Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki rozstaw szpilek, ET itd.


Gość Agent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
Gość Misiek_okecie

14calowa z oponami to koszt ok 600zł, 15calowaz oponami to ok 1000. wrazenia zjazdy zalezy od opon, im nizszy profil tym sie robi twardziej. Ale widok kierowcy w aucie obok podziwiajacego felgi- niezastapiony ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo, zauważyłem to u siebie po założeniu alusów, następuje zmniejszenie zużycia paliwa i lepsze przyspieszenie. Polecam

 

O w morde ale stwierdzenie. Sluchaj powiedz co masz za alusy bo ja zalozylem u siebie i nic mi sie parametry nie poprawily :) :) :) :)

Moze wyszly modele z turbina ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo, zauważyłem to u siebie po założeniu alusów, następuje zmniejszenie zużycia paliwa i lepsze przyspieszenie. Polecam

O w morde ale stwierdzenie. Sluchaj powiedz co masz za alusy bo ja zalozylem u siebie i nic mi sie parametry nie poprawily :) :) :) :)

Moze wyszly modele z turbina ?? :)

A może andwojcik zmienił felgi razem z samochodem? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo, zauważyłem to u siebie po założeniu alusów, następuje zmniejszenie zużycia paliwa i lepsze przyspieszenie. Polecam

w to na pewno nie uwierze!!!!!!!!!

 

chociaż u mnie choinka zapachowa poprawiła komfort jazdy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następuje zmniejszenie zużycia paliwa i lepsze przyspieszenie. Polecam

No kurde ja mam o.z F1 16stki i jakos nie zauwazylem poprawy osiagow:) hehe

kolega moze sie naczytal ze aluski sa lzejsze a no sa ale nie tyle zeby osiagi poprawiac ehheeh

Wracajac do tematy to ja mam oponke 195/45/R16 do tego twrade zawieszenie i powiem ze po dziurach i w koleinach to nie wypada za szybko jezdzic :x ale za to jak teraz zakrety jedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety drodzy koledzy piszę o faktach które zauważyłem w trakcie jazdy moim samochodem. Jeżdże na oponach kleeber 185/65/14. Jednocześnie pomiary zużycia paliwa dokonuję za każdym razem ponieważ tankuję zawsze na jednej stacji (neste) i zawsze pod korek. Dodatkowo przeważnie pokonuję te same odcinki (1/2 trasa + 1/2 miasto). Jednocześnie nie mam nawyków zmiany stylu jazdy tzn. zawsze staram się umiarkowanie (110-120 trasa). Ciężar samochodu jest bardzo zbliżony (te same dwie osoby bez dodatkowego obciążenia). Wyniki są z z olbrzymim prawdopodobieństwem miarodajne dla mojego samochodu. Faktem jest, że od momentu założenia alusów (nie oryginalne) samochód zaczął spalać ok. 0,4-0,6 litra mniej paliwa. Dodatkowo w chwili obecnej samochód jest zdecydowanie bardziej żwawy i elastyczny tzn. dużo łatwiej jest wyprzedzić np. ciąg ciężarówek. Z moich obserwacji wynika, że samochód w tej chwili zachowuje się b. podobnie jak w momencie gdy jeździłem na stalówkach i oponach Dunlop SP 10 3e 175/65R14 (tzn. na węższych oponach). Głównie mam na myśli wyprzedzanie. Możecie się oczywiście nie zgadzać z tym co piszę, bo macie pełne do tego prawo. Tyle tylko, że nie mogę zmienić poglądów na obserwowane do 2 lat okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry zly klawisz nadusilem i nie zwrocilem uwagi dzieki za poprawke juz zmienilem:)

A zderzak i dokladka, juz byla jak kupowalem:)wiec nie wiem gdzie mozesz sobie sprawic cos takiego:) na wiosne chyba bede sprzedawal almerke to dam znac heh :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam! Znalazłem w miarę niedrogie i sympatycznie wyglądające felgi firmy Drag Racing.

http://www.alufelgi.net/index.php?products...amp;prod_id=354

http://www.alufelgi.net/index.php?products...amp;prod_id=358

Ciekaw jestem Waszych opini. Myślę o wersji Hyper Black, malowane na ciemny kolor, zamiast srebrne.

Nie zamierzam zakładać większych felg niż standardowe 14x6 cali.

Czekam na Wasze wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drugie mi osobiscie nie podobaja sie. Tylko pierwsze. Nie chcesz jednak pomyslec o 15", mysle, za auto zyskaloby wiecej na wygladzie....

Ja też wolę te pierwsze. Co do 15tek, to nie ma takich fajnych czarnych w tym rozmiarze pod rozstaw śrub mojej Almery. Zobaczę, może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne fajniejsze, cena wydaje sie dobra ale serio zastanowilbym sie nad min. 15" - mam takie na primerze i pomimo ze wygladaja ladnie to i tak sadze ze optymalne bylyby 16"tki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście drugie, ciemne się bardziej podobają, coś troszkę innego i oryginalniejszego z wyglądu:) i mają ładne prześwity,

 

przynajmniej jeden cal wiecej a różnica w wyglądzie będzie bardzo duża...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...