Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szukasz benzyny to ja bym spojżał na CR-V.

 

Przeglądam oferty CRV i powiem, że nie ma zbyt dużego wyboru w tym zakresie cenowym i roczniku.

Powiem - nie ma wcale ....

A jako użytkownicy tych aut - co możecie mi powiedzieć pod względem przestrzeni w tym aucie 

dla rodziny 2+2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam oferty CRV i powiem, że nie ma zbyt dużego wyboru w tym zakresie cenowym i roczniku.

Powiem - nie ma wcale ....

A jako użytkownicy tych aut - co możecie mi powiedzieć pod względem przestrzeni w tym aucie 

dla rodziny 2+2 ?

A no widzisz, wczesniej nie pisałeś o rodzinie 2+2 :) to trochę zmienia postać rzeczy.

CR-V ma zdecydowanie mniejszy bagażnik od X-T i raczej się nie sprawdzi przy rodzince 4-os, a i jeszcze jak wsadzisz butlę z gazem (nie wiem czy planujesz) to już nie będzie go wcale.

 

Czyli X-T będzie najlepszym wyborem. Co do dylematu PB czy ON to polecam się przejechać jednym i drugim. Wg. mnie X-T z benzyną nie jedzie wcale. Diesel z dCi daje radę ze względu na moment i przyjemnie się jeździ. Ale znaleźć niezajechanego diesla w Twoim budżecie graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem zima na sylwestra w gory z zona i dwojka dzieci. Zapakowalismy sie do X'a choc zona na tygodniowy wyjazd zabrala pol mieszkania :devil:

Niestety czesc ubran musiala jechac na tylnej rolecie, ale dalo rade.

Gdyby to byla benzyna z LPG mialbym problem. Czesc toreb musialaby powedrowac do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem zima na sylwestra w gory z zona i dwojka dzieci. Zapakowalismy sie do X'a choc zona na tygodniowy wyjazd zabrala pol mieszkania :devil:

Niestety czesc ubran musiala jechac na tylnej rolecie, ale dalo rade.

Gdyby to byla benzyna z LPG mialbym problem. Czesc toreb musialaby powedrowac do auta.

W przypadku X-T z butlą nie ma problemu bo można ją schować w kole zapasowym. Ale gazu to tego auta nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolo gdzie ?. Zawsze zastanawialem sie jaki sens jest pakowania butli w miejsce kola, skoro kolo i tak tapla sie po bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolo gdzie ?. Zawsze zastanawialem sie jaki sens jest pakowania butli w miejsce kola, skoro kolo i tak tapla sie po bagazniku.

W sprayu? :)

Ile razu zdażyło Ci się wymianiać koło na zapasowe? inna sprawa to że w zasadzie każde OC w tej chwili ma jakieś tam assistance i jest w stanie Ci pomóc - tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niezły mętlik w głowie z tymi ogłoszeniami.

Benzyniaków - kilka.

Dieslów - sporo - strasznie dziwne ogłoszenia np. 2,2 diesel rocznik 2004 a tańszy od benzyniaka .....

 

Boję się, że właduję się na minę - są to po prostu ciężko zarobione przeze mnie pieniądze (może niewiele) ....

 

A może ktoś z forumowiczów ma coś do sprzedania ?

 

ps.

Jak na razie nie brałem pod uwagę LPG.

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprayu? :)

Ile razu zdażyło Ci się wymianiać koło na zapasowe? inna sprawa to że w zasadzie każde OC w tej chwili ma jakieś tam assistance i jest w stanie Ci pomóc - tylko kwestia czasu.

 

Kilka razy sie zdarzylo, choc w X'e i P12 nigdy :). Ale jak znam swoje szczescie, to jakbym nie mial, to na 100% zlapalbym kapcia.

Mam wykupione AC z holowaniem i nawet jakims tam autem zastepczym, ale wole polegac na sobie :)

PS. A co spray'u jest moze dobry jak wbijesz gwozdzia. Ale mi dwa razy zdarzylo sie pogiac na naszych wspanialych drogach felge. Wtedy raczej spray nie pomoze.

