Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony. Które do TII ?


kylo_k2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz kupiłem komplet 245 75 16 at bfg, średnica wychodzi prawie taka sama jak 255 75 15 a są węższe na czym mi zależało, niestety 235 85 16 już za duże a 235 80 16 za mało modeli.

Założę jak tylko uda  mi się poprostować felgi które mam od dziarusa bo zamieniliśmy się, ale dziarus ! - niech cie weźmie ktoś od tyłu za to bo są tak pogięte że prostowanie będzie to kosztowało prawie jak za zestaw ! :angry: :angry: :angry: :angry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fele kupiłem chińczyki z et "minus" 10 i do tego chciałem coś 235 z profilem 75 albo 80 ale nie bardzo można cokolwiek znaleźć. Tak więc mocno rozważam te rumuńskie "yoko" 245/70/R16... chyba że możecie polecić jakieś nalewki (nie szumexy) do 300zl/szt w rozmiarze 235/80/R16 lub 245/75/R16

A tak przy okazji to będę miał na sprzedaż 5 szt felg do TII R16 et25. Stan bardzo dobry. Plus opony AT BFG 235/70/R16 5szt, stan jedna prawie nie używana, tylko na zapasie, 2 oceniam na jakieś 60%, 2 na jakieś 40% plus do tego dwie nalewki 235/70/R16 z globgum na wzór AT BFG stan 95%, przelatane 10 tyś na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej nie przesadzaj ja na nich śmigam  i nic nie biło , to są stalówki jak chcesz idealnie to alusy w sklepach kupisz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej nie przesadzaj ja na nich śmigam  i nic nie biło , to są stalówki jak chcesz idealnie to alusy w sklepach kupisz  

 

bicie na boki po 2-3 cm i i na średnicy tez podobne ... może w błocie nie zauważyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, 

co sądzicie o tych oponach

http://olx.pl/oferta/245-70r16-pneus-cross-country-bieznikowana-bieznik-4x4-CID5-IDeHCP5.html

 

ID ogłoszenia na OLX 217266047

 

Cena całkiem kusząca, a potrzebuję czegoś agresywniejszego niż AT od BFG

ostatecznie biorę nasze krajowe a nie rumuńskie.

Cenę dostałem porównywalną i rok dłuższą gwarancję niż w tych rumuńskich

 

http://www.oponyzimalato.pl/245-70R16-OPONY-BIEZNIKOWANE-TERENOWE-p3012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bicie na boki po 2-3 cm i i na średnicy tez podobne ... może w błocie nie zauważyłeś.

tia 3cm powiadasz na feldze 40cm  ,  to na oponie 80cm wychodzi 6cm  , bicia tego nie da się nie zauważyć lepiej na tym nie da się jeździć .

Ja nie zauważyłem tego a ty nie zauważyłeś w swoich alusach że się nakrętki odkręcają w jednej z felg bo otwory są tak wyrobione , więc obaj wtopiliśmy :thumbsdown:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym sam nie widział to bym też nie wierzył taki to wyglądało na maszynie do prostowania.

o otworach to ci wyraźnie pisałem, nawet dodatkowe zdjęcia chciałeś ... - dalej to czytaj na prv


a na oponie to wychodzi mniej a nie więcej bo opona trochę wyrównuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłopcy", nie bądźcie dziećmi. Nie możecie się prywatnie dogadać? Czy kogoś za pół roku bedzie interesowało kto od kogo jakie felgi dostał i które były barziej zniszczone, kto bardziej na tym stracił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie biorę nasze krajowe a nie rumuńskie.

Cenę dostałem porównywalną i rok dłuższą gwarancję niż w tych rumuńskich

 

http://www.oponyzimalato.pl/245-70R16-OPONY-BIEZNIKOWANE-TERENOWE-p3012

A po co Ci takie małe koła?? Przecież to wnet to samo co miałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wycinać blach w moim tyrku a poza tym większe to są już koszmarnie drogie. .Jak pisałem potrzebuję agresywniejszy bieżnik nie koniecznie większy rozmiar. Wiem, że pewnie dało by się wcisnąć ze 33", ale w sumie po co? Żeby dalej po ciągnik chodzić? ;-)

Edytowane przez NovyGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Panowie, 

co sądzicie o tych oponach

http://olx.pl/oferta/245-70r16-pneus-cross-country-bieznikowana-bieznik-4x4-CID5-IDeHCP5.html

 

ID ogłoszenia na OLX 217266047

 

Cena całkiem kusząca, a potrzebuję czegoś agresywniejszego niż AT od BFG

kopia yokohamy goo1 , oryginały miałem i było super robiły w błocie i nie były głośne . Co do kopi cieżko powiedziedzieć ,nie wiadomo jaka miszanka twardz czy miękka ?

które do Terrano II rozmiar opony 31/10,5/15, głównie asfalt i lekki teren, zależy mi żeby w zimę dawały radę i na mokrym.

1. COOPER DISCOVERER A/T 3

2. YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+ G071

3. BFGOODRICH ALL TERRAIN T/A KO

4. Toyo Open Country A/T plus

5. Nokian ROTIIVA AT

6. FALKEN LA/AT T110

7. Nexen Roadian AT II

 

co do faworytów to 1 2 i 3

zastanawiałem się też nad  GY Duratrac ale są chyba trochę za agresywne, dlatego odpadły w przedbiegach.

mam coopery i są bardzo dobrym wyborem , robią w błocie i są ciche . u mnie  rozmiar 265/70/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

no to zmotałem wreszcie te felgi et - 10 plus opony 245/70/R16 bieżnikowane kopia YOKOHAMA GEOLANDAR od BARGUM (średnica rzeczywista ponad 77cm).

Tył wszedł na luz, a przód trzeba było trochę flexem porzeźbić, pomimo podkręcenia na drążkach..., ale ostatecznie weszły.

Tył nie wystaje poza obrys, przód może z 5mm...

Opony wydaję się być solidne, dość miękka mieszanka, więc na czarnym szybko będą ubywały.

Nawet nie są jakoś wyjątkowo głośne, podobno dały się wyważyć, aczkolwiek przy 120 zaczyna drżeć buda... Wrzucę pierścienie centrujące, może pomoże

 

Wygląda to tak:

post-90435-0-99204800-1464382858_thumb.jpg

post-90435-0-90355900-1464382862_thumb.jpg

post-90435-0-66865700-1464382867_thumb.jpg

post-90435-0-81536400-1464382871_thumb.jpg

post-90435-0-86678300-1464382875_thumb.jpg

Edytowane przez NovyGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos uzywal lub slyszal opinie o globgumach o wzorze wranglera radiala?am zamiar kupic komplet.cena spoko jak na 265/70/15 a wypadaja jak 31/10,5/15

chce ich uzywac na czarnym i na zime.

potrzeba mi tylko info czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globguma używałem kopii AT BFG. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Łatwo się wyważyły i nie było żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym bral kopie simexa, na 31" naped terrano da rady spokojnie temu. Podobno tez silverstone sa ok. i na czarnym i w terenie i do tego nie nalewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...