Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)


mucka38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To szczerze - do d*py warsztat. W UK można się spotkać z różnym podejściem, ale po prostu spróbuj gdzie indziej. Ja po samych przeglądach bym się bał zawieszenia w tym aucie. 

Tak jak mówię - 1.5dci się sypie koło 100-150kkm. Ten ma już ponad 200kkm i działa - więc i tak ma już więcej niż bym przewidywał. Jeżeli mówimy o samym silniku, jeździłbym nim aż padnie i tyle. On już jest "po" czasie kiedy się coś powinno z nim stać.

Będę widział to auto w środę. Rozrząd był wymieniany 1,5 roku temu a sprzęgło 2,5 roku temu.Mam kilka pytań:

1. Czy ten model (rok 2008, 1,5 dci) ma kolo dwumasowe? Bo jeśli ma to czy nie powinno być ono wymienione razem ze sprzęgłem a nie moglem go znaleźć na fakturze.

2. Czy ten model ma filtr cząstek stałych a jeśli ma to przy jakim przebiegu powinien być wymieniony?

3. Jak sprawdzić czy działają automatyczne wycieraczki oraz automatyczne włączenie świateł mijania?

4. Jak jest żywotność tych silników? Czy mając już 211kkm przejadę na nim dodatkowe 150kkm?

5. Czy ktoś ma ten model z przebiegiem ponad 200kkm? Na co zwrócić uwagę lub się zapytać sprzedającego?

Edytowane przez tim888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.posiada , wymiana jeśli jest konieczność

2.brak DPF

3.polac szybę wodą, przyslonic czujnik ręką

4.słaby punkt to panewki , profilaktycznie można wymienić.

5.przebieg posiadam 141000 , profilaktyczna wymiana panewek , zero problemów. Spalanie zimą, bardzo krótkie odcinki max .6,5 l .

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.posiada , wymiana jeśli jest konieczność

2.brak DPF

3.polac szybę wodą, przyslonic czujnik ręką

4.słaby punkt to panewki , profilaktycznie można wymienić.

5.przebieg posiadam 141000 , profilaktyczna wymiana panewek , zero problemów. Spalanie zimą, bardzo krótkie odcinki max .6,5 l .

1. Ktoś mi powiedział ze przy przebiegu powyżej 150kkm przy wymianie sprzęgła wymienia się też kolo dwu masowe żeby mieć pewność ze te kolo się nie odezwie za następne 50kkm

2. Tu jestem zaskoczony ze nie ma DPF, jesteś pewny? Myślałem ze go nie ma  w silnikach 1.6dci

3. Gdzie ten czujnik jest dokładnie zlokalizowany?

4.Jaki jest koszt wymiany tych panewek (robocizna plus panewki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Że względów ekonomicznych tak się robi , ile natomiast wytrzymuje nie wiem dokładnie.

2.Tak , mam ten silnik 1,5 dci K9K .

3.Na szybie przedniej, okolice lusterka wstecznego.

4.Ja płaciłem ok.1000 zł.z materiałem i robocizną. Czyszczenie smoka , wymiana oleju i filtra w tej cenie.

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Ja płaciłem ok.1000 zł.z materiałem i robocizną. Czyszczenie smoka , wymiana oleju i filtra w tej cenie.

Tylko uprzedzam,że jak kolega kupuje auto w UK, to nikt w Anglii mu tego nie zrobi za 200 funtów. Realistyczna cena to 800-1000 funtów za całą wymianę. Chyba że zamierza zjechać do Polski na święta tym autem,to pewnie, robiłbym w Polsce bo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak, zamierzam wszystko robić w PL. Zastanawiam się czy nie poczekać i nie kupić QQ z 2012 z silnikiem 1.6dci z system start stop bez DPF i paska rozrządu. Czytałem o tych silnikach i są bezawaryjne w porównaniu do starszych 1.5 dci i mniej spalają ropy  - coś podobnego:

https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201711181369908?fuel-consumption=OVER_60&sort=sponsored&price-to=8000&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&model=QASHQAI&seller-type=private&advertising-location=at_cars&make=NISSAN&radius=1500&postcode=gu336ju&page=1

