Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony. Które do TII ?


kylo_k2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

które do Terrano II rozmiar opony 31/10,5/15, głównie asfalt i lekki teren, zależy mi żeby w zimę dawały radę i na mokrym.
1. COOPER DISCOVERER A/T 3
2. YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+ G071
3. BFGOODRICH ALL TERRAIN T/A KO
4. Toyo Open Country A/T plus
5. Nokian ROTIIVA AT
6. FALKEN LA/AT T110
7. Nexen Roadian AT II

co do faworytów to 1 2 i 3
zastanawiałem się też nad  GY Duratrac ale są chyba trochę za agresywne, dlatego odpadły w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na co dzień na Duratrackach i w ogóle nie odczuwam wad ich agresywności. Na mokrym w porównaniu w BFG AT są nieporównywalnie lepsze. Nawet w porównaniu z typowymi szosówkami które miałem wcześniej trudniej je podczas deszczu wyprowadzić z równowagi na zakręcie zbyt agresywnym operowaniem gazem. W ubiegłym roku praktycznie nie było zimy więc to żadna rewelacja, że ani razu nie byłem zmuszony do dopięcia przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duratrac mamy założone na T1 mojego taty i są trochę głośne, nie za głośne ale głośne, do TII wolałbym coś bardziej AT, bardzo mocno rozważam coopery.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 3

BFG - w zupełności wystarczają do lekkiego terenu, są ciche jak szosówki

          nawet gdybyś był solo i się zagrzebał ... zawsze możesz upuścić wiatru do 1 atm. i wyjedziesz na pewno, a co najważniejsze nie uszkodzisz opony - specjalnie do takich manewrów mają wzmocnione powierzchnie boczne, posiadają również nadlewkę zabezpieczającą felgi.

Ale w cięższym terenie lub np. u Enzo w górach niestety nie dają rady - po suchym owszem, ale wystarczy mały deszcz i klapa

 

Na asfalcie cichutkie, nawet zimą (nie zapominajmy że zimy nie są już tak śnieżne) doskonale radzą sobie z pośniegowym błotem

Oczywiście zawsze trzeba pamiętać, że to auto z tylnym napędem

No i wreszcie zużycie ... przez 2,5 roku jazdy (ok. 25 tys. km) 95% po czarnym ... z dziewiczych 13-14 mm pozostało 8-10 mm ... nie jest chyba źle

 

Zaletą jest też to, że w każdej chwili mogę wsiąść w auto i bezstresowo wyruszyć w kilkusetkilometrową trasę 

Nie mam porównania z innymi AT, ale z moich doświadczeń to absolutnie górna półka w tej kategorii


Coopery w wersji STT ... również piękna sprawa, spora grupa z naszej ekipy ma je na Rzepach i naprawdę robią robotę - tylę, że oni używają tych aut okazjonalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFG AT miałem w Jeepie Grand Cherokee i na mokrym było bardzo źle a koleiny pełne wody sprawiały, że kierownicę trzeba było trzymać na prawdę mocno. Na suchym były bardzo dobre, w zimie też jakoś dawały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam ... to się chyba aquaplaning nazywa  

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=aquaplaning%20wikipedia

 

to akurat "in minus" trzeba zapisać 


Ale to dotyczy tylko kolein lub kałuży ... na samym mokrym asfalcie nie odczuwam żadnego dyskomfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BFG AT na Terrano I i niestety buły dobre na mokre i śnieg tylko pierwszy sezon (zima) i kilka sezonów (mokre). Bardzo podobają mi sie duratrac ale do auta do jazdy codziennej trochę na wyrost.

A ktoś z was miał już możliwość testować BFG AT KO2?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zdecydowanie GY Duratrac - rewelacyjne zimą i nie odczuwam by były głośniejsze od moich poprzednich ateków: GG AT2.

Za to na pewno o wiele lepsze w terenie i na mokrym, zaśnieżonym i oblodzonym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o terenowych oponach bieznikowanych dostepnych na all...? Nie jestem bardzo wymagajacy, po skalach raczej tez nie bede jezdzil, glownie troche las troche bloto i zwirownia, wszystko w granicach rozsadku. Mam kola z oponami szosowymi i tak mysle o kupieniu kompletu felg i jakichs fajnych opon w sensie ze agresywny bieznik. Na all... Takich pelno tylko wszyscy pisza ze nalewka ze bieznikowane. Daje to rade w takich warunkach jak wymienilem wyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę cięższe od orginałów ,z wyważenie rużnie bywa a tak po za tym też kiedyś jeździłem na bieżnikach wszystko zależy od budżetu. Więcej już nie kupię bo ostatni zakup popękał mi po 1,5 roku użytkowania i wyżuciłem na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uzytkowal ktos te nalewki szumex co mozna kupic komplet za nawet 700zl?

jako ze za pare dni maverick stanie sie autem typowo na wypady w teren zastanawiam sie nad zakupem szumexow i tak zaciekawily mnie te tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ich nie kupował , chyba właśnie tylko ze względu na cenę :) 

To nic dobrego nie może być, za takie pieniądze :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tez szumexy firmy glob gum i faktycznie po 1,5 popekaly na bokach. Nie wiem co dzialo sie z nimi pozniej ale mysle ze 2 lata powinny wytrzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie co człowiek to opinia , moje szumexy miały z pięć lat popękały to fakt ale jeździły sprzedałem je dalej i gościu  nadal używa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to piszą koledzy zależy jak trafisz tak puźniej albo się z tym męczysz albo banan od ucha do ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używki szumexy i do dzisiaj nic się z nimi nie dzieje :) poza tym ze polowa bieżnika zniknęła :P w terenie to nie porównanie do zwykłej opony, jak masz jeździć tylko w terenie to bym się nie zastanawiał ani chwili i brał bym nowe nalewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej Panowie, 

co sądzicie o tych oponach

http://olx.pl/oferta/245-70r16-pneus-cross-country-bieznikowana-bieznik-4x4-CID5-IDeHCP5.html

 

ID ogłoszenia na OLX 217266047

 

Cena całkiem kusząca, a potrzebuję czegoś agresywniejszego niż AT od BFG

post-90435-0-72481900-1462977465_thumb.jpg

Edytowane przez NovyGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieznik wiadomo dobry.ale ktos kiedys kupowal te tansze odpowiedniki?

np w globgumie sa po nawet po 400zl a tu prawie polowa taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obawiam się jak będzie z ich jakością. .. Wyprodukowane w Rumunii, niby gwarancja na 2lata... Nasze z Globgum lub tym podobnych są po około 350 za szt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...