Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NASZE MICRY.......


Gość mrówa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Jak już się domyślacie ja też jestem posiadaczem Micry z 96 roku z 1.0 silniczkiem przerobionym na gaz. Wersja ta jest bardzo uboga ale da się przeżyć. Obecnie mam przejechane 210 000 km i jestem drugim właścicielem. Na gazie zrobiłem już 130 000 km i nic się nie dziej z silnikiem. Z poważniejszych remontów jakie zrobiłem to była wymiana kompletnego sprzęgła oraz wymiana simmeringu wybieraka w skrzyni biegów oraz wyłącznika śwaitła cofania również w skrzyni. Tak więc poza czynnościami wymiany płynów, olei, filtów i hamulcy nic nie robie a miesięcznie przejeżdżam ok 5000 km. Pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam micrę '99 silnik 1,3 benzynowy i wszystko było OK aż do wczoraj, kiedy po raz pierwszy obliczyłam jej spalanie. wyszło 11, 5 l/100 km!!!!! jak terenówka! coś jest nie tak??? coś do naprawy?? pomocy! proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejeżdżasz głównie krótkie odcinki (jeśli tylko po Lesznie to są one krótkie ;)), to o tej porze roku może tak być. Po prostu jeździsz prawie cały czas na zimnym silniku i więcej wtedy pali. Jeśli podobne spalanie masz na dłuższych odcinkach i do tego przy prędkościach około 80-90km/h, to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Micra jest z rocznika 2001, kolor - Czarna Perła, przebieg 33tys. km. W dowodzie jest wpisane Nissan Micra 1.0 Sport:)

Auto jest sprowadzane, wiec jest w nietypowym wyposażeniu.

Mam 4pp, ABS, el. szyby, klimatyzacje, halogeny, fabryczny system audio (ale bez radia:)), dwukolorową skórzaną kierownicę, obrotomierz, srebrne wstawki w desce rozdzielczej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam micrę '99 silnik 1,3 benzynowy i wszystko było OK aż do wczoraj, kiedy po raz pierwszy obliczyłam jej spalanie. wyszło 11, 5 l/100 km!!!!! jak terenówka! coś jest nie tak??? coś do naprawy?? pomocy! proszę o odpowiedź

 

Mam to samo, tzn. ten sam rocznik i silnik. Ostatnio spalanie po mieście (prawie non-stop w korkach i ostatnie mrozy) wyszło 10.5l/100km. Więc nie jesteś sama :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy...

posiadam micre k10 i jestem z tego dumny autko jest ladne zgrabne i szybkie jak na maly silniczek

moja wersja to 1.2 topic czyli:

ladne profilowane fotele

skurzana kierownica

elektrycznie ustawiane swiatla

elektryczny odsowany na calej dlugosci dach

 

autko ma na blacie 170 i tyle pojedzie a nawet wiecej ;)

ma 12 sek do 100 ale moze uda sie nad tym popracowac :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nissan micra K-10 87' 1.0 50KM 3d czerwona LPG radio fabryczne Nissan(robione przez blaupunkta).dwa głosniczki z przodu w standardowych miejscach.

spalanie LPG w mieście 7l.na trasie 6l. co do wyposażenia to szyberdach jedynie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moją micrunie dostałem w spadku od ojca który zakupil sobie VW Lupo 3L (fajny samochodzik, pali tylko 3litry/100km) :) no ale nie o tym

 

a więc, moja micra to k10 z roku 1992, lakier czarny metalic :) wersja HitS:

- białe zegary ( fabrycznie), elektrycznie ustawiane swiatla, lotka z tyłu i jakies tam bzdety :)

silniczek 1,2... najechane 170tys. km kupiona gdy miala 4tys :) takze cale swoje zycie u nas w rodzinie... zadnych wiekszych usterek nie stwierdzono (praktycznie bezawaryjny:)

Na trasie pali 5,2l/100, w miescie w zimie troche duzo ale dokladnie nie wiem ile :)

Jak narazie jestem z niej baaardzo zadowolony, mam małe ale tylko co do tego ze zawieszenie jest strasznie glośne :/ ale to moze byc u mnie cos nie tak, ale przymierzam sie do wygluszenia troche autka :)

ufffff to chyba tyle :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

Jestem już jakiśczas na forum, ale nie przedstawiłem jeszcze swojego microlota, najwyższy więc czas to nadrobić :razz:

 

