Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Jacko. A mogę spytac o nazwę, model. A tak przy okazji spytam czy wentylator od ledow nie przenosi Ci wibracji na karoserię.  U mnie jeden wyraźnie buczał i to mnie najbardziej....

 

 

Edytowane przez Marcin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam z wentylatorem,tylko z radiatorem.Modelu niestety nie pamiętam...4 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja elektroniczny kiep...:P z radiatorem czyli? Z tymi paskami chyba miedzianymi...?  Czyli mówisz żeby dać im jeszcze jedną SZANSę? 

Edytowane przez Marcin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiator może być również w kształcie takim,jak z wiatraczkiem i ja mam właśnie takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2018 o 12:31, JACKO29 napisał:

Taaaa....tylko czemu zamontowane cylindrem do nadwozia??? :D Chyba że ja źle widzę? :D

 

W Lexusach cylindry sa od strony nadwozia!! :) chcialem miec tak samo :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najchetniej wsadzilbym reflektory z Tekny do mojej N-Connecty. Kosz samych reflektorow juz nie jest jakis wielki tylko cos tam trzeba jeszcze przerabiac. Jakby np cala operacja kosztowala max 2k to nie zastanawialbym sie :) Swiatla to rzecz, ktora mnie najbardziej irytuje w Nissanie i zaluje, ze nie dolozylem do Tekny (wlasnie dla samych swiatel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też kupiłem te C7+ i raczej nie polecam.
Jasno świecą, najbardziej to widać na białych elementach np. świeżo wymalowanych pasach.
Jednak samego światła nie jest dużo, a przy odległości ponad 5m linia odcięcia się rozmywa i praktycznie jej nie widać świecąc na jadące przed nami samochody.

Na fabrycznych halogenowych Philips'ach otoczenie jest oświetlane lepiej, szerzej, choć jest to światło żółte.
Poza tym wentylatorki burczą i na wolnych obrotach przy silniku 1.2, to jednak słychać.

Oczywiście o żadnej homologacji nie ma tu mowy. Teoretycznie jest jakaś opisana na opakowaniu, ale ewentualnie dotyczy montażu do lamp LED, ale tam się nie wymienia żadnych żarówek, więc to jest iluzja.

Teraz siedzi mi w głowie H11 OSRAM NIGHT BREAKER LASER.
Jednak zestaw to koszt ponad 130zł, a mają strumień świetlny tylko 1350lm dla H11, a trwałość to 150-250 godzin.
Przy ledach dziennych, używając mijania tylko nocą, na rok może starczy.

Czemu nie potrafią zrobić halogenów 2000 ml, tak aby nie trzeba było spryskiwaczy i samopoziomowania?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zalozeniu nie bylem przekonany do tych ledow. Wczoraj wieczorem w deszczu widocznosc bardzo slaba - wrocilem do domu i od  razu zmienilem spowrotem na Night Breaker'y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aquariusmax napisał:

Czemu nie potrafią zrobić halogenów 2000 ml, tak aby nie trzeba było spryskiwaczy i samopoziomowania?

Załóż ksenony o mocy 25W (D5S lub D8S) . Ilość światła nie przekroczy 2000 lm i jeżeli linia granicy światła będzie zachowana to będziesz świecił bez spryskiwaczy i samopoziomowania :)

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RAMA napisał:

Załóż ksenony o mocy 25W (D5S lub D8S) . Ilość światła nie przekroczy 2000 lm i jeżeli linia granicy światła będzie zachowana to będziesz świecił bez spryskiwaczy i samopoziomowania :)

Dzięki za radę, ale to chyba pociąga za sobą wymianę całych lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jakaś rzeźba Cię czeka. Zobacz jak wyglądają w sieci. Inne ksenony np. D2S czy D1S już przekraczają te parametry o których pisałem.

Teraz wszyscy na LED idą. Nawet w katalogu Intercars są ledowe zamienniki z dopiskami że tylko w teren poza drogi publiczne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 23:14, aquariusmax napisał:

Teraz siedzi mi w głowie H11 OSRAM NIGHT BREAKER LASER.
Jednak zestaw to koszt ponad 130zł, a mają strumień świetlny tylko 1350lm dla H11, a trwałość to 150-250 godzin.
Przy ledach dziennych, używając mijania tylko nocą, na rok może starczy.

Daj znac jak te LASERY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 07:27, stasziek napisał:

Ja po zalozeniu nie bylem przekonany do tych ledow. Wczoraj wieczorem w deszczu widocznosc bardzo slaba - wrocilem do domu i od  razu zmienilem spowrotem na Night Breaker'y. 

Powiedz mi,jak to możliwe,że żarówki o sile światła 2500 lumenów  bo tyle mają dopuszczalne H11 lepiej oświetlają drogę w deszczu niż żarówki o sile 12000 lumenów???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JACKO29 napisał:

Powiedz mi,jak to możliwe,że żarówki o sile światła 2500 lumenów  bo tyle mają dopuszczalne H11 lepiej oświetlają drogę w deszczu niż żarówki o sile 12000 lumenów???  

Nie wiem jak to jest mozliwe.. ale za to wiem, ze te C7+ w deszczu sa bardzo slabe :) Dobrze, ze byly tanie bo jakbym za nie dal 200zl to bylbym strasznie wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie myślałem wymiany na LED-y, ale jak przeglądałem te "potężne" lumeny chinoli to też mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 11:14, Czech napisał:

Jeszcze nie myślałem wymiany na LED-y, ale jak przeglądałem te "potężne" lumeny chinoli to też mam wątpliwości.

Komentarz sprzedawcy na opinię jednego z kupujących:
"Na aukcji opisana jest jasność diody w lumenach,a w opisie jasność całego zestawu według marketingowego przelicznika który jest stosowany przy większości konkurencyjnych aukcji."
Czyli wszystko jest dobrze. Polska będzie mistrzem Polski. :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma się co dziwić, że większość z nich świeci gorzej od normalnych H11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je miałem,świecą bardzo jasno i nie oślepiają, jedna przepaliła się po około 1,5 roku.Kupiłem CX 6 i są delikatnie mówiąc kiepskie,te z linku powyżej można znaleźć na Ali około 100 PLN taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...