Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego verbel... zacznę od cytatu:

 

"Jak przygotować wróżbę z fusów?

Nie jest istotne czy fusy są herbaciane czy kawowe. Ważne natomiast jest, aby zrobić napar w filiżance rozszerzającej się ku górze i bez wewnętrznych ozdobników. Herbatę lub kawę powinna wypić osoba, dla której wróżba będzie przeprowadzana. Na dnie należy pozostawić tyle płynu, aby fusy mogły swobodnie opaść po odwróceniu filiżanki. Odwracamy ją lewą ręką trzymając za ucho i stawiamy na spodeczku, po czym trzykrotnie obracamy ją w kierunku ruchu wskazówek zegara. Odczekujemy siedem sekund i zdejmujemy filiżankę ze spodka. Ukaże nam się wzór, który musimy samodzielnie zinterpretować."

 

A teraz poważniej.

Z ogłoszeń totalnie nic nie wynika, oprócz tego, że ten "czorny" egzemplarz ma właściciela o większym pojęciu o fotografowaniu. Mimo to foty wszystkich ogłoszeń robione są tak - aby nic nie było widać. Sugeruje na handlarzy. Osoby prywatne (klubowicze, forumowicze) przeważnie wstawiają dokładniejszy opis i fotki przedstawiające każdą ryskę ;). Z drugiej strony śmieszą mnie ludzie, którzy potrafią ze zdjęcia robionego kalkulatorem do ogłoszenia - dokładnie wyczytać historię życia auta z przebiegiem dokładnym do 100m i wszystkimi kraksami począwszy od przelatującego trzmiela skończywszy na lokomotywie ET22-121 relacji Trzebiatów - Zgierz

 

Z ogłoszeń wynika że są to typowo wyposażone X-y, żadnych wodotrysków.

Co do zakupu - polecam zabrać kolegę, który ogarnia motoryzację, nie jest napalony jak szczerbaty na suchary, wziąć urlopik i przejechać się obejrzeć osobiście interesujące egzemplarze... Ze statystyki wynika że 1 na pięć oglądanych będzie rokował nadzieje na w miarę bezproblemową eksploatację ;)

życzę powodzenia i trzymam kciuki ;)

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stąd było moje pytanie czy ktoś je zna. Bo zdarza się tak ze ktoś już coś oglądał albo zna po prostu kogoś kto to ma.

A co do wróżenia z fusów to idę naparzyć herbaty i zobaczymy co wyjdzie.

 

ale dzięki. :rofl:

 

 

Ewentualnie czy ktoś z klubowiczów zna : http://moto.allegro....3079714459.html

Edytowane przez verbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

X-trail to bardzo fajne autko.W moim odczuciu T30 ,ktory był produkowany w Japonii i wiekszości jest to konstrukcją jeszcze Nissana -jest lepszym autkiem niz nastepca T31 ,który jest już niestety bardziej francuskim renault niz nissanem.

[...]

 

Lepszy nie lepszy - T31 różni się mocno od T30 - jest przede wszystkim większy i nowszy, wszystko zależy od przeznaczenia auta. Szukałem rodzinnego SUV'a i ze względu na pojemność bagażnika, szerokość tylnej kanapy, moc silnika no i na końcu wiek, to po prostu T30 w ogóle nie wchodził w rachubę.

A co do silników to wiele marek kojarzonych z wysoką jakością bierze np. silniki dci czy hdi od Francuzów, bo są świetne. T31 ma 2.0 dci podobny jak w Renault Laguna i jest to znakomity motor - wystarczy porozmawiać z serwisantami :nissan2: lub poczytać na forach.

Te dwa modele X'a różnią się na tyle, że każdy rozpatrywać będzie przede wszystkim pod kątem budżetu, no i potrzeb - jak wyżej napisałem. Na końcu mamy być przecież zadowoleni z zakupu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używam rolety w bagażniku, więc mam wrażenie że bagażniki obu są bardzo podobne, czego nie mogę powiedzieć o miejscu z tyłu

w T30 jest więcej.

Jak kupowałem swojego przeprowadziłem casting, do finału zakwalifikowały się: rav, forek, tribute i X (szukałem w cenie 25-35kzl i nie starsze niż 2004). Niestety T31 nie łapał się w tych widełkach, ale jechałem (z tyłu) już po kupnie mojego. Pierwsze wrażenie: ciasno i głośno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś podaje za przykład auta bezawaryjnego- produkt francuski-a juz w szczególności renault laguna ,ktore króluje niemal we wszystkich statystykach awaryjności-wystawia sobie sam odpowiednią odpowiednią opinie ..

