Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszła zakupiona Dasaita do Qashqaia 2018 z kamerą 360 z tego linka:

https://pl.aliexpress.com/item/4001334847501.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.65b12293S1A6eA&algo_pvid=8fddba46-a40e-4984-a680-6d70fff79859&algo_expid=8fddba46-a40e-4984-a680-6d70fff79859-7&btsid=0b0a050116005855547932232e1922&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Montaż bez problemu, ale... mam prośbę o pomoc w następujących problemach:

1. słabo działający mikrofon podczas rozmów telefonicznych (jestem prawie niesłyszalny), podejrzewam, że działa mikrofon wbudowany w stację, a nie fabryczny auta (poprzednio było z NC wszystko ok). Jak to rozwiązać by dział poprawnie fabryczny mikrofon?

2. chciałbym, aby po zgaszeniu silnika lub wyłączeniu zapłonu (start-stop), radio działało jeszcze przez pewien czas. Wyprowadziłem kabel od plusa zapalniczki w schowku podłokietnika do wnęki radia, ale nie wiem, gdzie go podłączyć we wiązce przy radiu. Prosiłbym o łopatologiczny instruktaż :)

3. Jak wgrać do stacji książkę kontaktów z telefonu? Czy można wywołać głosowo połączenie z kontaktem bez posługiwania się asystentem w telefonie, tylko bezpośrednio ze stacji? Czy i jak można także głosowo zarządzać stacją bez Google OK?

Na razie wrażenia bardzo pozytywne, jeśli powyższe problemy da się rozwiązać, będzie super... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wapidek napisał:

Doszła zakupiona Dasaita do Qashqaia 2018 z kamerą 360 z tego linka:

https://pl.aliexpress.com/item/4001334847501.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.65b12293S1A6eA&algo_pvid=8fddba46-a40e-4984-a680-6d70fff79859&algo_expid=8fddba46-a40e-4984-a680-6d70fff79859-7&btsid=0b0a050116005855547932232e1922&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Montaż bez problemu, ale... mam prośbę o pomoc w następujących problemach:

1. słabo działający mikrofon podczas rozmów telefonicznych (jestem prawie niesłyszalny), podejrzewam, że działa mikrofon wbudowany w stację, a nie fabryczny auta (poprzednio było z NC wszystko ok). Jak to rozwiązać by dział poprawnie fabryczny mikrofon?

2. chciałbym, aby po zgaszeniu silnika lub wyłączeniu zapłonu (start-stop), radio działało jeszcze przez pewien czas. Wyprowadziłem kabel od plusa zapalniczki w schowku podłokietnika do wnęki radia, ale nie wiem, gdzie go podłączyć we wiązce przy radiu. Prosiłbym o łopatologiczny instruktaż :)

3. Jak wgrać do stacji książkę kontaktów z telefonu? Czy można wywołać głosowo połączenie z kontaktem bez posługiwania się asystentem w telefonie, tylko bezpośrednio ze stacji? Czy i jak można także głosowo zarządzać stacją bez Google OK?

Na razie wrażenia bardzo pozytywne, jeśli powyższe problemy da się rozwiązać, będzie super... :)

Mam dokładnie ten sam model radia. Oto moje podpowiedzi:

Ad.1

Ja przy montażu zainstalowałem dodatkowy mikrofon, który był w zestawie. Wyprowadzony przez montażystów i przyczepiony na szybie przedniej w lewym górnym rogu. Zbiera bardzo dobrze. Wbudowany mikrofon na obudowie stacji ma słabą jakość a do mikrofonu nissana zainstalowanego na środku w okolicy lusterka wstecznego trudno się dobrać (za dużo przeróbek).

Ad. 2

Gdzieś tu widziałem na tym forum instrukcję, jak to zrobić. Ja z tego nie skorzystałem.

Ad.3

Książka telefoniczna po połączeniu telefonu bluetoothem ze stacją automatycznie się synchronizuje (przynajmniej z iPhone'a). Trzeba zaznaczyć z poziomu telefonu po sparowaniu ze stacją, aby synchronizować kontakty (patrz zdjęcie).

