Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dzyndzelek to zasówka ,która wpuszcza zinme powietrze jak jest włączona klimatyzacja i ciepłe jak grzejemy także mamy klimatyzowany schowek. Już nie pamiętam w jakiej pozycji wpuszcza te powietrze a w której nie ale działa na pewno.Pozdrawiam

Edytowane przez RadekKol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę sprzedawał swojego X-traila (upgrade na Pathfindera), zainteresowanych zapraszam na PW, 1 rejestracja rok 2009 przebieg 59tys, salon Polska bezwypadkowy, najwyższa wersja i najmocniejsza bez nawigacji (skóry jasne) z dodatków halogeny w relingach, belki poprzeczne i hak.

Pozdrawiam

 

poniżej link do ogłoszenia może ktoś będzie zainteresowany:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2984505134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Planuje zakup samochodu do 30k. W tej chwili waham się między X-trailem, Cr-V i.... C4 Grand Picasso.

Moje wymagania to:

- 5 osób plus bagaż

- w miare cicho przy 140km/h

- automat lub sekwencja

 

Rozważam auta z dwóch ogłoszeń:

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-lpg-of-prywatna-tel-503395744-C27903372.html

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-raty-zamiana-luxury-ideal-C27077524.html

 

Co o nich myślicie na pierwszy rzut oka? A może ktoś się z nimi już spotkał?

Jak się sprawuje autoamt w x-trailu?

Czy da się domontować czujniki parkowania? (sprawa dosyć istotna, bo moja dziewczyna czasem będzie nim jeżdzić)

 

Auto będzie użytkowane na wyjazdy w góry, czasem trasa do 1000km i po mieście z bardzo dziurawymi drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waham się między X-trailem, Cr-V i.... C4 Grand Picasso.

wymagania to:

- 5 osób plus bagaż

- w miare cicho przy 140km/h

- automat lub sekwencja

C4 ma fwd, i do tych wymagań jest zdecydowanie najlepszą propozycją. Suvy tej klasy są raczej kompaktowej wielkości jeśli brać pod uwagę komfort i wielkość w środku. Następna sprawa - poziom głośności... Pewnie nie wiesz, lecz w większości marek japończycy do wygłuszania aut stosują polakierowaną blachę zamiast mat ;)

zapoznaj się z tematem:

http://forum.nissank...il-fotorelacja/

w hondzie, mazdzie i toyce jest podobnie w subie (forku) jeszcze głośniej...

 

Czy da się domontować czujniki parkowania? (sprawa dosyć istotna, bo moja dziewczyna czasem będzie nim jeżdzić)

no problem, średnio rozgarnięty zastępca mechanika z uprawnieniami do wymiany baterii w latarce ogarnie temat

Chociaż pod względem parkowania znacznie lepszy jest patrol Y60 - tam bez żadnych czujników można parkować na słuch :)

 

Auto będzie użytkowane na wyjazdy w góry, czasem trasa do 1000km i po mieście z bardzo dziurawymi drogami.

Za dziurami przemawia suv, ale pamiętaj że zawias niszczy się tak samo jak w osobówce. Jedyna różnica to, to że nie zwracasz uwagi na torowiska, wystające studzienki, krawężniki i zaspy. Jak i po mokrej trawie dasz radę pojechać pod górkę ;)

 

tak analizując twoje rozterki poradził bym zastanowić się nad...

http://otomoto.pl/lexus-rx300-3-0-C25882636.html

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o Lexie ale ceny części do których w większości brak zamienników zabijają i w tej całej zabawie paliwo może okazać się najmniejszym kosztem... zobacz modele T31 są znacznie cichsze i pojemniejsze (bagnik) od T30 miałem(mam)oba modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzisz, że w Xie czy crvce będzie mniej?

polecam motostat.pl ;)

crv: Pb 10 - 12l, lpg 11 - 15

X : Pb od 11

lex: jeśli 13 to dużo więcej nie żre ;) jeśli ma być w trasy to tragedii nie będzie - w 9 sie zmieścisz

 

ogólnie suvy nie są zbyt ekonomiczne...duże szerokie laczki, dodatkowy napęd i aerodynamika stodoły robią swoje ;)

z suvików mogę jeszcze zaproponować: tribute/maverick (rok około 2005), sorento, santa fe, rexton ewentualnie jak Ci się spodoba to outlander

 

t31 raczej mocno wykracza poza budżet 30kzł ;) a w okolicach 40-45 można już szukać ładnej bmw X3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Suzuki Vitarę XL7 - całkiem spory autobus i bardzo fajnie wyciszony (w podłodze 5cm styro czy coś podobnego :) Sam chciałem kupić ale ciężko znaleźć, ale jak masz czas to warto!

