Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)


mucka38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość demogorgon91

Witam,

Poszukuję auta do 30 tys (no max 35 tys zł) dla siebie :)
Zaciekawiły mnie dwie opcje: silnik benzynowy 1.6 oraz diesel 2.0 (bez DPF)
Co byście polecili, auto będzie służyło głównie do wyjazdów do pracy (15 km w jedną stronę w tym 3 km w mieście) oraz dłuższe trasy do 200 km kilka razy na miesiąc.
Jaki silnik będzie w tym przypadku tańszy w utrzymaniu oraz w miarę "z małym spalaniem".

Czy silnik 1.6 w tym aucie jest mułowaty?

Dobrze by było 4x4 i tak troszke lepiej wyposażone (navi, kamera cofania)

Może ktoś będzie miał na sprzedaż w ciągu miesiąca lub wie kto sprzedaje (najlepiej auto zaufane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki silnik będzie tańszy w utrzymaniu oraz w miarę "z małym spalaniem".

Czy silnik 1.6 w tym aucie jest mułowaty?

 

1.6 mułowaty nie jest , ale powyżej 130km/h robi się głośny 

Co do spalania to w mieszanej jeździe 8L/100km bez jakiejś eko jazdy .

Eksploatacyjnie taniocha , świece co 90K km olej (ja) co 10K km + filtry no i łańcuch rozrządu , teoretycznie dożywotni :) 

Kamerkę , navi i inne bajery ogarniesz sam za 250-300$ , a "natchnienie" znajdziesz na forum .

O dieslach się nie wypowiem , bo nie znam 2.0 w Qq 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie i Panie, taka sprawa. Wymyśliłem sobie, że moim kolejnym samochodem będę waśnie Qashqai (rozglądam się w przedziale lat 2009 - 2010) . Autko w benzynie - rozważam zwłaszcza 1.6 - bo jest ich miarę sporo na rynku. Ze względu na to, że dużo jeżdżę chciałbym autko zagazować.

 

No i tutaj wręcz zgłupiałem. Czytam już od dłuższego czasu różnego rodzaju fora i wątki o gazie i QQ - i za każdym razem niemal inna opinia. Jeden biegły w wiedzy "rabin" powie TAK, drugi za chwilę piszę NIE. Jedni piszą że się nada, inni że jednak się nie nadaje. Nurtuje mnie pod kątem LPG  kwestia silników jakie montowano w wersji 1.6. Jak to z tymi silnikami w wersji 1.6 jest?

- podobno ten w wersji 1,2 DIG-T 115 o mocy 115 KM jest ok pod LPG,

- ten 1.2i DIG-T 4X2 XTRONIC o mocy 117 KM już nie ze względu na dwa wtryski na cylinder ,

- a i jeszcze jedna sprawa - niektórzy sprzedający piszą, że ich samochód ma 114 KM - to jest jeszcze inny silnik?

 

Prosiłbym o pomoc forumowych speców w rozstrzygnięciu kwestii o co "chodzi" z tymi silnikami.

 

pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciło Ci się zupełnie.

Bo po pierwsze silnik 1.2 DIG-T jest montowany w QQ dopiero od 2014 r.

Po drugie jeśli już jest zamontowany, to niezależnie od tego czy w połączeniu z automatem czy w manualem, to ten sam silnik.

Po trzecie tenże silnik ma już wtrysk bezpośredni, co mocno podraża koszt instalacji gazowej. I choć nie jest to niemożliwe, to montaż LPG w takim silniku może po prostu być słabo opłacalny.

Po czwarte, to w latach jakie Cię interesują, to z benzyniaków montowali wolnossący silnik 1.6. Podejrzewam, że to o niego Ci chodziło.

Ten silnik można zagazować i chyba niektórzy z powodzeniem tego dokonali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciło Ci się zupełnie.

Bo po pierwsze silnik 1.2 DIG-T jest montowany w QQ dopiero od 2014 r.

Po drugie jeśli już jest zamontowany, to niezależnie od tego czy w połączeniu z automatem czy w manualem, to ten sam silnik.

Po trzecie tenże silnik ma już wtrysk bezpośredni, co mocno podraża koszt instalacji gazowej. I choć nie jest to niemożliwe, to montaż LPG w takim silniku może po prostu być słabo opłacalny.

Po czwarte, to w latach jakie Cię interesują, to do benzyniaków montowali wolnossący silnik 1.6. Podejrzewam, że to o niego Ci chodziło.

Ten silnik można zagazować i chyba niektórzy z powodzeniem tego dokonali.

