Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie auto było kupione od pracownika działu handlowego u jednego z dilerów Nissana i to chyba zgubiło moja czujność. To że było uderzone wiedziałem bo na kanał wyjechałem i widać byli ze lewy przód był uderzony. Nie wyglądało to na mocne uderzenie, nie sądziłem że poduszki odpaliły, wszystkie szyby oryginalne, z tym samym rokiem produkcji samochodu i tym samym znakowaniem. Kontrolki normalnie gasły itp. Zbieżność okej

W sumie nie wiem co robić dalej, jeździć i zapomnieć czy zrobić porządną diagnostykę komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie sprawdzić! i ...porozmawiać sobie z tym "gościem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świetne podsumowanie samochodu i chyba zgodne z odczuciami użytkowników.

Dla dopełnienia tego opisu warto wspomnieć o trzech drobiazgach:

 

1. Gwaranja podstawowa Nissana to 3 lata lub 100000 km w zalezności co minie pierwsze.

2. Nissan ma program do posiadaczy samochodów "po gwarancji". Nazywa się You+Nissan i daje sporo korzyści przy usługach serwisowych i zakup części, gdzie rabaty sięgają nawet 30%.

3. Note po FL jest jeszcze lepszy ;). W rocznikach 2010+ zmieniono nieco stylistykę przodu samochodu i poprawiono kilka drobiazgów.

Warto też wspomnieć o taniej eksploatacji auta, np.pióra wycieraczek ok 20zeta kpl,gdzie takie Toledo z 2007r to koszt 250zeta za kpl (tylko jedna firma,znana w Europie je produkuje)

Tanie,solidne żarówki H4 to też przykład godny pochwały,że o łatwości wymiany tylko wspomnę.

Myślę,że niewielu nabywców kupując auto zwraca uwagę na takie drobiazgi,ja też zauważyłem to już po zakupie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie auto było kupione od pracownika działu handlowego u jednego z dilerów Nissana i to chyba zgubiło moja czujność. To że było uderzone wiedziałem bo na kanał wyjechałem i widać byli ze lewy przód był uderzony. Nie wyglądało to na mocne uderzenie, nie sądziłem że poduszki odpaliły, wszystkie szyby oryginalne, z tym samym rokiem produkcji samochodu i tym samym znakowaniem. Kontrolki normalnie gasły itp. Zbieżność okej

W sumie nie wiem co robić dalej, jeździć i zapomnieć czy zrobić porządną diagnostykę komputera

Ja też kupiłem w ASO gdzie pracował "kolega" i to usypia czujność. Samochód MASAKRA. po 3latach oddałem do tego samego ASO i kupiłem nowe. Mechanik radził mi by oddać tam gdzie kupiłem, gdyż samochód był nie zgodny z umową, na to jest 2lata. Nowe jest zawsze nowe, teraz mam nota też z salonu, wiem co znaczy mieć nowe. Ograniczone zaufanie to podstawa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem w ASO gdzie pracował "kolega" i to usypia czujność. Samochód MASAKRA. po 3latach oddałem do tego samego ASO i kupiłem nowe. Mechanik radził mi by oddać tam gdzie kupiłem, gdyż samochód był nie zgodny z umową, na to jest 2lata. Nowe jest zawsze nowe, teraz mam nota też z salonu, wiem co znaczy mieć nowe. Ograniczone zaufanie to podstawa. Pozdrawiam!

Widać,że każdy musi przejść swoją szkołę kupna auta.U mnie było to samo,nawet pojechałem sam do Niemca z poplecenia kolegi,bo pewne,"tylko mucha siadła i zrobiła rysę". Teraz tylko nowe,albo używane ale tylko ze znaną mi historią przebiegu.

Żyjemy tu w PL i ograniczone zaufanie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem nowy na forum. Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego samochodu i niewykluczone że będzie nim właśnie NOTE.

Chciałem zapytać co sadzicie o zakupie 9-letniego Nissana NOTE, czy dobrze utrzymany z przebiegiem 150k (silnik 1.6) powinien mi jeszcze długo posłużyć ?

Czy roczniki 2006 maja problemy z korozja i kiedy się typowo (po ilu latach) pojawiają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najodpowiedniejsza jednostka ,moim zdaniem, do sprawnego poruszania się w trasie i po mieście ,przy tym trwała i dość oszczędna. korozja w zasadzie nie istnieje ,jeśli chodzi o karoserię . Sprawdzić za to należy dokładnie  zawieszenie i kolumnę kierowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem trasę ok 50 km.

Po wyzerowaniu kompa wskoczyła średnia spalania 4,2 l, przy ok 90km/h.

1,4 szału nie ma,ale to mistrz oszczędzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest 1.6 od ponad roku.....oszczędny, cichy, nie zawiódł jeszcze ani razu, wyposażenie dobre i rdzy zero!!

