Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)


mucka38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że mam daleko do sprzedającego. Na tyle daleko, że nie namówię żadnego zanajomego mechanika, aby jechał ze mną ;) Dlatego stoję przed pytaniem - ASO / firma specjalizująca się w tym temacie / nikt i poleganie na tym co mówi sprzedający.

 

40zł płaciłam za wymianę w Micrze. 100zł brzmi akceptowalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mam daleko do sprzedającego. Na tyle daleko, że nie namówię żadnego zanajomego mechanika, aby jechał ze mną ;) Dlatego stoję przed pytaniem - ASO / firma specjalizująca się w tym temacie / nikt i poleganie na tym co mówi sprzedający.

 

40zł płaciłam za wymianę w Micrze. 100zł brzmi akceptowalnie.

ASO Ci na pewno może zrobić pełen raport, tylko zadzwoń wcześniej i umów się - bo albo skasują Cię "normalnie" za usługę(powiedzmy 100zł za raport) albo godzinowo(a godzina ASO może nawet 250zł/h kosztować) więc warto się dowiedzieć wcześniej żeby nie mieć niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję podjechać do ASO, tam ewentualnie jeszcze się umówić z jakimś znajomym. To jednak 45 tys. złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy planuje zakup modelu poliftingowego czyli od 2011r wybrałem silnik 1.5dci. Czy mieliście już problemy z panewkami w tym silniku? (nie przeraża mnie to bo mogę poświecić wieczór na ich wymianę) ale bardziej np obawiam się doniesień odnośnie zrywania jakiegoś klina na wale czy wałku rozrządu a także zsuwaniu się paska rozrządu. Podobno to zsuwanie spowodowane jest krzywym zamocowaniem pompy railowej. Czy to prawda? Czy aso po vinie poda mi info czy to auto ma wadę i np kwalifikuje się na akcję serwisową (czy była taka?) Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki wymieniłem profilaktycznie, rozrząd wymieniłem bo kupowałem auto z drugiej ręki . Przejechane na dziś ok

140000 km. , i brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dziś obejrzeć to autko:

http://otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-panorama-navi-kamera-cofania-prywatny-ID6ypwNL.html#a4542ad212 Widze zmieniony gril , i napis dci w innym miejscu niz fabrycznie klejony . Oczywiscie nie przesądza to o niczym , jednak warto sprawdzic dokładniej .

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Obejrzałem sobie kilka aut na otomoto i faktycznie niektóre trochę przesunięty napis dci ale zdarzały się takie, które miały w tym samym miejscu. Może wypowie się ktoś jeszcze na ten temat. 

Czemu uważasz, że grill jest zmieniony?

Ogólnie autko wygląda na zadbane jak na taki przebieg. Jechało się spoko i prawie jestem skłonny je kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zadbane, nawet na za bardzo ;) i te wyszorowane plastiki w komorze silnika...

Co do to tyłu, łączenia zderzaka z błotnikami wyglądają dziwnie, faktycznie mógł dostać w kufer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zadbane, nawet na za bardzo ;) i te wyszorowane plastiki w komorze silnika...

Co do to tyłu, łączenia zderzaka z błotnikami wyglądają dziwnie, faktycznie mógł dostać w kufer.

 

Z lewej strony łączenie zderzaka z błotnikiem wyglądało dziwnie - trochę odstawało, ale docisnąłem i wskoczyło na miejsce. Wyglądało to tak, jakby zderzakiem przytulił się do czegoś.

Zaglądałem w okolice koła zapasowego i tam wszystko było ok. Zwróciłem sprzedającemu uwagę na wyszorowaną komorę silnika :) 

 

Przejrzałem teraz kilkanaście autek na necie i właściwie większość ma w tym samym miejscu znaczek dCi ale faktycznie zdarzają się też auta które mają trochę przesunięte. Nie wiem co o tym sądzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

kupiłam :devil: 

Rzeczywiście rzuca się w oczy, że silnik 1.6 wolno się zbiera (zwłaszcza w porównaniu do Golfa Plusa), ale liczyłam się z tym :)

 

Dziękuję raz jeszcze za rady i do zobaczenia na innych wątkach :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj go powyżej 3000 obrotów to będzie się lepiej zbierał. Odwdzięczy się bezawaryjnością i tanią eksploatacją.

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po 4.000/min czuć większą moc, ale tak jak pisałam - wiedziałam co kupuję i wiedziałam jak dynamicznie jeżdżę.

Tylko dziwię się, że QQ ma 10KM więcej niż Golf +   i jest też lżejszy o 200kg a zbiera się wolniej. Ale to pewnie dlatego, że tamten ma turbosprężarkę.

Edytowane przez ellpii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konie mechaniczne to jeszcze nie wszystko. Silniki z turbo mają wysoki moment obrotowy i w nich właśnie niutonometry, a nie KM dają przyjemność z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że średnio zwracałem wczoraj uwagę na to, czy silnik trzyma dobrą temperaturę a jeździliśmy ponad pół godziny po mieście. Teraz próbuję sobie przypomnieć dokąd doszedł wskaźnik temperatury i chyba nie było więcej niż na zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po półgodzinnej jeździe się nie nagrzał to coś jest nie tak.

 

Dzięki za odpowiedź. Wiesz może, na jakim poziomie to powinno się utrzymywać? Ile "kresek" powinny być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem :) Temperatura wskoczyła na swoje miejsce, musiałem nie zauważyć wcześniej. Właściciel jeszcze mi z pół godziny tłumaczył jak czego używać a jego żona uroniła łzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona Niemka? :D

 

Gratuluję zakupu, niech długo służy.

Edytowane przez MKa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...