Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamiętaj, lepsze opony zawsze zakładamy na tył. Nawet jeśli ci ktokolwiek będzie mówił inaczej.

Jeśli masz napęd 4x4, to musisz kupić 4 nowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aquariusmax napisał:

Tylko pamiętaj, lepsze opony zawsze zakładamy na tył. Nawet jeśli ci ktokolwiek będzie mówił inaczej.

Jeśli masz napęd 4x4, to musisz kupić 4 nowe opony.

A wyjaśnisz dlaczego na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mariusz166 napisał:

A wyjaśnisz dlaczego na tył?

To proste. Przy przednim napędzie przód i tak zawsze Cię wyciągnie z opałów problem jest z tyłem żeby był w stanie dać się wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aquariusmax—>
Napęd mam na jedną oś. Już w sumie zamówiłem to samo co miałem fabrycznie założone Continental ContiEcoContact 5
215/55 R18 99 V XL 2 sztuki.
Zasadę, którą podałeś stosuje z reguły do opon zimowych, tutaj myślałem nowe założyć na przód aby wyrównać z czasem zużycie bieżnika zwłaszcza, że te opony co zostały są po jednym sezonie ( auto z 2019 r. )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zakładasz na tył.

Przednie za rok, dwa się zużyją do końca, więc znowu kupujesz dwie nowe i znowu zakładasz na tył, a obecne nowe pójdą na przód.

Jak ktoś ma inną wiedzę, to chyba już nie pamięta kursu na prawo jazdy i proponuję powtórzyć.

Dawno temu, za komuny w Polsce, złudnie oszczędni dorobkiewicze zakładali lepsze na przód z tego powodu, że przy większych obciążeniach (z napędem przednim), stare lub nalewane opony mogły pęknąć lub pokazać druty.

Niestety w dalszym ciągu jeszcze można spotkać sytuacje, gdy przy mocniejszym hamowaniu, tył samochodu wyprzedza przód, wtedy także łatwiej o dachowanie.

Tylne hamulce są zdecydowanie słabsze od przednich, tył 30-40%, przód 60-70%, więc tył powinien mieć opony nie gorsze od przednich.

Tu nie chodzi o widzi mi się lub prywatną opinię, tak musi być i kropka. Jeśli ktoś przekonuje do czegoś innego, życzy Ci bardzo źle.

Edytowane przez aquariusmax
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze, bo chyba to też ma znaczenie że obecnie auta mają jak nasze kontrolę trakcji.
I jak co tyłem pomajta to jednak lepszy bieżnik szybciej cię nastawi na wprost.

A pół żartem pół serio jesteś w syt gdzie co 3-4 lata zależy ile jeździsz będziesz wymieniał 2 oponki a nie 4 na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko że te z tyłu na osi wleczonej z biegiem czasu mogą się wyząbkować,a po drugie lata też lecą i po 5 latach guma już nie jest taka super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba tak przepisowo opon nie zmienia, tylko jak się zużyją (gumiarze mówią max 3 lata!!!(). Z mojego doświadczenia zimowe Fuldy (bardzo dobre oponki i ciche), które używałem mało wytrzymały ok 10 lat, jedynym negatywnym objawem było to, że oplot stalowy już nie trzymał i opona zgięta (naciśnięta na rant bez felgi) nie chciała już tak rześko wracać do pierwotnej pozycji :) Guma była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A pół żartem pół serio jesteś w syt gdzie co 3-4 lata zależy ile jeździsz będziesz wymieniał 2 oponki a nie 4 na raz


Tak mnie też żona pocieszyła.
Niestety akurat to rodzi kolejny problem, gdyż teraz jeszcze montowany na fabryce model Conti kupię, a za 2 lata będę się głowił co do tych „nowych” mniej zajeżdżony dobrać Zapewne już tego modelu nie będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zaskakujecie mnie ta wymianą opon co 3-4 lata. Ja wymieniam albo gdy widzę, że bieżnik jest bardzo starty, albo gdy wulkanizator mówi że już pora albo gdy na przeglądzie mi tak powiedzą. W Reichu to wiem że zmienia się co dwa lata i wysyła do Polski. 