Ale to tak OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy sie zdarzylo, choc w X'e i P12 nigdy :). Ale jak znam swoje szczescie, to jakbym nie mial, to na 100% zlapalbym kapcia.

Mam wykupione AC z holowaniem i nawet jakims tam autem zastepczym, ale wole polegac na sobie :)

PS. A co spray'u jest moze dobry jak wbijesz gwozdzia. Ale mi dwa razy zdarzylo sie pogiac na naszych wspanialych drogach felge. Wtedy raczej spray nie pomoze.

Ale to tak OT.

No fakt jak krzywa felga lub rozdarta opona to nie pomoże - zwracam honor. No ale butla zamiast koła to zawsze kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niezły mętlik w głowie z tymi ogłoszeniami.

Benzyniaków - kilka.

Dieslów - sporo - strasznie dziwne ogłoszenia np. 2,2 diesel rocznik 2004 a tańszy od benzyniaka .....

 

Boję się, że właduję się na minę - są to po prostu ciężko zarobione przeze mnie pieniądze (może niewiele) ....

 

A może ktoś z forumowiczów ma coś do sprzedania ?

 

ps.

Jak na razie nie brałem pod uwagę LPG.

 

Jak ja szukalem, ropniaki byly mniej wiecej w tej samej cenie co bezyna. I wg mnie nic w tym dziwnego. Moze lepiej daja sobie rade z ciezkim autem, ale sa drozsze w utrzymani, a spalanie to tez nie 5l/100km jak w osobowkach.

Jesli chcesz jezdzic na benzynie i to glownie miasto, to niestety ale 12l/100 bedzie wciagal jak nic. Nie wierz w opowiadania typu 9-10l, tyle to mi pali po miescie diesel. A i to przy spokojnej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukalem, ropniaki byly mniej wiecej w tej samej cenie co bezyna. I wg mnie nic w tym dziwnego. Moze lepiej daja sobie rade z ciezkim autem, ale sa drozsze w utrzymani, a spalanie to tez nie 5l/100km jak w osobowkach.

Jesli chcesz jezdzic na benzynie i to glownie miasto, to niestety ale 12l/100 bedzie wciagal jak nic. Nie wierz w opowiadania typu 9-10l, tyle to mi pali po miescie diesel. A i to przy spokojnej jezdzie.

Najgorzej to kupić auto "na szybko".

Niestety nie mam takiej opcji, aby być bez samochodu przez dłuższy czas (miesiąc).

Może spróbuję z tym dieslem - zamieszczę ogłoszenie w dziale "kupię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej niz ja chyba nie kupisz.

W piatek 09.11.2012 sprzedalem auto, w niedziele 11.11.2012 pojechalem po upatrzone do W-wy. Niestety okazalo sie bardzo zmeczone zyciem.

Mialem laptopa przy sobie i na miejscu znalazlem inne auto. Podjechalem, obejrzalem i.... kupilem od reki. Do domu wrocilem X'em. Wszyscy byli w szoku. :). Wiem ze zrobilem to po wariacku, ale auto do konca serwisowane i kupione w Polsce. Wiec zadzwonilem (juz po fakcie :) ) do serwisu i niby wszystko (przebieg i naprawy) sie zgadzaly. Dlatego teraz mam sumienie czyste, ale drugi raz tego samego bym nie zrobil :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej niz ja chyba nie kupisz.

W piatek 09.11.2012 sprzedalem auto, w niedziele 11.11.2012 pojechalem po upatrzone do W-wy. Niestety okazalo sie bardzo zmeczone zyciem.

Mialem laptopa przy sobie i na miejscu znalazlem inne auto. Podjechalem, obejrzalem i.... kupilem od reki. Do domu wrocilem X'em. Wszyscy byli w szoku. :). Wiem ze zrobilem to po wariacku, ale auto do konca serwisowane i kupione w Polsce. Wiec zadzwonilem (juz po fakcie :) ) do serwisu i niby wszystko (przebieg i naprawy) sie zgadzaly. Dlatego teraz mam sumienie czyste, ale drugi raz tego samego bym nie zrobil :).

