Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o felgi, to note pierwszej generacji jeździły standardowo albo na 5,5xJx15 4x100x60 ET 45 - model z motorem 1,4 lub 6,5Jx15 4x100x60 ET 42 - motor 1,6. Jeśli więc nic nie kombinowano z felgami przy nowym modelu, to pasują oczywiście obie. Wybierając pierwszą, typowym dla niej odsadzeniem będzie ET 45. Można na niej założyć bezproblemowo nawet bardziej oszczędną oponę 175x65x15 (niektórzy preferują zimówki o rozmiar węższe) Kwestią gustu (i pieniędzy) jest wybór między alu a stalówkami z przeznaczeniem na zimę. Moim zdaniem można podarować sobie zakup bezsensownie drogiego kompletu zaopatrzonego w czujniki ciśnienia - w końcu każdy jest w stanie raz na jakiś czas skorzystać ze sprężarki na stacji paliw i sprawdzić napompowanie.  Przy podanych założeniach eksploatacyjnych auto z takim silnikiem demonem przyspieszeń nie będzie, ale łagodnie traktowane odwdzięczy się rozsądnym spalaniem a brak turbiny to mniejsze ryzyko awarii. Na temat hamulca nowego modelu nic mi nie wiadomo. W starym działał normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć jako właściciel takowej właśnie kosiarki z dokładnie tym silnikiem, którym przejechałem do tej pory 2000km w ciągu miesiąca od zakupu.
Moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Auto radzi sobie spokojnie zarówno w mieście jak i trasach typowych dla naszego kraju, czyli na trasach jednojezdniowych i to zarówno z samym kierowcą jak i 4 osobami na pokładzie, choc oczywiście demonem przyśpieszeń i prędkości nie jest. Spalanie przy cyklu 60% miasto 40% poza miastem, to około 6 litrów. Do tej pory nie wykazuje oznak jakiś wad wrodzonych.
U mnie hamulec działa normalnie, podobnie jak w kilku używanych do tej pory samochodach.
Co do dodatków, to wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. Osobiście mam wersję Acenta z pakietem rodzinnym, który wziąłem głównie ze względu na możliwość powiększenia bagażnika i ciemne szyby ukrywające trochę ładunek z tyłu, co akurat w moim wykorzystaniu tego auta ma duże znaczenie i ten patent sprawdza się bardzo fajnie, a jak się okazało pozwala też na zbliżenie się z pasażerami tylnej kanapy, która w klasycznym ustawieniu raczej utrudnia nawiązanie z nimi kontaktu ;)
Z innych dodatków pewnie skusiłbym się na NC z kamerami który miałem okazję sprawdzić ostatnio testując X-traila, bo bajer jest fajny, a dodatkowo panel centralny zyskuje dużo na funkcjonalności.

Co do felg nie odpowiem, bo u mnie zdecydowałem się na zaufanie dobrym wulkanizatorom przy zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem od dwóch miesięcy właścicielem notka e12, jak dla mnie super auto, ale wcześniej to był Fiat panda. Ja mam z pakietem auto i rodzinnym. Co do kamer wybrałem rozwiązanie oparte na czujnikach cofania. Co do opon zależy od dealera, ale taniej pewnie wyjdzie kupić samemu. Mój doposażył mi auto w zimowe Barumy, które nie są zbyt rewelacyjne strasznie szumią. Jeżeli parkujesz po chmurką to napewno przydatną rzeczą są listwy boczne bo szkoda lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W szczególności informacje od kol. @cup i @Krakus_E12 mnie uspokoiły i chyba sfinalizuję zakup Notka. Z tym osadzeniem felg to mam wybór między ET41 i ET45 - wg tego co napisał @Dar1962 - ET45, wg @manix - ET41 - i bądź tu człowieku mądry :) Chyba sobie zrobię wycieczkę do dealera i jeszcze pomarudzę  :devil:

 

@Dar1962: system TPMS jest fabrycznie montowany w samochodach od listopada i nic na to nie poradzę. W Notku też jest. Samego TPMSu używam od dawna i nazywa się to "miernik ciśnienia w kołach", który kupiony został za parę złotych w markecie i wożony jest w schowku :)  I okresowa kontrola ciśnienia podczas wizyty na stacji benzynowej (o ile akurat kompresor nie ma urwanej końcówki  :angry: Rozwiązania są dwa:

- jeden komplet felg z czujnikami ciśnienia (fabryczny) + przekładanie opon co sezon - najtańsze, ale czy najlepsze? Możliwość uszkodzenia czujników

- drugi komplet felg z oponami - chyba najlepsze pod względem przechowywania kół, ale zdecydowanie (!) droższe.

