Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno się troszkę śpieszyłem na prom i trzymałem prędkość powyżej 140... (autostrada w kierunku sassnitz).

Tragedii nie ma (szału może też nie). Teraz zdarza mi się czasem przejechać paskiem 05 -06. Głośność jest porównywalna chociaż dźwięk silnika zupełnie inny. (Piszę o jeździe z prędkościami 70-90. Na postoju pasat ciszej pracuje).

Specjalnie dla Ciebie zapodałem filma na YT ;) Przy około 60 sekundzie słychać klikanie migacza - tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wstawkę. Jestem właśnie po jazdach próbnych. Poodwiedzałem komisy. Jednak diesel sprawia pozytywne wrażenie. Zbiera się dość ładnie, jakiegoś większego dyskomfortu spowodowanego głośnością silnika nie odczułem, siedzi się wygodnie, sporo przestrzeni, z tyłu też się mieszczę. Ogólnie pozytyw - jutro jadę zamówić coś dla siebie. ;)Wysłane z GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2.

 

i13v.jpg
 
Te auta mają taką tendencję do rdzy przy listwach bocznych? Bo trochę się przeraziłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak złe malowanie. Rdza pojawia się na rantach nadkoli, klapy bagaznika i drzwi. Jak ja szukałem to w wielu autach ruda była po lewej stronie bagażnika - jak wyjmiesz styropian to tam było sporo zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak złe malowanie. Rdza pojawia się na rantach nadkoli, klapy bagaznika i drzwi. Jak ja szukałem to w wielu autach ruda była po lewej stronie bagażnika - jak wyjmiesz styropian to tam było sporo zacieków.

 

U mnie w bagażniku czyściutko. Rdza gdzieniegdzie tylko przy jakiś małych "odpryskach" - poza tym czysto.

Natomiast co do głośności. Mam T30 2.0 benzyna. Przy jeździe "po mieście" sądzę, że auto jest bardzo ciche.

Silnik ledwo słychać -  żona zapytała mnie ostatnio czy czasem nie zgasł.

Natomiast przy prędkościach od 100km/h w górę jest już bardzo głośno.

 

ps.

Swoją drogą X-Trail jest cały ocynkowany ?

Czy jak w szmelcwagenie :) - wszystko oprócz .... tylnej klapy ... (masakra).

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po raz pierwszy. :)

Przymierzam się powoli do zakupu auta - padło na X-Traila w nowszej wersji. Od kilku miesięcy śledzę ogłoszenia, ponieważ interesuje mnie auto używane, 2-4 letnie, w pełnej skórze (ze względu na małe dzieci). Myślałem o Hyundaiu Santa Fe II ale mimo, że jest to auto duże z zewnątrz, to dla kierowcy jest więcej miejsca w Corsie B. :) Do X-Traila przekonały mnie, oprócz wysokiego zawieszenia i odłączanego 4x4, duży bagażnik, chłodzony schowek, tylne oparcie z "dziurą" (na narty), w miarę niewielkie rozmiary oraz japoński rodowód. Na wygląd nie zwracam uwagi. :)

Opisy polskich ofert w porównaniu do opisów ofert z portali zachodnich skłaniają do stwierdzenia, że sprzedaje się u nas auta albo poniżej kosztów zakupu albo "trochę" robione - kręcone i/lub klepane. Nie chcę wydać pieniędzy na złom, więc jestem czujny. :) Moją uwagę zwróciło to, że praktycznie we wszystkich autach brak jest lewej szuflady w bagażniku. Z czego to może wynikać? Na zdjęciach salonowych zawsze występują obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy pod koniec roku lub na początku przyszłego ma być szykowany nowy model X-traila ? Z tego co koledzy piszą w dziale QQ to nowy model QQ będzie pod koniec roku i będzie on tylko 5-cio miejscowy. Nowy X ma mieć tylną dodatkową kanapę jak w obecnym QQ+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sprzedać swojego X-traila   :( . Kupiłem go w 2009 r. w salonie w Warszawie, diesel, 2.0 dCi, 150KM, przebieg 61 tys. km, kolor szary precision, wersja z panoramicznym dachem.

Samochód wyceniam na 65 tys. PLN - niespełna połowa ceny nowego.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany - kontakt do mnie: 695 606 524.

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!!!

Rysiek. Legionowo. 

post-22202-0-70073300-1375002750_thumb.jpg

post-22202-0-03694800-1375002810_thumb.jpg

Edytowane przez RysiekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witem kolegów,

to mój pierwszy wpis na forum więc chciałbym wszystkich powitać.