Ja w taki sposób kupiłem poprzednie auto - i to był mój największy błąd jaki zrobiłem ......

 

Ja w taki sposób kupiłem poprzednie auto - i to był mój największy błąd jaki zrobiłem ......

 

Może podpowiecie mi coś w sprawie takich egzemplarzy, np.:

 

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=3184116831

2. http://otomoto.pl/nissan-x-trail-4x4-klimatronik-bezwypadkowy-C27998477.html

3. http://allegro.pl/show_item.php?item=3186250778

4. http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-2-dci-136km-C28718581.html

5. http://otomoto.pl/nissan-x-trail-4x4salon-pl-i-wlascic-bezwyp-C28418503.html

6. http://otomoto.pl/nissan-x-trail-C28717226.html

 

Może ktoś zna, lub podpowie, którym można ewentualnie się zainteresować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego na pewno sprawdź koło dwumasowe i wtryski, bo to największe wydatki. Jeśli chodzi o koło dwumasowe czy na jałowym biegu nie dochodzą z okolicy skrzyni biegów metaliczne odgłosy i podczas gaszenia auta nie występuje metaliczny klekot.Wtryski- odpalanie na ciepłym silniku, trzymanie obrotów i równomierna praca. Napędy będzie ciężko teraz sprawdzić chyba że gdzieś na piasku albo trawie.Polecam kupić wersję lepiej wyposażoną bo w większości aut brakuje nawet podgrzewanych lusterek. Niestety mnie spotkała sprawa z wtryskami i kołem dwumasowym i na dzień dobry poszło prawie 10000 zł ale auto jest super i mam nadzieje jeszcze długo nim jeździć.Widzę że bierzesz pod uwagę przeważnie wersję ze 114 konnym silnikiem.Ponoć troszkę mniej palą ale dynamika pozostawia dużo do życzenia.proponował bym wersję 136 km.

Edytowane przez RadekKol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego na pewno sprawdź koło dwumasowe i wtryski, bo to największe wydatki. Jeśli chodzi o koło dwumasowe czy na jałowym biegu nie dochodzą z okolicy skrzyni biegów metaliczne odgłosy i podczas gaszenia auta nie występuje metaliczny klekot.Wtryski- odpalanie na ciepłym silniku, trzymanie obrotów i równomierna praca. Napędy będzie ciężko teraz sprawdzić chyba że gdzieś na piasku albo trawie.Polecam kupić wersję lepiej wyposażoną bo w większości aut brakuje nawet podgrzewanych lusterek. Niestety mnie spotkała sprawa z wtryskami i kołem dwumasowym i na dzień dobry poszło prawie 10000 zł ale auto jest super i mam nadzieje jeszcze długo nim jeździć.Widzę że bierzesz pod uwagę przeważnie wersję ze 114 konnym silnikiem.Ponoć troszkę mniej palą ale dynamika pozostawia dużo do życzenia.proponował bym wersję 136 km.

Właśnie .... miała być benzyna ......

A taki egzemplarz ?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3170063408

 

Pod względem cenowym - mieści się idealnie w moim budżecie.

Nie wiem jaki stan techniczny.

Wydaje mi się, że już gdzieś w tym wątku widziałem to ogłoszenie i ktoś był sprawdzić to auto, ale

żadnych konkretnych "za" i "przeciw" chyba nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o diesla to koniecznie sprawdź:

wtryski - do Radka dodam tylko aby zwrócić uwagę na odgłos pracy w przedziale od 2,2tys obr - jak "stuka" to też wtryski do dvpy

IC - lubi cieknąć,  jak jest ufajdana  rura dolotowa znaczy że przepuszcza

stuki w desce rozdzielczej są raczej normalne, za to zawias "powinien" nie stukać (choć do cichych nie należy - na szczęście jest to uleczalne)

 

edit:

jeszcze dwa dni wcześniej mogłem obejrzeć tego bordowego z kutna... ale już niestety jestem w szczecinie do niedzieli, później dalej ruszam na północ...

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kamieni pękają a nie same z siebie, oba auta miałem od nowości,

Jaka miękka karoseria?  

