Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam
Większość P11 w ogłoszeniach jest z silnikami 1.8, dookoła słyszę żeby omijać te modele. Może ktoś z forumowiczów, którzy użytkują takie Primerki wypowiedział się co tak faktycznie złego dzieje się z tym silnikiem. Czas mi się kończy i muszę w miarę szybko kupić jakiś samochód. A uparłem się właśnie na Primerę P11. W ostateczności kupiłbym taką z silnikiem 1.8.
Pozdrawiam

 

Witam, kolego nie bój się tego silnika, przeczytaj mój poprzedni post to będziesz znał moje zdanie. Skoro silników 1.8 jest najwięcej to jakoś ludzie je użytkują i nie widać jakoś żeby stały zepsute na poboczu. Chodzą pogłoski że lubi brać olej ten silniczek ale u mnie osobiście nic takiego nie występowało w dwóch samochodach z tymi silnikami. Z tego co rozmawiałem z innymi użytkownikami to też tego nie mają. Czasem ktoś skarżył się na rozrząd że niby łańcuszek się rozciąga czy cuś, ale to są jednostkowe przypadki, też znam to tylko ze słyszenia bo ja mam ogromny przebieg a silnik jak dzwon i z rozrządem nie ma problemów. Miesiąc temu pomagałem koledze kupić primere z tym silnikiem, znaleźliśmy bardzo tani dość zaniedbany egzemplarz, korozja itp gość lubi się grzebać przy samochodach więc zdecydował się go kupić z zamiarem doprowadzenia do super stanu. Kilka dni temu z nim rozmawiałem,mówił że sam naprawia blacharkę i zawieszenie a co do silnika nie ma zarzutów i nic robić nie trzeba, przejechał ok 1000 km i oleju nie ubywa (przebieg 280 tys). Jestem trochę gadułą i jak spotkam na parkingu inną primere to czasem zapytam jak tam autko chodzi itp itd Przeważnie są to właśnie 1.8, i jak dotąd nikt nie narzekał że coś z silnikiem nie tak, raczej większość narzeka na problem z rdzą na przednich błotnikach;)

Co do dynamiki silnika to naprawdę nie ma co narzekać. Wiadomo, zawsze tej mocy brak ile byś jej nie miał. Ale samochód ze startu jest bardzo zrywny i do 70-80 km/h szybszy od mojej służbowej octavii 2.0 pb. Przy wyższych prędkościach trochę koni brakuje, ale przy wyprzedzaniu 3-ci bieg do odcinki i idzie fajnie;-) Na forum kilka razy czytałem, że ten silnik jedzie jak 1.6 a pali jak 2.0. Trochę to mi złośliwością pachnie bo 1.6 zostaje z tyłu i to wyraźnie, wiem bo sprawdzaliśmy. Co do spalania to ja jeżdżę na LPG, pali standardowo jak na tę pojemność, zależy od stylu jazdy.

I żeby nie było, że każdy chwali swoje, a ja uważam że to najlepszy silnik świata. Nie prawda, po prostu uważam że negatywy wypowiadają ludzie którzy nie mieli tego 1.8 a gdzieś coś słyszeli i podają dalej - tak się rodzą plotki. A tak naprawdę to nie patrz na pojemność silnika a na stan auta i jego historię, bo kto wie może trafi ci się 1.6 w idealnym stanie;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Dzięki Rufusy za odpowiedź. Jak coś będę miał na oku będę wklejał linki do oceny.

Możecie się wypowiedzieć na temat tej Primerki

 

Kolego po zdjęciach chyba ok, widać że jakieś naprawy blacharsko-lakiernicze były robione ale to wcale nie dyskwalifikuje tego autka.

Przebieg jeśli realny to niewielki. Jak będziesz oglądał to zwróć uwagę na zawieszenie, niech koleś ruszy przy maxymalnie skręonych kołach, w większości primer odzywa sie wtedy łożysko zwrotnicy albo przegub - jak będzie hałas to już masz argument żeby spuścić kilka stówek. Ogolnie to cena bardzo niska, jeśli nie ma rdzy (a to rzadkość) to warto kupić takie autko i drobne usterki silnika, zawieszenia samemu naprawić, troche kasy w to zainwestować i jeśli tylko blachy zdrowe to jezdzić długo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum i od razu chciałbym poznać Waszą opinie nt. P11, którą znalazłem na olx: http://otomoto.pl/oferta/nissan-primera-2-0-td-lift-najbogatsza-opcja-ID6y53F7.html

Na zdjęciach wydaje się być w bardzo dobrym, jak za tę kwotę, stanie. Co o niej sądzicie?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy84 potwierdzam że Qg1.8i w p11 jest zaj..

Nic nie żłopie, a na Lpg ma nalatane 170k.

O 1.8 opinie to pier...o szopenie- taki sam złom można trafić 2.0, mało postów o remontach, olejożłopie i.t.d. w 2.0!!!

