Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

auta z klimą 

 

Note Accenta 1.2 80KM - 50890zł

Logdy Laureate 1.6 100KM- 45900zł

Lodgy Laureate 7-osob. 1.6 100KM -47900zł

 

LPG +ok. 2500zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kiedy przewozi się 5-6 pasażerów a prawie zawsze jakiś bagaż. Wersja 7-osobowa przy wykorzystaniu wszystkich foteli (na dodatkowych jest całkiem sporo miejsca i mieszczą się nawet dorośli pomijając skromną ilość miejsca na nogi- poprzedni mcv był pod tym względem lepszy) ma mały bagażnik (207 l) a po ich złożeniu też jest niezbyt ustawny -  pozostaje spory próg a same fotele zabierają miejsce - chyba żeby je wymontowywać, ale wtedy taki zabieg traci sens ekonomiczny. Na taxi lepiej nadaje się  wersja 5-osobowa. Ma do dyspozycji ogromny bagażnik 617 l w którym bez problemu zmieszczą się np dwie spacerówki,dwa rowery (po demontażu kół przednich) albo komplet podróżnych waliz dla 4 pasażerów. I jest tańsza o 2 tys zł czyli prawie o cenę instalacji LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jestem nowy na forum, szukam Notka jako auta rodzinnego 2+2. Pierwsze pytanie ktoś sprzedaje, wie, że ktoś znajomy sprzedaje...

W dalszym planie zmiana,może jazda próbna CX-3 przyśpieszy decyzję,ale tanio nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymiary to Note ciaśniejsze,a i tak głównie sam jeżdżę.

Bardziej korci ten silnik i skrzynia 6,po próbnych jazdach będę mógł ocenić,ale na dzisiaj i tak słabo dostępne.


Pamiętam jak "maluchem" śmigałem za Berlin do pracy,wtedy tylko mocy brakowało,reszta ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to rok, i jaka cena ew. ?

Rok 2013,przebieg niski ok.10 tys.cena na dzisiaj nie ustalona,bo zimę chce jeszcze przejeździć, chyba że będziesz czekał.

Auto pewnie zostało by na dłużej,gdybym od razu wybrał mocniejszy silnik,a tak dalej szukam coś dla siebie z powerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam nadzieję że zawitam tu na dłużej. Proszę was o oszacowanie opłacalności zakupu Nissana Note z 2009r. Silnik 1.4 benzyna, 70 tys przebiegu, z polskiego salonu, wersja Acenta z automatyczną klimatyzacją, automatycznymi wycieraczkami i czujnikami parkowania z tyłu. Cena około 25tys zl. Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena idealna dla sprzedającego i kupującego.

Swojego z 2013 z takim wypasem + Alu cenię na dzisiaj ok 39 tys,schodząc w dół o 10% co rok wychodzi właśnie tyle.

Jak jesteś pewien historii przebiegu auta to bierz, bo taka wiedza ważniejsza od ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzon 2009 r. za 25 tys? Ja rozważam sprzedaż swojego (79 tys. przebiegu) w bogatej wersji I-Way z grudnia 2011 za 30 tys. z małym hakiem wyjściowo. Jak rzekł porter 10% co roku w dół. Cena wydaje się niezła. Jak historia pewna to bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam nadzieję że zawitam tu na dłużej. Proszę was o oszacowanie opłacalności zakupu Nissana Note z 2009r. Silnik 1.4 benzyna, 70 tys przebiegu, z polskiego salonu, wersja Acenta z automatyczną klimatyzacją, automatycznymi wycieraczkami i czujnikami parkowania z tyłu. Cena około 25tys zl. Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

 

Widać doposażony - bo seryjnie Accenta tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

 

Przymierzam sie dosc mocno do zakupu nowego Note'a, najlepsza cene otrzymalem od autoryzowanego dealera Suzuki Japan Motors w Dabrowie Gorniczej.

Nie chccialbym sie naciac wiec powiedzcie co sadzicie,

Nissan Note 1.2 80KM, versja Acenta z pakietem Family, fabrycznie nowe , 0km przebiegu, w cenie 45900. Wynegocjowalem w tej cenie rowniez komplety oczujnikowanych kol zimowych, alufelgi i alarm.

Sprzedawca powiedzial mi ze auto jest nowe ale zarejestrowane na salon.

Jest pare rzeczy ktore mi sie nie zgadzaja w jego wypoiwiedziach: koles powiedzial mi ze 2 kursy beda potrzebne (jestem z Wroclawia), bo najpierw ogladam auto, sprawdzam itd, podpisuje papiery i wplacam 2000 zaliczke, po czym on zalatwia papiery w tym karte pojazdu (co trwa kilka dni), ja rejestruje pojazd, i wowczas dopiero wraca,m po odbior auta.

Skoro auto jest zarejestrowane na salon to powinno miec karte pojazdu?

Cena cennikowa takiego modelu to ok 53000, koszt kol i alarmu to kolejne kilka tysi.

Czy mozliwe jest ze az tak zchodza z ceny czy nalezy podejrzewac jakies przekrety..?

Czy znacie/macie jakies opienie o dealerze

AUTORYZOWANY SALON SUZUKI NISSAN MITSUBISHI JAPAN MOTORS DĄBROWA GÓRNICZA

ul. Sobieskiego 10?

Czy ktos u nik kupowal i moze polecic..?

