Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, troszkę odświeżę temat gdyż rozglądam się za zakupem felg i opon zimowych do mojej kaśki.

Zastanawiam się nad tymi niżej podanymi trzema typami opon. Ktoś kto jeździł na czymś takim może coś podpowie co pomoże mi dokonać wyboru. Felgi mam zamiar kupić oryginalne nissanowskie więc o nie nie pytam :) czujniki już zakupiłem oryginalne nissan po 119 zł za sztukę.

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/osobowe/opony-zimowe-michelin-alpin-5-215-60-r17-100-h

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/osobowe/opony-zimowe-pirelli-winter-210-sottozero-serie-2-215-60-r17-96h

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/suv/4x4/opony-zimowe-goodyear-ug-performance-suv-g1-215-60-r17-96h

Bliżej mi do michelin gdyż jeździłem na różnych typach opon zimowych tej firmy i nigdy mnie nie zawiodły (a jestem troszkę wariatem drogowym więc potrzebuję pewnych opon) z drugiej strony można czasami coś kupić tańszego o porównywalnych parametrach dlatego zwracam się do Was o Wasze opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie Michelin Alpin 5 i powiem krótko, są rewelacyjne. Auto przyklejone do drogi w każdych warunkach, czułem się bezpiecznie i również komfortowo, jak i akustycznie ciche. W QQ mam Nokian WR SUV 3, jestem także zadowolony, zdały egzamin ostatniej, pierwszej zimy użytkowania i również mógłbym Ci polecić bazując konkretnie na rozmiarze w QQ, jedyny minus jaki zauważyłem to to, że są troszkę głośniejsze, ale do zaakceptowania, a uwierz, że jestem na to wyczulony. Co do reszty Twoich typów się nie wypowiem, bo nie miałem styczności. Pozdrawiam. 

Edytowane przez memeQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

memeqq dzięki za info :) Co do nokianów to miałem jako fabryczne w chevrolecie i była to porażka (w zimie kilka razy załapane pobocze) po 2 miesiącach użytkowania oddałem gratis i kupiłem inne opony dlatego niesmak do nokianów pozostał a tak jak pisałem lubię agresywniej jeździć i chcę mieć pewność opon. Dlatego tak jak na hamulcach tak na oponach też nie zamierzam oszczędzać :D

A ktoś może tych opon używał w kaśce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak lubisz ostrzej pojechać, to Alpin 5 się sprawdza, nie raz się spieszyłem do pracy i jechałem ostrzej, to byłem pod wrażeniem. Sam bym je kupił, ale w dobrej cenie trafiłem na Nokiany, na które złego słowa nie powiem, zresztą one generalnie mają super opinie w rodzaju zimowych, bo letnie to chyba nic specjalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jeżdżę na Michelinach więc znam tą firmę i faktycznie płaci się za jakość. Akurat na tym modelu nie jeździłem dlatego pytam. Może ktoś jeszcze miał jakieś doświadczenia z pozostałymi oponami.

To przy okazji rzucę anegdotkę z ASO na śląsku (celowo nie podam miejscowości :) ) pytam się miło czy mają może jakieś fajne komplety kół zimowych na wyprzedaży lub same opony zimowe w dobrej cenie na co mi Pan odpowiedział cyt. "czy Pan oszalał, kto w lato wyprzedaje zimowe opony?"... zamurował mnie taki tekst, grzecznie odpowiedziałem czy oni wyprzedają w zimę zimowe opony i poszedłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 17:39, rafsty napisał:

Drodzy forumowicze, troszkę odświeżę temat gdyż rozglądam się za zakupem felg i opon zimowych do mojej kaśki.

Zastanawiam się nad tymi niżej podanymi trzema typami opon. Ktoś kto jeździł na czymś takim może coś podpowie co pomoże mi dokonać wyboru. Felgi mam zamiar kupić oryginalne nissanowskie więc o nie nie pytam :) czujniki już zakupiłem oryginalne nissan po 119 zł za sztukę.

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/osobowe/opony-zimowe-michelin-alpin-5-215-60-r17-100-h

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/osobowe/opony-zimowe-pirelli-winter-210-sottozero-serie-2-215-60-r17-96h

http://www.norauto.pl/opony/zimowe/suv/4x4/opony-zimowe-goodyear-ug-performance-suv-g1-215-60-r17-96h

Bliżej mi do michelin gdyż jeździłem na różnych typach opon zimowych tej firmy i nigdy mnie nie zawiodły (a jestem troszkę wariatem drogowym więc potrzebuję pewnych opon) z drugiej strony można czasami coś kupić tańszego o porównywalnych parametrach dlatego zwracam się do Was o Wasze opinie.

 

Gdzie kupiłeś te oryginalne czujniki po 119 zł? Ja ze starego J10 zostawiłem sobie alusy 215-60-17, ale nie mają czujników, więc biję się z myślami, czy jeździć po zmianie kół z denerwującym komunikatem, czy jednak kupić te popierdółki.  Ze starego QQ zostały mi na aluskach roczne Michelin CrossClimate (letnie z homologacją zimową). Jestem z nich bardzo zadowolony. Bardzo ciche. Nawet przy ataku zimy dawały radę, a w razie wyjazdu w góry zawsze mogę zapiąć łańcuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na alledrogo kupiłem :D proszę link:

http://allegro.pl/czujnik-tmps-nissan-pulsar-qashqai-x-trail-i7185494127.html?snapshot=MjAxOC0wNS0yMVQxNDowOTozMy44OTFaO2J1eWVyOzllZWIyYjJiNThjODEyMGJmOTczNzdhMDVhNDc3NjNkNDE3MjM5MjZhODdkMmRjNDVkYTMzYzIzOTQ4NjVmZTA%3D