Ja z wymianą mam spokój. Zainwestowałem w całoroczne więc na wymiany jeździć nie muszę. 

Podobno tylko trzeba uważać, jak gorące lato jest bo się ścierają tak szybko jak zimowe. Na szczęście tak jak zimowe zachowują się też gdy przyjdzie prawdziwa zima.

6 godzin temu, JACKO29 napisał:

Tak,tylko że te z tyłu na osi wleczonej z biegiem czasu mogą się wyząbkować,

Z przodu też się mogą wyząbkować i to nawet szybciej. Wystarczy wjechać szybko na krawężnik albo w dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kravvsebb napisał:

Panowie,

Zaskakujecie mnie ta wymianą opon co 3-4 lata.

a co w tym dziwnego?

Jeden przejeżdża 5k rocznie a drugi 50k.

Mi akurat wypada wymiana co 3 lata na przedniej osi. Na tylnej 4 :)

Ale znów małżonka to ma juz komplet 6 lat. Może i stare - ale do biedry zajedzie 3 km. A bieżnik jak nówka. ( wiem że nie o to chodzi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można wyłączyć automatyczny hamulec ręczny tak ,żeby po zgaszeniu auta sam się nie zaciągał?

Jest do tego jakaś procedura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 21:20, Mariusz166 napisał:

A wyjaśnisz dlaczego na tył?

Najlepszy przód nic nie da jak tył Ci ucieknie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie,
wymiana baterii w pilocie to standardowa procedura - otwieram pilot, wymieniam baterię i zamykam pilot, czy w naszym przypadku można spodziewać się komplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie błahe ale - mnie spotyka 1 raz.

Czy jakiś okularnik wymieniał ostatnio terminowe prawko?

Czy muszę udać się do ekstra okulisty/. ? czy do pierwszego lepszego doktora po zaświadczenie że jestem zdrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem prawka bo nie mam ...... okularów, ale wydaje mi się, że nie może to byc pierwszy lepszy doktor.

Pomijając to,że możesz trafić na patologa, położnika lub ginekologa, to raczej musi mieć uprawnienia do badania kierowców. I to raczej on da Ci ( odpłatnie) skierowanie do okulisty ( zapewne znowu odpłatnie). No cóż kierowcę państwo wydoi nie raz, stać Cię na auto to stać Cię na zaświadczenia do prawka.

Zapytaj w jakiejś szkole jazdy, tam będą wiedzieć gdzie takie doktory z uprawnieniami przyjmują i niestety pewnie nie będzie to od ręki do załatwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 22:08, Brzyk napisał:

Czy jakiś okularnik wymieniał ostatnio terminowe prawko?

Z tego co pamiętam to najpierw trzeba iść do lekarza, który ma uprawnienia do robienia badań dla kierowców. I to on wypisuje skierowanie do okulisty. Z okulista jest tak że idziesz do jakiegokolwiek gabinetu okulistycznego i pytasz czy mają okulistę który ma uprawnienia do badania kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miało się coś zmienić  i mieli wymieniać prawka rocznikami, przy okazji kasując bezterminowość, czy coś o tym wiadomo? (miało być chyba 5 lat ustawiane) Ja mam na razie wszystkie kategorie bezterminowo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kierowców mających aktualnie bezterminowe prawo jazdy zmieni się tylko to, że prawo jazdy będzie wydawane na 10 lat ważności. Po 10 latach musimy wymienić prawo jazdy. Ale przy każdej wymianie nie robimy żadnych badań lekarskich. Osoby mające terminowe prawo jazdy z przyczyn zdrowotnych muszą przy każdej wymianie zrobić ponowne badania lekarskie.

Taka zmiana podyktowana jest koniecznością uaktualniania danych (zdjęcie, itp.). Jest to sytuacja bardzo podobna do dowodów osobistych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...