Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, buba1982 napisał:

Cześć,

Muszę wymienić halogen, chyba kamień rozbił mi szybkę. Czy trzeba zdejmować zderzak żeby się do niego dobrać? Wymieniał już ktoś z Was?

Pytam, bo jeszcze nie przeglądałem YTz a może ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

IMG_20201207_102141.jpg

Miałem podobnie tylko że ja docisnąłem zderzakiem do futryny garażu i lampa wyskoczyła z zaczepów.ustaliłem ją po zdjęciu zderzaka,jak wymieniałem reflektory,ale dojście jest od nadkola,musisz zdjąć koło i nadkole od przedniej strony i będziesz wszystko widział.Jest trochę roboty z rozkręcaniem nadkola,bo i pod spodem też masz śruby i wkręty które trzeba by było odkręcić

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak też się dobrze zdejmuje,pod warunkiem jak się wie jak go zdjąć ze ślizgów...bo można łatwo zaczepy pourywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 netto lub więcej za godzinę bez rabatów. Policzą 3/4 albo 1 roboczą i 300 zł mniej na koncie. 

Ja większość reczy, które rozbierałem, nie wiedząc nawet wcześniej jak się rozbiera robiłem maksymalnie 3-4 godziny. A jak już wiem to maks. 1/3 lub połowa tego bo nigdy nie mam potrzebnych narzędzi :)

Edytowane przez tomkek1912
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Brzyk napisał:

Jestem ciekaw ile by wzięli za taką usługę samego zdejmowania w ASO.

No to postaram się opisać tutaj zdejmowanie zderzaka...A więc;

Z góry grilla zdejmujemy listwę maskującą,tam są klipsy plastikowe i wkręty.Pod listwą są 4 klipsy które też trzeba zdjąć.Przy reflektorach są zatrzaski które trzeba odgiąć i wyjąć zaczepy.Od dołu ,odkręcamy wszystkie śruby od osłony,odkręcamy wkręty od deflektora  i te co są pod nim,na wprost kół.Odsuwamy nadkole z przedniej części,by dostać się do zatrzasków listwy nadkola którą trzeba przynajmniej do połowy odczepić.W połowie nadkola na łączeniu zderzak-błotnik jest śruba na klucz 10,którą trzeba odkręcić.JW grillu są też kołki plastikowe które też musimy wyjąć.Jak to mamy już zrobione,pozostaje najtrudniejsze,odpięcie zderzaka ze ślizgu.

W tym celu należy pociągnąć zderzak w dół w miejscu gdzie było łączenie na śrubę ,w szczelinie zobaczymy zatrzaski ślizgu.Mając plastikowy zestaw do zdejmowania elementów tapicerki można się nim posłużyć,albo cienkim ,mocnym wkrętakiem,który musimy sobie zabezpieczyć tak,aby nie pokaleczyć lakieru.Jana wkrętak założyłem koszulkę termokurczliwą.Mając takie narzędzia i widząc zaczepy należy jednocześnie odciągając zderzak do siebie nacisnąć zaczep ślizgu mocno w dół,wtedy zderzak wyskoczy z niego,ale takich zaczepów są chyba 4.Po odczepieniu pozostaje tylko zdjęcie zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 08:51, Brzyk napisał:

Jestem ciekaw ile by wzięli za taką usługę samego zdejmowania w ASO.

1800zł halogen + 250zł wymiana, po rabatach...

no cóż.... pozostawiam bez komentarza

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

No to postaram się opisać tutaj zdejmowanie zderzaka...A więc;

...

Dzieki @JACKO29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym halogenem to chyba że na księżyc można świecić:-)
Ale pewnie zalecają wymienić komplet bo jeden będzie świecił teraz mocniej:-P

Mnie też chcieli skroić jak sobie osłonę chłodnicy przyblokowałem.
I błąd na kompie wyskoczył.

A wystarczyło trytytke przeciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stłuczecie główny reflektor ledowy to wam krzykną w aso jakieś 8000-10000 zł tak więc tego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JACKO29 napisał:

No to postaram się opisać tutaj zdejmowanie zderzaka...A więc; 

Gdzie te czasy że zderzak w seicento zdejmowałem jak na F1 może nie w 10 sek ale po odkręceniu 10 śrub. :) I nie martwiłem się że coś wyłamię :)

Reflektor 150zł nówka ori. aha zapomniałem że to byłooooooooooooo hohoho ( ale za to szklany ekologiczny a nie plastyk na 400 lat - dlatego 1800 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,w Ładzie 2107 zderzak mocowany był do podłużnicy.Mocowało się go na 4 śruby.To było jak czołg a nie wydmuszka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja chyba miałem różne.
Od boszów, Valeo za ponad 150,
Kiedyś fajne były championy.
Teraz mam jakieś polskie visee.
I na razie chodzą ok roku.

Motgumy w zimie trochę twardnieją.
Tzn moje tak miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie teoretyczne.

Żebym znów nie zostal posądzony o herezje i chęć spalenia samochodu :)

Halogeny w samochodzie w zderzaku mają pewnie z 55W każdy.

Czy np odłączenie ori i przełączenie przewodów pod zamienne halogeny np tradycyjne akcesoryjne także na 55w ma szansę zadziałać? Tzn pewnie zaświecą.

w Teori prąd będzie dokładnie taki sam. Ale czy instalacja, przekażniki, włączniki mimo takiego samego napięcia/natężenia - będą wspólpracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Brzyk napisał:

A ja mam pytanie teoretyczne.

Żebym znów nie zostal posądzony o herezje i chęć spalenia samochodu :)

Halogeny w samochodzie w zderzaku mają pewnie z 55W każdy.

Czy np odłączenie ori i przełączenie przewodów pod zamienne halogeny np tradycyjne akcesoryjne także na 55w ma szansę zadziałać? Tzn pewnie zaświecą.

w Teori prąd będzie dokładnie taki sam. Ale czy instalacja, przekażniki, włączniki mimo takiego samego napięcia/natężenia - będą wspólpracować?

 

H8 35W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czy nissan liczy jakoś szczególnie instalację na obciążenie. Pewnie jakieś spadki napięcia mogą być. Ogólnie instalacja pociągnie do tego jaka jest moc żarówek, plus na ile pozwoli bezpiecznik na obwodzie. Co rozumiesz pod pojęciem przełączenie przewodów? Chcesz dokładać długości, zmieniać przekroje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać bez problemu, czemu miałoby nie działać? Masz po lifcie czy przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie reflektorów w halogeny wsadziłem ledy h11 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polifta.

2018

teżtak chciałem zrobić .

Nie wiem jak oceniasz zmianę żarówek?

Ja na razie włożyłem mocniejsze tzn z " góry przełożyłem na dół" . Wiem że żarówki halogenów są słabsze.

Nie używa się ich za często - więc obudowa raczej wytrzyma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...