Pod względem zajmowanej przestrzeni różnicy nie ma, bo felga jest wewnątrz opony, więc nie zabiera dodatkowego miejsca a można powiesić na ścianie w garażu. Rożnica w cenie między stalówką a alu to ~100zł/szt - kokosów na tym nie zbiję. Zdania o przewadze alu/stalowych nad stalowymi/alu w zimie są podzielone. Można odpuścić same czujniki ciśnienia, ale wtedy irytować będzie pewnie kontrolka na desce. Tak źle, tak niedobrze. Kwestia $$$. Ale jako całość to już temat do zupełnie innego wątku, nie będę tu robił off-topicu.

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, ale jakby ktoś jeszcze chciał coś dodać od siebie - z przyjemnością przeczytam i wezmę pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś zajrzy do instrukcji i na końcu w tabeli  podane jest  jaki felg rozmiar , et i niech poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze podałem do 15"


A koledze za to że Ci podał właściwie z instrukcji ,ładnie postawimy "plusika" na dobry początek, ten zielony przycisk z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja dorzucę swoje uwagi .Note jest z wszystkimi 3 pakietami i głównie używany  mieście przez żonę, Rewelacji nie ma jeśli chodzi o moc ale za tę cenę (56 tys kupiony z lipcu 2014) te wyposażenie ma się rozumieć że było głównym atutem przy zakupie. Osobiście wolał bym jednak ten mocniejszy silnik 98 KM a już na 100% w tym roku zamienił bym note na pulsara gdybym planował zakup , ten 115 KM silnik pracuje dużo ciszej i jest o niebo mocniejszy 

Na zimę do note kupowałem komplet zimówek z stalówkami i czujnikami TPMS u dealera koszt to 2260 pln a jeśli ktoś rozważa zakup poza siecią dealerską to jednak proszę zwrócić uwagę ,że felgi pod TPMS muszą mieć odrobinę inaczej rozwiązane wejście wentyla by czujnik znajdujący się po drugiej stronie nie był narażony na uszkodzenie a sam koszt czujnika to ok 160 pln (chyba że już tanieją) 

Notek ma jeszcze jedną zaletę na trasie (autostrada) mimo słabego silnika i "sieczkarni" po mieście nawet przy prędkości 160 km/h jest dość cichy 

Reasumując Jeśli ktoś potrzebuje małego ale dość wygodnego samochodu do jazd miejskich i międzymiejskich to jak najbardziej jest to dobry wybór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich. Od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana E12, którym przejechałem ponad 12 000 km. Pozwólcie, że podzielę się z Wami kilkoma uwagami. E12 jest nowym modelem, stąd ciężko do niego dostać niektóre akcesoria. W większości przypadków i tak warto kupić oryginały. Dla przykładu komplet stalowych felg Nissana udało mi się przed zimą kupić za jedyne 460zł !!! (koszt zamienników oscylował w zakresie 800 zł). I tu informacja: ten model wymaga osadzenia ET40. Dodatkowo oryginalne Nissanowskie czujniki ciśnienia to cena 428 zł za komplet plus 36 zł specjalne nakrętki. Wszystko kupione u dealera Nissana w Warszawie (warto było tam kupować i opłacić kuriera). Samochód kupiony z myślą o rodzinnych wojażach i głównie po mieście. Ma za sobą wyprawę nad morze (21 dni dla 2 osób dorosłych oraz 2 dzieci) i spisał się znakomicie. Przesiadłem się na niego z Forda Focusa kombi i nie żałuję. Przede mną pierwszy przegląd ale nie martwię się tym za bardzo bo części mam już kupione.Czeka mnie tylko opłata za usługę. Gdybyście mieli jakieś dodatkowe pytania, to chętnie pomogę bo poświęciłem wiele czasu na analizy przed jego zakupem i po zakupie na dodatkowe akcesoria i części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś wtrące .

Posiadam od niedawna nowego E12 , 1.2 80km Acenta +Pakiet Auto+Pakiet Rodzinny - polecam taką konfiguracje bo:

1. Pakiet rodzinny : powiększenie bagażnika jezeli jest potrzeba , przyciemnione szyby jak sie mam małe dzieco przydatne

2. Pakiet auto : automatyczna klima , automatyczne światła , automatyczne wycieraczki - idealne rozwiązanie dla mojej żony.

