Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i masz ....z samego rana w dziób.....nie dość, że nie pomagam to jeszcze ubliżam :(

Trudno muszę skasować link do tego forum z ulubionych bo nie chcę być intruzem.

Szerokości życzę ;)

 

Nie przesadzaj, nikt Cię nie pocisnął ;):). To była uwaga ogólna :).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i wychyl czasem nosa poza dział Note .

Tu, ludzie oprócz Nissanów mają także auta innych marek (np. KIA) i poruszają się po całym forum, więc...

Wiem - Ciebie to pewnie nie interesuje ;)

Miłego popołudnia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to była ironia :)

No chyba ?!

 

wielkie dzięki notes_2011 za input.

ix20 chyba (a raczej na pewno) jednak jest poza moim budżetem.

w grę wchodzi w takim razie tylko Venga poza Notesem

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czesc Wszystkim

zawitalem tu zeby zasiegnac Waszej opinii o Nissan Note ktorego chce kupic zonie

 

http://allegro.pl/sh...5341#c4204e1a3f

 

jakis pracownik ambasady Indii nim jezdzil

 

Ja właśnie jestem już w trakcie kupna 1.6 z 2006 ze 140k za kilka tylko tysi mniej niż ten z linka.

Jak Ci pasuje brak klimatronika i silnik 1.4 czy też elektrycznych lusterek to oferta atrakcyjna chyba.

Pamiętaj że masz pewne źródło i pełny serwis aso wdg opisu, to ważne.

Co tam z tymi klamkami jest ?

Swoją drogą czy ktoś próbował zaadoptować w NOTE przedliftowym elektrochromatyczne lusterka (wsteczne, boczne) ?

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam z tymi klamkami jest ?

właśnie - jakoś dziwnie to wygląda - jakby nie domyte albo potraktowane jakimś specyfikiem do smarowania którego nadmiaru nie wytarto, choć nie sądzę bo reszta auta czysta. Podczas oględzin trzeba się temu koniecznie przyjrzeć z bliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to uważacie że 140k dla notka to dużo ? Jak szukałem to uznałem że nie bo widziałem na autotrader24 nawet i takie z 300k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość rozsądny przebieg. Jeżeli auto było obsługiwane we właściwy sposób, to silnik powinien być jeszcze w dobrej kondycji.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej myślałem że prawidłowo eksploatowany powinien być wciąż w doskonałej kondycji i zrobię nim drugie tyle bez awarii ?

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich samochodów gdzie ten 70 tys. przebieg jest prawdziwy jest bardzo mało. Reszta to przekręcone liczniki. Jeszcze 5-6 latki można gdzieś trafić z takim przebiegiem - choć to nie łatwe, bo takie auta przechwytują bardzo szybko handlarze.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na auta z przebiegiem ponad 100k nie ma co nawet patrzeć

Dlaczego ?! Idąc tym tokiem rozumowania nie warto kupować aut używanych wcale.

 

W każdym razie, mnie czas gonił i wziąłem pewnego 9 latka ze 140k przebiegu. obym nie zrobił dużego błędu :D

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przekroczył własnie 130 tys km i jeździ dokładnie tak jakim go kupiłem z przebiegiem 85 tys km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 140 tyś. km. przebiegu po 9 latach ? :D

Jeśli prawdziwy, to elegancka sprawa ;)

 

A jak siębędzie sprawował - tego "najwięksi filozofowie" nie przewidzą .... :D

Nazgul - pozostaje Ci życzyć - zadowolenia z nowego nabytku i bezawaryjności !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Miałem Matiza, którym najeździłem 190 tys. km. Silnik po tym przebiegu ciągle był jak brzytwa. Fakt, dbałem i pilnowałem wymian płynów i części wg. zaleceń Daewoo. Nie widzę powodów, dla których świetne benzynówi Nissana miałyby w czymkolwiek nie domagać po 140 tys. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Daewo górą,córka właśnie wróciła z nad morza Nexią, w trzy dni zrobiła ok 1000 km.

