Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, czy P11.144 dużo się różni od P11 i jakie to są różnice ??? Nie każdy sprzedający podaje w nazwie P11.144. I nie wiem na które zwracać uwagę.

Pozdrawiam

 

Pytasz o różnice w wyglądzie? Jeśli tak, to w necie popatrz czym się różnią.

P11 była produkowana do 1999r.

 Potem przeszła liftng (czyli otrzymała nową budę , oprócz tylnej klapy w kombii - bo ta pozostała bez zmiany - niestety )

i zyskała "nazwę" p11.144 - produkcja w latach 1999-2002

Jej kształty stały się bardziej zaokrąglone ... przybrała też na wadze...Końcówka p11.144 ma antenę z przodu dachu.

 

Wszystko masz tutaj w pigułce - bardzo trafny artykuł (moim zdaniem) :

http://www.autocentrum.pl/testy-aut-uzywanych/nissan-primera-p11-1996-2002-mocne-i-slabe-strony-modelu/

 

Reszta informacji na temat obu wersji w przepastnych zbiorach forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko rozróżnisz P11 od P11.144 czyli p11 po lifcie lampami . A więcej różnica w kombi po liftingu od zwykłej P11 to przednie inne błotniki , maska pas przedni i lampy , zderzak przedni tylny bardzo podobny ale ma inne przetłoczenia  , sprzęgło hydrauliczne , OBD2 , climatronic  .brak zamka w drzwiach kierowcy , inne listwy na drzwiach  . Był jeszcze lift liftu czyli końcówka produkcji z  2001 , antena radia z przodu  , inne zegary  jako przykład masz primerę do której podałeś linka  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem że ta do, której załączyłem link to właśnie P11.144, ale kolega Bombel mnie zmylił pisząc abym szukał tej właśnie wersji. 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Będę cierpliwie szukał. Nie ukrywam że w maju kończy mi się OC w obecnym samochodzie i wolałbym już płacić na nowy :). Gdyby ktoś miał jakieś informację, że jest coś ciekawego do wzięcia to będę wdzięczny. Tak jak wcześniej pisałem kombi, benzyna , najchętniej 2.0 (wyczytałem na forum że 1.8 lubią olej). Chyba że użytkownicy 1.8 mnie przekonają do tego silnika  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech da zdjęcia silnika, spalanie gazu w mieście 10L bbuuuhahahaha nieźle chyba, ze pcha ten samochód :D wchodzi tam też większa butla chyba 62-czy 64L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne alusy- jak coś to można opchnąć i już będzie na wymianę xsenonów jak coś padnie haha :P. Jak będziesz się decydował to ściągnij te dokładki na progach i zobacz w jakim są stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica po renowacji .... można snuć przypuszczenia, że była nieźle "zjechana"...
Tapicerka prana....
Niby to na plus..... ale....
Dziwny / mało wiarygodny powód sprzedaży... ;)

Tak na zdjęciu fajnie wygląda (choć nie wiem co to za plama na drzwiach kierowcy + zadrapania z tyłu )...Ale to tylko zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powód sprzedaży dziwny, po czym poznajecie, że wnętrze było prane? Jestem z Ząbek kolo Wawy więc trochę drogi mam. Warto w ogóle po nią jechać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt czyste (przynajmniej na zdjęciach tak wyglądają)... po tych kilkunastu latach używania raczej nie są tak "świeże" ;)

no chyba ,że pokrowce były na nich cały czas.....

Czysta tapicerka , to najmniejszy problem ;)

Nikt Ci nie powie - warto czy nie....

Przez monitor , to sobie można - ale pooglądać.... a tutaj trzeba "organoleptycznie" się z nią zapoznać...przejechać, pod maskę zajrzeć, itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warta ceny, handlarz nie wie co pisze, on chce tylko zarobić.

Szukaj P11.144

A na co zwracać uwagę to poszukaj na naszym forum, jest tego pełno.

 

Czemu Grimm uważasz, że nie warta ceny ? 

Znalazłem jeszcze jedną tylko z silnikiem 1.8

http://otomoto.pl/nissan-primera-p11-1-8-sekwencja-klima-xenon-parktronik-C35155261.html

I ta jeszcze droższa, ale ma LPG.

Obie na które zwróciłem uwagę są dosyć daleko ode mnie i w pierwszej kolejności chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że 1.8 zrobiło tyle bez remontu. Odpuść sobie ten silnik.Ale to tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Przebieg strasznie mały jak na ten rocznik .... i w dodatku jak na diesla ...hmmm 

2. Wygląda, jakby coś miała  ze stroną kierowcy nie tak - listwa na drzwiach i same drzwi - może rdza je wpierniczała i były robione? 

    brak halogenu + klosz lampy - inny odcień - chyba,że to złudzenie optyczne...