Dziękuje Ci bardzo za tak rzetelną odpowiedź! Fakt - w natłoku informacji wymieszało mi się to wszystko zupełnie. A jeszcze takie pytanko - patrząc po ogłoszeniach pojawiają się różne wartości mocy w tym samym roczniku (2009) przy silniku 1.6 - 114 KM,115 KM,117 KM? O co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam silnik 1.6 Pb lecz w związku ze zmianą norm emisji spalin Euro 4 na Euro 5 wyszło , że ten z 2010/11r. miał parę kucyków więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Niemniej wykorzystam jeszcze Waszą wiedzę, bo jakoś tego nie mogę rozkminić. Pisałem akurat o przypadku występującym nie w różnych a w jednym,wybranym,konkretnym roczniku - 2009. I na przykładzie tego rocznika wyszło że QQ 1.6 Pb opisywane są przez właścicieli jako 114,115,117 KM. Skąd ta rozbieżność w tym samym silniku?

 

Do zakupu przymierzam się dłuższy czas, więc trochę ogłoszeń obejrzałem. Do tych do których zadzwoniłem zarzekali się że ich ma tak a nie inaczej  i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że mogą być to zamierzone pomyłki " ... w ogłoszeniach ;)

Oficjalnie w specyfikacji Nissana silniki 1.6 przed liftem Qq do końca 2010r miały moc 114KM i normę emisji spalin 4 . Natomiast wraz z FL w związku z wymogami normy em. sp. na Euro 5 w specyfikacji silnika zapisano 117KM. Może ktoś sprawdzał swój motor na hamowni i takie wartości wypisał ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam na przełomie września/ października może wcześniej? ( czekamy aż wyprodukują ) będziemy sprzedawać naszego kaśka jeździmy wokół ,,komina,, od pieluch garażowany w suchym i ciepłym

 

Od zamieszczania ofert zarówno kupna, jak i sprzedaży, mamy oddzielny dział

http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/139-oferty-sprzeda%C5%BCy-klubowe/

Edytowane przez Andrzej G
Regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebowałbym rady co by było lepiej wybrać. Qq 2.0 rocznik 2012-2013 czy może qq2 1.2? Jak wygląda spalanie w 2.0? Przy qq2 na forum jest fajny podział na 1.2 i 1.6 digt i dość obszerne informacje od użytkowników. Z qq1 ciężko się szuka. Również na innych stronach znalazłem ubogą ilość danych. Dużo więcej jest o silniku 1.6, który odrzucam ze względu na 5 biegów. Nie boję się przesadnie dużego spalania, ale chciałbym wiedzieć czy z 2.0 da się na trasach z prędkościami 100-120 zrobić maks 7-8 litrów. W mieście może być nawet 12. W 1.2 dig-t boję sie dużego jak na osiągi spalania. Opinie o 1,2 w porównaniu do 1,6 nie wyglądają ciekawie. Niestety na rynku póki co ciężko o używane 1,6 tak za 55-60 tys. Zł, ciężko w ogóle o jakiekolwiek. Zadziwia mnie, że nawet prawie 3 letnie visia kosztują  50k zł. Troche dziwne skoro wg cenników nissana można nówke z wyprzedaży rocznika mieć za ok. 72k. Myślałem mocno o pulsarze, bo ma dużo miejsca i jest sporo tańszy, a qq nie wydaje mi się jakoś dużo większy, choć żona woli qq bo to większe auto wg niej. Jak dla mnie z tyłu pulsar ma więcej miejsca, a bagażnik to ok. 30 litrów różnicy ponoć. Martwi mnie to, że go wycofują ze sprzedaży. Zakup planuje dopiero pod koniec przyszłego roku. Budżet pomiędzy min. 45k zł. Maks 60k zł. Ja bym wolał pulsara 1,2. Jeździłem nim kilka dni i mam bardzo dobre wrażenia. Żona upiera się przy qq. Jeśli miałby być qq to wolałbym 2.0 lub 1,6 digt. Moja ciotka ma 1,5 dci konie podobnie jak 1,2 qq2 i 1,6 w qq1 i wg mnie to słabiutkie, choć od mojej almery mocniejsze. Nie rozumiem czemu w zasadzie nie ma ofert sprzedaży qq2 z silnikiem 1,6 dig-t. Samochód jest już dłuższa chwile na rynku. Z qq1 nie widziałem takiego problemu. Jeżdże mało w sumie. Po mieście tyle co na zakupy i czasem jakieś sprawy. Może zrobie ze 100-200km na miesiąc dlatego spalania w mieście się nie boje. Na trasach robie tak do 1000 km. Średnio 11-12kkm rocznie. Almera mi sie powoli sypie - rdza. Inne samochody niestety mi się nie podobaja. No może jeszcze mazdy, ale te są droższe niż nissany, przynajmniej te na które patrzyłem. Co radzicie i jak z tym spalaniem w 2.0?