Moja Micra to model K11 1.3 Super S z `93 roku. W momencie zakupu miał na liczniku 116 tys (szczerze mówięc wątpie...), ja nakręciłem nim już ponad 4 tys. Jedyna poważniejsza usterka to narazie wymiana pompy wody, reszta to w zasadzie części eksploatacyjne (tłumik środkowy i końcowy, tarcze i klocki, kable zapłonowe, akumulator, o świecach i filtrach nie warto wspomiać :wink: ). Autko zupełnie nieźle wyposażone jak na tą klase z poczatku lat `90: el. szyby, centralny, halogeny, wspomaganie, ABS. Ten ostatni niezupełnie mi pasuje, ale na pocieszenie zostaje fakt, że wersje z ABS-em mają tarcze przy wszystkich kołach :razz: . To mój pierwszy samochód i jestem w nim po prostu zakochany! Nie przypuszczałem, że niepozorne miejskie autko moze dawać tyle frajdy. Silniczek 1.3 daje rade, hamulce zupełnie niezłe, w miare bezposredni układ kierowniczy (ciekawostka: opony w dość nietypowym rozmiarze 175/60/R13), po prostu bajka :grin:

Oto i on - mój Nismo:

negative0016a18008kw.th.jpg

 

negative0020818003xl.th.jpg

 

negative0030918000xb.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam>Ujeżdżam moją K12 od listopada 2005 i szczerze mówiąc jestem nią zachwycony.Wersja 1,4 beznyna 16V , full wypas, kolor czarny.z chęcią dołącze fotki ale nie wiem jak i gdzie.Moa opinia o tym autku nie jest bynajmniej wyssana z palca, oprócz tego autka posiadam Opla Omege MV6 z pełnym wypasem i od kiedy zakupiłem Micrusię , nie chce mi się wsiadać do Omesi.

 

[ Dodano: Sro 29 Mar, 2006 13:03 ]

http://img86.imageshack.us/my.php?image=dsc008953kv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :D

No to tak... Mam Micre K10 z 1992r, silnik 1,0, 5D. Jestem trzecim właścicielem (poprzednim był mój ojciec,a on natomiast kupił go od znajomych). Kupiony w salonie w Polsce i serwisowany w aso przez 8 lat :mrgreen:

Wyposażenie: centralny zamek, alarm, elektryczne szyby przód, lotka od SuperS, przyciemnione wszystkie szyby (oprócz przedniej), radio Sony XR-5800R i jakieś głośniki Panasonic. No to chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie to nie były. Ja niedawno dopiero zamontowałem jakieś uniwersalne...

 

Też nad tym myślałem :)

Ile Cie to kosztowało? Jak długo się z tym męczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowalbym jako zaslepki tych dziur wykorzystac jakies gwizdki wysokotonowe albo ich atrapy 8) wogóle takie elektryczne szybki to niezly wypasik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku stałem się szczęśliwym posiadaczem K10 SuperS 1.2 '90 z takimi oto "bajerami":

-sportowe fotele

-skórzana kierownica

-obrotomierz (yeah ;) )

-6 świateł (std. + 2 lampy-tylko długie + 2 halogeny)

-progi

-nadkola

-pasek przyciemniający na przedniej szybie

-uchylne tylne szybki

-lotka

-podwójna wycieraczka tylnej szyby

-jakiś szpanerski wlocik na masce ;)

 

To wszystko stoi (lub jak kto woli, jeździ) na gumach 175/65/R13

 

[Wypisuję wszystko jak leci, bo nie wiem co jest fabrycznie, z dodatkowych rzeczy wiem tylko tyle, że poprzednia właścicielka zamontowała wzmacniacz 300W (sic?) i głośniki w drzwiach oraz na półce]

 

Od siebie dorzuciłem radio Panasonica na CD. W połączeniu z 6 głośnikami w aucie daje dobry efekt (chociaż basy mogłyby być głębsze, ale cudów po głośnikach 70W oczekiwać przecież nie można)

 

Jedyne czego mi brakuje to centralny zamek - ot, mała rzecz, a cieszy.

 

Autko ma przejechane w ciągu tych 16 lat niecałe 160.000km, do "setki" zbiera się jak w katalogu, nawet pod lekką górkę zamknięcie licznika to nie problem.

 

Jedyne problemy to:

1)Wahania spalania. Przed regulacją w grudniu ur. "żarł" nawet 10,5l/100, obecnie pali ok. 8l/100. Rekordowo niskie spalanie miałem latem ur. - w granicach 5,5l/100 (jazda miejska!)

2)Skrzynia-miałem dwie i w obu wyskakiwała/czasami nie chciała wejść "dwójka". Czy to normalne ?

 

Link do zdjęcia jest w podpisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...