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu mój ojciec kupił Grand Vitarę 2.0 TD to mam małe porównanie.

Suzuki:

Świetne w terenie,ale napęd na 4 koła na asfalcie odpada

Reduktor i podwozie na ramie to genialna sprawa

Nawet cichy silnik i całkiem oszczędny,ale 109 KM to zdecydowanie za mało

Mało miejsca z tyłu i w bagażniku(nie wiem jak w XL7)

Nieprawdopodobnie zła jakość blach.Rdza jest dosłownie wszędzie

Na asfalcie strasznie buja na koleinach(rama i sztywny most z tyłu)

 

Nissan

W terenie też niezły i możliwość jazdy 4x4 na codzień

Bardzo fajny,mocny i oszczędny silnik 2.2 dCi,ale wyciszenie to porażka(Bartezm sobie poradził)

Więcej miejsca z przodu,z tyłu i w bagażniku

O wiele lepsze prowadzenie co w trasie jest bardzo ważne.

Całkiem przyzwoicie zabezpieczone antykorozyjnie

Według mnie ładniejszy:-)

Edytowane przez Pumiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu mój ojciec kupił Grand Vitarę 2.0 TD to mam małe porównanie.

Suzuki:

Świetne w terenie,ale napęd na 4 koła na asfalcie odpada

Reduktor i podwozie na ramie to genialna sprawa

Nawet cichy silnik i całkiem oszczędny,ale 109 KM to zdecydowanie za mało

Mało miejsca z tyłu i w bagażniku(nie wiem jak w XL7)

Nieprawdopodobnie zła jakość blach.Rdza jest dosłownie wszędzie

Na asfalcie strasznie buja na koleinach(rama i sztywny most z tyłu)

 

Nissan

W terenie też niezły i możliwość jazdy 4x4 na codzień

Bardzo fajny,mocny i oszczędny silnik 2.2 dCi,ale wyciszenie to porażka(Bartezm sobie poradził)

Więcej miejsca z przodu,z tyłu i w bagażniku

O wiele lepsze prowadzenie co w trasie jest bardzo ważne.

Całkiem przyzwoicie zabezpieczone antykorozyjnie

Według mnie ładniejszy:-)

Trafne porównanie! W Viatrze jest silnik PSA (HDi) co jest zaletą moim zdaniem. Najbardziej boli brak międzyosiowego mechanizmu różnicowego w Suzuki co by można było 4x4 po czarnym śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w miare cicho przy 140km/h

Tyle to ja jeszcze Xem nie jechałem :P kiedyś przy wyprzedzaniu się zbliżyłem ;) ....

Jakoś nie wyobrażam sobie tej prędkości w vitarze... tam stabilność podobna jest do traktora :) - choć nie jest mi obce latanie bokiem powyżej 150 (na torze i roadsterem a nie stodołą)

XL7 - fajne wozidełko ale raczej do spokojnej jazdy - na autostradę średnie...

Obstaję dalej przy lexie rx300 ;) jako idealnej propozycji dla Hermana

później Mazda Tribute '05 - 06 2,3 automat - napędy podobne do Xa (mechanika forda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a w okolicach 40-45 można już szukać ładnej bmw X3 :)

 

Akurat jest do wzięcia BMW X 3 z 2005 roku za 44tys.zł.

Silnik 2 litry diesel 150 km ,bardzo trwałe auto ,silnik na łańcuchu.

Rewelacyjne jest spalanie!

Pomimo ,ze waży ponad 1800 kg tu przy 90-100km/h potrafi nawet zejśc poniżej 6 litrów!

Max .w miescie zima to ok.9 litrów.

Rozpedza sie prawie do 200 km/h.

Jak ktos jest zainteresowany to prosze o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t31 raczej mocno wykracza poza budżet 30kzł ;) a w okolicach 40-45 można już szukać ładnej bmw X3 :)

nie wiem jak jest w X-trail w cenie 40-50 tys zł ale X3 np w porównaniu z X5 to padaka, szczegolnie jakoś wykonania... szkoda kasy....