 

Edit. Już doczytałem czemu mało qq 1,6 digt. Silnik w ofercie od 2015. Szkoda, że go nie dali tak wcześnie jak w juke.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patka0695

Witam,

jestem zainteresowana kupnem QQ z silnikiem diesla 2.0 DCi, pierwszej generacji po FL. Na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie ? Czytalam różne opinie na temat tego silnika, niby polecany wśród dieslów. Jak wygląda jego eksploatacja, czy jest godny polecenia ?

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chcę kupić tego Nissana: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-0-benzynatekna4x4navixenonpanoramaautomatpelna-opcja-ID6yX9fr.html#50afc6e48c

Co myślicie ?

Byłem i oglądałem. Papiery i wygląd OK.

Wiecie może gdzie najlepiej go sprawdzić w Nowym Dworze Gdańskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam generacji J10. 

Co powiecie o tym egzemplarzu? 

Może już ktoś go oglądał? 
https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-2-0-4x4-automat-navi-auto-krajowe-dealer-kia-etrans-ID6yVxFD.html#5ced06af45
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moja opinia, posiadacza starej almery coś znaczy... 60k złotych. Pełny 5 latek. Mało jeżdżony. +2. Ja się na cenach nie znam ale wszystkie te qashqai wydają mi się w używce o jakieś 10k zł zawyżone. Moja ciotka kupowała kiedyś u francuskiego dealera niespełna 2 letni qq +2 2013 rocznik. Miał 13k km przebiegu. Wyposażenie w zasadzie identyczne. To była chyba wersja n-connecta z pakietami. Zapłaciła 18k euro. Ale żeby nie było. Jej wersja to 1,5dci więc mniej mocy, brak 4wd i bez automatu. Nowy taki to był wydatek 28k euro. Nie wiem ile kosztowała w polsce ta wersja z 2.0, może nawet 120-130k złotych, chociaż wątpie - aktualne cenniki qq2 rzadko przekraczają 110k zł i mają bardzo dobre wyposażenie. W tym dochodzi wielkość niby i dwa siedzenia. Ja bym nie dał. Lepiej dołożyć z 15-17k i kupić roczny 1,6digt. Ale podejrzewam, że z jakiegoś powodu wybrałeś akurat +2 2.0 z automatem.

 

Edit. Zauważyłem, że masz j11, więc może w ogóle uznajmy, że nic nie pisałem :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pyta o opinie

To nie auto dla mnie.

Wg wyceny 54 476 a Tekne pod 60 wiec tak chyba stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy konieczny mu automat, dwa ekstra miejsca i 4wd. I czy koniecznie musi być tekna. I jak z finansami? Wg mnie szkoda wydawać 60 tys. zł na poprzednią generację, to w konńcu 5 latek i nie przekonuje mnie, że być może serwisowanie w aso i że rocznik tyle wart. Zwłaszcza, że można ustrzelić j11 za 73-79 tys. zł z silnikiem 1,6 i nawet w wersji tekna, z mniejszym przebiegiem. Są j11 w wersji tekna już po 66-69. W końcu wg cennika nowe trafiały się za mniej niż 100k zł, więc 3 letnie j11 za 65k zł nie musi być szemrane. Tyle, że to będzie 1,2. Wg opinii tutaj na forum nie ma drastycznej różnicy między 2.0,a 1.2. No ale ja się wypowiadać nie będe bo 1.2 to jeździłem pulsarem, a qq +2 1,5 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat jest dużym plusem tak samo jak 4x4. Jazda po mieście plus dojazd do domu "polna droga". Skoro ogląda się za takim wiec finansowo chyba Ok. 1,6 nie występuje w automacie dlatego tez sam jeżdzę kosiarka

Każdy szuka wg innych "parametrów" i kategorii

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy konieczny mu automat, dwa ekstra miejsca i 4wd. I czy koniecznie musi być tekna. I jak z finansami? Wg mnie szkoda wydawać 60 tys. zł na poprzednią generację, to w konńcu 5 latek i nie przekonuje mnie, że być może serwisowanie w aso i że rocznik tyle wart. Zwłaszcza, że można ustrzelić j11 za 73-79 tys. zł z silnikiem 1,6 i nawet w wersji tekna, z mniejszym przebiegiem. Są j11 w wersji tekna już po 66-69. W końcu wg cennika nowe trafiały się za mniej niż 100k zł, więc 3 letnie j11 za 65k zł nie musi być szemrane. Tyle, że to będzie 1,2. Wg opinii tutaj na forum nie ma drastycznej różnicy między 2.0,a 1.2. No ale ja się wypowiadać nie będe bo 1.2 to jeździłem pulsarem, a qq +2 1,5 dci.

