Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze ? oprogramowanie od Dasaity dla PX6 ( dostałem od Chińczyka)

HA2_rk3399_9.0_ota (20200423)zip

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Ffile%2Fd%2F1qMyrKTgVhBQL6cwzu70IvvOvG-FEih_T%2Fview%3Ffbclid%3DIwAR1Px--z5SscjEiDNHRyMg59lRHFb-LHMQieQI41AWgSTnEg0V-1IUatc-Y&h=AT3c6a7HC7jqITNAXfncttFni9JX1A-oVy3KJhTV57H_k1q3D0U1L178-GLoRLg6C730eBQLAI9oSfyQgFNME1irXxJxc5DkzWhfMr8tK3cx_60q51OmZ7pNwZTGVluJdtVy

Pobierz, a następnie TYLKO umieść plik update.zip na USB (najpierw sformatuj USB).
Na koniec kliknij ustawienie> system> zastosuj aktualizacje systemu, aby je zaktualizować

MCU

MTCE_HA_V3.45.zip

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Ffile%2Fd%2F1YgUcnIxKdUAlr8B-PzN0GHIBGO4vwdS8%2Fview%3Ffbclid%3DIwAR2UByS8GdPgBQEbIe3Ynb4YBD5-DoHzlnBMpdKmXjfT0hl-fUsrJ-iP-6U&h=AT0yDZyap0B1Cu3-CYD6nGn_43Td5_Ylbl8ueK1An5Bp6Hpy5B4rvSDSuUlLER2zojLY14_hFK4_wCdZchksA5KamDYM-ZIR5LqfFiNxfW1TZePfHLMfRtyUHJGfJrzWLMqS

Pobierz, a następnie TYLKO umieść plik IMG na USB (najpierw sformatuj USB).
Na koniec kliknij ustawienie> system> zastosuj aktualizację MCU, aby ją zaktualizować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zapodam, że nie jestem biegły w temacie, dlatego mam pytanie - jak widzicie opcję zaprezentowaną w filmie:    transmiter Wi-Fi     ?

Edytowane przez serg_on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, stasziek napisał:

@Makrys Teraz jak nie masz oryginalnej navi to dziala Ci w jakis sposob rozpoznawanie znakow drogowych?

Rozpoznawanie znaków drogowych jest realizowane przez kamerę nad lusterkiem i nie ma nic wspólnego z radiem , komunikaty pokazywane są na wyświetlaczu centralnym w zegarach .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wojtek74 napisał:

Rozpoznawanie znaków drogowych jest realizowane przez kamerę nad lusterkiem i nie ma nic wspólnego z radiem , komunikaty pokazywane są na wyświetlaczu centralnym w zegarach .

Nie do końca. W oryginalnym radiu system rozpoznawania znaków współpracował z nawigacją. I  działało to dobrze. 

Godzinę temu, stasziek napisał:

@Makrys Teraz jak nie masz oryginalnej navi to dziala Ci w jakis sposob rozpoznawanie znakow drogowych?

System działa bo kamera nad/pod lusterkiem szczytuje znaki.  Ale teraz jak nie mam oryginalnego radia to nie zmienia samoczynnie ograniczeń. Dopiero zmienia jak jest następny znak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam system rozpoznawania znaków a nie mam nawigacji w fabrycznym wyposażeniu, więc to nie ma ze sobą nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qashtan1.2 napisał:

Ja mam system rozpoznawania znaków a nie mam nawigacji w fabrycznym wyposażeniu, więc to nie ma ze sobą nic wspólnego.

Jako użytkownik starej nawigacji NC oraz nowego  radia android od chinczyka potwierdzam że rozpoznawanie znaków jest wspomagane nawigacją i GPS. Teraz jak nie mam oryginalnej nawigacji to działa ale jakoś upośledzono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem wczoraj Dasaite :) Łatwo i bezboleśnie. Gorzej z softem.. Za cholerę nie mogę dodać konta google.. Ciągle na ekranie 'Checking info..' :/ Reset factory nie pomógł..

Obecnie mam MCU: 3.40, Firmware z: 20191218 czyli z grudnia

W dniu 9.06.2020 o 12:45, POL napisał:

Najnowsze ? oprogramowanie od Dasaity dla PX6 ( dostałem od Chińczyka)

HA2_rk3399_9.0_ota (20200423)zip

MTCE_HA_V3.45.zip

Wiesz możze jakie zmiany wprowadzili w tych wersjach? Stabilne to? 

I jeszcze jedno pytanie - czy z tym softem z kwietnia, działa Wam dzielenie ekranu?

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze ? oprogramowanie od Dasaity dla PX6 ( dostałem od Chińczyka)

HA2_rk3399_9.0_ota (20200423)zip

MTCE_HA_V3.45.zip

Zainstalowałem, jakiejś większej różnicy między poprzednią wersją nie zauważyłem. Chińczyk pisał o poprawie błędów i stabilności ja mam wrażenie, że uruchamia się troszkę szybciej. 

Razem z PX6 wziąłem też kamerkę 

https://pl.aliexpress.com/item/32838216130.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6c4e5c0fm1z2wK

po aktualizacji mam mały problem , otóż system jej nie widzi a raczej aplikacja  która ją obsługuje (DVR) nie działa. Jestem w kontakcie z Chińczykiem.

Edytowane przez POL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej @POL dzięki za info! W najnowszym sofcie ponoć nie działa split screen. Dostałem dzisiaj od chińczyka wersje 20191218, jak znajdę wieczorem czas to zainstaluję (zależało mi aby sprawdzić split screen).