Jak każde auto wiarygodna historia, zadbanie i z dobrych rąk. I nie gotować sie przy zakupie na trzeźwo!!!

ambi- Td z niemiec z takim przebiegiem, puknij sie! 200x2/3. Dizle z zachodu 2letnie cięźko trafič poniżej 200k!!! Tylko w Pl istnieje pojęcie źe dizel-tanio. Tqm nikt nie kupuje ropniaka kto robi malo kilosów!!!(min60k rocznie!)

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie,

 

zastanawiam się nad kupnem P12 z 2003 roku z automatyczną skrzynią biegów.

 

Możecie mi coś doradzić/odradzić?

 

Obecnie jeżdżę WP.11 2.0 B+LPG.

 

Robik

 

Jeśli masz dużo czasu i kasy i lubisz dłubać przy aucie to P12 ci to zapewni i będziesz o niej myślał każdą wolna chwilę. Ciesz się P11 albo szukaj gdzie indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

andy84 potwierdzam że Qg1.8i w p11 jest zaj..

Nic nie żłopie, a na Lpg ma nalatane 170k.

O 1.8 opinie to pier...o szopenie- taki sam złom można trafić 2.0, mało postów o remontach, olejożłopie i.t.d. w 2.0!!!

Jak każde auto wiarygodna historia, zadbanie i z dobrych rąk. I nie gotować sie przy zakupie na trzeźwo!!!

ambi- Td z niemiec z takim przebiegiem, puknij sie! 200x2/3. Dizle z zachodu 2letnie cięźko trafič poniżej 200k!!! Tylko w Pl istnieje pojęcie źe dizel-tanio. Tqm nikt nie kupuje ropniaka kto robi malo kilosów!!!(min60k rocznie!)

Zgadzam się z Tobą, nie ukrywam że irytują mnie te opinie o 1.8. Niedawno sprzedawałem swojego Nissana z tym właśnie silnikiem i miałem do czynienia z kupcami co mi wmawiali że moje auto bierze olej. Jeden przyjechał, obejrzał auto, spodobało mu się i mówi do mnie "musi mi pan spuścić 2 tys. na remont silnika i biore". To ja pytam, panie jaki remont silnika? on mi na to: "no przecież każde 1.8 bierze olej już jak wyjedzie z fabryki". Normalnie szczena opada...Nawet nie chciało mi sie go przekonywać że silnik oleju nie bierze, z debilami nie ma co dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik się zarypie jak się chce 2.0 nie jest nie zniszczalne przecież ...ale 1.8 jest słabsza konstrukcją i to jest prawda 

 

Natomiast jest sporo egzemplarzy co ten olej jednak żre

 

ale prawda jest taka jak dbasz tak masz  wiec oszczędzane i nie katowane egzemplarze dają redę i sprawują się jak trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jeżdżę Almerą N15 5d 1,6 73kW Hatchback  '97, wcześniej miałem też N15 1,4 3d. Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem tej marki, bo nic się nigdy nie działo oprócz typowej eksploatacji. Sam nieraz coś wymieniałem w zawieszeniu, filtry, olej, walka z rudą, takie wspólne godziny w garażu :)

W swoim N niestety nie mam klimy, często denerwuje mnie kiepskie wyciszenie, no i już chciałoby się trochę więcej niż 100KM... Zbliża się ten moment, gdzie warunki bytowe się polepszyły i można pozwolić sobie na lepszą furę. Brat rok temu widząc moje zadowolenie zmienił Corsę na N16 z końcówki 2006. Pewnie mu posłuży szmat czasu. Ja znów długo myślałem o Primerze P11.144 z ostatniego roku produkcji z silnikiem 2.0, z klimą, elektrycznymi bajerami (4 szyby opuszczane, podgrzewane fotele), może nawet skóra, co by luksusem powiało :) Sęk w tym, że ostatnie egzemplarze nie są już takie młode. Gdziekolwiek podczas rozmowy zacząłem temat, to każdy pytał czemu taki 'stary' rocznik chce. Zacząłem się zastanawiać, że faktycznie jak kupię z roku 2002 to auto już będzie miało 13 lat. Teraz moje pytanie, może porzucić swoje marzenie o SR20DE i kupić drugie marzenie: Civica VII 1,7 VTEC coupe? Ogólnie jak kupowałem swoje pierwsze auto, to szukałem właśnie Civica, ale trafiła się Almerka. Drugie auto też kupiłem Almerę, bo znów okazja a potrzebowałem na szybko - pierwszą mi rozbili :( Dwóch znajomych ma Hondę właśnie w Coupe i chwalą. Są to nowsze autka, przyjemnie się jeździ, wygląd nawet bardziej sportowy, wyposażenie ok...

