Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WYKRES MOCY I MOMENTU 1.2 DiG-T ZMIENIONY SOFT


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czasem QQ nie ma jakiegoś ogranicznika prędkości? Coś gdzieś czytałem, że w silniku 1.2 200 nie przekroczy, nawet z górki.

Z tym ogranicznikiem to możesz mieć racje.

Kilka razy na autostradzie chciałem sprawdzić ile Qashqai "pójdzie" i bodajże do 180km/h się rozpędził i potem ani km więcej. A pamiętam że w jednym przypadku było z górki a obroty nie były jakieś wielkie - ok 4tys.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ogranicznikiem to możesz mieć racje.

Kilka razy na autostradzie chciałem sprawdzić ile Qashqai "pójdzie" i bodajże do 180km/h się rozpędził i potem ani km więcej. A pamiętam że w jednym przypadku było z górki a obroty nie były jakieś wielkie - ok 4tys.  

Podobno na 5 biegu jest większa prędkość max. niż na 6 - może to jest odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba prawidłowa odpowiedź Striderze.

Kolega zamknął budzik na hamowni, bo nie było oporów powietrza.

W realnym ruchu drogowym kosiarka nie da rady tego zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o tym, że opory powietrza rosną w kwadracie prędkości. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta rakieta podobno potrafi się rozpędzić do 183 km/h, więc na liczniku to powinno być co najmniej 190 km/h ;) Trzeba na 5 biegu jeździć jak się chce rozwinąć prędkość maksymalną. Przy 4 tys obrotów to kosiarka ma dopiero nieco ponad 100 kuniów.

@Pawcio - opory w kwadracie prędkości a więc moc aż w sześcianie. Opory toczenia rosną liniowo, tylko co z tego, skoro przy wysokiej prędkości stanowią bardzo małą część oporów.

Edytowane przez bamaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam powietrze opływa wzdłuż, a nie w kwadracie. :D

Ale potwierdzam to, że w QQ większą prędkość osiągniemy na 5, a nie na 6 biegu. Tym sposobem swego czasu udało mi się mojego potwora przegonić właśnie w okolice licznikowych 190 km/h, co jak słusznie zauważyłeś bamazie realnie było mniej więcej prędkością maksymalną deklarowaną przez Nissana.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, zgodny z deklaracjami producenta wykres. A nawet z małym bonusikiem. :spoko:

Jest szansa, że Twój QQ jakmaj nie był składany na poniedziałkowym kacu. :D

A mnie ten wykres sie nie podoba, i to bardzo. Nijak sie ma do tego co powinno byc wg producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to co jest u producenta to są tylko i wyłącznie jego pobożne życzenia i papka marketingowa. BTW, ktoś prześledził jak to jest u innych producentów? Na moje oko, mało możliwe jest, żeby normalny silnik benzynowy osiągał moment maksimum przy 2 tys, nawet w przypadku diesli to zawsze jest nieco ponad 2 tys. w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten wykres sie nie podoba, i to bardzo. Nijak sie ma do tego co powinno byc wg producenta.

Z takim samym  stwierdzeniem wysłałem list do centrali...i co???

Odp. Tak oględnie zgłoś się łosiu do ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...