Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)


mucka38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie obszerna, bo jak bym się miał rozpisać, to by pewnie się wszystko nie zmieściło na jednej stronie, ale trochę chciałem pomóc, a też nie chcę się wymądrzać :)
Bardzo mi miło, że doceniłeś to co napisałem :)

Na Twoim miejscu bardziej szukał bym ofert samochodów krajowych, bo tu masz większe prawdopodobieństwo kupienia samochodu w dobrym stanie i bez większej historii wypadkowej. Komisy to temat rzeka :) Sam kupiłem w komisie, ale nie do końca komisie. W sumie to miałem wrażenie kupowania samochodu w salonie, gdyż jest to ogromny komis, który budzi zaufanie. Raczej darowałbym sobie zakup w komisie u "Typowego Mirka", gdyż taki zawsze coś kombinuje, a większy komis boi się o renomę i też raczej nie sprzedaje podejrzanych samochodów. Mi udało się dobrze trafić z zakupem, tak samo jak moim rodzicom z Captivą, oni kupili praktycznie nówkę (w tym samym komisie).

Ogłoszenia prywatne, to też nie zawsze jest "prywaciarz". Handlarz robi zdjęcia pod domem, wpisuje, że osoba prywatna, a jak zajeżdżasz na miejsce to okazuje się handlarz, który ma do sprzedania kilka aut pod domem.

Sprawdzenie w serwisie - Handlarz wie, że podjedziesz do najbliższego "zaprzyjaźnionego" serwisu, bo to jest pewne, że się nie zgodzi na wyjazd dajmy 50 km do najbliższego ASO (gdzie też może mieć układy, ale tam w razie czego odpowiada osoba, która sprawdzała samochód, bo da Ci ewentualne wydruki).

Tu już Mucka38 wszystko Ci napisał. Najlepiej pojechać z kimś "swoim". Można też się trochę przeszkolić w zakresie co można sprawdzić w samochodzie (przykłady napisałem Ci w poprzednim poście).

Najważniejsza sprawa, o której też pisał Kolega wyżej: Nie kupuj emocjami! Wiem, że to jest bardzo, bardzo trudne i też czasami jak przychodzi co do czego, sam strasznie się ekscytuję i nie mogę później spać :) Wszystko dokładnie trzeba obejrzeć w samochodzie i poświęcić na to trochę czasu. Nie można się spieszyć i ulegać emocjom.

Nie wierz w bajki handlarzom, a w szczególności jak mówi, że samochód jest po niemieckim lekarzu to już od razu sobie odpuść.

Ogłoszeń Qashqai jest dużo, na pewno coś znajdziesz odpowieniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się szukać krajowych, ale niestety większość to ogłoszenia handlarzy (nawet tych zarejestrowanych już w kraju), przykład poniżej:

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-2-0i-140km-klima-tempomat-panorama-i6025331655.html

 

Widać że auto jest podpicowane, ale i cena za ten rocznik i przebieg jest adekwatna ?

 

Wiem, że są strony na których można sprawdzić VIN, ale czy dealer nissana zrobiłby to również jesli nie jestem właścicielem pojazdu ?

 

Możesz dać namiar, na swój sprawdzony komis ? :)

co prawda, jestem z Mazowieckiego, ale gdyby było warto, nie byłoby przeciwskazań żeby ruszyć do Małopolski :)

 

Generalnie szukam wersji sprzed FL, za około 35 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co sądzicie o ponższej ofercie ?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5996268009

auto jest ordynarnie 'wypastowane' lacznie z silnikiem, osobiscie takie omijam

jak kupujesz auto za 36 K PLN to moze warto dolozyc 300 PLN na sciezke diagnostyczna w ASO

jak zabierzesz ze soba miernik grubosci lakieru i zmierzysz powloke lakiernicza to moze 'sciezka' bedzie juz zbedna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje auta tylko od 1 właściciela z polskiego salonu, 3 latki, mają fajne ceny a często są w super stanie, tak kupiłem ostatnie 4 samochody.

 

Zauważyłem kilka rzeczy:

 

- auta z polskiego salonu są droższe nawet kilkanaście procent od "rodzynów" z zachodu

- znikają w 48h od ukazania się ogłoszenia, dlatego trzeba wertować otomoto dosłownie codziennie

- jak się szuka dodatkowo auta "na wypasie" to trwa to dosyć długo, 2x zajęło mi to 6 miesięcy, 2x 3 miesiące ale cierpliwość popłaca

- i jak już pisaliście, nie napalać się

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się szukać krajowych, ale niestety większość to ogłoszenia handlarzy (nawet tych zarejestrowanych już w kraju), przykład poniżej:

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-2-0i-140km-klima-tempomat-panorama-i6025331655.html

 

Widać że auto jest podpicowane, ale i cena za ten rocznik i przebieg jest adekwatna ?