Uwaga! W przypadku iPhone'a albo jesteś połączony ze stacją za pomocą CarPlay'a (wówczas na stacji w aplikacji Bluetooth, która obsługuje możliwości połączeń telefonicznych, nie widać zsynchronizowanych kontaktów), albo CarPlay nie jest podłączony (poprzez aplikację Zlink) i  wówczas są zsynchronizowane kontakty w aplikacji Bluetooth stacji. Przynajmniej tak to u mnie wygląda.

Pozdr.,

Z.

bluetooth_iphone_synchr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zamontuj mikrofon na kablu .

2. Czerwony kabel w wiązce radia , ale zasilanie w gnieździe zapalniczki zanika po pewnym czasie . 

3. Listę pobierze po sparowaniu telefonu , jest w opcjach radia .

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem, że montaż załączonego ze stacją mikrofonu to jedyna opcja. Nie ma szans na proste podłączenie mikrofonu Nissana?

2.

1 godzinę temu, Wojtek74 napisał:

2. Czerwony kabel w wiązce radia , ale zasilanie w gnieździe zapalniczki zanika po pewnym czasie . 

Fajnie, ale który czerwony i której kostce :) Możesz mi to przybliżyć w szczegółach ...

3.  Jakoś mi nie pobiera listy kontaktów po sparowaniu (android)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki filmik. 

Co o tym myślicie? Czy to zadziała w moim samochodzie? Czy trzeba ciąć kabel w oryginalnej wiązce, czy tylko podpiąć dodatkowy kabel z zapalniczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wapidek napisał:
 
 

3.  Jakoś mi nie pobiera listy kontaktów po sparowaniu (android)...

U mnie pobiera kontakty  bez problemu, więc to coś u Ciebie. Podczas parowania trzeba zaznaczyć, że zezwalasz na pobranie kontaktów. Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wapidek napisał:

Znalazłem taki filmik. 

Co o tym myślicie? Czy to zadziała w moim samochodzie? Czy trzeba ciąć kabel w oryginalnej wiązce, czy tylko podpiąć dodatkowy kabel z zapalniczki? 

1. Według mnie inny typ mikrofonu . ( próbowałem na krótko podłączyć i nie grało )

2. Nic nie trzeba ciąć podłącz pod zapalniczkę , ale tak jak pisałem prąd po pewnym czasie zanika ( przynajmniej u mnie ) 

3. Udostępnij kontakty w opcji telefonu ( powinna być taka opcja podczas parowania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtek74 napisał:

2. Nic nie trzeba ciąć podłącz pod zapalniczkę , ale tak jak pisałem prąd po pewnym czasie zanika ( przynajmniej u mnie ) 

Czyli dopiąć do czerwonego kabla ACC we wiązce radia (przy kostce wchodzącej do stacji) kabel z zapalniczki? I to nie będzie kolidowało w całej instalacji jak będą 2 zasilania ACC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wapidek napisał:

Czyli dopiąć do czerwonego kabla ACC we wiązce radia (przy kostce wchodzącej do stacji) kabel z zapalniczki? I to nie będzie kolidowało w całej instalacji jak będą 2 zasilania ACC?

Nie powinno kolidować to + z wiązki i to + z zapalniczki . Ja przy swojej stacji różne cuda robiłem i d jak do tej pory działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Podłączenie + z zapalniczki do czerwonego kabla ACC stacji powoduje wyświetlenie błędów i zapalenie Check Engine. Próbowałem kilka razy, a kabel czerwony łączy się jeszcze po rozgałęzieniu z innymi kostkami stacji.

Mam jeszcze jeden problem... z mikrofonem. Ponieważ mikrofon stacji jest kiepski, podłączyłem mikrofon zewnętrzny załączony do stacji. Umieściłem go w części środkowej przy lusterku. ale on także jest słaby, daje pogłos i niezbyt czysto przetwarza dźwięki. Zastanawiam się, czy nie można podłączyć do stacji oryginalny mikrofon Nissana, który umieszczony jest po lusterkiem.

