnia stabilna wersja softu, stąd przy resecie całego auta powrócono do D053, OK.... Ale na żądanie klient może chcieć nowszej. 

No nic, robię te drzwi najpierw, potem włożę coś lepszego w te drzwi. Oby się nie okazało, że to NC jest największym glutem w tym systemie. 

Swoją drogą - wczoraj jechałem przez ok. 200 km Hondą Accord rocznik 2014 w wersji z 6 głośnikami i fabrycznym radiem. Ja pierdzielę, świat schodzi na psy - dźwięk w tym samochodzie to coś jeszcze gorszego, niż NC, nawet znacznie gorszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - a  można sobie zamówić to w ASO Nissana? Poszperałem trochę i nie widzę tego w oryg. zestawach akcesoryjnych Nissana, natomiast znalazłem np. do Renault Kadjar. 2900 brutto - 6 głośników plus subwoofer. Zdaje mi sie, że to zestaw idealnie pasujący do J11.

https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/accessories/pdf/kadjar_cennik.pdf

Jeśli zamontuję to w ASO Renault - czy stracę gwarancję? 

EDIT: Oglądałem stary katalog akceoriów QQ! Jest w najnowszym katalogu ten zestaw, ale nie wiem, ile kosztuje. 

 

tak prezentują się oficjalne ceny :

 

Opis/ Numer katalogowy/ Czas montażu (min)/ Cena dateliczna(z VAT bez kosztów montażu )

Music Premium (2 speakers + 2 twiters + subwoofer) / KS2804E12B /100 /2 821 zł

Music live speakers for Front (2 speakers + 2 twitters separated) /KS2804E11A/ 30 /889 zł

Music Drive (2 speakers 3 voices) /KS2804E100 /20 /322 zł

 

może dealer da jakiś rabat ? :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! Podjadę ponegocjować :-)))


Mam nadzieję, że montaż jest możliwy w ASO. 


Byłem wczoraj w jednym z najlepszych warsztatów car-audio w Toruniu. Po odsłuchaniu fabrycznego audio J11 na NC mina mechanika wystarczyła mi za całą recenzję. 

propozycja jest następująca:

- wygłoszenie 4 drzwi - 1000 zł (cholersko drogo chyba chcą?!) 

- wzmacniacz pod fotel kierowcy

 - zwrotnice

 - wymiana głośników na Focale z katalogu Nissana - cena podana przez Bartka w opinii mechaniora jest "dość atrakcyjna" 

- same Focale w opinii mechanika to klasa sama w sobie

 - montaż systemu Focal - ok. 500 zł

W sumie - 5 000 zł. Od ch.., no ale proszę was o opinię - czy te ceny nie są przegięte?Czy te wszystkie modernizacje i ulepszenia nie są przypadkiem bez sensu, bo i tak NC 2.0 jest źródłem zła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! Podjadę ponegocjować :-)))

Mam nadzieję, że montaż jest możliwy w ASO. 

Byłem wczoraj w jednym z najlepszych warsztatów car-audio w Toruniu. Po odsłuchaniu fabrycznego audio J11 na NC mina mechanika wystarczyła mi za całą recenzję. 

propozycja jest następująca:

- wygłoszenie 4 drzwi - 1000 zł (cholersko drogo chyba chcą?!) 

- wzmacniacz pod fotel kierowcy

 - zwrotnice

 - wymiana głośników na Focale z katalogu Nissana - cena podana przez Bartka w opinii mechaniora jest "dość atrakcyjna" 

- same Focale w opinii mechanika to klasa sama w sobie

 - montaż systemu Focal - ok. 500 zł

W sumie - 5 000 zł. Od ch.., no ale proszę was o opinię - czy te ceny nie są przegięte?Czy te wszystkie modernizacje i ulepszenia nie są przypadkiem bez sensu, bo i tak NC 2.0 jest źródłem zła? 

Obawiam się, że jednak wina jest po stronie NC 2.0. Posłuchałem ostatnio Acenty ze zwykłym radiem (moje źródło dźwięku i moje znane mi utwory) różnica była bardzo wyraźna. Oczywiście nie było szału - nadal twierdzę, że Octavia II FL z najtańszym radiem gra lepiej:)

Z pewnością będzie lepiej ale nie wiem czy lepiej o 5000zł. Jeśli pan technik nie wyciągnie czystego sygnału z NC to tym wzmacniaczem pod fotelem zrobi tylko głośniej ten sam bałagan, który na wstępie psuje DSP w NC... Szczerze mówiąc to chyba jedyne co bym zrobił to wymiana głośników z przodu i to we własnym zakresie.