 

 

Zdjęcia strasznie podkolorowane. W sumie to jakoś mi osobiście nie przeszkadza, ale już trochę daje do myślenia, że handlarz coś kręci i chce sprzedać.

Emblematy z tylnej klapy to pewnie same odpadły, albo ściągnął je amator tuningu? :D Został tylko z logo Nissana, bo tam chyba jest przetłoczenie, albo jest mocowane w inny sposób. Widać po tym, że samochód naprawiany tanim kosztem, na sprzedaż. Radom, miasto chytrej baby ;) Nie obrażając nikogo!

Odnośnie komisu, to mają oddziały w Myślenicach i we Wrocławiu, ale tego we Wrocławiu nie znam i wydaje mi się, że ktoś inny to prowadzi bo jak widzę po zdjęciach to mają gorsze samochody. Całą ofertę mają na stronie internetowej. Na PW Ci prześlę link.

A, że tak spytam... Nie wolisz QQ z napędem 4x4?

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za link, ale faktycznie - nie ma żadnego QQ a nawet Nissana w ofercie, ale będę monitował stronę :)

 

Odnośnie 4x4, generalnie nie wiem czy taki napęd ma sens przy mojej eksploatacji samochodu, rocznie 12tys. km i jazda głównie po mieście.

W zasadzie nadal zastanawiam się, czy obstawić 1.6 czy może bardziej dynamiczny i adekwatny do tak dużego samochodu silnik 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci silnik 2.0 do miasta? Będzie dużo palił, a średnią prędkość i tak będziesz miał na poziomie 35km/h.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba śledzić ofertę, codziennie dodają różne samochody. Można też do nich zadzwonić, czy nie będą mieli w niedalekiej przyszłości Qashqaia.

W sumie ja też nie robię dużych przebiegów, ale w mojej sytuacji muszę mieć napęd. Nie mniej jednak kilka razy napęd w połączeniu z ESP wyprowadził mnie z opresji ;)

Pieszko, rozumiem, że Ty tylko szukasz benzyniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ze względu na niskie przebiegi i poruszanie się głównie po mieście tylko benzyna.


Trzeba śledzić ofertę, codziennie dodają różne samochody. Można też do nich zadzwonić, czy nie będą mieli w niedalekiej przyszłości Qashqaia.

W sumie ja też nie robię dużych przebiegów, ale w mojej sytuacji muszę mieć napęd. Nie mniej jednak kilka razy napęd w połączeniu z ESP wyprowadził mnie z opresji ;)

Pieszko, rozumiem, że Ty tylko szukasz benzyniaka?

Dzwoniłem, mieli QQ z 2008r ale po nie całym tygodniu został sprzedany... :)

 

Prosili o bieżące monitowanie strony, bo na obecną chwilę nie sa w stanie stwierdzić, kiedy dostarczą nastepnego QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "odpicowania" jeśli w aucie jest coś do ukrycia to się nie czyści jak nówki bo wtedy naprawdę wszystko widać a przecież chce się coś "ukryć"..  czyści się auta naprawdę porządne, których się sprzedający nie powstydzi oraz te po świeżych naprawach blacharsko-lakierniczych ale takowe łatwo wykryć.

Osobiście lubię mieć czysty samochód, zarówno nadwozie jak i środek czy silnik, auto wygląda jak w opiniach niektórych odpicowane a jest po prostu zadbane i  każdemu życzę zakupu auto po takiej osobie więc nie zniechęcaj się czystością, handlarze to też ludzie, też jak sie trafi fajny egzemplarz to lubią się nim poszczycić  :-)

Odpuść sobie też wiarygodność książek serwisowych w nissanie, w zasadzie nie dają pewności niczego, skup się na stanie auta, fakturach z napraw, wydruków z przeglądów z zagranicy.

Kolory zderzaków na zdjęciach mogą się różnić, lakier inaczej się układa i odbija światło na blachach a inaczej na plastiku, w nissanie szczególnie jakoś to widać. 

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieszko trochę się spóźniłeś , właśnie dogadałem się z forumowiczem z Tarnowa i jutro kupuje ode mnie samochód.

(O samochodzie wspominałem na 52 stronie tego wątku. ) No chyba, że się rozmyśli :)

Dziś byłyśmy w krakowskim ASO, poza drobną sprawą wartą wg ich cennika 200zł wszystko jest OK z lakierem włącznie. 

Acenta 2009 ciut ponad 70 000 km bez stłuczek z oryginalnym lakierem ( alu 17 z oponami letnimi +   koła zimowe stalowe 16 z zimówkami Fulda)

Patrząc  na tę ofertę co tu ją pokazywaliście

http://allegro.pl/show_item.php?item=5996268009#thumb/5

widać , że ździerstwa z mojej strony nie było a nawet przeciwnie , bo ceny są dość podobne. Mam nadzieję, że kolega będzie tu pisał już o jego samochodzie w samych superlatywach.

