Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Naglosnienie naszego auta


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie pocieszyłeś ;(

Wybacz, też jestem zniesmaczony audio w QQ ale przynajmniej chcę Ci oszczędzić czasu, pracy i pieniędzy.

A jak chcesz zobaczyć ile tak naprawdę potrafią fabryczne głośniki względem niskich tonów to naciśnij jednocześnie Enter i przycisk "dzień/noc" w NC2.0 i kliknij Audio: będzie tam przełącznik "Linear audio" - wyłącza DSP. Odtwórz sobie np. taki pocieszny utworek "Thrift shop" wykonawcy Macklemore. Jest tam sporo niskiego basu. I włączając i wyłączając Linear audio zobacz różnicę :) Co prawda cała scena muzyczna się posypie, bo wyłączają się wszelkie korekcje - chodzi tylko o to by usłyszeć ile niskiego pasma niepotrzebnie obcina NC2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś zainstalowałem sobie w moim qashqai wzmacniacz i-soamp 4Ds. Łączna móc 400W. Móc liniowa na kanał 50w. Zestaw który kupiłem miał cały komplet kabli ze starczyło odpisać radio i wpisać wzmacniacz między radiem a

głośnikamii.

 

Panowie powiem tak....rewelacja. wreszcie w aucie sprzęt gra jak należy. Jestem w głębokim szoku:)

Porobilem trochę zdjęć jak znajdę chwilę zrobię opis

post-43427-0-85917700-1475787962_thumb.jpg

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem sobie w moim qashqai wzmacniacz i-soamp 4Ds. Łączna móc 400W. Móc liniowa na kanał 50w. Zestaw który kupiłem miał cały komplet kabli ze starczyło odpisać radio i wpisać wzmacniacz między radiem a

głośnikamii.

 

Panowie powiem tak....rewelacja. wreszcie w aucie sprzęt gra jak należy. Jestem w głębokim szoku:)

Porobilem trochę zdjęć jak znajdę chwilę zrobię opis

No to jestem pod wrażeniem! Sam miałem przez chwilę w ten sposób podłączonego Blaupunkta PnP i jedyna różnica jaką odczułem to, że było głośniej...

Zatem ciesze się, że jesteś zadowolony :)

Czy planujesz kolejne zmiany (głośniki, subwoofer)? Czy jest na tyle dobrze, że wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z przodu mam zmienione jak tylko auto odebrałem z salonu:) myślę o sub tyle że muszę trochę pojeździć ocenićbizzee o wczoraj jak to testowałem brzmiało tak fajnie (dźwięk bardzo soczysty i niezwykle dynamiczny) ze wiem czy jest sens go zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z przodu mam zmienione jak tylko auto odebrałem z salonu:) myślę o sub tyle że muszę trochę pojeździć ocenićbizzee o wczoraj jak to testowałem brzmiało tak fajnie (dźwięk bardzo soczysty i niezwykle dynamiczny) ze wiem czy jest sens go zakładać.

To super! Od kilku dni myślę o innych głośnikach - ale chyba to musiałoby być popartę wzmacniaczem jak u Ciebie.

Jeszcze kilka pytań, jeśli mógłbyś zaspokoić mą ciekawość:

Jakie głośniki zamontowałeś? Czy był to zestaw odseparowany? Montowałeś zwrotnicę?

Gdzie kupiłeś ten wzmacniacz? Bo tą firmą interesuję się od ponad roku ale są problemy z dostępnością a sklepu internetowego nie dorobili się po dziś dzień:/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki na przodzie mam takie: http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-hertz-dcx-165-3-120w-16-5cm-i5950670707.html jeszcze po nissan Note mi zostały wiec dlatego je wmontowałem zaraz po zakupie qq .

Poprawa dźwięku jest nawet bez wzmacniacza (pasmo przenoszenia lepsze) ale bardzo słaba bo co sam głośnik zrobi jeśli nie ma mocy liniowej ze źródła?

Wzmacniacz kupilem wlasnie tam gdzie Ty szukales. Zamówilem przez @. Ponieważ nie mają strony ze sklepem ani nie istnieją na allegro nigdy bym tego nie zrobil, ale program 101 napraw mnie przekonal więc się odważyłem. Zresztą kupiłem za pobraniem :)

Jak zamówilem musialem czekac z 12 dni bo okazało się ze wszyscy po programi się na to rzucili i nie obrabiają zamówień. Zresztą i na odp na @ długo czekałem 1 raz. Chyba z 1 tydzień. Ważne dla mnie jest to, że facet jest słowny. Powiedział, że będzie i jest dokłądnie jak mówił, a ponieważ zamówilem słabszy którego nie mogł ściągnąc dla mnie sprzedał mi w cenie słabszego najmocniejszy jaki jest produkowany obecnie (nawet na jego stronie nie jest opisany jeszcze).

Generalnie polecam zestaw. Jedyne co mnie wkurzyło to prostota montażu :) bo za tyle kasy lepiej by było więcej pogrzebać :)

Wzmacniacz jest tak mały, że można go spokojnie zmieścić w tunelu pod miejscem na kubki. Tak też palnowałem, zmieniłem zdanie tylko dla tego że nie chciało mi się robić mocowania a orginalnie są super takie rzepy do filcu z podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki na przodzie mam takie: http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-hertz-dcx-165-3-120w-16-5cm-i5950670707.html jeszcze po nissan Note mi zostały wiec dlatego je wmontowałem zaraz po zakupie qq .

Poprawa dźwięku jest nawet bez wzmacniacza (pasmo przenoszenia lepsze) ale bardzo słaba bo co sam głośnik zrobi jeśli nie ma mocy liniowej ze źródła?

