Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zatrzymany odwracam ich uwagę :huh: zajmuję ich moim bagażnikiem oooo a oni lubią bagażniki sprawdzajoooo :P

A uwielbiam jak trafią się dwie policjantki bajka .......... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś????? :dribble:

One pięknie dają ............. :spoko:

48£

Pięknie i dlatego kupiłem je po raz drugi

 

3d7074986a80e9c631ba4280439955d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność? przecież one nie mają prawa się wysypać tu są osramy z tyłu dają jak choinka 

 

 

 

na tych filmach to philips jest słabszy choć to światłą z przodu i trochę inaczej zbudowane.

 

i tak btw diody osram są w oryginalnych światłach ledowych w teknie. 

 

 

fajna sprawa

Edytowane przez jacek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram ma takie same praktycznie i z tak około dwa razy tańsze, dostępne w polsce.

 

Mówisz o tych OSRAM DIADEM PY21W? 

 

http://allegro.pl/zarowki-osram-diadem-py21w-do-migaczy-a96115-i6611835092.html

Miałem Philipsy w Ave i chcę je mieć te same w QQ. Jeszcze tylko przednie z Japonii i będzie total Full LED  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy jest mozliwosc regulacji swiatel w poziomie? regulacja w pionie jest latwa do zlokalizowania natomiast nie moge znalezc nic do poziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych OSRAM DIADEM PY21W? 

 

http://allegro.pl/zarowki-osram-diadem-py21w-do-migaczy-a96115-i6611835092.html

Miałem Philipsy w Ave i chcę je mieć te same w QQ. Jeszcze tylko przednie z Japonii i będzie total Full LED  :whistle:

 

piszemy o led 

http://allegro.pl/zarowki-led-osram-py21w-ledriving-2000k-amber-i6522624415.html

http://allegro.pl/zarowki-led-osram-w21w-ledriving-2000k-amber-i6522649966.html

Edytowane przez jacek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie do posiadaczy ledow, ktore tutaj sa zachwalane:) zalozylem je na probe i tak sie zastanawiam.. w stosunku do halogenow swiatlo z leda jest jakby przesuniete w prawo. Np przy halogenie glowny strumien swiatla z prawego reflektora swieci na wprost (zakladajac odleglosc 3m) natomiast swiatlo z leda (tez prawy reflektor) jest przesuniete o ok 15cm w prawo. Tez tak macie czy poprostu ja cos zle/krzywo wkrecilem zarowke albo mam cos z reflektorem(?)..

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nic takiego u siebie nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach :)

 

Po sprezentowaniu ojcu żarówek ledowych do qashqai-a, postanowiłem się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami i pytaniami do użytkowników z zamontowanymi żarówkami ledowymi CANBUS zakupionej na tej aukcji:

 

http://allegro.pl/zarowka-led-h11-80w-philips-r4-9600lm-canbus-i6571895754.html?snapshot=MjAxNi0xMi0xMlQxOToyOTowN1o7YnV5ZXI7Y2Q2NjQ2ODMxYjI0ZjNlNWM1MmUyMjAwNDI0MTc1NGU4YTcyY2UzOGQyOGNmNDI3Y2EwYjcxYTI2ZWU1ODY3MA==

 

wcześniej zamontowane były żarówki H11 firmy osram  night breaker, po zamianie na ledy zauważyłem:

 

Na plus:

- barwa światła 6000k zbliżona do ledów wykorzystywanych do jazdy dziennej, w które wyposażone są reflektory

- mocniejsza plama światła na drodze,

 

Na minus:

- żarówki zastąpiły OSRAMY i po ich przełożeniu zauważyłem że zasięg światła jest krótszy (może to kwestia regulacji) tak jakby świeciły niżej co wiąże się że prawy reflektor słabszy kąt oświetlania lewego pobocza.

- nad linią odcięcia światła jest poświata

Być może efekt ujemny idzie uniknąć - regulując między innymi głębokość osadzenia led-a na kołnierzu żarówki, bo producent daje taką możliwość - ale tego nie sprawdzałem.