Nissan bardzo stracił na swoim prestiżu poprzez mariaż z renault-to równiez jest niezaprzeczalne.

Faktem równiez jest,że modelem ,ktory przyczynił sie uratowaniem Nissana,że nie zbankrutował był NIssan X-trail model T30.

Jego nastepca model T31 juz nie jest tak wysoko notowany jak poprzednik jak również tak dobrze już sie nie sprzedaje.

Duzo jest prawdy w tym aby unikac aut z literką F(francuzy,fiaty,fordy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tak 2.2dCi bo jest to dobra jednostka i jeśli porównujemy do 2.0dCi to trzeba mieć na uwadze że 2.0dCi mają póki co połowę przebiegu obecnie jeżdżących 2.2dCi - czas pokaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tak 2.2dCi bo jest to dobra jednostka i jeśli porównujemy do 2.0dCi to trzeba mieć na uwadze że 2.0dCi mają póki co połowę przebiegu obecnie jeżdżących 2.2dCi - czas pokaże.

 

2,2 dci czy wcześniej 2,2 di -to bardzo udane i trwałe jednostki.Były montowane w X-trailach T30 ,primerach ,almerach i wszedzie ten silnik zbieral same dobre opinie.Natomiast silnik 2,0 dci 150 km juz tak dobrych notowań nie ma.Nissan stał na skraju bankructwa i praktycznie nie mając wiekszego wyboru połaczył się z Renault.Marka została uratowana ale opinia o Nissanie -jako aucie niezawodnym i trwalym- bardzo ucierpiała,kiedy zaczeła byc kojarzona z renault.Nie operuje zadnymi stereotypami-renault zawsze we wszelkich niemal porównaniach od dawna niezmiennie jest na czele aut ,ktore są synonimami awaryjności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 dci czy wcześniej 2,2 di -to bardzo udane i trwałe jednostki.Były montowane w X-trailach T30 ,primerach ,almerach i wszedzie ten silnik zbieral same dobre opinie.Natomiast silnik 2,0 dci 150 km juz tak dobrych notowań nie ma. Nissan stał na skraju bankructwa i praktycznie nie mając wiekszego wyboru połaczył się z Renault. Marka została uratowana ale opinia o Nissanie -jako aucie niezawodnym i trwalym- bardzo ucierpiała,kiedy zaczeła byc kojarzona z renault. Nie operuje zadnymi stereotypami-renault zawsze we wszelkich niemal porównaniach od dawna niezmiennie jest na czele aut ,ktore są synonimami awaryjności.

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Poza tym T31 jest produkowany w JAPONII tak jak 370Z, Murano i GT-R.

 

 

 

Tylko T30 był produkowany tylko i wyłącznie w Japonii.

 

T31, Murano od 2009 roku są montowane między innymi w Rosji w St. Petersburgu.

I wydaje mi się że to z tej fabryki trafiają samochody na rynek europejski.

 

http://www.newsroom.nissan-europe.com/EU/en-gb/Media/Media.aspx?mediaid=2475

http://www.nissan-global.com/EN/COMPANY/PROFILE/EN_ESTABLISHMENT/EUROPE/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój VIN mówi co innego... ;)

 

Z tymi VIN-ami w Nissanie to róznie bywa.Np.od II połowy 2005 roku wszystkie X-traile sa fabrycznie wyposażone w filtr DPF.A w Polsce były sprzedawane nowe X-traile z roku 2006 i młodsze- bez filtra..Ewidentnie jest to jakiś przekręt ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie do Rosji??? Byłem tam troszkę i mogę powiedzieć że chętnie bym tam pojechał jeszcze raz w jakąś delegację na miesiąc czy 2 ;)

W koncernach jakość produkcji jest bardzo zbliżona bez względu na lokalizację fabryki ;) W większości produkcją zajmują się maszyny - nie ludzie :)

 

a tak przy okazji - która z marek jest synonimem bezawaryjności? Chodzi mi o silnik diesla :) i nie rdzewieje ;)

 

dla ułatwienia:

http://www.zlomnik.pl/index.php/2012/08/29/10-powodow-zeby-nabijac-sie-z-samochodu-sasiada/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Jestem nowy ale mam do kolegów pytanie. 