Edytowane przez tim888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak, zamierzam wszystko robić w PL. Zastanawiam się czy nie poczekać i nie kupić QQ z 2012 z silnikiem 1.6dci z system start stop bez DPF i paska rozrządu. Czytałem o tych silnikach i są bezawaryjne w porównaniu do starszych 1.5 dci i mniej spalają ropy  - coś podobnego:

https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201711181369908?fuel-consumption=OVER_60&sort=sponsored&price-to=8000&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&model=QASHQAI&seller-type=private&advertising-location=at_cars&make=NISSAN&radius=1500&postcode=gu336ju&page=1

Ja miałem 3 lata 1.6dCi(tylko z 2013 roku) i o ile tak, jest to silnik absolutnie bezawaryjny(mam go jeszcze w firmowym samochodzie Renault Traffic, który ma już nabite chyba z 200 tysięcy w tej chwili i chodzi jak złoto), to z tym że spala mniej ropy się w życiu nie zgodzę :P Może mam ciężką stopę ale po mieście ten silnik bez problemu palił 8 litrów, na trasie jak normalnie jeździsz to 6-7l/100km. Jeden jedyny raz jak zszedłem do 5l/100km to jadąc 300km po autostradzie z tempomatem cały czas na 100km/h. Za to każdy użytkownik tego forum powie Ci że 1.5dCi robi 5l/100km bez żadnego problemu i przy normalnej jeździe. Nie wiem jak te starsze modele, ale 1.5dCi miał osobną nagrzewnicę do płynu chłodniczego,więc zagrzewał się bardzo szybko, co przydaje się zimą - przy minusowych temperaturach i 1.6dCi czekasz i czekasz a w kabinie zimno.

 

Tak czy siak - na pewno to co wysłałeś to jest lepszy wybór, widzę że MOT czysty(zużyte klocki, ale to są grosze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, radar zbliżeniowy trzeba skalibrować po założeniu ? Gdzie kurczę taka usługę można wykonać i za ile ? Bo już się boje ze mnie to pochłonie trochę kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panie i Panów :wave:

Jestem nowy na forum. Planuję zakup Qashqkai'a chciałbym aby to był 2.0 D z przyzwoitym wyposarzeniem. Znalazłem kilka na znanych portalach ogłoszeniowych. I teraz pytanie rozmawiałem z właścicielem auto ma 330tyś przejechane ale miał wymieniany silnik przy 270tyśnna silnik z anglika z przebiegiem około 70tyś ale pewnie mil. Z silnikiem wymieniono turbo i naprawiono/wymieniono przekładnie planetarną w skrzyni. Auto ma usunięty DPF i uszkodzony prawy wewnętrzny przegub. Co myślicie o tym aucie?

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-CID5-IDqugPd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszła pora by pożegnać się z moim autem.Samochód pochodzi z Polskiego salonu ,kupiony od kolegi z forum ,,piorun".Więcej w dziale sprzedam,lub na priv. zapraszam do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zamierzam kupic qashqaia i tu pytanko czy kaczka z 2014/2015 w 1.5 diesel ma nadal problem z panewkami wtryskami dpf i dwumasa? Czy to bylo tylko w poprzednich rocznikach przed liftem. Czy lepiej kupic 1.6 benzyniaka z 2012/2013

Edytowane przez Olimpkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kochani, czy ktoś może mi pomóc w określeniu skrzyni automatycznej o oznaczeniu RE6F01A? Mam na oku qq 4x4 2.o B z 2009roku z tą właśnie automatyczną skrzynią biegów i powiem szczerze, że nie mogę nic znaleźć w necie o tej skrzyni. Jest to cvt czy klasyczna hydrauliczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, czy ktoś może mi pomóc w określeniu skrzyni automatycznej o oznaczeniu RE6F01A? Mam na oku qq 4x4 2.o B z 2009roku z tą właśnie automatyczną skrzynią biegów i powiem szczerze, że nie mogę nic znaleźć w necie o tej skrzyni. Jest to cvt czy klasyczna hydrauliczna?