 

Być może inni posiadacze ledów mają odniesienie, jak układa się wiązka światła przy zmianie osadzenia głębokości żarówki przy obrocie kołnierza mocującego żarówkę w reflektorze ? Bo nie wiem czy jest sens demontować zestaw.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeciły za wysoko,tak jak u Daro147,i miałem wrażenie,że trochę za mocno w prawo.Obniżyłem sobie na wzór poprzednich żarówek,Osram night breaker i dodatkowo podjechałem na stację diagnostyczną po tej regulacji,gdzie okazało się,że jest ok.Zrób to samo,włóż stare żarówki,zaznacz sobie wysokość na ścianie,następnie włóż ledy i wyreguluj wysokość.Może jeszcze wcześniej sprawdź czy dobrze je osadziłeś skoro świecą za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem chwile żeby opisać moje zmagania...nie były one jednak długie gdyż w dieta lało i szybko ręce zmarzły

1. Znowu nie trafiłem z żarówkami do środka

Kupiłem 38mm a nie 31mm

 

7622e8384e0b406d855b671402e1a312.jpg

 

2. Później było podejście do podświetlenia rejestracji i znowu coś...

 

4aa2db28883033a92a988a31098cb8bf.jpg

 

60c5c592adc42bdb9ee98e20803bfb58.jpg

 

Nie mogłem wyciągnąć żarówki

Poza tym oznaczenia jakby były kupione na szrocie

 

3. Na koniec chciałem zabrać się za kierunkowskazy. Myślałem ze tu będzie łatwo. Przynajmniej tak mi się wydawało. Dwie śruby i miało być po wszystkim. Po odkręceniu tych dwóch śrubek lampa nadal siedziała, pomysłów mi zabrakło i się poddałem bo moje ręce juz nic nie czuły...

 

Wymyślili sobie w tym Nissanie

 

Może coś podpowiecie jak się do tego dobrać bez żadnych strat?

Czyli jak wyciągnąć tylna lampę i żarówki podświetlające rejestracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Próbowałem z instrukcja bo mam ale ona nie wiele pomaga...

 

a6962cb5ec52bdfeb3c3812ace33459d.jpg

 

aad693e2f497ef18d3a45fa7b56d91c7.jpg

 

Jak pisałem wcześniej oświetlenie rejestracji.

Trzeba wyjąc ta "szybkę" co oczywiście nie jest pokazane w tej super instrukcji

Lampa. Po wykręceniu dwóch śrubek lampa nadal trzyma.

Czy ktoś działał w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! No i o to mi chodziło

U mnie to wyglądało na to ze ten czarny plastik jest całością i trzeba wyjmować szybkę. Wszystko takie sztywne i poukrywane

Nie umiem czytać tych instrukcji

Ale meble z Ikei składam z pozytywnym skutkiem

Nie wytrzymałem i musiałem zejść do garażu Misja zakończona sukcesem! Dzięki. Teraz jeszcze tylko kierunki i wnętrze.

 

6e93b986fc0115c452c35a035aa4a5ae.jpg

 

d9c8325ff473bfa6ac47d8452da79ec4.jpg

 

87a75cf5fb66d2e729b8720038ae1ccf.jpg

 

Czy po prawej stronie też takie krótkie kable macie?

d140cdbec9c4ff01609d9bb3b54d4cb4.jpg

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Widzę, że nie ma miejsca w środku na canbusa w środku i trzeba kleić do blachy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić OSRAM COOL BLUE HYPER+  do moich przeciwmgielnych ,by pasowały do reszty oświetlenia ,niestety doopa .Oto odpowiedź firmy na pytanie o ich homologację(notabene dostępne legalnie na rynku)

 

"Żarówki te nie mogą być używane na drogach publicznych, ponieważ nie zostały zatwierdzone przez EKG. Nie mogą być zatem używane jako źródło światła w reflektorach przednich bądź dodatkowych. Włączenie ich na drodze publicznej grozi unieważnieniem dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz utratą ubezpieczenia pojazdu. Alternatywą jest stworzona przez firmę OSRAM, dopuszczona do użytku na drogach publicznych rodzina żarówek o dużej jasności NIGHT BREAKER PLUS oraz seria COOL BLUE."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeciły za wysoko,tak jak u Daro147,i miałem wrażenie,że trochę za mocno w prawo.Obniżyłem sobie na wzór poprzednich żarówek,Osram night breaker i dodatkowo podjechałem na stację diagnostyczną po tej regulacji,gdzie okazało się,że jest ok.Zrób to samo,włóż stare żarówki,zaznacz sobie wysokość na ścianie,następnie włóż ledy i wyreguluj wysokość.Może jeszcze wcześniej sprawdź czy dobrze je osadziłeś skoro świecą za nisko.

Mialem podobne odczucia. Dopiero jak wyjechalem na totalne zadupie to zobaczylem, ze jest dobrze. Troche je tylko podregulowalem w pionie po czym sprawdzilem ze znajomym czy nie oslepiam na drodze.

 

Ja z tych ledow jestem mega zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...