Moja Dasaita PX6 przyszła z softem z lipca albo sierpnia 2019 więc trochę stare :) 

PS: Instalacja faktycznie bardzo prosta! Po założeniu żałuję tylko jednego, że tak późno to zrobiłem.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Medzik napisał:

Mam pytanie czy jest możliwość żeby wyświetało zdjęcie jak ktoś dzwoni 

Wg mnie nie ma takiej możliwości. Chyba że wykonamy rota w urządzeniu i w tedy coś by dało. Poszukaj na xda lub 4pda.ru 

W dniu 18.06.2020 o 17:12, stasziek napisał:

hej @POL dzięki za info! W najnowszym sofcie ponoć nie działa split screen. Dostałem dzisiaj od chińczyka wersje 20191218, jak znajdę wieczorem czas to zainstaluję (zależało mi aby sprawdzić split screen).

Moja Dasaita PX6 przyszła z softem z lipca albo sierpnia 2019 więc trochę stare :) 

PS: Instalacja faktycznie bardzo prosta! Po założeniu żałuję tylko jednego, że tak późno to zrobiłem.. :/

Gratulacje. Też tak miałem , że byłem zły na siebie, ponieważ tak późno zdecydowałem się na wymianę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , czy ktoś korzysta z PX6 i z tej kamerki

https://pl.aliexpress.com/item/32838216130.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6c4e5c0fm1z2wK 

jeśli tak to, czy jest możliwość jej obsługi za pomocą innej niż systemowa (DVR) aplikacji. Przyznam, że ściągałem ze sklepu play i instalowałem różne aplikacje - rejestratory jazdy - jednak żadna nie wykryła mojej kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, POL napisał:

Pytanie , czy ktoś korzysta z PX6 i z tej kamerki

https://pl.aliexpress.com/item/32838216130.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6c4e5c0fm1z2wK 

jeśli tak to, czy jest możliwość jej obsługi za pomocą innej niż systemowa (DVR) aplikacji. Przyznam, że ściągałem ze sklepu play i instalowałem różne aplikacje - rejestratory jazdy - jednak żadna nie wykryła mojej kamery.

Moim zdaniem nie warto. Też o niej myślałem ale wybrałem

https://pl.aliexpress.com/item/32947440270.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4cb55c0fiqMGT0

i nie żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 17:12, stasziek napisał:

hej @POL dzięki za info! W najnowszym sofcie ponoć nie działa split screen. Dostałem dzisiaj od chińczyka wersje 20191218, jak znajdę wieczorem czas to zainstaluję (zależało mi aby sprawdzić split screen).

Moja Dasaita PX6 przyszła z softem z lipca albo sierpnia 2019 więc trochę stare :) 

PS: Instalacja faktycznie bardzo prosta! Po założeniu żałuję tylko jednego, że tak późno to zrobiłem.. :/

Hej , instalowałeś może ?

Podeślesz linka do tej wersji ? mam starszą z dzieleniem ekranu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stasziek napisał:

Testuje teraz soft z grudnia z dzieleniem ekranu. Nastomiast najnowszy z kwietnia masz pod tym linkiem: https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-android-head-units-general/dasaita-mcu-updates-rockchip-px5-octa-t3575155

Właśnie zależy mi na dzielonym ekranie, ten prawdopodobnie niema, podasz link do tego z grudnia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, stasziek napisał:

PX6  _RK3399_9.0(20191218) 
https://www.sendspace.com/pro/dl/k7dn9qPX5

wolno sie pobiera:/

Wgrałem oprogramowanie PX6  _RK3399_9.0(20191218) - na pierwszy rzut oka nie widać żadnych różnic z listopada.

Próbowałem wgrać również MCU  MTCE_HA_V3.45.zip - natomiast w menu cały czas pokazuje 3.40 tak jakby go nie zagrało.

Edytowane przez cygan67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja m takie pytanko. Jak wymieniacie te radio w samochodzie z kamerami 360 to wykorzystujecie oryginalną tylną i boczne lusterkowe? Wg schematów kamery są połączone z jakimś around view module i dopiero potem z radiem. Działa to wszystko po wymiance? 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja m takie pytanko. Jak wymieniacie te radio w samochodzie z kamerami 360 to wykorzystujecie oryginalną tylną i boczne lusterkowe? Wg schematów kamery są połączone z jakimś around view module i dopiero potem z radiem. Działa to wszystko po wymiance? 
Działa bez problemu

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem koledze, bo mu bzdur naopowiadałem, że jak wymieni to może mu to wszystko przestać działać. Czyli sygnalizacja obiektu w martwym polu też działa? To raczej nie ma nic wspólnego z radiem czy ma? Tak się zastanawiam czy trzeba kompa programować jalby podmienić wiązkę i podpiąć moduł kamer z wersji tekna (w moim przypadku pulsar). Ktoś z was ma jakieś doświadczenia w zmianie oprogramowania modułu komfortu lub komputera w aso? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomkek1912 napisał:

To powiem koledze, bo mu bzdur naopowiadałem, że jak wymieni to może mu to wszystko przestać działać. Czyli sygnalizacja obiektu w martwym polu też działa? To raczej nie ma nic wspólnego z radiem czy ma? Tak się zastanawiam czy trzeba kompa programować jalby podmienić wiązkę i podpiąć moduł kamer z wersji tekna (w moim przypadku pulsar). Ktoś z was ma jakieś doświadczenia w zmianie oprogramowania modułu komfortu lub komputera w aso? 

Tak jak działało przed wymianą tak samo działa po wymienianie. Wszystkie systemy bezpieczeństwa działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...