Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Ciężko, W przelotce jest tak nabite,że nie ma mowy.A innych dziur nie widać 

Nie dobrze :-) , mam kilka rzeczy do zrobienia ale widzę że jakoś najtrudniejsze zostawiłem na koniec :-)

kamera przód tył, czujniki parkowania, maty grzewcze do foteli .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cygan67 napisał:

Hej, wie ktoś może jak ( którędy)  przejść przez ścianę grodziową ?

Chcę zainstalować przednią kamerę oraz czujniki parkowania.

są dwa przejścia.

pierwsze do przepuszczania kabli o dużych średnicach masz obok przejścia z główną wiązką bezpośrednio za nadkolem. ja przez to przejście przepchnąłem 70mm2 (więcej się nie da; w miarę bezpiecznie przejdzie 50mm2). aby się do niego dostać musisz ściągnąć nadkole.

drugie masz po stronie pasażera nad górnym zawiasem do otwierania drzwi. musisz wyjąć zatyczkę, a we wnętrzu zdjąć plastik przy dywaniku i odkręcić wiązkę. reszta idzie metodą prób i błędów. tym przejściem możesz przeprowadzić ok. 10mm2. brzmi na dużo roboty, ale tak naprawdę cała operacja nie będzie trwać dłużej niż 1-2h.

zdjęcie przepustu za nadkolem w załączeniu. na drugie poszukam jutro

1.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie

zerknijcie jutro a raczej wciśnijcie guzik zamykania lusterek jak pójdziecie z psem albo na fajkę.

Wg mnie wydaje mi sie na 99% że mogłem złożyć lusterka o każdej porze dnia i nocy.

po ostatniej akcji wymiany aku - moge to zrobić jedynie na włączonej stacyjce.

Proszę - sprawdźcie.

PS

kilka tygodni miałem wąski garaż i zawsze mialem otwartą szybę. Jak krzywo stanąłem zawsze cyknąłem knefla - i sie składały . teraz niiii. Dlatego  99%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
31 minut temu, Brzyk napisał:

W qq jest guziczek obok regulacji lusterek na drzwiach

Panel sterowania szyb i lusterek chyba mamy identyczny, w tym guziczek przed pokrętłem.

sy7qcyzijsmp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ustawić te funkcje na automat. Zamykasz auto to się składają, a odpalasz to się rozkładają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składają się zawsze bez kluczyka,od razu po jeździe i rozkładają się przed jazdą po otwarciu też bez kluczyka. Ale zdarzyło mi się kilka razy, jak sprzątałem to poźniej nie chciały się złożyć bez kluczyka.Podejrzewam,że aku wchodzi w tryb ekonomiczny po dłuższym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskając guzik składania lusterek, u mnie zawsze się skladaja bez znaczenie czy kluczyk jest czy to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tylko pytanie czy np otwarcie drzwi nie ożywia elektroniki na chwilę (tak się dzieje np z gniazdem zapalniczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może się zresetowaly ustawienia przy wyłączeniu Aku..ale nie kojarze żeby włącznik lusterka miał swoje miejsce w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy wymieniał ktoś może w ASO przedni głośnik od strony kierowcy znajdujący się w drzwiach?

Zastanawiam się ile taka przyjemność może kosztować, niestety przez telefon serwis nie był w stanie podać rzadnej kwoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz zamiar wymieniać to kup porządne głośniki i sam sobie wymień,nic trudnego.A obok przyjemności z montażu będziesz miał przyjemność zaoszczędzonych niezłych kilka groszy,bo za 50 zł serwis na pewno tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, dostałem ostatnio maila od dealera odnośnie zabezpieczenia podwozia - dokładnie to była ta oferta https://www.nissan.japanmotors.pl/p/serwis/zabezpiecz-samochod-przed-zima
Szybkie pytania:
1) czy jest sens to robić?
2) Czy jest sens to robić w ASO ?

QQ na przedłużonej gwarancji.

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dostałem ostatnio maila od dealera odnośnie zabezpieczenia podwozia - dokładnie to była ta oferta https://www.nissan.japanmotors.pl/p/serwis/zabezpiecz-samochod-przed-zima

Szybkie pytania:

1) czy jest sens to robić?

2) Czy jest sens to robić w ASO ?

 

QQ na przedłużonej gwarancji.

Dziękuję za odpowiedzi.

A pytałeś czy to jakaś akcja?

Pierwsze słyszę żeby ASO chciało pomóc w sprawie jeszcze podwozia.