Kamery zastąpiłem czujnikami cofania.

Auto sprawuję się genialnie , spalanie 5,6l/100km w cyklu mieszanym . Przejechane 2000km , wewnątrz cicho i komfortowo bardzo dużo miejsca - cały czas nie mogę się nadziwić jak w takim aucie jest tak dużo miejsa na tylnej kanapie, drugie auto to opel astar IV kombi i miejsce z tyło to bieda w porównaniu do nissana. W dalszym ciągu nie rozumię stwierdzeń, że 80 KM to za mało , przecież to jest miejskie wozidełko, jak ktoś szuka wrażeń to powinien sobie kupić przykładowo NISSANA GT-R , może subaru impreze itp.... a nie NISSANA NOTE.  Wg mnie jak na taką budę 80KM w zupełności wystarczy ( tylko trzeba pamietać i się nie bać wchodzić na obroty 5000 , bo jak ktoś wyprzedza na obrotach do 3000 to rozumię stwierdzenie , że brakuje mocy) , czy dopłata do wersji 98KM, jak dla mnie nieuzasadnione - na starcie wyższa cena bazowa , później większe koszty eksploatacyjne - ale jak kogoś stać to czemu nie. 

Uważam to za udany zakup. W 100% spełnia swoje zadanie.

 

Dodatkowo dodam coś o od siebie jeżeli chodzi o zamianę opon.

Na początku sam chciałem sobie zakupić drugi komplet felg. Siedziałem kilka dni i nocy i rozmyslałem jakie sa plusy i minusy , doszedłem do wniosku, że  lepsze rozwiązanie to jednak przekładka samych opon jak dla mnie , planuję autem jeździć maksymalnie 5-7 lat.

Zakup nowego kompletu felg to około 600-1000zł , czujniki cisnienia 400zł , na starcie jets to kasa na 10-15 przekładek opon.

Obecnie koszt przekładki opon to 120-140zł zależy od serwisu i w cenie mamy już regularne wyważanie kół co uważam za bardzo ważna rzecz.

Myślę, że za 2-4 lata koszt przekładki z czujnikami spadnie do ceny 50zł jak już wszystkie zakłady bedą miały odpowiedni sprzet.

Wiec wybrałem rozwiązanie przekładka opon a nie całych kół.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać jak wymyślą obejście tych czujników.Dla mnie to chore uszczęśliwiać na siłę zbędnym gadżetem,za który musi zapłacić właściciel auta,przeznaczonego głównie do miasta.

Też mam Note,ale z 1.4 i też chwalę to auto za praktyczność i w miarę oszczędny silnik.Kupując to auto, w salonie stały dwa ,wersja  po FL,i wersja z 1.2 .Choć ta druga ładniejsza to o wyborze zdecydował sprawdzony,mocniejszy silnik,a także brak tych trókątnych szybek przy lusterkach,które ograniczają widoczność w mieście na skrzyżowaniu. 

W młodości jeździłem trochę Primerą,co też w niewielkim stopniu przeważyło o kupnie następnego Nissana,tylko,że to już nie to co kiedyś, jakiś taki delikatny,a przy tym bardzo głośny w trasie,głównie też za sprawą skrzyni biegów.

Ale mimo drobnych wad idzie przeżyć,bo auto służy mi raczej do pracy, ok 2 km w mieście,więc jest ok.

W trasę to jednak coś ok 2.0 Pb i do spokojnej jazdy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych Forumowiczów!:)

W najbliższym czasie zamierzam dołączyć do Waszego grona posiadaczy Nissana Note.

Już praktycznie zdecydowałem się na ten egzemplarz: http://otomoto.pl/nissan-note-i-1-4-C35465544.html

Samochód jest bardzo zadbany, ale może czyjeś wprawne oko znajdzie jakieś mankamenty na zdjęciach?

Proszę o pomoc i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

UU...a czemu taki drogi ?

1.6 z tego roku, skóra w sumie wersja Tekna chodzą w tych cenach.....a to jest zwykły golas za dużą kasę. A i tak ściągany.