 Jednak wydatek "na dzień dobry", bo trzeba dokupić drugi halogen lub wyjąć ten co jest i kupić "zaślepki"..

Za mało zdjęć , aby coś więcej powiedzieć.....

"silnik,skrzynia,zawieszenie w doskonałym stanie." - w tym wieku , to raczej nierealne.... ... + cena wysoka .....

Obejrzeć i przejechać się można....jeśli masz bardzo  blisko ;)

ale to chyba handlarz , bo w ofercie ma inne graty...

Ja bym odpuściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ogarnijcie się z tymi przebiegami, auto ma jeździć a nie stać, siłą rzeczy jeśli się używa auta do dojazdów do pracy i jakieś wypady wakacyjne to rocznie robi się minimum 10tys, więc ta primka powinna mieć lekko nalatane ponad 130tyś.

Wyciągajcie średnią ceny z ogłoszeń pomijając handlarzy i igły typu 15letnie auto, przebieg 80tyś i cena z wentyla wyssana a na wiele pytań sami sobie odpowiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. temat pewnie powielany w nieskaczonosc. Szukam nissana primery p11 2.0 140km manual tylko nie kombi:) szukam juz 2 miesiace. same zlomy zostaly. standardowe olx otomoto itd  zawodzi. Zalogowalem sie na ta strone z mysla ze ktos mi pomorze. mam do wydania 7   tysiecy. Moze ktos z was rozmysla sprzedaz? dziekuje za kazda pomoc i prosze dac spokoj z ewentualnymi "HEJTAMI" :D. pzdr Marcin z Gniezna

Edytowane przez marcinGniezno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marcin mam primere p11po lifcie jak coś to mozemy porozmawiać na pr wiecziorkiem lub telefonicznie właśnie przymierzam się do sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do kupna auta,ale coś mi w nim nie pasuje? - http://olx.pl/oferta/primera-p10-gt-150km-CID5-ID9xwUL.html

Czy,to jest naprawdę wersja GT?

Rozkodowałem vin i wychodzi,że SLX?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aż dziwne że 1.8 zrobiło tyle bez remontu. Odpuść sobie ten silnik.Ale to tylko moja sugestia.

Witam kolego użytkowałeś silnik 1.8 w primerze że tak uważasz??? Obecnie jeżdżę już drugą primką z silnikiem 1.8, oleju nie dolewam absolutnie. Chyba że przekatuje ale to tak naprawdę porządnie to minimalna ilość ubędzie. W poprzedniej przejechałem 308 000 i sprzedałem bo ruda ją zjadała, obecną kombi kupiłem z przebiegiem 220 000. Przez przypadek pod dywanikiem z tyłu odkryłem faktury za naprawę, w 2011 roku przebieg wynosił ponad 370 tys. Myślałem, że padnę na zawał jak to zobaczyłem. Obecnie więc musi mieć przebieg o którym nie chce nawet głośno mówić bo osiwieje. Nie chce sprzedawać i kogoś wwalić na minę jaką jest ogromny przebieg. Wystarczy że sam dałem się wrobić bo sie napaliłem na autko zamiast kupić rozumem. Będę jeździł aż padnie, o ile zawieszenie i blacharka potrzebują pomocy to silnik bez problemowy, a lubie go kręcić wysoko bo po to jest silnik benzynowy. Aha, rok temu wstawiłem LPG. Kolega nissanomaniak, wyznawca teorii że do primery jedynym słusznym silnikiem jest 2.0 zrobił karpia bo u niego przy 280 tys chłepcze olej aż miło.

Kiedyś rozmawiałem z pewnym mechanikiem, wydawał się być w temacie, powiedział że te silniki 1.8 o dziwo w p11 nie sprawiały problemów, inaczej sprawa się ma w almerze i p12. Nie wiem może jest w tym jakaś prawda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Większość P11 w ogłoszeniach jest z silnikami 1.8, dookoła słyszę żeby omijać te modele. Może ktoś z forumowiczów, którzy użytkują takie Primerki wypowiedział się co tak faktycznie złego dzieje się z tym silnikiem. Czas mi się kończy i muszę w miarę szybko kupić jakiś samochód. A uparłem się właśnie na Primerę P11. W ostateczności kupiłbym taką z silnikiem 1.8.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,


 


zastanawiam się nad kupnem P12 z 2003 roku z automatyczną skrzynią biegów.


 


Możecie mi coś doradzić/odradzić?


 


Obecnie jeżdżę WP.11 2.0 B+LPG.


 


Robik


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...