Wzmacniacz kupilem wlasnie tam gdzie Ty szukales. Zamówilem przez @. Ponieważ nie mają strony ze sklepem ani nie istnieją na allegro nigdy bym tego nie zrobil, ale program 101 napraw mnie przekonal więc się odważyłem. Zresztą kupiłem za pobraniem :)

Jak zamówilem musialem czekac z 12 dni bo okazało się ze wszyscy po programi się na to rzucili i nie obrabiają zamówień. Zresztą i na odp na @ długo czekałem 1 raz. Chyba z 1 tydzień. Ważne dla mnie jest to, że facet jest słowny. Powiedział, że będzie i jest dokłądnie jak mówił, a ponieważ zamówilem słabszy którego nie mogł ściągnąc dla mnie sprzedał mi w cenie słabszego najmocniejszy jaki jest produkowany obecnie (nawet na jego stronie nie jest opisany jeszcze).

Generalnie polecam zestaw. Jedyne co mnie wkurzyło to prostota montażu :) bo za tyle kasy lepiej by było więcej pogrzebać :)

Wzmacniacz jest tak mały, że można go spokojnie zmieścić w tunelu pod miejscem na kubki. Tak też palnowałem, zmieniłem zdanie tylko dla tego że nie chciało mi się robić mocowania a orginalnie są super takie rzepy do filcu z podłogi

Bardzo dziękuję za treściwą odpowiedź. Musze pomyśleć, tylko cena mnie póki co trochę odpycha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie póki co samodzielnie wymieniłem głośniki w drzwiach z przodu. Zamówiłem komplet głośników odseparowanych nisko/średniotonowe i wysokotonowe. Zdecydowałem się na głośniki firmy Audio System. Wysokie tony odseparowane poprzez zwrotnicę. Na moim sprzęcie multimedialnym grają super. Wreszcie mam porządny dźwięk w aucie. Głośniki robią dużą różnicę, są 3 omowe. Trzeba tylko zwrócić uwagę aby je podłączyć w tej samej fazie akustycznej. Mam zamiar w niedługim czasie wymienić także głośniki w tylnych drzwiach. Te fabryczne są dużo lżejsze, mają słabszy magnes, nie mają takiej dynamiki niż moje Audio System. Wychylenie membrany jest imponujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre głośniki pokażą pazur dopiero jak podlaczysz do odpowiedniego źródła, niestety stacja która nam nissan serwuje nie potrafi tego i dźwięk jest bardzo płytki mało dynamiczny i wytlumiony. Oczywiście będzie lepiej Ale same głośniki wiele nie zrobią.

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okowitke drogi colonsie :)

Jedyny słuszny trunek przy sobocie

Dziś kolejna modyfikacja :)

Taką modyfikację to ja w bagażniku już od prawie roku wożę :D

Mowa o kocyku oczywiście  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nikt kartofli nie wozi! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musi być czysto,okowita smakowita ładniej wygląda w takim barku, co do nagłośnienia to cały czas się kopie, sprzęt audio czy miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje pięć groszy do dyskusji.

A mianowicie wytłumiłem drzwi - głównie ze względu na hałas, z którym walczy też gregson.

Efekt wytłumienia taki sobie, jest ciszej ale nie radykalnie.

Ubocznym efektem, który nie był celem, jest to, że audio brzmi zdecydowanie lepiej.

Nie potrafię tego do końca dokładnie określić, ale basy są lepsze, głębsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytłumiałem drzwi, ale swoje nowe głośniki które wcześniej opisywałem podłączyłem pod stację multimedialną. Efekt jest zgodny z moimi oczekiwaniami, tzn pojawił się głębszy bas, dźwięk jest soczysty i bardziej wyraźny niż na zestawie fabrycznym. Nie potrzeba stosowania żadnych dodatkowych wzmacniaczy. Być może ze wzmacniaczem byłoby jeszcze lepiej, ale nie będę tego sprawdzał, poziom głośności zupełnie mi wystarczy. teraz myślę o wymianie głośników w tylnych drzwiach na JBL albo też Audio System, tylko że dwudrożne. Obecnie tyły grają żenująco źle w porównaniu z tymi nowymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie wzmacniacza nie ma bezposrednio na celu podniesienie głośnosci a jedynie sprawić aby dzwiek był znacznie bardziej dynamiczy, żywy i czysty. 

Oczywiście zgodze się, że głośniki są tu kluczowe jak już mamy odpowiednie źródło podane przez stację czy wzmacniacz.

Też myslę nad wymianą głośników z tylu na JBL lub minimum alpine. Bo tak jak napisałeś dzwięk z nich jest słabiutki w porównaniu do tego co mam z przodu na zmienionych głośnikach. Oczywiście nie zmienia to faktu, że ten dzwiek i tak jest o niebo lepszy gdyż podawany jest przez wzmacniacz , a tu kluczem jest moc ciągła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem QQ przez jeden dzien jako zostepcze auto z serwisu i granie ma slabawe takie jak w Pulsarku.

Mialem plan zamontowac stacje multimedialna i wsadzic malego suba, ale radio dotarlo szybciej niz zamowilem glosniczek i chyba tak zostanie poprawa w graniu jest dosc duza.

Tak samo mialem w Lagunie 2 mialem system Cabasse i gral srednio po podpieciu innego radia glosniki zaczely zyc wiec.

Radio jest glowna przyczyna slabego grania.

EDIT:

Potrzebna mi rozpiska pinow do radia ma ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...