Oleju nie przepala, spalanie na trasie 4.3-4,7l/100km ............czego chcieć więcej.

Co 2-3 miesiące jadę nim 1600km z GB do PL i wracam znów 1600km do GB.........żadnych problemów.

Odpukać nie zamienił bym go na coś innego........W GB mamy Saaba 9-5 2.3T ale powiem serio wolę jeździć Nissanem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 benzyna. Zauważyłem że ceny pierwszego rocznika (2006) oscylują w okolicach 17-18k, tymczasem za niewiele więcej 19k mógłbym też stać sie właścicielem dobrze wyposażonego puga 207 już z 2009. Wolę NOTA ale zastanawiam się czy z uwagi na wiek auta nie wziąć jednak czegoś młodszego. Jakie macie refleksje jako wieloletni użytkownicy różnych aut ?

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notki są naprawdę trwale i temu taka cena....no i z doświadczenia wiem że mniej awaryjne niż 207, nie wspomnę o rdzy która w "francuzie" ma pole do popisu (standardowo podwozie czerwone w 95% samochodów, tak jak w Madzie 3 2006r).

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 z 2006 roku., Przebieg 130 tys km. Zero rdzy, przez moje 45 tys km raz wymieniałem przepustnicę (na używaną, za 200 zł), poza tym jakieś łączniki, sprężynę zawieszenia, żarówki :) Polecam, ale dobrze aby był z pewnego źródła :) jak każdy samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak.....nissan i nie tylko Notek (miałem w sumie P11 GT, P12 2.0 i teraz E11) mają zrywne silniki na starcie (ciągną od dołu bardzo szybko) i jak ktoś jeździ kilkoma samochodami na zmianę szybko zniszczy sprzęgło.

Osobiście też się złapałem nie raz na  starcie i pół-sprzęgle w Notku :(, żona tak samo, jak się przyzwyczai jest OK. .......podobnie jest jak z 2-3 miesiące nie jeżdżę 190 2.5 Cosworth :) tam silnik rwie bez opamiętania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było nadpalone i prawie całkowicie zużyte, może to moja wina, może poprzedniego właściciela a może sprzęgła... nie wnikam :D Łańcuch w rowerze też szybko wyciagam, ale to możen znaczyć o mim kopnięciu i twardej jeździe, może ze sprzęgłem było podobnie? coś.... raczej nie jeżdżę na półsprzęgle... nie ja :) ale wolę miec problem ze sprzęgłem niż z czymś niewiadomoczym z czym nie może sobie poradzić jeden, drugi, trzeci mechanik (mówię o różnych samochodach z bardziej skomplikowanymi elementami oraz o współczesnych zajeżdżonych dieselach ;))

Tak, że ja tam nie płaczę tylko zajeżdżam następne Valeo (i coś mi podpowiada, że skończy szybciej od tego oryginału :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeździliście może przedliftową Vengą ? jak wypada w porównaniu do NOTE jeśli chodzi o komfort jazdy i wykonanie w środku ? czytałem że silnik wolnossący 1.6 ciągnie dopiero na wysokich obrotach, czy różnica w stosunku do NOTE jest aż tak znacząca żeby brać to pod uwagę ? oczywiście wiem że to będą Wasze subiektywne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pisać na forum KIA (Kupił Idiota Auto)...my nie interesujemy się podróbkami made in korea :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale akurat o KIA się nie wypowiadamy, podobnie jak o życiu seksualnym żab :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - wypowiadamy się na tematy związane z motoryzacją ( czyli o innych markach również można wspominać - nie jest to zakazane) ,pomagamy sobie i nie ubliżamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeździliście może przedliftową Vengą ? jak wypada w porównaniu do NOTE jeśli chodzi o komfort jazdy i wykonanie w środku ? czytałem że silnik wolnossący 1.6 ciągnie dopiero na wysokich obrotach, czy różnica w stosunku do NOTE jest aż tak znacząca żeby brać to pod uwagę ? oczywiście wiem że to będą Wasze subiektywne opinie :)

 

Sąsiedzi mają nie Vengę, ale ix20, w środku auto jest większe, znaczy bardziej szersze i bagażnik większy. Kia jest niby niżej pozycjonowana niż Hyundai, więc może z jakością materiałów być nieco gorzej, bo w tym ix20 jest całkiem poprawnie (wersja comfort, bo classic ma inną tapicerkę - gorszą). 

Ix20 jest akurat z  silnikiem 1.4 i ... no Notek jest żwawszy, szczególnie jeśli chodzi o elastyczność, a i spalanie w Notku jest dużo mniejsze - średnio o 2 litry.

Jeśli wystarcza Ci ilość miejsca w Notku, to będzie to lepszy wybór.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz ....z samego rana w dziób.....nie dość, że nie pomagam to jeszcze ubliżam :(

Trudno muszę skasować link do tego forum z ulubionych bo nie chcę być intruzem.

Szerokości życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...