 

 

Nie wiem czy to dobry wątek aby napisać te słowa ale czynię to  tu :

 

Żegnając się z Wami   i chcę podziękować Wszystkim za dobre rady i  pomoc.

 

Może kiedyś jeszcze kupię Nissana i wtedy tu wpadnę , za tydzień odbieram Vitarę i przenoszę się na forum Suzuki.

 

Dzięki administratorom, modom i uczestnikom którzy tworzycie to fajne forum. :thumbsup:

( ja na nim założyłem tylko jeden temat)  :)

:wave:

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak ciągle pytam, ale obiecuję że to juz ostatni raz :)

 

znalazłem, wydawać by się mogło prawdziwą perełkę:

 

http://olx.pl/oferta/nissan-qashqai-1-6-CID5-IDe3YTj.html#1b1a0624b2

 

Co sądzicie ?

Po czym wnioskujesz, że to "perłka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dyplomatycznie napisane - nieuszkodzony(na tą chwilę ?) :)

Lepiej byłoby jak nic by nie wpisywał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będę sprzedawał swoje autko i czytając ten temat cieszę się , że nie ma problemu ze sprzedaniem QQ w dobrym stanie i zadbanego - w salonie proponowali mi żeby zostawić autko w rozliczeniu ale oni chcą zarobić dwa razy - raz na sprzedaży nowego auta i drugi raz na aucie w rozliczeniu - i to w drugim przypadku chcą chyba więcej zarobić biorąc pod uwagę ile proponują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy perełka to ciężko po tych nawet zdjęciach ocenić :) Ogólnie, jesli szukasz auta to trzeba sie ruszac , jezdzic , dzwonic ...Wiem , to wszystko koszty i czas , ale inaczej sie nie uda .Chciałbym w tym miejscu zaproponowac , cos co byloby pomocne dla wszystkich nas .Chodzi o pomoc przy ogledzinach aut , jesli np. jest ktos z Zabrza , moze mógłby rzucić okiem na ten samochod , wtedy wiadomo czy jest sens jechac komus szmat drogi . Chodzi o wstepne obejrzenie samochodu , nie o decydowanie czy ktos ma kupic czy nie , ale czy jest warto sie tym blizej interesować. Mozna zalozyc temat , gdzie bedzie link i miejscowość dt. konktetnego auta , jesli ktos bedzie mial blisko lub bedzie w pobliżu, zrobi bardzo wstepne oględziny a tym samym potwierdzi lub nie , czy jest warto tracic czas i pieniądze na jazdę , dla kogoś z daleka

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zobaczyć panewki, to najszybciej zdjąć osłonę-podłąge, spuścić olej, zdjąć miske olejowa..... nikt Ci tego nie sprawdzi o tak oooooo

 

zobacz jak często miał olej wymieniany i filtry - podobno wszystko udokumentowane ( o ile książka prawdziwa, albo po vin w serwisie). Jak co 30 tys, to myślę, że jakieś 40 tys masz spokoju a potem hmmmm.

jak olej był wymieniany co 10-15 tys km to śmiało nic sie dziać nie powinno.

 

Ja swoja drogą mało w takie perełki wierzę, i z takim przebiegiem. Ja mam 1,5 dci z 2009 roku i mam 165 tys km. Co prawda znam ludzi (na palcach jednej ręki moge ich policzyć) którzy robią 10-15 tys rocznie, ale.........

 

spalanie 7 l, spore. Latem mam koło 5,6 a teraz zima do 6 dochodzi. 7 litrów to autostrada 140 km / h albo tylko miasto i korki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni będę wystawiał do sprzedaży swojego QQ. 

2010 r.; 1,6 Pb; salon PL; ori lakier; 85 kkm, dodatki ....

Więcej info na PM, bo nie wiem czy w tym wątku mogę oferować auto na sprzedaż .

 

Zamieściłem krótkie ogłoszenie TU

Edytowane przez Worlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieszko trochę się spóźniłeś , właśnie dogadałem się z forumowiczem z Tarnowa i jutro kupuje ode mnie samochód.

(O samochodzie wspominałem na 52 stronie tego wątku. ) No chyba, że się rozmyśli :)

Dziś byłyśmy w krakowskim ASO, poza drobną sprawą wartą wg ich cennika 200zł wszystko jest OK z lakierem włącznie. 