U siebie dołożyłem mały sub pod fotel i z początku byłem zadowolony, ale wymontowałem go tydzień temu (na szczęście wszystko miałem zrobione na kostkach, żeby nie było żadnej ingerencji w instalację auta). Sub nawet dość ładnie uzupełniał pasmo ale niestety były problemy z poziomem przy różnych głośnościach. Np. gdy słuchając głośniej ustawiłem tyle ile trzeba, a po ściszeniu niskich tonów jest za dużo. Sciszam sub, robię głośniej - za mało! Może pomógłby filtr kontur, tzw. loudness w NC?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QQbiac -  dokładnie o braku Loudness pisałem tu w jednym z pierwszych postów! Dokładnie o to chodzi! Ewidentny brak w oprogramowaniu tej funkcji. Jest ona za to obecna w funkcjach w w zwykłym odbiorniku. Mój sąsiad ma Acentę i tam radio gra nieco lepiej własnie z włączonym podbiciem basów. Napisałem w tej sprawie e-mail do centrali Nissana, bez żadnej reakcji. 

Wg opinii serwisanta z Nissana nie warto ładować się w żadne wzmacniacze etc. jedynie wyciszenie drzwi i to wszystko. Niestety. 

Coraz częściej przez takiego bzdurne sprawy i duperelowate usterki, których serwis nie jest w stanie usunąć, zdarza mi się rozmyślać o rozstaniu z moją Kasią... :-(

Tak to jest... moja Kasia jest piękna, ale ma małe cycki, głos chropowaty i za często boli ją głowa.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokupiłem subwoofer aktywny Alpine z podłączeniem bezinwazyjnym pod głośniki. Odciążone głośniki fabryczne grają poprawnie bas w aucie bez zarzutu, możliwość regulacji pasma i głośności suba  pilotem który trzymam w podłokietniku. Nie ma konieczności ciągłej regulacji ewentualnie zwiększenie basu w wyjątkowych sytuacjach, źródło muzyki Spotify po bluetooth lub radio DAB. W przypadku radia FM słychać wyraźna różnicę na minus. Koszt suba 700zł montaż 150 zł. Generalnie jestem zadowolony. 

post-83511-0-96092200-1472210047_thumb.jpg

post-83511-0-93517200-1472210061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! Podjadę ponegocjować :-)))

Mam nadzieję, że montaż jest możliwy w ASO. 

Byłem wczoraj w jednym z najlepszych warsztatów car-audio w Toruniu. Po odsłuchaniu fabrycznego audio J11 na NC mina mechanika wystarczyła mi za całą recenzję. 

propozycja jest następująca:

- wygłoszenie 4 drzwi - 1000 zł (cholersko drogo chyba chcą?!) 

- wzmacniacz pod fotel kierowcy

 - zwrotnice

 - wymiana głośników na Focale z katalogu Nissana - cena podana przez Bartka w opinii mechaniora jest "dość atrakcyjna" 

- same Focale w opinii mechanika to klasa sama w sobie

 - montaż systemu Focal - ok. 500 zł

W sumie - 5 000 zł. Od ch.., no ale proszę was o opinię - czy te ceny nie są przegięte?Czy te wszystkie modernizacje i ulepszenia nie są przypadkiem bez sensu, bo i tak NC 2.0 jest źródłem z

5 kółek, to cena trochę wyciągnięta z kapelusza. Mimo, że mam Acente i radio mnie denerwuje, a raczej dźwięk czasem związany ze samoczynnym ściszaniem się radia i gubieniem częstotliwości, to zmierzam zakupić głośniki z Alpine i nie odpuszczać problemu z radiem. Najpierw będzie e-mail do Nissana, później list polecony w razie braku odpowiedzi - bo mają na to 14 dni.  W Twoim wypadku nie pchałbym się w taką robotę, a jedynie zmienił głośniki. Szkoda hajsu, który jak zostanie włożony, to nie zostanie już odzyskany w przypadku sprzedaży samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu żaden subwoofer nic nie pomoże bo całe to "radio" ma zrypane oprogramowanie i jest marnej jakości. Ci co nie maja kamer 360 mogą wymieni\c to ustrojstwo na inne powered by android itp. ci z kamerami maja gorzej bo zadne inne ustrojstwo nie obsluguje tych kamer. Ja wygluszelm drzwi i zmienialem głośniki. Wystarczy. W tym aucie w tej cenie audio to syf ale to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem okazję posłuchać w wersji po wymianie głośników + subwoofera w QQ bez wygłuszania drzwi i jak dla mnie było już super wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej muszisz sciągnąc tą listwe przy szybie ona jest po całej długości od głosnika do głośnika i potem odkręcić same głośniczki. Ja to przerabiałem jak wymieniałem całą konsole na nową. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej muszisz sciągnąc tą listwe przy szybie ona jest po całej długości od głosnika do głośnika i potem odkręcić same głośniczki. Ja to przerabiałem jak wymieniałem całą konsole na nową. Pozdro

Dzięki. Gdzie najlepiej ją podważyć i czy trzeba coś odkręcać pośrodku tej listwy, bo jest tam zaślepka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wygluszenie drzwi cokolwiek wam daje? Czy wyglusza to halas z zewnatrz w jakims odczuwalnym stopniu?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregson odpowiadam - NIE WARTO! Szkoda kasy. Jakość dźwięku tylko nieco lepsza, szumy z zewnątrz te same. 