 

Od dłuższego czasu poszukuję X-Traila i regularnie przedlądam ogłoszenia samochodowe. Niedawno trafiłem na ofertę na allegro:

http://allegro.pl/nissan-x-trail-salon-pl-i-wlasciciel-przebieg-i3443913073.html.

 

Czy ktoś w Was natrafił na tą ofertę? Może miał okazję obejrzeć auto?

 

Z góry dziękuję za uwagi.

 

Pozdrawiam,

Balu23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witem kolegów,

to mój pierwszy wpis na forum więc chciałbym wszystkich powitać.

 

Od dłuższego czasu poszukuję X-Traila i regularnie przedlądam ogłoszenia samochodowe. Niedawno trafiłem na ofertę na allegro:

http://allegro.pl/nissan-x-trail-salon-pl-i-wlasciciel-przebieg-i3443913073.html.

 

Czy ktoś w Was natrafił na tą ofertę? Może miał okazję obejrzeć auto?

 

Z góry dziękuję za uwagi.

 

Pozdrawiam,

Balu23

Moim zdaniem za dużo kosztuje.

W tej cenie bez problemu można już kupić model T31.

Na dodatek ten rocznik ma na 99% filtr-dpf -na elektronice Denso,cięzko go usunąc i jak ktos będzie tym autem jeździł krótkie trasy ,w korkach i w mieście to będzie dużo palił a ilość oleju w silniku po przejechaniu już 10 tys.km -może nawet się  podwoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję Panowie. Między innymi dzięki Waszej pomocy od piątku jeżdżę swoim X-trailem. Kupiony na terenie Niemiec, koniec 2004r, 2.2 diesel, serwisowany do końca, lakier w oryginale, porobione przednie wahacze, nowe hamulce, opony M+S. Wersja w skórach, szyberdach i inne. 204 tys przebiegu.

Pierwsze wrażenia opiszę w odpowiednim wątku.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post to na wstępie Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

 

Jestem zainteresowany zakupem X - traila. Dokładnie interesuje mnie takie coś jak kupił Crayou. Czyli rocznik 2004 - 2005. Tak aby nie miał DFP. 2.2 Diesel dCi. Po przeczytaniu całego tematu, muszę przyznać, że wiele można się dowiedzieć z kompetentnych wypowiedzi forumowiczów, podszkolić swoją wiedzę, a także uzupełnić wszelkie braki i niewiadome o tym modelu.

 

Co do konkretów. Wypatrzyłem sobie taki egzemplarz na allego: http://allegro.pl/x-trail-2-2-dci-4x4-full-opcja-jak-nowy-i3425053995.html

. Czy ktoś może go oglądał, albo na pierwszy rzut oka może coś powiedzieć o nim? Ja osobiście go oglądałem i wizualnie mi się spodobał. Nie znam się niestety na mechanice. Tak wiec jedynie co mogę powiedzieć to, że wszystkie szyby oryginalne, lampy oryginalne, lakier cały oryginalny. Patrząc na stan w jakim jest auto i jego zużycie elementów można wnioskować, że faktycznie przebieg jest prawdziwy.

 

Auto było serwisowane w Aso lecz jak twierdzi sprzedający nie ma wyszczególnionych poszczególnych napraw co było wymieniane itp. Tak więc napiszcie mi proszę co może przy takim przebiegu być  w kiepskim stanie? Dodam tylko, że podczas jazdy sprzęgło pracowało bardzo dobrze, mięciutko, tak jakby w miarę niedawno było robione. Ogólnie silnik pracuje równo, dobrze przyśpiesza. Zastanawiam się jak z turbiną, czy przy tym przebiegu, jeżeli nie byłaby wymieniana lub naprawiana to czy by jeszcze jeździła w miarę nieźle?

Napiszcie mi proszę również, co w tym modelu może się sypać i przy okazji jest drogie jak się zepsuje.

 

Pytanie kolejne. W związku z tym, że nie jeździłem wcześniej Xsem i nie mam znajomego który by jeździł, nie wiem tak naprawdę jak powinien pracować, zachowywać się w dobrym stanie egzemplarz. Czy byłby ktoś może z okolic Warszawy, lub z Warszawy i miałby chwilę aby podjechać razem i obejrzeć jakiś jeden czy dwa najlepsze, uprzednio obejrzane egzemplarze?

 

Jak coś nie dopisałem albo źle napisałem to dajcie znać poprawię ;-). Dzięki z góry wszystkim za pomoc i odpowiedzi. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego auta to zapytaj czy ma carpassa do niego. Każde auto z Belgii je ma. Jak nie ma to znaczy że przebieg był kręcony. 

