Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego KARMINADEL czy Ty jeździsz w zimie na 19",tylko zmieniasz opony na zimowe?

Tak: w zimie jeżdżę na 19" oponach zimowych, a latem na letnich.

Na felgach fabrycznych. Tu masz go na zimówkach - i przy okazji widać jakie to są zimy w środku stycznia.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70851-galeria-naszych-qq/page-4?do=findComment&comment=1024944

Ale nie miałem problemu także z zapuszczaniem się w tereny górzyste (na narty)

Osobny zestaw kol na lato i osobny na zime. Prosciej, wygodniej, szybciej ale na pewno nie taniej.

No tu moja wrodzona złośliwość nie może pozwolić zostawić to bez komentarza :gun::devil:

Prościej.... wygodniej...szybciej.... to co tu robią te coroczne tematy na kilka..kilkanaście stron w stylu: jakie czujniki.... czy w ogóle... a co będzie jak nie będzie... jakie opony... a felgi jakie... a czy 16", 17", 18" czy może 19"... a gdzie taniej.... a czy lepiej w ASo czy na allegro.....

Nie... no jak to jest "Prosciej, wygodniej, szybciej"... przecież mam wrażenie, że niektórzy mając tyle różnych kombinacji i możliwości wyboru.... wybierają... wybierają.... aż do marca, a potem machają ręką i tak do następnej zimy hihihihihihihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tematy tutaj sa dowodem na to, ze forumowicze lubia sie zaglebiac sie w detale. Najwyrazniej nie bez przyjemnosci dyskutuja nad czyms co 90% uzytkownikow QQ zwyczajnie ignoruje zamawiajac u dealera drugi komplet na zasadzie "a co pan poleca". I po to to forum wg. mnie jest, dla tych ktorzy chca wiecej, badz inaczej.

 

Ja wybralem wariant bezstresowy, dealer skonfigurowal czujniki, zalozyl kola zimowe, letnie wlozyl do bagaznika o i tyle bylo z tym zachodu.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez lubie pozawracac gitare. Gdyby wszyscy wszystko wiedzieli albo byli od razu zdecydowani czego potrzebuja nie byloby co czytac i zamiast fajnego forum mielibysmy suche FAQ jak naprawic to czy tamto. A tak kazdy moze poczytac informacje z pierwszej linii frontu co faktycznie sie psuje w QQ, co jest OK, a co mogloby byc lepsze i na jakich kolach toczy sie wygodnie a na jakich tlucze na wybojach. Przyjemna lektura w doborowym towarzystwie :).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w oryginalnych kołach z N-Techa 18` można wyciągnąć ze środka ten okręgły znaczek nissana i czy wejdzie w niego pręt ze stojaka na koła?????????
http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/auto-i-garaz/akcesoria-parkingowe/stojak-na-kola-samochodowe/stojak-na-kola-samochodowe-110-cm.html

 

i jak sie go wyciąga czy wykręca czy wybyja ?

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już mam opanowane, dzieki!! a tu dla kogoś, tak samo mało zorientowanego o mechanice jak ja - załaczam fotke:)

 

c33c55f56383338c.jpg

 

 

a tu stojaczek już zmontowany

 

07f800a0554cff7c.jpg

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem Nokian WR D4 chociaż kiedyś z Nokianów WR G2 SUV nie byłem do końca zadowolony.

 

To bardzo śnieżna opona. Jeśli ktoś jeździ głównie po nizinach czy miastach i miasteczkach to będzie to lekka przesada.

No ok przeciez zech napisoł ze opona na snieg i błoto jesli ktos mieszka na nizinach no to ok ja mieszkam na ślasku wiec u nas jest przydatna bynajmni dla mnie czesto przebywam w lesie a tam czesto do tego dochodzi solidne błoto ale owszem kolego mosz racjo na niziny mało przydatna :)

Kolego KARMINADEL czy Ty jeździsz w zimie na 19",tylko zmieniasz opony na zimowe?

Jakie jest Wasze zdanie,kupić opony do alufelg jakie posiadam(18")czy zmienić na 17"+felgi?

Ja bym wybrał 17 i profil 60-65 jezdziłem na 19 o mniejszym profilu autko mniej stabilne na sniegu :) zalezy od ciebie i ile chcesz srodków na to przeznaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok przeciez zech napisoł ze opona na snieg i błoto jesli ktos mieszka na nizinach no to ok ja mieszkam na ślasku wiec u nas jest przydatna bynajmni dla mnie czesto przebywam w lesie a tam czesto do tego dochodzi solidne błoto ale owszem kolego mosz racjo na niziny mało przydatna :)

Ja bym wybrał 17 i profil 60-65 jezdziłem na 19 o mniejszym profilu autko mniej stabilne na sniegu :) zalezy od ciebie i ile chcesz srodków na to przeznaczyc :)

No właśnie środki.Przy zakupie 17-tek cena opon+felgi,18-stki tylko opony i wtedy lepszej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odbieram qq pod koniec listopada. Pytanko czy ktos odbieral auto w listopadzie zaszlego roku, jak tak to na jakich oponach. Ile mniej wiecej kosztuje kemplet kol na alu w aso na zimę 17 cali lub 18

Edytowane przez artua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie środki.Przy zakupie 17-tek cena opon+felgi,18-stki tylko opony i wtedy lepszej klasy.