Edytowane przez RoBi Rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Xtrailu jest padaka w porównaniu do X3 :thumbsdown:

jest raczej głośno i trzeszczą plastyki.

 

wielkościowo Xtrail odpowiada X3 a X5 to inna liga ;)

 

ps

piszę o T30 '06r vs X3 z 2004r bo takie mam porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Xtrailu jest padaka w porównaniu do X3 :thumbsdown:

jest raczej głośno i trzeszczą plastyki.

 

wielkościowo Xtrail odpowiada X3 a X5 to inna liga ;)

 

ps

piszę o T30 '06r vs X3 z 2004r bo takie mam porównanie

 

Przymierzam się do T30 rok 01-03... tam tez trzeszczą plastiki ?? Aktulanie śmigam audi A4, tam jakoś wykonania jest dość wysoka.

Na codzień sprinterem, plastikowym ale tam nic nie trzeszczy a ma ponad 520 tys km :)..

Edytowane przez RoBi Rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni jak kupiłem miałem wrażenie, że trzeszczenia i grzechotrania w moim egzemplarzu są minimalne. Teraz jak jest zimno wydaje mi się że plastyki w desce hałasują bardziej.

 

Mam w planach (jak się ociepli) rozbiórkę dechy - wtedy zobaczę co tam może chrobotać...

 

Zanim kupiłem swojego - przejechałem się czterema innymi egzemplarzami z przebiegiem około 200kkm - to były dopiero grzechotniki :whistle: nie wspominając forków czy innych ravek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę plastiki sa bardziej narażone na trzeszczenie. A wszystko zależy jak jest spasowane. bo jak wspominałem, u mnie w sprinterze Cdi nic nie trzeszczy, a tam wszystko jest z plastiku...

A na takie trzeszczenie jestem uczulony... dobrze ze zimne miesiące sa u nas krótko :D hehe...

 

Ps. Jest ktos ze śląska, Katowic z X-em ? Bo chciałbym się przymierzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-trail to bardzo fajne autko.W moim odczuciu T30 ,ktory był produkowany w Japonii i wiekszości jest to konstrukcją jeszcze Nissana -jest lepszym autkiem niz nastepca T31 ,który jest już niestety bardziej francuskim renault niz nissanem.

W środku sporo plastików ,ktore lubią, niestety trzeszczeć.Ale i tak uwazam ,ze w segmencie suv-w to jedno z lepszych autek.

A co do Bmw x3 czy x5 ,to ktos kto pisze ,ze x3 to" padaka" ,naprawde nie ogarnia zupelnie tematu i nigdy nie mial do czynienia z obydwoma autami a opinie swoja opiera raczej nie na doswiadczeniu a bardziej wpisami internautów z podobna wiedzą.

.Bezwzglednie bardziej "chodliwe" na rynku sa x3 niz x5.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/ni...-C27970819.html czy ktoś coś może mi powiedzieć na temat tego auta?Zna może oglądał?Generalnie szukam czegoś większego od dotychczasowego i jakoś wpadł w oko.

Dziwne jest to że tynie siedzenia są bardziej wypierdziane niż przednie. No i musisz wiedzieć że skóra to to nie jest, tylko derma. Skórzane siedzisko miały auta idące na włochy - a boki i tył foteli to też derma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tylnych foteli to też widziałem,Generalnie auto widać doinwestowane.A czy xenoy były seryjnie czy to tylko wsadzone żarniki i dołożony sprysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne - ja też mam seryjne, jest tam też samopoziomowanie świateł

 

derma, nie derma - co za różnica - u mnie się to sprawdza - czystość łatwiej utrzymać zwłaszcza jak mam pieska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na tym forum, ale chcial bym sie zapytac czy ktos wie cos o tych samochodach:

http://otomoto.pl/ni...-C28104940.html

http://otomoto.pl/ni...-C28093267.html

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-4x4-C28042644.html

 

Przymierzam sie do T30, duzo czytam i jak przy kazdym samochodzie sa podzielone opinie. ze w 2,2 leca Icoolery etc.

 

Dlatego pytam czy ktos moze zna te auta i mogl by cos o nich powidzeic.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez verbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...