Co do głośności opon to przy 160-180 km/h to chyba żadna opona już nie szumi :D Dźwięki szumu opony mi nie przeszkadzają, tylko ma być  jej porządna przyczepność dlatego biorąc pod uwagę te trzy opony oraz brak opinii forumowiczów niestety pozostaje mi tylko kupno tych Michelinek :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w miarę pewność to tylko premium.
Czyli w twoim przypadku Michelin.
Ja mam dobre doświadczenie ale krótkie.
Tzn szybko się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku wszystko co dobre szybko się kończy :zwyciestwo2:

Czy ktoś się orientuje dlaczego niby oryginalne felgi :nissan: a mają rozstaw 6,5Jx17 a nie 7Jx17 ?

http://allegro.pl/nissan-qashqai-felgi-aluminiowe-nissan-17-oryginal-i7102728499.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpiny,Nokiany,bardzo dobra półka.Miałem obydwa zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2018 o 22:28, rafsty napisał:

Brzyku wszystko co dobre szybko się kończy :zwyciestwo2:

Czy ktoś się orientuje dlaczego niby oryginalne felgi :nissan: a mają rozstaw 6,5Jx17 a nie 7Jx17 ?

http://allegro.pl/nissan-qashqai-felgi-aluminiowe-nissan-17-oryginal-i7102728499.html#thumb/1

może dlatego ,że są to felgi do Qashqaia ale 1 generacji czyli J10 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info BartoszN.

W sumie nie pomyślałem że felgi do j10 będą inne niż w j11 :bezradny: Więc jednak pozostaje dać zarobić nissanowi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a gdzie tego oznaczenia rozstawu felg należy szukać? Sprawdzałem aluski ze starej J10 i nie mogę tych wymiarów po wewnętrznej stronie namierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co prawda pośrednio z oponami - ale:

"połowa"  z nas zmienia koła na zimę

Z alusów na alusy lub na stalówki.

Mamy 2 komplety śrub. Wiem że mają różne główki - stożkowe, okrągłe.

CZy jest jakaś reguła że stalowe maja takie a alusy siakie? - ZAWSZE . CZy jest to zależne od producenta, ne wiem - rozmiaru, szerokości czy może piasty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.06.2018 o 22:22, Brzyk napisał:

"połowa"  z nas zmienia koła na zimę

Z alusów na alusy lub na stalówki.

Mamy 2 komplety śrub. Wiem że mają różne główki - stożkowe, okrągłe. 

Teraz to już nawet i to podzielone zostało. Dzisiaj sprzedawca zabezpieczeń do kół zrobił oczy jak odmówiłem przyjęcia wybranego z katalogu produktu dedykowanego dla Nissana, bo podał mi nakrętki. A ja potrzebowałem śrub :)  Za to chyba te same będą do stalówek. Przynajmniej mniej zabawy przy wymianie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMA ja mam akurat nakrętki więc widać nissan montuje wszystko co tylko ma pod ręką :)

Brzyku w kijance mam dwa rodzaje śrub jedne do felg stalowych i drugie do felg aluminiowych, w kaśce mam oba komplety na alumach więc tylko jeden komplet nakrętek. Ale czy jest to regułą że jedne śrubki do alumów a inne do stalówek to nie mam pojęcia :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i oponki już też przyszły więc założone na felgi i czekamy na zimę :) Jednak wybrałem Alpin 5 chociaż Michelin wypuścił już serie Alpin 6 ale do kaśki nie mieli jeszcze rozmiarów :(

 

 

IMG_20180818_125936.jpg

IMG_20180818_125902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku mam nadzieję że nie sprawią mi zawodu :D

Brzyku  ponoć 6ki mają jeszcze krótszą drogę hamowania. Ale nie będę narzekać na 5ki aż nie zobaczę jak się sprawdzą w zimę :) W sumie Alpin5 nie jeździłem jeszcze ale ogólnie pozostałem wierny Michelin na zimę., do tej pory mnie nie zawiodły :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku wypowiem się na temat tych opon po pierwszym sezonie :) Ale mogę się podzielić doświadczeniami z kupnem nowych opon. Aby kupić opony takie jak się chce z tego rocznika to trzy próby były, sprzedawcy są żenujący, zapewniają że niby rocznik opony 2018 a przysyłają 2017 ale niestety źle trafili i dwa komplety wróciły z powrotem tym samym kurierem co przyjechały. Trzecia próba sukces więc przysłowie do trzech razy sztuka działa :0ulan: Teraz czekamy na zimę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee to dziwne.
Jest środek roku. Stare już powinny się skończyć
Mi się nigdy nie zdarzyło żeby dostać opony zeszłoroczne.
A gdzie zamawialeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro firma z krakowa ale jak później poczytałem jej komentarze to potrafili nawet 2016 rok wysyłać do klientów pisząc że to jest zgodne z polskim prawem gdyż opona do 36 miesięcy jest traktowana jako opona nowa, jedna firma z literkami "opon" w adresie www :)  i w końcu trzecia firma zgodnie z uzgodnieniami tak ceny jak rocznika opon przysłała  końcówkę kwietnia i tutaj mogę podać namiar www.voida.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik sprzedaje opony z niewiele wyższą kwota niż w necie. A założenie u ciebie i tak kosztowało. :)

Sklepy oponiarskie w necie to w połowie przypadków ten sam sprzedawca.  Wszystkie chyba z poznania??? nie pamiętam

Różnią się ceną opony ale dodają albo wysyłke gratis albo wyższa cena opony.

Ale swojego czasu gdy jeszcze kupowałem - nie miałem żadnego problemu z dostawa i datami.

Raz rozbroili mnie - że jestem stałym klientem i dostanę worki gratis.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...