Krotka i rzezowa odpowiedz- Dzieki wielkie :)

Co pare miesiecy powraca do mnie temat szumow w samochodzie, czasami uznaje, ze jest OK, a czasami mysle, ze jest glosniej niz w innych, i wtedy probuje znowu znalezc jakis sposob aby je zmniejszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotka i rzezowa odpowiedz- Dzieki wielkie :)

Co pare miesiecy powraca do mnie temat szumow w samochodzie, czasami uznaje, ze jest OK, a czasami mysle, ze jest glosniej niz w innych, i wtedy probuje znowu znalezc jakis sposob aby je zmniejszyc.

 

To dam ci radę: przejedź się np: Suzuki Sx4 S-cross. Ostatnio jak miałem drugi przegląd to to dostałem do jazdy. Masakra. Silnik 1.6 benzyna a głośno w środku jakbym jechał usportowionym dieslem. Do tego słychać  szumy z zewnątrz. Wsiadłem potem do mojego QQ i od razu ulga, cisza jak makiem zasiał nawet w czasie jazdy (do prędkości około 110 km/h of course ;) )

 

Ciekawe że jak testowałem tego suzuki przed zakupem qq to nie wyłapałem tych szumów...

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu żaden subwoofer nic nie pomoże bo całe to "radio" ma zrypane oprogramowanie i jest marnej jakości. Ci co nie maja kamer 360 mogą wymieni\c to ustrojstwo na inne powered by android itp. ci z kamerami maja gorzej bo zadne inne ustrojstwo nie obsluguje tych kamer. Ja wygluszelm drzwi i zmienialem głośniki. Wystarczy. W tym aucie w tej cenie audio to syf ale to kwestia przyzwyczajenia.

No niestety masz rację z tym radiem ale ostatnio w 101 napraw widzaiłem odcinek gdzie do fabrycznego radia instalowany był wzmacniacz uniwersalny. Chyba sobie takie rozwiązanie u siebie zastosuje bo wygląda to optymistycznie.

Tu strona dystrybutora http://audio-upgrade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz rację z tym radiem ale ostatnio w 101 napraw widzaiłem odcinek gdzie do fabrycznego radia instalowany był wzmacniacz uniwersalny. Chyba sobie takie rozwiązanie u siebie zastosuje bo wygląda to optymistycznie.

Tu strona dystrybutora http://audio-upgrade.pl

Nie warto, przerabiałem to w swoim. Co prawda nie ze wzmacniaczem z Twojego linka ale z Blaupunktem. Efekt: po prostu jest głośniej ale nic lepiej! Dlaczego? Bo taki wzmacniacz wpinasz w sygnał za DSP z Nissan Connect. Czyli wszystkie błędy, które z dźwiękiem robi NC2 tylko wzmacniasz. Gdybyś miał jeszcze wpięty korektor graficzny to mógłbyś coś ugrać, ale to i tak byłoby tylko naprawianie już zchrzanionego dźwięku. Trzeba by wpiąć się w czysty sygnał, ale to już wiąże się z ingerencją w radio. Ja zamieniłem wzmacniacz na sub podsiedzeniowy i było lepiej. Ale do ideału brakowało duuużo. Subwoofer nie schodził tak nisko jakby mógł bo nie otrzymywał takiego sygnału z radia. W efekcie było dużo więcej basu ale buczącego. Wymontowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, przerabiałem to w swoim. Co prawda nie ze wzmacniaczem z Twojego linka ale z Blaupunktem. Efekt: po prostu jest głośniej ale nic lepiej! Dlaczego? Bo taki wzmacniacz wpinasz w sygnał za DSP z Nissan Connect. Czyli wszystkie błędy, które z dźwiękiem robi NC2 tylko wzmacniasz. Gdybyś miał jeszcze wpięty korektor graficzny to mógłbyś coś ugrać, ale to i tak byłoby tylko naprawianie już zchrzanionego dźwięku. Trzeba by wpiąć się w czysty sygnał, ale to już wiąże się z ingerencją w radio. Ja zamieniłem wzmacniacz na sub podsiedzeniowy i było lepiej. Ale do ideału brakowało duuużo. Subwoofer nie schodził tak nisko jakby mógł bo nie otrzymywał takiego sygnału z radia. W efekcie było dużo więcej basu ale buczącego. Wymontowałem.

No to mnie pocieszyłeś ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dam ci radę: przejedź się np: Suzuki Sx4 S-cross. Ostatnio jak miałem drugi przegląd to to dostałem do jazdy. Masakra. Silnik 1.6 benzyna a głośno w środku jakbym jechał usportowionym dieslem. Do tego słychać  szumy z zewnątrz. Wsiadłem potem do mojego QQ i od razu ulga, cisza jak makiem zasiał nawet w czasie jazdy (do prędkości około 110 km/h of course ;) )

 

Ciekawe że jak testowałem tego suzuki przed zakupem qq to nie wyłapałem tych szumów...

Potwierdzam - miałem SX4 w zastępstwie. Z przyjemnością wsiadłem po nim do QQ. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...