Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moje czarne 17 calowe alusie na zimę ,opony nokiany  post-55362-0-54280500-1515704606_thumb.jpg

Edytowane przez jasiek2912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc koledzy. Zakupilem Qashqaia oczywiscie bedzie na letnich 215x55x18 (polift)

 

Czy moge stosowac jakies alternatywne rozmiary w kontekscie szerokosci i profilu czy jestem skazany na ten? Nie ukrywam, ze:

 

1. Nie chce dokupic drugiego kompletu kol 16 ze stalowkami i czujnikami lub alu i czujnikami bo koszt w mojej opinii przewyzsza efekt ;-)

 

2. Chcialbym kupic Michelin CrossClimate suv (auto jezdzi glownie w miescie) lub inna opone caloroczna. Najbardziej nastawialem sie na Nokian Weatherproof bo takie juz mialem w poprzednim aucie i bylt rewelacyjne ale tak rzadkiego rozmiaru (215x55x18) Nokian nie ma :(

 

Zapomnialem dopytac przy zakupie czy auto ma TPMS aktywny no i teraz sie juz mleko rozlalo a ja musze wymyslec jak nie zbankrutowac a kupic sensowne oponki bez koniecznosci bawienia sie w przekladki czujnikow.

 

Nie chce kupowac zimowek 18 i robic przekladek na ta sama felge bo z tego co rozumiem znacznie przyspiesza to zuzycie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18" to tylko WR SUV 3. Mam u siebie i sa ok. Założyłem na oryginalne felgi. Wyszło najtaniej i najlepiej wygląda.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wr suv3 to zimowka a jak mowie nie chce kupowac drugich felg a szkoda mi opon zeby robic dwie przekladki w roku - stad pomysl na crossclimate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz wersję ja w tecnie odebranej w styczniu miałem Dunlopy sport maxx 19 cali

Edytowane przez jasiek2912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mephic, a jakie konkretnie kupiłeś te Michelin Cross Climate SUV - chodzi mi o parametry oznaczenia i ile ewentualnie zapłaciłeś (może być na priv)

Bo ja powoli będę się już rozglądał za drugimi oponami i chyba teraz pójdę w całoroczne - właśnie Cross Climate.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Kleber Krisalp Hp3 Suv pięknie ciachają śnieg wprost rwą zmiejsca do przodu!

Kleber Krisalp HP3 SUV

 
Edytowane przez Pontiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mephic, a jakie konkretnie kupiłeś te Michelin Cross Climate SUV - chodzi mi o parametry oznaczenia i ile ewentualnie zapłaciłeś (może być na priv)

Bo ja powoli będę się już rozglądał za drugimi oponami i chyba teraz pójdę w całoroczne - właśnie Cross Climate.

Jest chyba tylko jeden typ z oznaczeniem V i bardzo wysoka nosnoscia

 

Rozmiar 215x55x18. Kupilem w oponeo bo mam zaufanie do nich w miare. Jutro maja przyjechac dam znac czy wsio ok.

 

Link: https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate-suv-215-55-r18-99-v-xl/171317567 ale widze ze ogolocilem ich stock :D

 

Zrobilem to glownie ze wzgledu na fakt ze przekladanie czujnikow tpms to zgroza a jakbym chcial palowac caly rok jedne felgi to znowu przekladka opon bedzie niszczyc gumy.

 

Do tej pory w Mazdzie 3 mialem caloroczne Nokian Weatherproof i byly gorsze w lecie (miekkie) ale swietne w zimie. Tu bedzie na odwrot bo cross climate to letnia z zimowa homologacja ale to nie jest wielki problem zwazajac na to jaki mamy klimat.

Edytowane przez Mephic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba tylko jeden typ z oznaczeniem V i bardzo wysoka nosnoscia

 

Rozmiar 215x55x18. Kupilem w oponeo bo mam zaufanie do nich w miare. Jutro maja przyjechac dam znac czy wsio ok.

Vredestein ma pełną rozmiarówkę całorocznych obejmującą zarówno "obciążenie", jak i "wzmocnienie", czy rant ochronny. Link i etykieta https://www.vredestein.pl/car-suv-van/tyre-finder/tyres/product/1/215/55/18/1165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Biała Perła Opony na Felach 18 -stach Kleber krisalp hp3 Suv ///Fele Viper Made in Rosja :whistle:

 

818e65f8e6be9f2dmed.jpg

Edytowane przez Pontiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany też są made in Russia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany też są made in Russia

Fakt, ale można wyhaczyć z innego kraju, aż muszę zobaczyć gdzie moje Nokiany były produkowane... Pamiętam, że jak zamawiałem w Gliwicach, to prosiłem żeby nie były made in Russia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie chciałem żeby były wyprodukowane w Rosji - chyba mogę mieć takie życzenie jako klient ? Nie mam żadnych uprzedzeń do Rosji ani Rosjan - żeby była jasność. O oponach wyprodukowanych na Słowenii złego słowa nie powiem - na Savach 205/55R16 jeżdżę 4 sezon i jeszcze dobrze się opony trzymają drogi i śniegu.

Co do opon wyprodukowanych w Rumuni się nie wypowiem, bo nie miałem okazji testować. Co do czeskich, miałem kiedyś Barumy made in Czech Republic - wytrzymały 1 sezon- reklamacja była uznana, ale co z tego jak bieżnik szybko zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nic do Rosji i Rosjan, maszyny i technologia jest fińska, więc o co Ci "kaman"? Nie bo nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nic do Rosji i Rosjan, maszyny i technologia jest fińska, więc o co Ci "kaman"? Nie bo nie?

Dokładnie i sądzę, że firma by sobie nie pozwoliła żeby w drugiej fabryce partolili im Markę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...