Benzyna 2.0(i diesel 2.0) zawsze miała hydraulika, Qashqai pre-fl nigdy nie miał CVT w żadnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że to była Accenta a nie Tekna.

To lepiej czy gorzej?

Proszę o opinie, co sądzicie o tym aucie. Na co zwrócić szczególną uwagę przy ewentualnym zakupie (decyzja jeszcze nie zapadła). Ma kosztować ok 50 tys zł (raczej w górę). Jest sprzedawany przez salon renault, gdzie poprzedni właściciel zostawił QQ w rozliczeniu, kupując nowe auto. Poniżej zdjęcia samochodu, o którym mowa.

attachicon.gifIMG_0906.JPG

attachicon.gifIMG_0907.JPG

attachicon.gifIMG_0908.JPG

attachicon.gifIMG_0909.JPG

attachicon.gifIMG_0920.JPG

Czy widzicie na tych zdjęciach coś niepokojącego? Czy te relingi nie powinny być czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej czy gorzej?

Accenta była niżej niż Tekna, więc mogła być trochę tańsza w odsprzedaży - ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

noszę się z zamiarem kupna używanego QQ II...

 

Interesuje mnie taka kombinacja 4x4 + automatyczna skrzynia, ale jakoś nie widzę ofert. W ogóle 4x4 jest baaardzo niewiele. Czy w ogóle wychodziła taka kombinacja?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

noszę się z zamiarem kupna używanego QQ II...

 

Interesuje mnie taka kombinacja 4x4 + automatyczna skrzynia, ale jakoś nie widzę ofert. W ogóle 4x4 jest baaardzo niewiele. Czy w ogóle wychodziła taka kombinacja?

 

Dzięki

Nie było takiej kombinacji nigdy w QQ II, niestety. Jeżeli 4x4 to tylko diesel 1.6dci i tylko w manualu.

 

Qashqai z automatem i napędem 4x4 to do 2012 roku był produkowany 2.0dci i 6-cio biegowy automat, lub(chyba do tego samego roku) 2.0L benzyna + skrzynia CVT.

 

Trochę dłużej(bo do 2014 roku) był produkowany X-Trail z tym samym silnikiem i skrzynią - 4x4 + 2.0dci + automat. Ciągle mam takie auto i polecam, jeździ bez zarzutu.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu oglądałem się za QQ i po tym jak rodzina mi się powiększyła w końcu zdecydowałem się na zakup QQ+2 :) znalazłem ciekawą ofertę z silnikiem 1.6PB 2010r (około 35kzł) , już miałem jechać ale kilka dni temu sprzedawca poinformował mnie że pojawił się błąd przepustnicy i podwyższone obroty i że przepustnica będzie wymieniona. Dzisiaj dowiedziałem się że po wymianie błąd się nie pokazuje ale obroty zaczęły falować - w aso podobno powiedzieli że wymieniona przepustnica też jest walnięta i nie da się zrobić adaptacji. Teraz ogłoszenie jest znowu dostępne ale w niższej cenie (30kzł). Czy myślicie że opłaca się w coś takiego pakować? Nie jestem mechanikiem więc na pewno szukałbym do naprawienia kogoś znającego się na tym temacie w mojej okolicy :) 

 

Czytałem na forum o problemach z adaptacją i ogólnie z przepustnicami. Czy może to być problem z czymś jeszcze poważniejszym niż sama wymiana przepustnicy i adaptacja? 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady :)

 

Pozdrawiam

Karol 

 

a to jest to ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-lift-led-panorama-tempomat-gwarancja-kredyt-bez-bik-zamiana-ID6zKOVq.html#23a9bd9d29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Jestem na etapie zakupu QQ(J10), rok prod 01.2010. Auto w wersji TEKNA, pojemność 2.0 B. Mam pytanie, bo wnętrze wydaje się być po lifcie (navi niżej, tapicerka, ale nadwozie, światła jeszcze przedliftowe. Czy spotkaliście się z takimi wersjami ?

Na wyposażeniu panorama, grzane fotele itd.

No i też stąd moje pytanie, czy mogę liczyć na to że zawieszenie jest poliftowe, a właściwie jak to sprawdzić ?