A ta Nexia prawie w wieku córki :D


Note 1,4 czarny met.prawie full opcja, Acenta+ przebieg 9 tys km. nie kręcony,nie bity,kupiony w 2013r w salonie za 45tys.

Identyczny w kolorze blau metalic, na mobile.de  za 11790 Eu.

To ile mogę krzyknąć. ;)

Edytowane przez porter59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, zwracam się z prośbą o poradę w zakupie auta na taksówkę. Po wielu różnych pojazdach, głównie z silnikami diesla (ostatnio focus 1.6tdci) mam dosyć turbin, dwumas, dpfów itp. Przeglądając wiele ofert coraz bardziej skłaniam się ku małej benzynie, ewentualnie z gazem. Chciałbym dokonać zakupu auta nowego, zwłaszcza, że Note II ma dość atrakcyjne ceny, a ilość miejsca w środku wystarczy na taxi.

Moje pytanie: co sądzicie o wyborze silnika 1.2 80KM. Czy nie będzie za słaby? Zaznaczam, że jazda głównie w mieście, raczej spokojna, nie oczekuję wyczynowych osiągów. Dużo ważniejsze są niezawodność i koszty eksploatacyjne (serwis i zużycie paliwa). W wielu testach, jak i na motostat.pl średnie zużycie paliwa w mieście wychodzi ok. 6 l/100 km. Czy możecie to potwierdzić? Czy próbowaliście montować do tego motoru instalację gazową?

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od roku posiadaczem takiego Note. Mam dość ciężką nogę więc średnie spalanie to 6,7 litra na setkę w tym głównie miasto. Co do dynamiki jazdy jest ok, oczywiście bez klimy. Z klimą trochę słabnie ale da się żyć. Polecam automatyczną klimę jest bardzo wydajna. Co do kosztów części i serwisu to ciężko powiedzieć bo na gwarancji. Ogólnie fajne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Note w roli taxi sprawdzi się słabo - szczególnie nowa wersja - ma zbyt mały bagażnik i jest dość wąski - 3 dorosłych pasażerów na tylnej kanapie będzie narzekać. O wiele lepszym pomysłem na budżetową taksówkę będzie:

http://www.citroen.pl/samochody-nowe/citroen/c-elysee.html

lub:

http://www.peugeot.pl/showroom/301/sedan-4-drzwi/

ewentualnie jeszcze bardziej budżetowa ale bardzo praktyczna i pojemna wersja:

http://www.dacia.pl/samochody-nowe/nowy-logan-mcv/

wszystkie są wyposażone w niewielkie benzynowe silniki z których ostatni można kupić od razu z LPG (nie wiem jak współpracują z nim pozostałe), wszystkie, to  proste, pozbawione zbędnych bajerów konstrukcje obliczone na tanią, łatwą w naprawach eksploatację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może Dacia Lodgy 1.6 16V 100KM - silnik jak bajka pod taxi, wolnossąca 4 cylindrówka

 

Silnik 1,6 MPI 82 KM oraz silnik 1,6 16V 110 KM zostaną wycofane z oferty, a zastąpi je silnik 1,6 16V tym razem konstrukcji Nissana. Silnik (H4M) będzie posiadać moc 102/115 KM. W Dokkerze i Lodgy będzie osiągać moc102 KM (SCE 105) przy 5000 obr./min. oraz 134 Nm przy  2800. 

Jednostka ta będzie również mogła współpracować z fabryczną instalacją LPG. Silnik będzie oferowany w Logdy, Dokkerze oraz Dusterze (prawdopodobnie będzie oferowany też z napędem 4×4) . Oczywiście będzie oferowany z systemem STOP&START."

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może Dacia Lodgy 1.6 16V 100KM - silnik jak bajka pod taxi, wolnossąca 4 cylindrówka

tylko jeden drobiazg - cena skoczy o minimum 10 tysięcy w górę a miało być tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...