Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Naglosnienie naszego auta


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po instalacji stacji alpine w zamian za fabryczne dziadostwo i efekt jest dużo lepszy. Parowanie telefonów działa jak powinno za każdym razem a nie jak fabryczne 4 razy łączy a 4 nie , pojawiły się basy Nawet lusterka zaczęły drżeć, adaptery i kamera także od alpine i wszystko śmiga. Myślałem nad basem aktywnym ale po instalacji radia stwierdzam że jest dobrze. Podsumowując głośniki fabryczne złe nie są winne słabej jakości dźwięku jest radio. Pozdrawiam

Fabrycznie miałeś NissanConnect II czy zwykłe radio? Pytam, bo brzmi kusząco. Ja mam NCII, a kuzyn zwykłe radio (wer. Visia więc tylk 4 głośniki) i u niego, mimo, że wysokie tony brzmią jak przykryte kocem (brak głośników w podszybiu) to jednak bas jest dużo ładniejszy. Nie idealny, ale znacząco lepszy.

Mógłbys się pochwalić jaki to model Alpinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i wielu z tego forum.Mnie natomiast nie i dla tego decyzja już podjęta,będzie zamiana.Przynajmniej,AM będzie działała aktualna,a nie stare mapy niby aktualne sprzed dwóch lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z nawigacji korzystam sporadycznie ale nawet wtedy widzę, że nie jest warta tych pieniędzy. Kamerę mam tylko z tyłu, więc to dla mnie też nie jest argument. Aplikacje w NCII to jakaś granda, prócz Google, ale co z tego że wyszukuje w goglach jak nawiguje już w NC. A dźwięk... cóż, nie ma wielkiej tragedii ale gdybym nie zainstalował subwoofera pod siedzeniem to bym chyba słuchał tylko wiadomości w programie pierwszym polskiego radia. Stąd jestem bardzo zainteresowany tą Alpinką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego QQbiac co jest warte naszych pieniedzy, jak swiat swiatem wiadomo, ze za malo zarabiamy a wszystko tak duzo kosztuje,,,, a u mnie nic sie nie psuje Navi prowadzi mnie tam gdzie chce, radio gra na moje ucho dobrze, nawet basy sa troszke zredukowane (rodzinka ma droga muzyke i w domu czasem sciany chca sie rozleciec) wiec mam doswiadczenie sluchowe,,,pytam, czy ja tak dobrze trafilam, czy Wam sie wszystko nie podoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy technicznie wyczuleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego QQbiac co jest warte naszych pieniedzy, jak swiat swiatem wiadomo, ze za malo zarabiamy a wszystko tak duzo kosztuje,,,, a u mnie nic sie nie psuje Navi prowadzi mnie tam gdzie chce, radio gra na moje ucho dobrze, nawet basy sa troszke zredukowane (rodzinka ma droga muzyke i w domu czasem sciany chca sie rozleciec) wiec mam doswiadczenie sluchowe,,,pytam, czy ja tak dobrze trafilam, czy Wam sie wszystko nie podoba. ;)

U mnie też się nic nie psuje:) Na tle jakości audio natomiast jestem wyczulony. Basów jest dużo gdy słucha sie stacji FM (ale jest on brzydki), natomiast słychać wyraźnie, że audio jest strojone pod stacje DAB. I to gra całkiem przyzwoicie. CD i bluetooth - średnio, bardzo średnio. I żebyśmy mieli jasność - nie słucham techno:) Dlatego potrzebuję i lubię ŁADNY bas, a nie DUŻO. A nawigacja jest naprawdę kiepska, mimo, że zbyt często jej nie używam - nie dalej jak we wtorek zaprowadziła mnie w ślepą uliczkę. Google maps zrobiło to poprawnie.

Także konkludując - Nissan Connect II do baaaardzo średni sprzęt i  strasznie drogi (5000zł w moim przypadku): w dniu sprzedaży ma nieaktualne mapy, jakość dźwięku w stosunku do ceny bardzo kiepska. Działanie i oferta aplikacji żenująca. Gdybym znał ten sprzęt lepiej przy zakupie z pewnością bym się nie zdecydował, a za 5tys zrobił sobie audio na własną rękę. Skusiła mnie tak naprawdę tylko kamera, choć nie rozumiem dlaczego tor jazdy nie mógł się skręcać razem kołami. Tani chevrolet to ma...