Przeglądając forum, o wiele bardziej ufałbym j10 niż j11, zwłaszcza jeżeli patrzysz na pierwsze modele. j10 pod koniec swojej generacji było już tak dopracowanym samochodem że niewiele było rzeczy na które trzeba było zwracać uwagę, a j11 na początku szczególnie pełen był mniejszych lub większych problemów. Osobiście jeżeli miałbym teraz wziąć do ręki 60-70 tysięcy i kupić QQ znowu, to na 99% szukałbym j10 z roku produkcji 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja i może faktycznie lepiej wybrać j10 z 2.0 i wszystkimi bajerami z końca produkcji. Ja się niestety pewnie będę długo jeszcze zastanawiał pulsar,  j10 czy j11. Tym co mają z góry upatrzony silnik i wyposażenie pewnie łatwiej o wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nissan ma ogólnopolską bazę? Czy jest ktoś kto jest w stanie sprawdzić historię auto po VIN/ie? 

Za J10 przemawia też możliwość montażu gazu :) 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Tym co mają z góry upatrzony silnik i wyposażenie pewnie łatwiej o wybór.

Nie wiem czy łatwiej - upieranie się np. przy przekładni automatycznej znacznie zawęża krąg poszukiwań.

No, ale co zrobisz, jeśli naprawdę nie chcesz z niczego zrezygnować? Poczekasz i doczekasz się ;) Powodzenia.

@pawcio: już wiesz, że Nissan nie ma ogólnopolskiej bazy. Informacja o historii samochodu jest udzielana wyłącznie w serwisie, który zajmował się samochodem (a i to również niekoniecznie chętnie)...

BTW Ogłoszenie z linku @pawcio jest już nieaktualne.

Edytowane przez TomOP
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam:) Moje Tata szuka QQ J10 i upatrzył u mnie w mieście Elbląg 2009 rok 1.6 benzynka czarnuch i tak lakier oryginał 121tys potwierdzone 2015 na 100tys jakoś ogólnie wyposażenie podoba się mi jak i tacie nawigacja kamerka itp chromu trochę z zewnątrz tak samo cena 32.900 opuścił do 31.700 jazda była tylko został od dołu do sprawdzenia ale jedno co mu dolega jak usłyszałem to te terkotanie łożyska oporowego co czytałem na forum http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67965-sprzeglo-w-qq/ to Tu ludzie piszą, że to normalne ale jeszcze występuje taki stukot metaliczny przy ruszaniu trochę szybciej przód jak i tył i pytanie czy one tak mają czy coś szykuje się grubego? jak sprzęgło to przełknie to bo nie drogo w wymianie ale jak już skrzynia to już nie będzie tak ciekawie. Opinia z forum o sprzęgle bo mają/mieli to piszą, że jeżdżą tak. Ten stukot to taki jednorazowy jak do przodu czy do tyłu. Coś wyczytałem ze to niby synchronizator 5 biegu i tak może czasami walnąć. Dzięki za pomoc:) Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tu nowy. Chcę kupić Qashqaia I z 2009 roku wzywż, z silnikiem benzynowym i automatyczną skrzynią biegów. Przeglądając multum ogłoszeń praktycznie nie da się znaleźć żadnej sensownej oferty od prywatnego właściciela w cenie do 40.000 zł. Czy dysponując taką kwotą znalezienie takiego samochodu jest niemożliwe? A może wśród Was jest posiadacz samochodu o wspomnianych parametrach chcący odsprzedać swoje auto? :) Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Znowu mam zamiar kupić Nissanka. Pytanko czy wybór na QQ 2.0 benzyna jest dobry chodzi mi czy silnik nie bierze oleju. Jak sprawuje się system Keyless czy lepiej zwykły kluczyk. Czy skrzynia automatyczna jest dobra czy lepiej ręczną, Jakie jest mniej więcej zużycie paiwa (2.0 ma 6 biegów), jak sprawuje sie napęd 4x4 i najważniejsze z czym zawsze walczyłem w Nissanach. KOROZJA czy jest w miarę zabezpieczony. Egzemplarz o jaki pytam to tak od 2012 w górę. Dziękuje z góry za opinie/porady


Czy naprawdę zadałem trudne pytania czy nikomu nie chce się pisać ????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...