Chyba że czytali post jak ktoś w innym wątku pokazał zardzewiałe chyba wahacze.

Mnie nawet na roczny przegląd nie zaprosili.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brzyk napisał:

A pytałeś czy to jakaś akcja?

Pierwsze słyszę żeby ASO chciało pomóc w sprawie jeszcze podwozia.

Chyba nikt nie podejrzewa, że konserwację podwozia robią za friko. Podejrzewam, że mając "wolne moce przerobowe", postanowili zwabić trochę klientów, a przy okazji "trochę" zarobić. Przecież tego typu akcje wielu dealerów ma na porządku dziennym:

- przegląd przed urlopem

- przed zimą

- po zimie

... etc
Ale jeszcze nigdy nie słyszałem, by jakieś ASO to robiło za free :)
W tym przypadku oprócz robocizny, dochodzi jeszcze przygotowanie auta do konserwacji spodu i koszt środków ....
Sam jestem ciekaw, jaką "fakturę" wystawią koledze Jacoob, tym bardziej, że jak wspomniał kol. Strider, sprawa dot. JapanMotors.
Swego czasu (po upływie 3 letniej gwarancji) chciałem do nich podjechać na wymianę oleju i filtra oleju (tylko i wyłącznie), a olej i filtr przywiozę własny. Więc telefon i nna starcie pytam o cenę usługi, zaznaczając, że materiały mam swoje i żadne inne czynności mnie nie interesują. Pierwsza odpowiedź jaką usłyszałem, to ponad 500 stów. No to pytam za co te 5 stów.. Pani mi tłumaczy, że auto ma już nahulane ponad 80 tys, więc trzeba zrobić przegląd, wymiana świec ... trochę tego wymieniła. Pytam skąd u nich taki przebieg mojego auta, skoro ja mam realnie (wtedy było coś ok. 30 tys). No i Dlaczego mi dorzucają kupę usług, skoro zaznaczyłem, co konkretnie mnie interesuje. W odpowiedzi usłyszałem, że Pani musi się z kimś tam skonsultować i oddzwoni. Oddzwoniła po 2 dniach. Usłyszałem cenę 130 zł. Biorąc pod uwagę ich podejście i że do Japanmotors w Komornikach mam ponad 20 km w jedną stronę, załatwiłem sprawę w niedawno powstałym, porządnym i elegancko wyposażonym serwisie Grygiel Autoserwis . Serdecznie polecam wszystkim poznaniakom (i nie tylko). Za wspomnianą usługę zapłaciłem 30, czy 40 zł (już dokładnie nie pamiętam. Panowie nie tylko wymienili olej i filtr oleju, ale dokładnie sprawdzili cały spód, dokręcili mocowanie rurki doprowadzającej olej do smarowania turbo wychodzącej z tyłu obudowy silnika, bo to miejsce było "zapocone" olejem. Dziwili się, że przez cały okres gwarancji, ASO nie zwróciło na to uwagi, a śruby mocujące tą rurkę były fabrycznie zbyt słabo dociągnięte. Mało tego - miejsce dokładnie umyli benzynką, wysuszyli i poprosili, bym po przejechaniu kilkudziesięciu km podjechał do nich by mogli sprawdzić, czy to lekkie dociągnięcie śrub było wystarczające. Swoim podejściem do klienta, profesjonalizmem i (nie ma co ukrywać) cenami, mają nowego klienta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając - to nie żadna akcja serwisowa lecz marketingowa (nie za darmo, za pieniądze) - podejrzewam, że po prostu mają moce przerobowe (tak jak wspomniał @Andrzej G ).
Na razie nie planuje dokonywać takich zabiegów więc nie przekonamy się jaką fakturę mi wystawią :)

A co do JapanMotors/PGD to ja na razie nie miałem złych wspomnień - wszystko było zawsze w porządku (raz tylko musieli poprawiać ;) ).

@Brzyk mnie też nie zapraszają - sam się wpraszam :)


Ponawiając pytanie - czy takie zabiegi jest sens robić?
Jeżeli jest to może macie jakieś polecenia w Małopolsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem czy serwisy [jeszcze] nie wpadły na pomysł zabronienia podłączenia rejestratora na czas naprawy/przeglądu...  Pewnie dojdą do tego tak czy siak albo sami będą manipulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy masz schowany czy nie.
Jak na szybie oficjalnie to u mnie zawsze odłączyli jeżeli sam tego nie zrobiłem.
A z drugiej strony mają pewnie monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...