No mosz racjo jezeli bydziesz jezdził po miescie mieszkasz w okolicy gdzie niema podjazdów stromych jakis wyboi a masz 18 no to kupuj opony na 18 :) niemam doswiadczenia w 18 jednak moge powiedziec iz w terenie wyzszy profil jest duzo lepszy w dodatku jezdze po drogach lesnych a tam sam wiysz jak drogi wygladaja :) i moga powiedziec ze dzis jakbym kupował auto to zastanowił bych sie nad 16 o profilu 70-75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NQQ4x4MB tyle że do Qq profil opony dla felgi 16'' to 65% 

Czyli 215x65x16  gdzie 215 szerokość w mm , 65 to liczba procentowa szerokości , a 16 to rozmiar osadzenia w feldze w calach .

wielu kolegów myli drugi wymiar że to wysokość boku opony w mm ! 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/215/55r18/

Tu masz proszę link do kalkulatora rozmiaru opon jeśli zamieniasz z 18'' felg na 16'' .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odbieram qq pod koniec listopada. Pytanko czy ktos odbieral auto w listopadzie zaszlego roku, jak tak to na jakich oponach. Ile mniej wiecej kosztuje kemplet kol na alu w aso na zimę 17 cali lub 18

ja dostałem taką ofertę :

 

Koszt kompletu 4 sztuk z czujnikami  to 4450 zł brutto. Zamówienie ok. 7 dni roboczych
 
Opona zimowa NOKIAN 215/60R17 WR SUV 3 100H XL DOT2015

Felga aluminiowa DEZENT RE 7,5x17 ET38 srebrny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga powiedziec ze dzis jakbym kupował auto to zastanowił bych sie nad 16 o profilu 70-75

To jakiś skrót myślowy - bo z tego nic nie wynika - nadal nie wiadomo jak wysoką oponę preferujesz. Ale rozumiem, że jak najwyższą w ramach możliwości jakie dopuścił producent.

 

A przy okazji oferty kamrta8' - bo ktoś napisał, że drugi komplet opon to z oszczędności - stąd tyle kombinowanie jakie felgi, jakie opony, gdzie kupić czujniki i po ile - no to nie bardzo hihihhi - moje zimówki 19" kosztowały nieco ponad 3 tys. brutto. Ale tak wiem - jestem pjoeabny by na takich kołach jeździć. :angry:

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś skrót myślowy - bo z tego nic nie wynika - nadal nie wiadomo jak wysoką oponę preferujesz. Ale rozumiem, że jak najwyższą w ramach możliwości jakie dopuścił producent.

 

A przy okazji oferty kamrta8' - bo ktoś napisał, że drugi komplet opon to z oszczędności - stąd tyle kombinowanie jakie felgi, jakie opony, gdzie kupić czujniki i po ile - no to nie bardzo hihihhi - moje zimówki 19" kosztowały nieco ponad 3 tys. brutto. Ale tak wiem - jestem pjoeabny by na takich kołach jeździć. :angry:

Karminadel ja tylko napisałem jaką ofertę otrzymałem , ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup samych opon zimowych do moich oryginalnych felg 19- zawsze to prawie 1,5 tys. zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NQQ4x4MB tyle że do Qq profil opony dla felgi 16'' to 65% 

Czyli 215x65x16  gdzie 215 szerokość w mm , 65 to liczba procentowa szerokości , a 16 to rozmiar osadzenia w feldze w calach .

wielu kolegów myli drugi wymiar że to wysokość boku opony w mm ! 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/215/55r18/

Tu masz proszę link do kalkulatora rozmiaru opon jeśli zamieniasz z 18'' felg na 16'' .

 

kolego Fergul11 ok masz racja zgadzom sie z Tobom w 100 % dokładnie o to mi chodzi zeby bok opony był jak najwyzszy :)

Witam.