 

I czy ktos zna dobrego mechanika/rzeczoznawce samochodowego z okolic dabowy ktory obejrzalby autko przed zakupem i nie zdarl za to 400 zl (bo taka oferte mam poki co, troche drogo,,)

 

Pozdrawiam i odpiszcie please bo chcialbym jak najszybciej podjac decyzje o zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zarejestrowane , to juz nie nowe, dziwna sytuacja jakby salon wykupil auto w ramach jakiejs wady, stluczki transportowej i zarejestrowal zeby nie bylo w przyszlosci dymu ze nissan sprzedaje nowe auta z wadami... Trzeba by sie tez przyjrzec czy sprytny salon nie zrobil jakiejs korekty licznika z paru tysiecy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupowałem w Japan Motors w Krakowie w 2014 r. Samochód był zarejestrowany na dealera bez przebiegu. Dowiedz się czy auto ma podbitą gwarancję. Jeżeli nie to świetna oferta bo masz napewno nowe auto, natomiast jak ma już podbitą to się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer dzięki takiemu zabiegowi zarabia o wiele więcej . Rejestruje auto na firmę (jest do tego zobowiązany w jakiejś określonej liczbie aut, na auta demo ,zastępcze itp.) następnie , po okresie przymusowego pobytu na placu , sprzedaje np. z 10% dodatkowym  rabatem , auto bez przebiegu jako "nowe zarejestrowane" ,gdzie sam ma rabat na tego typu auto 20-30% 

Jest też inna forma takiego "wałka"  , gdzie auto rejestruje się na firmę flotową zewnętrzną(znaczne rabaty) , a ta "odsprzedaje" je nam ,a faktycznie auta nawet nie widzi. Wszyscy zarabiają . Feler? zawsze jest się drugim właścicielem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz to się nie trzyma kupy ...  nie będę pisał , że firma która kupi auto flotowe musi wliczyć je w koszty (dowiedz się jak to wygląda) potem sprzedać za 3 miesiące, nie będę tłumaczył jak to działa, ale błądzisz 

 

 

najszybciej diler bierze auto jako demo, testowe , aby spełnić wymogi dilera, gdzie są narzucane pewnie ilości takich aut i nie ma tu odstępstwa musi brać,  pewnie ma na nie dodatkowo dość dobre ceny , jako że auto demonstracyjnych jest u dilera sporo, to zdarza się że takie nowe potem je żeni dla klienta i centrala nissana zadowolona .... 

 

albo auto wadliwe/uszkodzone i diler odkupuje za jakieś 50% nowego, naprawia i takie auto nie może wyjść jako nowe, ale używane mimo że bez przebiegu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie w necie,jest o tym sporo

Przykład

http://www.forumsamochodowe.pl/nowe-auto-z-salonu-jako-drugi-wlasciciel-vt59528.htm

Cytat tłumaczenia firmy "Odnośnie sposobu w jaki udzielony zostanie rabat. Firmą tą, która sprzeda Panu auto jest klient flotowy dlatego rabat na samochód jest większy. Jako osoba prywatna nie dostałby Pan takiego rabatu z tego powodu, że kupowany jest tylko jeden samochód, a takiej firmie przysługują większe rabaty z racji tego, że kupuje tych aut wiele. Jest to zaprzyjaźniona firma z tym salonem dzięki temu wielu klientów kupiło samochód u nich w ten właśnie sposób. Podsumowując firma nic nie traci na tym ponieważ sprzedaje Panu auto za tyle ile kupiła. Auto nie opuści bram salonu więc nie będzie problemu z odbiorem i tak na prawdę pierwszy właściciel nie pokona ani jednego kilometra. Pieniądze zostaną wpłacone na konto tej firmy a ona dopiero rozlicza się z salonem Hyundai'a. Samochód byłby do odpbioru po 2 tygodniach."

P.S. Sam mam auto na firmę, wiec nie muszę się dowiadywać ,o "oczywistych oczywistościach" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu dużo teorii a realia są takie, że Japan Motors rejestruje na siebie, wiadomo chodzi o sprzedaż później odsprzedaje z rabatem bo jesteś drugim właścicielem. Jeżeli obniżka jest w okolicach 20% to biznes się klientowi opłaca bo ma nowy samochód i 10 tyś w kieszeni. Każdy zyskuje biznes się kręci i o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanów się czy potrzebny Ci autoalarm w aucie. Ubezpieczyciele wymagają takiego "zabezpieczenia" pojazdu przy jego wartości powyżej 50 tys. zł.

Note nie jest raczej "chodliwym" towarem a w zamian za to możesz się domagać jakiegoś innego gadżetu. 

Ja też kupowałem w Japan Motors ale lepszą ofertę wynegocjowałem w oddziale w Chorzowie. Pomimo że to ta sama firma to konkretne oddziały i ich kierownictwo rywalizuje ze sobą jeśli chodzi o sprzedaż. A widząc w swoim systemie że byłeś u "konkurencji" robią się, szczególnie pod koniec miesiąca, skłonniejsi do upustów. A co do zakupu tego konkretnego auta to jednak skłaniałbym się na nowy nierejestrowany. W końcu po to jesteś w salonie. Taki myk przy zakupie może Ci się odbić czkawką za parę lat przy odsprzedaży auta. Lepiej ponegocjuj całkiem nowy ale max 1 - 1,5 tys. zł droższy niż ten co Ci proponują teraz.

Pozdrawiam

Edytowane przez nazget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w papierach będzie miał wpisany przebieg nowego, to zawsze można wpisać w ogłoszeniu, że jest pierwszym i jedynym użytkownikiem auta od nowości, co będzie zgodnie z  prawdą i w przyszłości odpowiednio udowodni, że jest pierwszym użytkownikiem, to ma zawsze jakieś znaczenie przy sprzedaży i cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...