Acenta 2009 ciut ponad 70 000 km bez stłuczek z oryginalnym lakierem ( alu 17 z oponami letnimi +   koła zimowe stalowe 16 z zimówkami Fulda)

Patrząc  na tę ofertę co tu ją pokazywaliście

http://allegro.pl/show_item.php?item=5996268009#thumb/5

widać , że ździerstwa z mojej strony nie było a nawet przeciwnie , bo ceny są dość podobne. Mam nadzieję, że kolega będzie tu pisał już o jego samochodzie w samych superlatywach.

 

 

Nie wiem czy to dobry wątek aby napisać te słowa ale czynię to  tu :

 

Żegnając się z Wami   i chcę podziękować Wszystkim za dobre rady i  pomoc.

 

Może kiedyś jeszcze kupię Nissana i wtedy tu wpadnę , za tydzień odbieram Vitarę i przenoszę się na forum Suzuki.

 

Dzięki administratorom, modom i uczestnikom którzy tworzycie to fajne forum. :thumbsup:

( ja na nim założyłem tylko jeden temat)  :)

:wave:

Tak jestem już od kilku dni szczęśliwym nabywcą tego QQ 1,6 , na szczęście nie musiałem bardzo daleko i długo szukać tego samochodu. Pozdrawiam sprzedawcę Krakusa. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż jestem tu nowy i chciałbym się przywitać :)

 

Dzień dobry wszystkim :)

 

Zarejestrowałem się na forum ponieważ strasznie podoba mi się qq i chciałbym takiego zakupić :) i oczywiście znaleźć się w waszej rodzinie klubowej

Przeglądając różne ogłoszenia stwierdzam iż do 40000 zł można chyba coś sensownego znaleźć :)

Zależy mi na silniku diesla 2.0 dCi i skrzyni automatycznej.

 

Stąd moje pytania.

1. Czy taki silnik w nissanie qq to silnik Renault ?

2. Czy te silniki posiadają również łańcuch rozrządu ?

3. Czy skrzynie automatyczne to też AISINY AM6 ?

4. Czy nawigacje w qq są jeszcze aktualizowane ?

5. Jakie audio najlepiej wybierać ?

6. Jakie jest spalanie takiego diesla 2.0 dCi ?

7. I w ogóle na co patrzeć przy kupnie ?

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i porady :)

Edytowane przez ChybaTy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt Ci nie odpisał, więc ja może choć trochę pomogę:

1. Niby Renault, ale niektórzy twierdzą, że to bardziej konstrukcja Nissana. Nie mniej jednak na częściach silnika pod plastikową osłoną Nissana, są nabite Logotypy Renault.

Pytasz pewnie przez to, bo obawiasz się jednostki Renault? Nie masz czego :) To udana jednostka. Musisz tylko pamiętać, że od chyba 2012, 2013 nie była już montowana i zostały tylko mniejsze diesle, w tym 1.6

2. Rozrząd jest na łańcuchu.

3. Nie mam pojęcia jaki jest automat. Jedyne co mi o nim wiadomo, to jest dość ospały.

4. Pewnie są aktualizowane, ale koszt nabycia aktualnej mapy jest bardzo wysoki. Warto skorzystać z usług firmy, która spolszczy fabryczną nawigację za około 500zł i da w pakiecie aktualizacje na jakiś czas, a później odnowi w dobrej cenie.

Można też pokusić się o montaż dedykowanej stacji na np. systemie android (czytaj na forum).

5. Doprecyzuj pytanie. Pytasz na "zaś" jak już kupisz QQ na co zmienić, czy QQ z jakim audio szukać? Lepiej skup się na stanie technicznym kupując używany samochód. Audio zawsze zmienisz niewiele inwestując.

6. Spalanie. Ostatnio jeżdżę na bardzo krótkich dystansach w mieście. Ok. 10l, ale spokojnie w mieście zejdziesz na 9, w trasie około 6 - 6,5l Dużo zależy od kierowcy jak wciska gaz :) Można jeździć bardzo ekonomicznie, ale też można zaszaleć. Oczywiście mówię o skrzyni manualnej.

7. Głównie przeszłość wypadkowa, poczytaj o tym w internecie. Jest co najmniej 10 punktów które trzeba sprawdzić i warto wziąć ze sobą eksperta.

Plastiki w środku za dużo Ci nie powiedzą o przebiegu, bo te lakierowane u niektórych wycierały się po 40 tysiącach. Ja kupiłem jako 2-latka z przebiegiem 88tys., a lakier na lewarku biegów jest trochę zniszczony.

Jak szukasz modelu sprzed 2010 (facelifting), zwróć uwagę na tylne zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar sprzedać mojego Qashqai z roku 2009 z silnikiem 2,0disel 150KM przebieg 155tys napęd 4x4 wersja tekna ,kamera cofania,panoramiczny dach,i wiele innych kolor złoty. Może ktoś zainteresowany z okolic Puck (trójmiasta)?? cena jaką bym chciał to ok 40tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...