W związku z tym pytania:

1. czy da się podłączyć ten mikrofon przez mini jacka do stacji (mikrofon fot. 3)

2. mikrofon zakończony jest taką kostką z gniazdem i są tam 3 kable (fot. 1)

3. wyprowadzenie z gniazda mikrofonu jest kostką z wtykiem i są tam 3 kable (czerwony, biały i czarny) (fot. 2)

4. czy da się podłączyć kabel z m.jackiem do mikrofonu, a jeśli tak to jak podłączyć kolory kabli i czy taki układ będzie działał poprawnie po podłączeniu do stacji

5. czy można kupić kabel z mini jackiem zakończony kostką z takim wtykiem (fot. 2)

Oryginalny mikrofon działał poprawnie i chciałbym ten problem tak rozwiązać.

 

  

IMG_20200924_183709_wynik.jpg

fot. 1

IMG_20200924_183817_wynik.jpg

fot. 2

IMG_20200924_183301_wynik.jpg

fot. 3

Edytowane przez wapidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mikrofonach zazwyczaj czarny to masą, a kolory kanał lewy kanał prawy.

Jak nie znajdziesz oryginalnej wtyczki to można wykorzystać ( myślę że podejdzie) kabelek od cd - romu z kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada, proponuję kupić, zamontować złącze przewodu Fakra C wtyczka do SMA męski prosty przedłużacz kabla koncentrycznego na antenę gps i korzystać z gps nissana. GPS nissana łapie satelity praktycznie od razu po załączeniu radia, nawigacji a moduł dołączony do radia przez chińczyka potrzebuje na to kilkunastu minut. U mnie tak było.

https://pl.aliexpress.com/item/33046602441.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20b85c0f7hto27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada, proponuję kupić, zamontować złącze przewodu Fakra C wtyczka do SMA męski prosty przedłużacz kabla koncentrycznego na antenę gps i korzystać z gps nissana. GPS nissana łapie satelity praktycznie od razu po załączeniu radia, nawigacji a moduł dołączony do radia przez chińczyka potrzebuje na to kilkunastu minut. U mnie tak było.
https://pl.aliexpress.com/item/33046602441.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20b85c0f7hto27
Ja takie coś miałem od razu w zestawie z radiem

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wapidek napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Podłączenie + z zapalniczki do czerwonego kabla ACC stacji powoduje wyświetlenie błędów i zapalenie Check Engine. Próbowałem kilka razy, a kabel czerwony łączy się jeszcze po rozgałęzieniu z innymi kostkami stacji.

Mam jeszcze jeden problem... z mikrofonem. Ponieważ mikrofon stacji jest kiepski, podłączyłem mikrofon zewnętrzny załączony do stacji. Umieściłem go w części środkowej przy lusterku. ale on także jest słaby, daje pogłos i niezbyt czysto przetwarza dźwięki. Zastanawiam się, czy nie można podłączyć do stacji oryginalny mikrofon Nissana, który umieszczony jest po lusterkiem.

W związku z tym pytania:

1. czy da się podłączyć ten mikrofon przez mini jacka do stacji (mikrofon fot. 3)

2. mikrofon zakończony jest taką kostką z gniazdem i są tam 3 kable (fot. 1)

3. wyprowadzenie z gniazda mikrofonu jest kostką z wtykiem i są tam 3 kable (czerwony, biały i czarny) (fot. 2)

4. czy da się podłączyć kabel z m.jackiem do mikrofonu, a jeśli tak to jak podłączyć kolory kabli i czy taki układ będzie działał poprawnie po podłączeniu do stacji

5. czy można kupić kabel z mini jackiem zakończony kostką z takim wtykiem (fot. 2)

Oryginalny mikrofon działał poprawnie i chciałbym ten problem tak rozwiązać.

 

  

IMG_20200924_183709_wynik.jpg

fot. 1

IMG_20200924_183817_wynik.jpg

fot. 2

IMG_20200924_183301_wynik.jpg

fot. 3

Jak dla mnie mikrofony różnią się typem , dlatego oryginalny ma trzy kable ( dodatkowe zasilenie ) w tym ze stacji są dwa kable .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.06.2020 o 21:51, Makrys napisał:

Nie do końca. W oryginalnym radiu system rozpoznawania znaków współpracował z nawigacją. I  działało to dobrze. 