Ps. Rozrządu w tym silniku się nie wymienia tam jest łańcuch więc nie wiem skąd facet wie że trzeba niby go wymienić za 38 000 km . 

Edytowane przez jasiek22
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede Ci doradzal czy odradzal, bo bede nieobiektywny po ostatnich przygodach ze swoim X'em :).

Silnik na zimno ma urok maszyny do kruszenia betonu, ale dosc szybko cichnie i pozniej jest juz niezle.

Dynamika niezla (duzo lepsza niz w benzynie).

Za to spalanie 8l/100 w miescie mozna wlozyc miedzy bajki.

Nie wiem jak u innych ale u mnie trasa to jakies 7,5 - 8 l (przy predkosci okolo 110km/h a miasto to 10 albo i wiecej, ale po miescie mam malo jezdzone.

Ogolnie auto super, idealna wielkosc, znosny bagaznik, komfort podrozowania fajny, nie boisz sie kraweznikow ani sniegu czy pobocza.

Niemniej ja juz nigdy nie kupie X'a a na pewno nie diesla. Teraz jesli sie zdecyduje, to 2,5l benzyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to spalanie 8l/100 w miescie mozna wlozyc miedzy bajki.

Nie wiem jak u innych ale u mnie trasa to jakies 7,5 - 8 l (przy predkosci okolo 110km/h a miasto to 10 albo i wiecej

podtrzymuję przedmówcę  z drobnym wyjątkiem - 8 w mieście jest możliwe jeśli będziemy Xa wozić na lawecie :)

rzeczywiste spalanie wygląda tak: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/50921

 

 

Co do konkretów. Wypatrzyłem sobie taki egzemplarz na allego: http://allegro.pl/x-trail-2-2-dci-4x4-full-opcja-jak-nowy-i3425053995.html

. Czy ktoś może go oglądał, albo na pierwszy rzut oka może coś powiedzieć o nim?

 

Po oglądnięciu ogłoszenia mogę powiedzieć, że:

1) ładne fotki, zrobione z głową, przyzwoitym szkiełkiem

2) "Wyposażenie (pełna opcja):" - ależ wyobraźnia...

3) esp - ni ma - trzecia fota od końca - brakuje wyłącznika esp :P

4) czujnik deszczu - :wacko:

5) czujnik zmierzchu :wacko:

6) Lusterko wsteczne fotochromatyczne :wacko:

7) Kierownica multifunkcyjna - racja po części - można nią skręcać w lewo, prawo, zatrąbić no i ma pilot do radia... za to brakuje tempomatu :P

8) Pełny komputer pokładowy - no tutaj to już zrywam boki :lol: i co on wyświetla? zapoznaj się z tematem: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/78399-komputer-pokladowy-w-x-trailu-wszystkie-maja/page-2

9) "Hak holowniczy - praktycznie nie używany", "Nie jeźdzony w terenie", "Następna wymiana rozrządu za 38 tyś km" :wacko: dosłownie jasnowidz i prorok...

 

Jak dla mnie to typowy pan Mirek handlarz co belg płakał jak sprzedawał... no i właśnie... 190 tys w Belgii na 9 letniego diesla to trochę mało... koniecznie sprawdź carpass.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

 Po jakims czasie użytkowania Micry ,przyszła pora na zmiany ,

Podobnie jak  poprzednicy od jakiegos czasu  poszukuje X-traila . Najlepiej autko z polskiego salonu w rocznikach 2008 -2009 z jak najlepszym wyposażeniem .  Przyznam że zerkałam ze znajomym kilka autek ale jakos  nic nie wpadło  mi w oczy.

W  zwiazku z tym mam do Was kilka pytań :

 

1.Na co  w szczególności  zwrócić uwage w tych roczniach ?( jakies problemmy fabryczne ).

2.Wpadło mi w oko auto  z zagramanicy - troszke mnie martwi przebieg 150 tys - jak jest z PDF przy tych przebiegach ?

3.Czytałam na kilku seriwsach wypowiedz ludzi o braku dokladności w nawigacji - z waszej autopsji czy warto w navi i kamere cofania -moze to tylko bajer ?(auto bedzie w trasy ).

Może macie cos do polecenia -  wielkie dzieki za info .

Pozdrawiam

asika 787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

 Po jakims czasie użytkowania Micry ,przyszła pora na zmiany ,

Podobnie jak  poprzednicy od jakiegos czasu  poszukuje X-traila . Najlepiej autko z polskiego salonu w rocznikach 2008 -2009 z jak najlepszym wyposażeniem .  Przyznam że zerkałam ze znajomym kilka autek ale jakos  nic nie wpadło  mi w oczy.