Odbieram qq pod koniec listopada. Pytanko czy ktos odbieral auto w listopadzie zaszlego roku, jak tak to na jakich oponach. Ile mniej wiecej kosztuje kemplet kol na alu w aso na zimę 17 cali lub 18

Ja odbierałem w pażdzierniku i tak Lato orginalne felgi Nissana snow flake kupione u dilera ok 4800 4 szt  "17" i opony goodyear effecentgrip (jakos tak) 4x4 - po roku uzytkowania srednio mom opinia o nich ok 14 tys zrobione na nich duze zuzycie opon zbyt mało agresywny bieżnik jak na lekki podlazd w piachu czy nie utwardzonej drodze  natomias droga asfaltowa ok mozna polecic :) natomiast komplet zimowy to równiez felgi nissana taki jak przyjechały z tym autem i na nich mam załozone na moje zyczenie Brigstone blizzak DM-V1 no i to jest ok snieg piach lekkie błotko strome podjazdy bez problemu opona z czystym sumieniem godna polecenia no tylko dosyc trzeba wydac wtedy ok 590 zł szt teraz niemam pojecia ale warto dac :)

To jakiś skrót myślowy - bo z tego nic nie wynika - nadal nie wiadomo jak wysoką oponę preferujesz. Ale rozumiem, że jak najwyższą w ramach możliwości jakie dopuścił producent.

 

A przy okazji oferty kamrta8' - bo ktoś napisał, że drugi komplet opon to z oszczędności - stąd tyle kombinowanie jakie felgi, jakie opony, gdzie kupić czujniki i po ile - no to nie bardzo hihihhi - moje zimówki 19" kosztowały nieco ponad 3 tys. brutto. Ale tak wiem - jestem pjoeabny by na takich kołach jeździć. :angry:

 

To jakiś skrót myślowy - bo z tego nic nie wynika - nadal nie wiadomo jak wysoką oponę preferujesz. Ale rozumiem, że jak najwyższą w ramach możliwości jakie dopuścił producent.

 

A przy okazji oferty kamrta8' - bo ktoś napisał, że drugi komplet opon to z oszczędności - stąd tyle kombinowanie jakie felgi, jakie opony, gdzie kupić czujniki i po ile - no to nie bardzo hihihhi - moje zimówki 19" kosztowały nieco ponad 3 tys. brutto. Ale tak wiem - jestem pjoeabny by na takich kołach jeździć. :angry:

tak kolego mosz racja zimowo jak nawyzszo wysokosc jako preferuje producent :) natomiast lato no to juz indywidualno opcja wszystko zalezne od miejsca gdzie sie tym autym poruszamy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego dealera dostałem następującą ofertę - komplet opony + felgi (AKTUALIZACJA: do tego są cenie (jak napisał dealer) czujniki ciśnienia + montaż, wyważenie kół i programowanie czujników):

 

Komplet 1 - cena 3.800 zł

Opony: Fulda Kristall Control HP - 215/65R16 98H DOT 2015

Felgi: Anzio Turn - 6,5x16 ET38 5x114,3

 

Komplet 2 - cena 4.700 zł

Opony: Nokian WR SUV 3 - 215/60R17 100H DOT 2015

Felgi: Dezent TC - 7x17 ET40 5x114,3

 

Komplet 3 - cena 3.900 zł

Opony: Fulda Kristall Control HP - 215/65R16 98H DOT 2015

Felgi: Anzio Turn - 6,5x16 ET38 5x114,3

 

Komplet 4 - cena 3.850 zł

Opony: Hankook W452 - 215/65R16 98H DOT 2015

Felgi: Ronal R56 - 6,5x16 ET40 5x114,3

 

Komplet 5 - cena 4.290 zł

Opony: Falken HS-449 - 215/60R17 96H DOT 2015

Felgi: Dezent TC - 7x17 ET40 5x114,3

 

 

Trochę drogo :( Co myślicie o tych zestawach? Może ktoś bardziej doświadczony spośród szanownych forumowiczów mógłby mi doradzić :) Mój QQ II N-Tec 1.2 ma mieć fabrycznie 18'', w związku z czym zastanawiam się czy nie kupić samych opon 18'' i zostawić fabryczne felgi (szczególnie, że są bardzo ładne). Oponeo wyświetla mi m.in. takie propozycje:

 

Nokian WR SUV 3 215/55 R18 95 H - 706 zł / szt. (przecena z 1114 zł)

Pirelli SottoZero Serie 3 215/55 R18 95 H FR - 719 zł / szt. (przecena z 1644 zł)

 

Czy nie lepiej zostawić fabryczne felgi i zmienić same opony? Czy czujniki ciśnienia można wówczas zostawić te które są fabryczne? Nie orientuje się, czy one są wkręcane w felgę czy co ;)

Edytowane przez VistulaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zima bedzie. Wlasnie widzialem dlugoterminowa prognoze pogody dla Skandynawii i jest tam rowniez o Polsce. Jesli ktos wierzy w dlugoterminowe prognozy to na lekko zime bym sie nie nastawial. Zrodlo http://www.thelocal.se/20151021/five-frosty-facts-about-swedens-extreme-winter. I po raz kolejny bede apostolem uzywania zimowych opon w zimie, zdrowia z "oszczednosci" sie nie kupi.

Edytowane przez CaptainRandall
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, mówię Wam. Lałem wosk przez klucz (i nie tylko wosk) :D i wywróżyłem, że nie będzie. Nie słuchajcie emigranta Kapitana, bo on się nie zna na klimacie naszym. I basta. :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...