Mam teraz dylemat, a że jestem osoba która kupuje z rozwaga (może nawet przesadną - laptopa kupowałem przez 1,5 miesiąca) to w tym temacie będę pewnie myślał, szukał i wybierał z pół roku. Pomóżcie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko auta nie kupuje się rocznikowo, trzeba patrzeć na stan auta . Powiem szczerze oglądałem ostatnio parę szt. P11 po lifcie to ciężko coś bez rudej. Nie zastanawiaj się czy honda czy nissan aby stan autka był fajny i ty zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem 1,6 i 2,0  dla kolegi który potrzebuje drugie autko na dojazdy do pracy . W primerach najważniejsza to blacha  bo większość tych primer to ruda już porządnie się zaopiekowała . Ruda atakuje wszędzie , przednie słupki przy szybie, kielichy przednie , błotniki  . Mechanicznie łatwo poprawić autko gorzej z ta blacha bo już koszta większe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego też dylemat pozostaje, bo Hondy z 2006 nie mają problemu z rudą, przynajmniej w takim stopniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz ładną Hanię - bierz :)

Zawsze to : młodsze, lepszy promień skrętu, biegi wchodzą bezproblemowo (jednym paluszkiem ;)) , rdza tak nie wpiernicza i nie będziesz wiedział ( chyba raczej) co to wahacze górne :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejże kochani, szukalem miejsca na forum aby zadać pytanie ale nie moge znaleźć takowego. Woziłem się P10 z '93 przez 6 lat ale niestety przyszedl ostatnio huragan, zerwal dach z kominem znad mojego mieszkania i rzucil nimi w moją nyske, co zdyskfalifikowało ją z dalszej jazdy. Namierzyłem ciekawy egzemplarz i chcialem sie zapytac was fachowców i użytkowników, czy taki konkretnie furman w tej cenie warto zanabyć?

Bylem go oglądać, przejechalem sie i całkiem spoko. Na gazie troche muli, ale jak obroty skocza na 3k to dostaje kopa (z racji 15% dotrysku paliwa). Czy ktos z was ma taka instalacje gazową zamontowana i cos moze o niej opowiedziec?

 

Tu gablota: http://otomoto.pl/oferta/nissan-primera-2-0-lpg-brc-klima-6-biegow-ID6y8v0L.html

 

Będe wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel nie wie co pisze  , jaki dotrysk paliwa , pewnie się podpiera paliwem lub ma założoną lubryfikację  .

Ja bym polecił  podjechać do dobrego gazownika który ogarnia brc ,ogólnie dobre instalacje LPG ale często są kiepsko zamontowane .

O dobrego gazownika do BRC poszukaj na LPG forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel nie wie co pisze  , jaki dotrysk paliwa , pewnie się podpiera paliwem lub ma założoną lubryfikację  .

Ja bym polecił  podjechać do dobrego gazownika który ogarnia brc ,ogólnie dobre instalacje LPG ale często są kiepsko zamontowane .

O dobrego gazownika do BRC poszukaj na LPG forum .

Oo, dzieki za info.

A czy to normalne, ze przy 140KM jak naciskalem gaz, to auto przyspieszalo jakby mialo silnik 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest zwalone  to gaziarz zweryfikuje było sprawdzić jak idzie na PB może sprzedający chce zaoszczędzić i sprzedać z nie sprawną instalacja szkoda mu kasy ładować . BRC  jest drogie w serwisie w porównaniu do polskich instalacji   .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest zwalone  to gaziarz zweryfikuje było sprawdzić jak idzie na PB może sprzedający chce zaoszczędzić i sprzedać z nie sprawną instalacja szkoda mu kasy ładować . BRC  jest drogie w serwisie w porównaniu do polskich instalacji   .

Ok, dzieki za info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Planuje zakupić już drugą nyskę :) Stara niestety poszła na złom:(

Tym razem skłaniam się ku modelowi 2001 z 2l silnikiem. 

Tylko tutaj jest jeden problem, a dokładnie chodzi o skrzynię.

Czytam różne opinie bo ten egzemplarz ma akurat automat.

Możecie coś więcej o tym powiedzieć czy warto wsadzać kilka złotych w takie autko? 

I jak ma się zachowywać podczas jazdy, bo czytałem że na starcie nie będzie piszczał oponami :P

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5631223731#431f5b0179od takie cudeńko :) 

Edytowane przez RybA69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka,

czy jest możliwe, żeby spotkać Primkę P11.144 z VIN JN1....... ??? Jeżdżą po Europie takowe oryginalne Japończyki? Spotkał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie i Panie :) poszukuję taniego w eksploatacji oraz utrzymaniu samochodu do dojazdów do pracy ( około 15 km w jedną stronę na terenie miasta). Budżet tak do 4k więc wybór padł na Primerę P11 z instalacją gazową. Jak na chwilę obecną znalazłem takie oferty, które przykuły moją uwagę:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-primera-ii-p11-p11-1-6-lpg-19499158.html#0bc642ee89a72b3a,1

http://otomoto.pl/oferta/nissan-primera-1-6-16v-gaz-sekwencja-brc-ID6yf6in.html

http://olx.pl/oferta/nissan-primera-bez-rdzy-benz-gaz-5lat-wazny-CID5-IDcK9Zd.html#ce9ae16d23

 

Co do trzeciej oferty nie jestem do końca przekonany, bo jest to handlarz a wiadomo jak to czasami z nimi bywa :) Najlepszym wyborem wydaje mi się auto z pierwszego linku, chyba wszystko jest rzetelnie opisane. Mieszkam w Warszawie także i dojazd byłby do łódzkiego dla mnie najkorzystniejszy. Co myślicie? A może ktoś z Was posiada taki samochód na sprzedaż?

Edytowane przez kruszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...