Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdruzgotany :|:)

można by powiedzieć, trafiła opona na felgę...czy jakoś tak to było ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jacku, to wyglada jak wyglada ale i tak lepsze to niz piekne kola zimowe a w srodku silnik z komarka, ja jakos jade a Ty sie tylko przemieszczasz 

 

niby tak ale jadąc zgodnie z przepisami to nie ma aż takiej różnicy a np. wychodząc ze sklepu patrząc na "swój" samochód to pewnie lepiej patrzeć na tego z ładniejszymi kołami gdyż zawsze będzie się lepiej prezentował niż najbogatsza wersja na stalowych 16" - takie jest moje zdanie :)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialam 2,2dci 150km, ale to tez nie byla rewelacja, kiedys jezdzilam syrenka 104, dwa razy urwalo mi sie kolo lewy przod, pekla oska tak mowili,,,i to tez nie byla rewelacja :P

Edytowane przez monika99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy "co" napędza dany silnik,a nie "suche" liczby.Moim zdaniem 1.6 dci w QQ to silnik optymalny.Radę daje i trochę frajdy. Ale ten sam silnik w X-treilu ,to minimum.A alternatywy na razie brak.Ludzie,nie dajmy się zwariować.A koła 16 teź spoko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy...temat chyba o Felach :D a nie o tym co je napędza :D

Strid,Monia wcale nie była złośliwa! Po prostu odbiła mi ping-ponga :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jacku, to wyglada jak wyglada ale i tak lepsze to niz piekne kola zimowe a w srodku silnik z komarka, ja jakos jade a Ty sie tylko przemieszczasz 

:) no Monika klasowa wymiana zdań :):thumbsup:

I dlatego lubie tu czasem zajrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździ trochę, popsuje się i przyjdzie wymieniać filtr cząstek stałych czy koło dwumasowe, to nabierze trochę ogłady i doceni proste, tanie benzynówki. :devil:

Inna sprawa, że te nasze popierdółki wcale nie są proste ani tanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździ trochę, popsuje się i przyjdzie wymieniać filtr cząstek stałych czy koło dwumasowe, to nabierze trochę ogłady i doceni proste, tanie benzynówki. :devil:

Inna sprawa, że te nasze popierdółki wcale nie są proste ani tanie. :D

 

Mala szansa na wymiane filtra (odsylam do odpowiednich watkow o 1.6 dCi na forum) a zeby wymieniac dwumas trzeba nowe auto na prawde zajezdzic w trupa. Nie ma co straszyc, a jezeli juz czyms straszyc trzeba to spalaniem w trasie w "prostym i tanim" silnikiem benzynowym ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już nie straszmy się wzajemnie.

Wszak ktoś mądry powiedział kiedyś, że jak się dba, tak się ma.

Stosując się do tej prostej zasady niejeden przejedzie bezproblemowo wiele kilometrów motorynką. A inny, nie uznający powyższego, to i czołg zajedzie w przyspieszonym tempie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CapitanRandall napisał:

 

 "a zeby wymieniac dwumas trzeba nowe auto na prawde zajezdzic w trupa. "

Zapomniałeś chyba że mamy fordy na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapselki juz założone opony sam zakładałem razem z czujnikami i felgami w salonie powiedzili ze nie ma problemu  z takim rozmiarem powiem ze jeździ się elegancko trzyma w zakrętach bardzo dobrze a opony szerokie bo byl dotęp do takich w bardzo dobrych pieniądach rok produkji październik 2015

 

W salonie powiedzili mi za taki komplet jak mam założony 4800 mi wyszedł 3400

Edytowane przez paweq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te pomarańczowe, bo są z nakrętką + programator, ale jeszcze nie zapłaciłem. Czekam na odpowiedź czy da się zaprogramować je jako 407003VU0A. Jeszcze jakie działają z J11? Zapytałem też czy by mi ich odrazu nie zaprogramowali pod Qashaqai.

 

Edit: Da się je tak zaprogramować, ale na prośbę żeby to zrobił, Chińczyk milczy. Zapłacone za pomaranczowe + programator. Zobaczymy.


Chciałbym coś dobrego na warunki zimowe. Czasem zjeżdżam z utwardzonej trasy. Nie ma w R17 opon jakie chciałem Cooper Weather Master WSC.

Wybrałem.

Cooper WEATHER MASTER ST 2 215/60 R17 z 2012

http://allegro.pl/4x-cooper-weather-master-st-2-215-60-r17-96-t-opon-i5745153549.html

NOKIAN 215/60 R17 WR G2 SUV z 2011

http://allegro.pl/4-x-nokian-215-60-r17-wr-g2-suv-100-v-xl-i5856867729.html

KUMHO KC15 z 2015

http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-215-60r17-96h-kumho-kc15-nowe-suv-i5818107006.html

 

Co lepsze i czy jest coś lepszego do 1500zł?

Edytowane przez JadeNaBabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to chyba te Nokiany, ale zwróć uwagę na datę produkcji - 2011 - trochę starawe.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem te opony i byłem bardzo niezadowolony. Też opierałem się na testach jak je kupowałem i mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że większość opinii na ich temat jest fałszywych.

A ja tym się interesuję  i mam przekonanie graniczące z pewnością   :D  , że te testy mówią bardzo wiele o oponach. 

edit. wiem oczywiście o praktykach firm oponiarskich ,w celu "zaliczenia" testu ,dlatego podpieram się też generalnie opiniami samych zainteresowanych ,czyli użytkowniow ,np. z krajów skandynawskich ,Austrii czy Niemiec itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo micra w ogóle się świetnie prowadzi i to na serio.Jedna opinia wiosny nie czyni(czy jakoś tak :rofl:  ) ja wiem o wielu baaardzo zadowolonych.  Może miałeś pecha i komplet felerny...zdarza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę że są super cool , nie mniej jak czytam opinie o dwóch pozostałych w tym zestawieniu ,to po prostu słabo aż boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frigo mieliśmy w micrze jako pierwsze zimówki(prezent) i rzeczywiście na śniegu było dobrze. ale do drugich(zakup świadomy michelen alpin )było im bardzo pod górę .

edit. od roku są vredesteiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie do tej pory ,niekwestionowanym zwycięzcą byl GoodYear ug7  w n15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...