A jaka jest twarda :-) ?

 

Duża masa, miekka karoseria i szyby pękają. Załóż rozpórkę przedniego zawieszenia to będzie lepiej.

 

PS.

chyba że masz jedną przednią cwiartkę wspawaną to też się będą dziać jajca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kamieni pękają a nie same z siebie, oba auta miałem od nowości,

Jaka miękka karoseria?  

A jaka jest twarda :-) ?

 

Twarda jest w autach na ramie. X-trail nawet w lekko nierównym terenie się skręca i bywa że nie da się zamknąć klapy. Naomast szyba jest elementem konstrukcyjnym, usztywniającym karoserię (jak w większosci aut na karoseriach samonośnych) no i bywa że pęka. Można to zniwelowac przez montaż rozpórki przedniego zawieszenia.

No chyba że to kamienie to nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy X-Trail miał fabrycznie malowane śruby np. na pasie przednim bądź błotnikach pod maską?
Pytam, bo kiedyś słyszałem, że część aut tak ma, a inne nie - to podst. kryterium dla mnie przy oględzinach.

 

EDIT:

  •  generalnie odradzam komis w Suchorzewie (Wielkopolska) - pierwszy po prawej od strony Poznania
     stoi srebny X-Trail niby z Tempomatem i niby tylny blotnik robiony <- brak tempomatu, walony przód lub przyjal zwierze na maske bo dach,
     przedni lewy slupek grubo w szpachli i lewy blotnik nawet zle zamocowany
  •  odradzam rowniez Wtórek, ul. Ostrowska 6A - stoi tam Zielony X-Trail z bitym tylem - kupa szpachli na tylnych slupkach
Edytowane przez Pieraś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Konkretnie:

Przymierzam się do zakupu X-traila 2004-2005. Na razie czytam i staram się rozpoznać co warto kupić a co omijać. Pomóżcie świeżakowi odpowiedając na kilka pytań:

1. Jakie są wersje wyposażenia? Spotkałem coś typu SE, Sport. Czy da się to jakoś uszeregować? Interesowałaby mnie wersja z nawigacją.

2. Jak radzi sobie silnik 2.2 136KM? Teraz też mam 136KM w BMW E46 ale X-trail to pewnie cięższa buda.

3. Jeśli benzyna to z LPG? Znalazłem silniki X-traila na liście tych nietolerujących gazu aczkolwiek część z Was z powodzeniem używa LPG.

4. DPF - jest w każdym dieslu? Czy od jakiegoś rocznika?

Edytowane przez crayou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Te lepsze wersje to: comfort, sport i columbia (bez skóry). Co do nawigacji - ja odradzam lecz kto co lubi. Według mnie fabryczna jest porażką - przynajmniej z tamtych lat. Obsługa do bani - dżojstik zamiast ekranu dotykowego + wieczne problemy z mapami i ich aktualizacjami. (dotyczy większości marek). Navi teraz można kupić za 200-300zł i zamontuj przed kierownicą (jak ja) - świetna widoczność i dostępność do ekranu

Ad2 To nie jest sportowe auto i nijak ma się do osiągów w bmw. Do normalnej jazdy wystarcza. Szukasz szybszego suva? - bmw X3 3.0d lub 3.0i ;)

Ad4 Od 10.2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z navi fabrycznej i tak bym nie korzystał, bo wiem czym to pachnie. Ale zawsze lepiej to wygląda, pewnie radio obsługuje z wyświetlacza plus komputer pokładowy (spalanie i takie tam)? Chyba, że się mylę i navi w tym modelu to tylko navi.

Nie szukam szybkiego, sportowego SUVa. Chcę praktyczne auto do dojazdów do pracy, na wycieczkę nad jeziorko, sprawnie wyjeżdżać z parkingu ze śniegu, no i chcę mieć opcję podjazdu pod klatkę przez krawężnik. Części z tych zadań BMW nie spełnia, no i jeżdżę nim już ponad 3 lata i czas na zmianę. A X3 w ogóle mi się nie podoba :P

Auto miało lift w 2004? Jakie największe zmiany i po czym najłatwiej poznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...