Chcę zakupić X-Traila t30. Od jakiegoś czasu przeglądam to forum. Moje pytanie jest następujące czy jest tu ktoś z Lublina lub Warszawy kto chciałby się spotkać i zaprezentować to auto na żywo? I mniej więcej wytłumaczyć jak sprawdzić sprawność i działanie napędu 4x4, na co zwracać uwagę, jak powinien pracować silnik i skrzynia?

Halogeny dachowe - gra warta świeczki? czy też mało przydatne?

 

Wiele z tych rzeczy było wałkowane na forum jednakże zależy mi aby obejrzeć takie auto na żywo i posłuchać opinii doświadczonych użytkowników. Bo jednak posiadacz danego auta wie na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać.

 

Do tej pory jeździłem autami tylko i wyłącznie z napędem FWD. Potrzebuję jednak czegoś z napędem na wszystkie koła nadającego się aby czasami przejechać bo błocie czy też lżejszym terenie.

 

Pozdrawiam, 

Edytowane przez qsx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Byłem, widziałem i się nie zdecydowałem

http://otomoto.pl/ni...-C28621171.html

 

 

 

Dzisiaj oglądałem natomiast coś takiego:

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-2dci-136km-full-opcja-piekny-C28171079.html

 

Wszytko wygląda ok, auto zadbane, udokumentowany przebieg, faktury na wszystko. Nie jestem do końca przekonany. Przednia szyba nowa (wymieniana) oryginalna Nissan - to daje do myślenia. Orientuje się ktoś gdzie mógłbym sprawdzić ten samochód pod kątem wypadkowości i stanu technicznego (podpięcie pod kompa, itd.) w okolicy Strzegomia?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przebieg wygląda ok. Co do szyby to aż tak bardzo bym się nie przejmował zawsze  mogła być uszkodzona od kamienia. Jeśli chcesz sprawdzić go przed zakupem umów się do najbliższego Aso cena takiej wizyty to chyba coś kolo 300 zł ale przynajmniej wtedy wiesz co kupujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizyta w ASO to podstawa. Tak na marginesie: jeśli trafi się auto z książką i są tam wbite serwisy w Polsce, warto napisać mejla do tych serwisów z prośbą o potwierdzenie informacji z książki (przebieg, zakres czynności). Robiłem tak przed kupnem X'a i o dziwo ze wszystkich serwisów rozlokowanych w kilku miejscowościach w Polsce odpisano mi. Wiadomo że im starsze auto tym trudniej, że o sprowadzonym nie wspomnę, ale są taie rodzynki jak kupiony w Polsce (jak na dodatek pierwszy właściciel, to warto zapłacić wyższą cenę niż średnia, bo średnią zaniżają sprowadzone, nie zawsze pewne auta). Do rozpatrzenia. Każdy kieruje się czym innym, a najczęściej budżetem :turned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzania w Aso to ja nie mam dobrych wspomnień bo Pan mechanik nie powiedział mi nic poza tym, że auto jest super i wogóle nic tylko jeździć, no i że klocki można by wymienić. To że IC ma dziure, że turbina się moczy upss zapomniał. Wiecej się dowiedziałem od byłego właściciela. Oczywiście mam nadzieję, że mój przypadek to wyjątek jednak śle pozdrowienia Panom z ASO w Radomiu

Edytowane przez nysska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi szybami to jest w SUVach nie tak, kąt za pionowy czy coś bo w poprzednim Xtrailu wymieniłem 3 szyby przednie od kamieni w ciągu 3 lat, a w obecnym na razie jedną.... a kilometrów robię raczej mało (niefart jakiś) a jak jadę jakimś sedanem to czasem coś pyknie ale nie pęka.

Witam,

 

Byłem, widziałem i się nie zdecydowałem

http://otomoto.pl/ni...-C28621171.html

 

 

 

Dzisiaj oglądałem natomiast coś takiego:

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-2dci-136km-full-opcja-piekny-C28171079.html

 

Wszytko wygląda ok, auto zadbane, udokumentowany przebieg, faktury na wszystko. Nie jestem do końca przekonany. Przednia szyba nowa (wymieniana) oryginalna Nissan - to daje do myślenia. Orientuje się ktoś gdzie mógłbym sprawdzić ten samochód pod kątem wypadkowości i stanu technicznego (podpięcie pod kompa, itd.) w okolicy Strzegomia?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża masa, miekka karoseria i szyby pękają. Załóż rozpórkę przedniego zawieszenia to będzie lepiej.