W  zwiazku z tym mam do Was kilka pytań :

 

1.Na co  w szczególności  zwrócić uwage w tych roczniach ?( jakies problemmy fabryczne ).

2.Wpadło mi w oko auto  z zagramanicy - troszke mnie martwi przebieg 150 tys - jak jest z PDF przy tych przebiegach ?

3.Czytałam na kilku seriwsach wypowiedz ludzi o braku dokladności w nawigacji - z waszej autopsji czy warto w navi i kamere cofania -moze to tylko bajer ?(auto bedzie w trasy ).

Może macie cos do polecenia -  wielkie dzieki za info .

Pozdrawiam

asika 787

Przy poszukiwaniach X-traila osobiście bardziej byłbym zainteresowany autami ,które nie maja polskiego rodowodu.

Te ,które sa  z polskich salonow na ogół sa gorzej wyposażone,serwisowane przy fachowców z przypadku a najważniejsze to przebiegi z "polskich dróg"mają dużo bardziej destrukcyjny wpływ na samochód niż analogicznie takie samo auto z zachodu.

Ponad wszelka wątpliwość X-trail ,który jeździł po Niemczech i ma najechane np.200tys.km ,będzie na pewno w lepszym stanie technicznym niż taki pojeździł po polskich drogach 100tys.km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad wszelka wątpliwość X-trail ,który jeździł po Niemczech i ma najechane np.200tys.km ,będzie na pewno w lepszym stanie technicznym niż taki pojeździł po polskich drogach 100tys.km..

Jest to możliwe, ale całej strategii zakupu bym na tym nie opierał ;) Polskie salonowce również mogą być w dobrym stanie, zwłaszcza, że ten model jest raczej autem pro-rodzinnym a nie szpanerskim dla małolatów pod dyskotekę :) Tatusiowozy się tak szybko nie zużywają...

 

 

Czytałam na kilku seriwsach wypowiedz ludzi o braku dokladności w nawigacji - z waszej autopsji czy warto w navi i kamere cofania -moze to tylko bajer ?(auto bedzie w trasy ).

Nie znam navi w Xie z tych lat, ale miałem okazję poużywać różnych fabrycznych navi w starszych i młodszych autach...

1) Jeśli ekran nie jest dotykowy to wpisanie adresu za pomocą joysticka, pokrętła czy innego "dizajnerskiego" badziewia jest porównywalne do pisania wypracowania maturalnego na telefonie nokia 3210 z pełnym pęcherzem.

2) Zawsze były problemy z dokładnością a tym bardziej z aktualizacjami (fiat proponuje tomtoma i problemu nie ma)

3) można się mocno zdziwić przy wycieczce zagranicznej - zwłaszcza na wschód...

Moim zdaniem lepiej omijać takie wyposażenie... można wstawić radyjko 2din z navi i kamerą cofania. Najtańsze opcje to 500-600zł, przyzwoite 900-1200, porządne markowe od 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, ale całej strategii zakupu bym na tym nie opierał ;) Polskie salonowce również mogą być w dobrym stanie, zwłaszcza, że ten model jest raczej autem pro-rodzinnym a nie szpanerskim dla małolatów pod dyskotekę :) Tatusiowozy się tak szybko nie zużywają...

 

 

Nie znam navi w Xie z tych lat, ale miałem okazję poużywać różnych fabrycznych navi w starszych i młodszych autach...

1) Jeśli ekran nie jest dotykowy to wpisanie adresu za pomocą joysticka, pokrętła czy innego "dizajnerskiego" badziewia jest porównywalne do pisania wypracowania maturalnego na telefonie nokia 3210 z pełnym pęcherzem.

2) Zawsze były problemy z dokładnością a tym bardziej z aktualizacjami (fiat proponuje tomtoma i problemu nie ma)

3) można się mocno zdziwić przy wycieczce zagranicznej - zwłaszcza na wschód...

Moim zdaniem lepiej omijać takie wyposażenie... można wstawić radyjko 2din z navi i kamerą cofania. Najtańsze opcje to 500-600zł, przyzwoite 900-1200, porządne markowe od 2000

 

Jest to możliwe, ale całej strategii zakupu bym na tym nie opierał ;) Polskie salonowce również mogą być w dobrym stanie, zwłaszcza, że ten model jest raczej autem pro-rodzinnym a nie szpanerskim dla małolatów pod dyskotekę :) Tatusiowozy się tak szybko nie zużywają...