Edytowane przez mentoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jestem na etapie szukania QQ w cenie do 32tys. Interesuje mnie tylko benzyna i automat oraz climatronic, fajnie by było gdyby miał navi,kamerę cofania lub czujniki tylne. Czy w ogolę jestem w stanie kupić coś sensownego w tej cenie oraz na co zwracać uwagę lub jakie oznaczenia. będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Zaczynam właśnie intensywne poszukiwania QQ (benzyna) w cenie do 50kPLN. Nie przewiduję raczej zbyt często dłuższych tras dlatego nie wykluczam   pojemności 1.6. Czy mógłbym prosić o ocenę i poradę w temacie takich 3 ofert

1. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-2-0i-140km-tylko-28t-km-i-way-panorama-navi-kamera-7-os-oplacony-ID6A5cKI.html#230027698b (przebieg aż za niski)

2. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-krajowy-i-wlasciciel-bezwyp-navi-panorama-i-way-ID6zKy7G.html#230027698b

3. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-2-0i-140km-panorama-skora-grzane-fotele-tempomat-kamera-cofania-ID6A0Umg.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem nowy na forum i właśnie jestem przed zakupem Nissana Qashqaia po faceliftingu rocznik 2011. Pod maskę samochodu odkryłem pęknięcie obudowy reflektora powodującej zmianę ustawienia pod wpływem wstrząsów. Czy sklejanie takiego plastiku da dobry efekt czy konieczna będzie wymiana całego reflektora? Załączam zdjęcie. Chodzi o ten uchwyt z lewej strony na zdjęciu. Proszę o pomoc

IMG_1876.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Slavko88 napisał:

Pod maskę samochodu odkryłem pęknięcie obudowy reflektora powodującej zmianę ustawienia pod wpływem wstrząsów. Czy sklejanie takiego plastiku da dobry efekt czy konieczna będzie wymiana całego reflektora?

Całego reflektora dla takiej pierdoły?  Chyba żartujesz. Zobacz ceny. Sklej to pęknięcie na super glue a pod śrubę daj podkładkę z blachy, dorobionej w kształt tego wgłębienia w plastiku. Przyklej tą blachę na żywicę epoksydowa (np. poxipol) do plastiku, zrób odpowiedni otwór i pomaluj sprajem na czarno. Nic nie będzie widać, trzymać będzie dobrze a koszt prawie zerowy. Zwróć też uwagę, że ten uchwyt reflektora od strony silnika fabrycznie ma szczelinę. Ktoś tu za mocno dokręcił śrubę i pękło.

Edytowane przez cezzar1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 19:27, Slavko88 napisał:

Cześć,

Jestem nowy na forum i właśnie jestem przed zakupem Nissana Qashqaia po faceliftingu rocznik 2011. Pod maskę samochodu odkryłem pęknięcie obudowy reflektora powodującej zmianę ustawienia pod wpływem wstrząsów. Czy sklejanie takiego plastiku da dobry efekt czy konieczna będzie wymiana całego reflektora? Załączam zdjęcie. Chodzi o ten uchwyt z lewej strony na zdjęciu. Proszę o pomoc

IMG_1876.jpg

Nie klej tego tylko jedz do zakladu ktory spawa plastik. Zaplacisz max 50 zl i bedziesz mial pewnosc ze wytrzyma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Diesel  2008-2009, przebieg 160 000.  Cieknie olej z turbiny ( zapaćkany cały katalizator), ślady rdzy na ramie pod spodem. Do tego blacha była wielokrotnie bita chyba ze wszystkich stron. Mechanik powiedział mi, że z tyłu klapa wręcz "nieumiejętnie szpachlowana i odpadnie mi to zimą."  My z kolegą jako lajkoniki, nie dopatrzyliśmy się tego.

Sprzedawca obnizył cenę do 17 tys., kiedy zobaczył na przeglądzie co wyszło. Na otomoto ten rocznik stoi około 24 tys. 

Co sądzicie Szanowni forumowicze? Nie zawracać sobie głowy czy warto ponaprawiać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...