 

PS.

chyba że masz jedną przednią cwiartkę wspawaną to też się będą dziać jajca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o poradę w sprawie zakupu auta:

- Nissan X-Trail

- silnik benzynowy

- rocznik od 2002

- budżet max. do 24.000 (musi zostać mi na ubezpieczenie i mały pakiet startowy)

 

Dotychczas miałem VW Passata B5 1.9Tdi 115KM. Jedyną zaletą tego samochodu był jego bagażnik 

i wygoda prowadzenia (automat tip-tronic). Niemniej jednak liczba ciągłych awarii i drobnych bardzo

denerwujących usterek doprowadziła mnie do granic wytrzymałości .....

Postanowiliśmy z żoną pomyśleć o "nowym" ;) samochodzie. Spośród kilku propozycji wybraliśmy

jako najlepszą Nissana X-Traila (pod uwagę braliśmy jeszcze min. Subaru Forester, Honda CRV, Toyota

RAV-4).

 

Proszę o ewentualną podpowiedź co do n/w egzemplarzy. Proszę również o poradę czy nie lepiej

kupić diesla 2,2 (nie będę dużo jeździł, poza tym - 80% miasto, 10% trasa, 10% 'leśne wycieczki').

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-C28670678.html

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-kremowe-skory-solar-dach-4x4-C25241294.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o poradę w sprawie zakupu auta:

- Nissan X-Trail

- silnik benzynowy

- rocznik od 2002

- budżet max. do 24.000 (musi zostać mi na ubezpieczenie i mały pakiet startowy)

 

Dotychczas miałem VW Passata B5 1.9Tdi 115KM. Jedyną zaletą tego samochodu był jego bagażnik 

i wygoda prowadzenia (automat tip-tronic). Niemniej jednak liczba ciągłych awarii i drobnych bardzo

denerwujących usterek doprowadziła mnie do granic wytrzymałości .....

Postanowiliśmy z żoną pomyśleć o "nowym" ;) samochodzie. Spośród kilku propozycji wybraliśmy

jako najlepszą Nissana X-Traila (pod uwagę braliśmy jeszcze min. Subaru Forester, Honda CRV, Toyota

RAV-4).

 

Proszę o ewentualną podpowiedź co do n/w egzemplarzy. Proszę również o poradę czy nie lepiej

kupić diesla 2,2 (nie będę dużo jeździł, poza tym - 80% miasto, 10% trasa, 10% 'leśne wycieczki').

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-C28670678.html

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-kremowe-skory-solar-dach-4x4-C25241294.html

 

Tak jakbym sam siebie czytal przed pol rokiem :).

Dokladnie to samo bralem pod uwage (X, Forester czy RAV). Z tym ze mialem nieco wiekszy budzet.

 

Troche poczytalem, podzwonilem i tydzien przed zakupem odwrocilo mi sie z benzyny na diesla.

Po pierwsze nie bardzo chcialem go gazowac (zbyt wiele zlego sie naczytalem o gazowaniu X'a - a utwierdzil mnie artykul w ktorym byla lista silnikow ktorych nie powinno sie gazowac, byl tam niestety X).

Po drugie dowiedzialem sie ze poza oznaczeniem dCi silnik 2,2 w X'e nie ma nic wspolnego z Renault. Jest to oryginalna nissanowska konstrukcja. Ostatnio zona wlala benzyny do auta i wtryski przezyly. Skonczylo sie na czyszczeniu ukladu paliwowego.

Charakterystyka pracy diesla (moment obrotowy) bardziej mi podchodzi do takiego ciezkiego auta niz benzyna. Nie trzeba tak wysoko krecic zeby auto chcialo jechac.

Za pieniadze ktore masz kupisz model bez filtra czastek stalych. To tez zaleta :).

Owszem, koszty utrzymania sa nieco wieksze dla ropniaka, ale jakos na razie o tym nie mysle. Wymieniam oleje i inne plyny na czas i na polecane przez producenta. Leje dobre paliwo (wole zaplacic pare groszy wiecej), na oleju do silnika i mostu nie oszczedzalem. I na razie zero awarii. I oby tak dalej :).

Ja osobiscie polecam 2,2 dCi choc zwyklej osobowki nie kupilbym za skarby z ropniakiem. W takim aucie praca diesla mi nie przeszkadza

PS. Problemem bylby wtedy gdybus kupil auto z DPF. Jezdzis glownie w miescie. Ale jak wspomnialem za 24000 kupisz na 100% model bez tego g...a.

Edytowane przez pawelz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...