 

 

Nie znam navi w Xie z tych lat, ale miałem okazję poużywać różnych fabrycznych navi w starszych i młodszych autach...

1) Jeśli ekran nie jest dotykowy to wpisanie adresu za pomocą joysticka, pokrętła czy innego "dizajnerskiego" badziewia jest porównywalne do pisania wypracowania maturalnego na telefonie nokia 3210 z pełnym pęcherzem.

2) Zawsze były problemy z dokładnością a tym bardziej z aktualizacjami (fiat proponuje tomtoma i problemu nie ma)

3) można się mocno zdziwić przy wycieczce zagranicznej - zwłaszcza na wschód...

Moim zdaniem lepiej omijać takie wyposażenie... można wstawić radyjko 2din z navi i kamerą cofania. Najtańsze opcje to 500-600zł, przyzwoite 900-1200, porządne markowe od 2000

Bartezm-oczywiście zgadzam się z Tobą ,że nie można ślepo na starcie eliminować auta krajowe,ale nie zmienia to faktu ,ze jak ktoś ma chociaż względne pojęcie nt aut z polskich salonów,"jakości i umiejętności" polskich ASO,różnicy w wersjach wyposażenia i oddziaływania na stan auta polskich a zachodnich dróg-to raczej bardziej będzie patrzył przychylnym okiem na auta ,które pochodzą z zachodniej Europy niż z polskiego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z uśmiechem na ustach kupi x-a z przebiegiem 300k skręconego na 200k bo jeździł u Niemca. Ja mam swojego od nowości, Polski Salon, 2005r., przebieg 160k w benzynie 2.0, wersja sport+ i jestem w stanie się z wami założyć, że jak go będę niestety kiedyś sprzedawał to poleci zapewne w ciągu jednej doby. 

 

Tak jak napisał Bartezm. X-trail to auto rodzinne, nie do pałowania - po prostu się nie da. 

 

Przy oglądaniu kolejnych T31 Zwróć uwagę na rdzę. Progi, klapa bagażnika przy tej chromowanej listwie, przednie drzwi od wew, przy uszczelce koło lusterek itd. 

 

Do tego koniecznie sprzęgło i stan napędów. Jak ktoś miał ochotę nim wjechać w ciężkie błoto to może być popalone. 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam swojego od nowości, Polski Salon, 2005r., przebieg 160k w benzynie 2.0, wersja sport+ i jestem w stanie się z wami założyć, że jak go będę niestety kiedyś sprzedawał to poleci zapewne w ciągu jednej doby. 

 

Masz rację! 

Sprzedasz go obecnie  w ciągu doby kiedy cena będzie 10 tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cena bedzie 10k zl to nikt nie kupi bo bedzie myslal, ze to jakis podstep :).

PS. Ja swojego wystawilem za 30900zl i znalazl sie kupiec po 1 dniu.

Rocznik 2005 salon Polska serwis do prawie konca (jz zrobilem 12 tys i nie serwisowalem). 2,2 dCi.

Niestety musialem wycofac sie ze sprzedazy. Zona nie moze obecnie zostac bez auta a wiadomo ze kupic teraz cos to i 6 miesiecy potrzeba.

Gdyby ktos sie chcial zamienic na benzyne (SUV w roczniku 2005-2006). Ale operacja kupna sprzedazy niestety na razie nie wchodzi w gre :(

Sory za OT ale jakos tak mi sie napisalo z mysla o problemnach ze sprzedaza auta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknięty kolejny i... niestety. Kurcze rozpiętośc cenowa w rocznikach jest szokujaco duża.

(48tyś po 75 tys - ta ostatnia kwota to chyba mocno przesadzona za   2009 r.)

Co do sprzedaży to rzeczywiście niektore egzemplarze sprzedaja sie w tempie błyskawicznym

(no może nie w ciagu 1 dnia - ale w okolicach tygodnia to już pewne).  Niestety do dwóch autek nie zdążyliśmy dojechać ;(.

Którys z kolegów wspominał o różnicach  miedzy wersjami produkowanymi na różne rynki . Mam wrażenie że to tylko mit, chovciaż jeden ze sprzedajacych przekonywał nas  że np. fotele są zdecydowanie inne w wersji niemieckiej .

Co do sprzegła-  to chyba wspomniany wczeniej Xtrail ze 150 tys. przebiegiem   - powoli kwalifikuje sie do wymiany ?

  

Szukam dalej ..... :)

 

A jeszcze jedno pytanko ;

Majac numer Vin - Czy jest możliwośc sprawdzenia w Polskim salonie auta sprowadzonego ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...