Cała reszta samochodu mi się podoba:) (może jeszcze szum wiatru przy lusterkach jest drażniący ale przyzwyczaiłem się:) 

 

Natomiast jeśli Ty jesteś zadowolona z audio to wspaniale, cieszę się Twoim szczęściem i nie mam zamiaru oceniać Twojego gustu - dobrze, że masz inne zdanie, przynajmniej możemy sobie podyskutować miło:) Ja po prostu spodziewałem się znacznie więcej z 5tys zł a wiem jak potrafią brzmieć inne auta podobnej klasy z najtańszym audio. Jest też wiele grających gorzej...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego kobiety,wiedzcie to,że mężczyźni mają słuch i gust wyczulony.Więc prosimy mieć to na uwadze i nie wykrzykiwać swoich racji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio jest cienkie - pisaliśmy o tym nieraz i też mnie dziwi, gdy czasem ktoś pisze, że jest w pełni zadowolony/a.

Wtedy dochodzę do wniosku, że albo poprawili to w nowszych QQ (w co nie wierzę) albo ktoś nie ma porównania z innymi samochodami.

W moim QQ bas brzmi jak zza ściany, a reszta też doopy nie urywa. Da się posłuchać, ale w porównaniu np.do Passata, którym poprzednio jeździłem (a o którym ogólnie nie mam najlepszego zdania), audio w QQ to krok wstecz.

 

Jacek ma rację, mamy słuch i gust wyczulony. :spoko: Niektórzy jeszcze smak i węch (no może poza Edim). :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma coś,czego my nie mamy!...Dotyk!!!Popatrz na jego brykę jak ją pieści ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fabrycznie było zwykłe radio ale 6 głośników. Zamawiałem auto specjalnie bez ncII bo wiedziałem co to i jak gra a za 5 koła to mam full wypas alpine lub co kto chce, bez kamery 360 co prawda ale jak kto co potrzebuje. Alpine to ive 585 bt czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego QQbiac piszesz, że tor jazdy nie skręca się razem z kołami, kiedy jest dokładnie odwrotnie.

Czy masz jakąś inną wersję NC?

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego QQbiac piszesz, że tor jazdy nie skręca się razem z kołami, kiedy jest dokładnie odwrotnie.

Czy masz jakąś inną wersję NC?

W wersji z kamerami 360 (jak kupowałem była to tylko Tekna) tor się skręca, ja mam Acentę fabrycznie doposażaną o NCII - wtedy jest tylko jedna kamera i tor się nie skręca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się pierwszy problem a mianowicie: nie można ustawić zegarka na tym wyświetlaczu przy zegarach a w ustawieniach pisze że ustawienie godziny w sprzęcie audio, alpine się samo przestawiło na czas letni a w nissanie mam 1 h w tył. Zna ktoś myk jak to można ustawić bez wywalania radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichyl, wejdź w ustawienia, system, zegar, i tam tryb przestawić na "strefa czasowa". Po tej operacji godzina sama się przestawi na czas letni. Wypróbowane osobiście przedwczoraj :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie gdy idę ustawienia zegar jest tylko set the clock in audio nic innego nie ma

Edytowane przez Cichyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No u mnie gdy idę ustawienia zegar jest tylko set the clock in audio nic innego nie ma

O tym mowię przecież - słuchaj, co do ciebie Kaśka gada ;) Cały czas chodzi o ustawienia w systemie audio na centralnej konsoli. Tam sobie ustawisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mowię przecież - słuchaj, co do ciebie Kaśka gada ;) Cały czas chodzi o ustawienia w systemie audio na centralnej konsoli. Tam sobie ustawisz.

 

może nie dostał instrukcji obsługi z samochodem :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście czytali ze zrozumieniem to byście wiedzieli że radio jest nie fabryczne i nic nie daje ustawienie w radiu tzn brak komunikacji z zegarkiem między zegarami. Instrukcje mam, problem rozwiązany, a o tak banalne rzeczy jak ustawianie godziny z fabrycznym audio bym nie pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeżdżę od dziś zastępczym QQ N-Connecta, moja Tekna stoi w warsztacie (inna bajka). I powiem wam jedno  - ten sam NC gra tu ZNACZNIE lepiej! Chodzi mi o soczyste basy. Nie wiem teraz - czy to lepsze (??) głośniki, czy to jednak nowsze oprogramowanie? Nadmienię, że otrzymałem auto z wersją oprogramowania D503. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy w swoim QQ zamontował sprzęt z akcesori Nissana tj. zestaw głośników + subwoofer firmy FOCAL i powiem tak - gra wg mnie 100% lepiej niż BOSE w J10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...