Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Naglosnienie naszego auta


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Florek ma rację. Nie potrzeba żadnego dodatkowego wzmacniacza przy dobrym radiu. Chyba że jest to naprawdę dobry wzmacniacz z górnej półki, wtedy ma to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od nowa macieju.... ewidentnie co niektorym nie chce sie czytac.

Moje radio musialo zostac bo nie znam zamienika ktory da rade obsluzyc kamery 360stopni. Jedyna droga to wzmacniacz i tak tez zrobilem. I faktycznie sam wzmacniacz nawet na orginalnych glosnikach zagral bardzo dobrze. Mimo to i tak to rozbudowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qashtan1.2 jaki model Audio System wsadziles?

Ja u siebie zastosowałem takie:

Audio System MX165de

Dokupiłem tylko jeszcze odpowiednie dystanse i wszystko działa bardzo dobrze.

 

Wysokotonowe umieściłem w drzwiach w obudowie lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nową jednostkę, kondensatory i monoblok dla skrzyni...

Co ma piernik do wiatraka i jaka jest w tym przypadku zależność - skrzynia po wymianie głośników?????

Kolega Florek ma rację. Nie potrzeba żadnego dodatkowego wzmacniacza przy dobrym radiu. Chyba że jest to naprawdę dobry wzmacniacz z górnej półki, wtedy ma to jakiś sens.

Wręcz przeciwnie, co komu po lepszym ( co to znaczy?? ) radiu, skoro nawet ono nie ma wystarczającej mocy na końcówkach, żeby wyciągnąć właściwy dźwięk z głośników. Po to sa właśnie wzmacniacze.

Właściwe i rozsądne podejście do tematu, którego i ja się trzymam to podstawy podstaw: wygłuszenie drzwi, dobry odseparowany zestaw ze zwrotnicami i wzmacniacz, a wtedy laik na próżno będzie szukał subwoofera.

Na wiosnę zabieram się za x-traila i oprócz w/w pokuszę się o nowe przewody, zobaczymy czy i jak duża będzie różnica.

W przypadku dużej calkowitej wewnetrzej przestrzeni ( litrażowo ) jaka jest w autach typu suv, wtedy jest sens myślenia o subie, inaczej to sztuka dla sztuki, no chyba, że ktoś lubi żeby najpierw go słyszeli, a później widzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wsadzic suba 8 czyli 20cm to sprzedawcy namawiaja mnie przynajmniej na 25cm.

Mysle o Rockford 25cm w skrzyni zamknietej mam juz wzmacniacz Crunch Gtx2400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I to w zagłówku kierowcy... ciężko będzie się z nim dogadać w czasie jazdy :D:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Nissana, to jest k... nie fair...

Nowa Micra ma w bogatej wersji system Bose... 

 

w QQ po liftingu pojawi się opcja lepszego nagłośnienia choć nie ma jeszcze informacji czy będzie to BOSE czy może coś innego ale fakt faktem ,że powinno to być od początku sprzedaży QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy być powinny, a ich nie ma. Jakiś mocny silnik by się przydał, większe tarcze hamulcowe, siłowniki maski, więcej miejsca z tyłu i może większy bagażnik, bo obecny przy tym gabarycie pojazdu to porażka...

Nie przesadzaj...

Tak to można w nieskończoność wymieniać az w koncu znów dojdzie się do wniosku ze stosunek cena/jakość jest naprawdę bardzo dobry w naszy QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? :D Zamieniłbyś QQ na Micre? :D Bose to naprawdę nic specjalnego - przynajmniej nie w każdym samochodzie, a jak w Micrze masz 6 głośników w tym dwa w zagłówku kierowcy? Co to za rewelacja?

Strider - no co Ty... Wyraziłem swoje zdziwienie, że Micra ma w opcji lepsze nagłośnienie, a auto o 2 segmenty wyżej (QQ) - takowej opcji nie ma. Nie zgodzę się, że Bose gra słabo. Mój tata ma Mazdę 6 z Bose, jechałem też starą Kukułą Tekną z Bose, grało dużo lepiej, niż mój NC w QQJ11. 

Bartek  - dobre wieści, a czy będzie jakis pakiet upgrade'u? 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seta21 a z którego roku jest twój QQ11? bo ja słyszałem że w najnowszych wypustach nowego qq j11 radio gra o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@jacek88: 2014. Potwierdzam, że nowe grają deczko lepiej (miałem zastępczą Teknę). Poza tym uważam, że radia bez NC grają nieco lepiej. 

@Pieer: próbowałem na chwilę w dobrym warsztacie inne głośniki (wg szefa Car Audio Toruń na Legionów)   - poprawa minimalna. Więc nie wymieniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieer,

A można kolegę prosić o więcej szczegółów? Jaki wzmacniacz, sposób montażu, jakieś fotki z realizacji. W menu serwisowym widać, że nissan bazuje na wzmacniaczach od Bose, jestem ciekaw czy można je gdzieś dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Zestaw zacny, ale cena nie mała jak za taki klocuszek. Nie masz przypadkiem jakiejś próbki dźwięku "przed" i "po" montażu? Ewentualnie może być Twoja opinia z odsłuchu. Interesuje mnie co się poprawiło w dźwięku, jak brzmią niskie, średnie i wysokie tony? Czy nic nie trzeszczy w aucie po podkręceniu volume. Gdzie kupiłeś te widełki i łyżki do demontażu frontów? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łyżki na allegro http://allegro.pl/dzwignie-do-demontazu-spinek-tapicerki-zestaw-4szt-i6683761724.html?reco_id=d0adc7f2-e089-11e6-99d7-02640201d819&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

Bardzo przydatne są, zdejmowanie tapicerki z nimi nie stanowi problemu ani obaw ze coś uszkodzisz.

 

A co do zestawu - podjedz to odsłuchasz :) Cięzko tak opisywać dżwięk jest, ale się postaram.

Przede wszystkim poprawiła się dynamika - jest teraz bardziej żywa, dynamiczna i ostra. To idzie wyczuć od samego początku. Dźwięki słychać o niebo lepiej nie jest taki przytłumiony i spłaszczony. Basik jest taki teraz że czujesz go całym ciałem ale to zasługa sub pasywnego którego dołożyłem w 2 kolejności. Bez niego było fajnie ale nie az tak...wiadomo o czym mówie.

Pamiętam, że jak to podpoiłem na szybko jeszcze na kolanach i włączyłem  "Thrift Shop" normalnie śmiałem się jak dziecko. Pożniej dołożyłem sub pasywny z rozpędu.

Różnica jest kolosalna a prostota montażu wręcz banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieer - mam pytanie: czy ty kupowałeś sam wzmacniacz, bez suba? I już taka poprawa była? Jak pociągnąłeś kable ze stacji NC 2 do wzmacniacza pod siedzeniem, tzn. jak je ukryłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Trochę odświeżę temat. Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze coś wykombinował z nagłośnieniem QQ. Mam auto z końca 2019 roku i powiem szczerze że audio nie zachwyca. Chętnie bym coś zmienił ale bez utraty gwarancji i nie za naście tysięcy. Dajcie znać jak to u Was wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...