Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ładowanie akumulatora


robi173
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulator wymieniony w styczniu na przeglądzie dzisiaj ładował się 6 godzin żeby oczko się zazieleniło  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wymieniony w styczniu na przeglądzie dzisiaj ładował się 6 godzin żeby oczko się zazieleniło  :|

Nie zawsze jest to wina samego akumulatora,przy słabym ładowaniu może paść już po tygodniu,a tu masz i tak trzy miesiące.

Temperatura zimowa też ma swój wpływ na kondycje akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest to wina samego akumulatora,przy słabym ładowaniu może paść już po tygodniu,a tu masz i tak trzy miesiące.

Temperatura zimowa też ma swój wpływ na kondycje akumulatora.

Nie winię akumulatora,uważam,że to wina nowego ekoładowania przy którym akumulator nie jest ładowany cały czas tylko w określonych warunkach,hamowanie silnikiem itd.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras2017,  wprawdzie posiadam ładowarkę Keepowera ale to prawie to samo, spokojnie możesz kabelek zamontować na stałe, tylko minus podłącz raczej do masy a nie klemy.

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu 28 stron zaczynam jeździć zgodnie z zaleceniami z forum. Ciekawe co na to mój akumulator. Auto ma przejechane 1100 km. Aku Fiamm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę dobrze Twojemu akumulatorowi,ale to tylkoFiamm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie miał tam systemu S&S.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po świętach (3 dni bez jazdy) we wtorek rano coś za długo mieliło przed zapłonem, wczoraj to samo. podjechałem do serwisu w Tarnowie, miernik, diagnostyka, aku do wymiany... po piętnastu minutach wyjechałem z nowym pod maską. czasowo idealnie :) gwarancja kończy się w czerwcu. serwis nie był zbyt zdziwiony, powiedzieli ze felerna seria aku i teraz niby dobre. zobaczymy :D

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec na mnie też przyszedł czas wymiany akumulatora ( na gwarancji ) Ostatnio było już coraz gorzej. Jak samochód stał 2 -3 dni to był problem z uruchomieniem samochodu. Na desce choinka. 

Przed wymianą ASO przeprowadziło test starego akumulatora - wynik to 49 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to na pewno nie jest FIAMM. Specjalnie przed chwilą sprawdziłem. Zrobiłem dla Was zdjęcia.

post-83416-0-03706000-1492715530_thumb.jpg

post-83416-0-73306800-1492715530_thumb.jpg

post-83416-0-09927700-1492715531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to na pewno nie jest FIAMM. Specjalnie przed chwilą sprawdziłem. Zrobiłem dla Was zdjęcia.

Ja dostałem taki sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam,a to chyba nie FIAMM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

serwis nie był zbyt zdziwiony, powiedzieli ze felerna seria aku i teraz niby dobre. zobaczymy :D

Ściemniają,jedna,dwie sztuki może być felerna,ale nie cała seria, odbiją to sobie po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle założyli parametry akumulatora do wartości ładowania,a że trudno lub nie sposób zmienić system ładowania,to prościej zgonić na akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyliście, że wszystkie uwagi dot. niedomagań / wymiany akumulatorów dotyczą QQ-łek ?? Wydaje mi się, że nikt z właścicieli np. Pulsarów nie narzekał na forum, by miał problemy z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie rezygnują ze sprzedaży Pulsara, bo co to za samochód, który po gwarancji nie będzie przynosił im zysku? :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir Colinsie, jak tak dalej twoja maszyna będzie bezawaryjna to i QQ wycofają, ponarzekać proszę, niewinne bujnięcie jest dozwolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja wczoraj właśnie znowu podładowałem aku...13 godzin się ładował.


Można powiedzieć,że po blisko dwóch miesiącach jazdy potrzebował 13 h papu,a oczko było zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie rezygnują ze sprzedaży Pulsara, bo co to za samochód, który po gwarancji nie będzie przynosił im zysku? :D

Czyli x-trail pewnie juz tylko wyprzedają stoki. U mnie mija rok od zakupu, 25tkm i tfu, nic się nie dzieje, ale jak czytam posty, chyba nie powinienem cieszyć sie na zapas.

Gdzies pisałem, że qq to chyba taki królik doświadczalny na rzecz x-traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...