Sprawdź dokładnie dokumenty i czy jest w całości (czy nie brakuje np tylnej półki lub półek w dolnym bagażniku)

Sorry ale mając taką kasę możesz wybierać....http://otomoto.pl/osobowe/nissan/note/i/2006-2006//benzyna?fq%5Bprice%5D%5Bfrom%5D=17000&fq%5Bprice%5D%5Bto%5D=19000

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W przypadku Note warto poszukać lub nieco dołożyć i wybrać wersją chociaż Accenta. Visia (podstawowa) jest bardzo okrojona i brakuje jej praktycznie wszystkiego. Accenta to dobrze i w miarę rozsądnie wyposażona wersja i takiej warto szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że to  może drogo, ale:

1. Najeździłem się już trochę po komisach i naoglądałem. To jest najlepiej wyglądający Note na jakiego trafiłem.Mierzyłem miernikiem, sprawdzałem szyby-w środku jak nowy.

2, Samochód ma klime, 4 poduszki, centralny  i  jeszcze parę bajerów-i to mi (chyba) wystarczy- przynajmniej nie będzie się co psuć.

3. Gość spuścił do 17500, więcej zejść nie chce-ceni się- to chyba dobrze.

Muszę jeszcze wszystko przemyśleć, ale chyba go zakupię...:)

Ale proszę jeszcze o inne komentarze, jakieś sugestie.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia - nie ma się do czego przyczepić.... ładne , zadbane autko - a co najważniejsze , nie "odpicowane" specjalnie na sprzedaż :)

Co pod maską się kryje - czas pokaże. ... Każde auto potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie, nawet te posiadane od nowości...

Jeśli wyposażenie Ci odpowiada i sam jesteś do niego "przekonany"...

To Tobie ma się podobać...

Nasze pieniądze, nasze wybory, nasze troski i radości :D

 

Na co zwrócić uwagę - doczytałeś tu na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów! :)

W najbliższym czasie zamierzam dołączyć do Waszego grona posiadaczy Nissana Note.

Już praktycznie zdecydowałem się na ten egzemplarz: http://otomoto.pl/nissan-note-i-1-4-C35465544.html

Samochód jest bardzo zadbany, ale może czyjeś wprawne oko znajdzie jakieś mankamenty na zdjęciach?

Proszę o pomoc i pozdrawiam:)

 

Pisałem ci już na innym forum, że lepiej rozejrzeć się za wersją Acenta (co też radzą inni koledzy).

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/nissan-note-1-4-acenta-hatchback-2006-1-wlascicie-i5204408453.html

 

Patrząc na odległość od Ciebie to jednak kawałek drogi, ale może któryś z kolegów z forum, z okolic Wrocławia mógłby go dla Ciebie wstępnie obejrzeć, może warto jeszcze taką opcję wziąć pod uwagę.

 

Swoją drogą to trochę ta Acenta z 2006 roku jakaś taka niedowartościowana, ale może z tego rocznika takie wychodziły. 

Nie pisze, że bezwypadkowy, ale może nic groźnego się nie wydarzyło. 

Edytowane przez notes_2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław- trochę za daleko:/ Poza tym cena  jest nawet wyższa- rozumiem, że to wynika z lepszego wyposażenia. I tak już się na tego "swojego" napaliłem:P...

To jest właśnie Visia z dodaną klimą. Poduszki ma raczej 4 z tego co sprawdzałem.

Jeszcze nie doczytałem na co zwracać uwagę. Jadę w sobotę na przegląd przed zakupowy-mają go wytrząsać, przemierzyć miernikiem, sprawdzić klimę i takie tam. 

Co do "ubogiego" wyposażenia-jeżdżę teraz 14 letnią kia sephia II z pordzewiałym progiem :D - nie wiem czy ktoś kojarzy ten samochód. Dla mnie to  zmiana starego grata na super autko,:D

Ps: Kia swoją drogę ma klimę i 4 elektryczne szyby i lusterka:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee.... jak już się napaliłeś na niego, to nie ma o czym dyskutować :D

Niech go wytrzęsą , pomierzą, sprawdzą .... przejedź się jeszcze .... weź ze sobą może jakąś postronną osobę, która "chłodnym" okiem spojrzy ;)

Powodzenia :spoko:

i daj znać - jak poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokręć kierownicą na postoju, (silnik wyłączony) - krótkie, niewielkie ruchy - i posłuchaj czy nic nie stuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Kupiłem:)Jeszcze w lekkim szoku jestem.Pierwsze wrażenia-ogromny!ile miejsca w środku-żona siadła z tyłu to wydawało się, że jesteśmy w autobusie-tak daleko siedziała:)

Później opisze jak wrażenia z jazdy i może jakieś zdjęcia wstawię.

Pozdro to All i dzięki za rady

Ps - ścieżkę diag. przeszedł perfekcyjnie, miernik lakieru- wszędzie ta sama wartość:)Oby służył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...