System działa bo kamera nad/pod lusterkiem szczytuje znaki.  Ale teraz jak nie mam oryginalnego radia to nie zmienia samoczynnie ograniczeń. Dopiero zmienia jak jest następny znak. 

Cześć, 

Mam to samo. Czy ktoś rozwiązał problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wojtek_PL napisał:

Cześć, 

Mam to samo. Czy ktoś rozwiązał problem? 

Dokładnie jest tak, jak napisał Makrys: bez nawigacji Nissana system rozpoznawania znaków, rozpoznaje tylko te, które sczyta kamera. Jak brak znaku, to albo się wyświetla poprzednio sczytany, albo "---". Według mnie nie da się tego ogarnąć.

Pozdr.,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak, jak napisał Makrys: bez nawigacji Nissana system rozpoznawania znaków, rozpoznaje tylko te, które sczyta kamera. Jak brak znaku, to albo się wyświetla poprzednio sczytany, albo "---". Według mnie nie da się tego ogarnąć.
Pozdr.,
Z
No szkoda trochę. Problemów jest kilka z radiem android, przynajmniej u mnie. Np. PA nie działa, w ogóle nie świeci się ten przycisk. A co ciekawe po podłączeniu radia za pierwszym razem był PA....coś przełączyłem? No i radio FM odbiera może 3 stacje. Poradzono mi zakup separatora do radia. Ktoś się spotkał z tymi problemami?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek_PL napisał:

No szkoda trochę. Problemów jest kilka z radiem android, przynajmniej u mnie. Np. PA nie działa, w ogóle nie świeci się ten przycisk. A co ciekawe po podłączeniu radia za pierwszym razem był PA....coś przełączyłem? No i radio FM odbiera może 3 stacje. Poradzono mi zakup separatora do radia. Ktoś się spotkał z tymi problemami?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie działa i PA i radio łapie więcej stacji niż mogę zapisać (18).

Pozdr.,

Z

Edytowane przez ZibiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 14.09.2019 o 20:40, Wojtek74 napisał:
  • W związku z tym iż takie rozwiązanie nie za bardzo mi pasowało to zrobiłem coś takiego jak na schemacie . Zastosowałem przekaźnik który załącza prąd w zależności od zapłonu . Jak pojawia się prąd po zapłonie to radio działa tak jak opisałem , po wyłączeniu zapłonu wyłącza się i nie daje się z powrotem włączyć , ale jak przełączę włącznik to można uruchomić radio . Nie często słucham radia na postoju , ale ciągłe pamiętanie o wyłączaniu radia irytowało mnie . Schemat może komuś się przyda , zawsze to dwa w jednym . A pstryczek zamontowałem pod panelem . Pozdrawiam .IMG_20190914_201959.thumb.jpg.88b61f6929863234b27b0c33800756e8.jpgIMG_20190914_193435.thumb.jpg.253dd256decbafcc9a6dabf0138a0ec6.jpg

Mam i ja... :) Patent Wojtka działa świetnie. Dzięki pomocy Wojtka udało mi się to zrealizować.

Dzięki Wojtku... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu odseparowałem przewód zasilający radio i zamontowałem osobny wyłącznik.Tylko trzeba pamiętać o włączeniu i wyłączeniu ,ale to już weszło w nawyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby ktoś pomyślał nad jakimś ustrojstwem z wyłącznikiem czasowym, a najlepiej jeszcze z możliwością regulacji czasu

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JACKO29 napisał:

Ja po prostu odseparowałem przewód zasilający radio i zamontowałem osobny wyłącznik.Tylko trzeba pamiętać o włączeniu i wyłączeniu ,ale to już weszło w nawyk :D

I to mi właśnie nie pasowało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy ktoś z posiadaczy androida ma podobny problem co ja i się z nim uporał? Otóż radio FM praktycznie nic nie odbiera. Tylko polskie radia jedynkę i jakieś inne. W sumie może cztery i to nie wszędzie. Wszystko powyżej 100MHz. Słucham radia online więc radio jakieś gra. Ale jak ogarnąć to radio FM?

POZDRAWIAM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz radio z androidem i nie łapie? Uszkodzona antena,kabel,albo coś około tych rzeczy.U mnie była i antena  i kabel do wymiany...i to w nowym aucie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...