Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem dzisiaj zaktualizować system. Wszystko przebiegło normalne, jednak radio nie uruchamia się, cały czas widać napis ANDROID i tak się buja, buja, buja...Co dziwne, próbowałem zresetować przyciskiem "reset" a jedyny efekt to przyciemnianie lub rozjaśnianie ekranu. Mam dasaite PX6. Chciałem zaktualizować, bo sprzedaję :). Ktoś miał coś podobnego. A i jeszcze ...kamery się załączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube masz duzo filmow na ten temat, wystarczy wpisac "Dasaita"

I ich Forum:

https://www.dasaita.com/community/forum

Firmware:

https://www.dasaita.com/community/forum/topic/36770/firmwares

 

 

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 11:10, maniek 1 napisał:

Kolego dziękuję za podpowiedź, wprawdzie w moim radyjku nie było odinstaluj ostatnią aktualizację ale było usuń "Android System WebView", tak zrobiłem i wszystko śmiga aż miło.

Potwierdzam.

Miałem ten sam problem. 

Najwiekszym problemem był Yanosik, który nie chciał się uruchomić 😜 

P.S. tak przy okazji czy masz zainstalowany mod HAL? - jesli tak to jaką wersję? kupiłem dozgonną aktualizację od Rosjanina i zastanawiam się czy jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.12.2022 o 22:12, Wojtek74 napisał:

Antenę DAB masz w bacie lub w płetwie z 11A . W 11B antena dab jest po za płetwą . Sprawdzone , bo sam zmieniałem . Tak po za tym do 11A zdobyć płetwę to jest wyczyn .

  Powracam do nieco zapomnianego tematu w tym wątku. Spotkałem się z opinią, że w płetwie jest właśnie antena DAB a zwykła antena FM jest w tylnej szybie. Czy moglibyście sprawdzić czy macie dodatkowe ścieżki na szybie nie służące do ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płetwę z QQ i jest to FM/AM. DABa to ja tam nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 20.12.2020 o 23:45, maniek 1 napisał:

Dawno się nie odzywałem po moich perypetiach z poprzednim radiem od braci mniejszych  (SEICANE), które teraz służy za podstawkę.:)

Jadnak człowiek nie ... i zmienia swoje postanowienia. Po śledzeniu na forum postów i opisów jak świetnie  działa  Dasaita skusiłem się jeszcze raz na radio z Ali. Zakupiłem tak chwaloną Dasaitę Antek 10 PX6. Dzisiaj ją podpiołem wszystko działa tylko ........ nie ma synchronizacji z kierownicą. Wiem - ustawienia ale ikona do ustawień na kierownicy prowadzi do pustego okna. A zegar na konsoli środkowej w licznikach działa niezaleznie o stacji .

Kto podpowie gdzie się walnołem poza czołem. Gdzie błąd może inne ustawienia może kabelki albo Canbus. Ratunku...

Trochę odgrzeję, przepraszam ale jestem w trakcie poszukiwania nawigacji i trafiłem właśnie na Seicane, czy mógłbyś napisać coś więcej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A miał ktoś problem z radiem Junsun i działaniem przycisków z kierownicy? U mnie nie działają, canbus podłączony prawidłowo, podobno ustawienia canbus trzeba zmienić, próbowałem kilku opcji ale dalej przy próbie przyuczenia przycisków brak reakcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciekz94 napisał:

A miał ktoś problem z radiem Junsun i działaniem przycisków z kierownicy? U mnie nie działają, canbus podłączony prawidłowo, podobno ustawienia canbus trzeba zmienić, próbowałem kilku opcji ale dalej przy próbie przyuczenia przycisków brak reakcji. 

To Ci pomoze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem powyższych ustawień, ustawiając numer 199, który polecił mi Chińczyk na AliExpress, ale po ponownym uruchomieniu dalej nie mogę przyuczyć przycisków z kierownicy. 
 

Edit. Problem rozwiązany. Bez pomocy sprzedawcy by się nie obyło. Dla potomnych napiszę, że należy przepiąć się z kostki z większą ilością kabli na tą z mniejszą ilością kabli. Następnie wejść w ustawienia -> car media -> o urządzeniu -> wcisnąć trybik w prawym górnym rogu -> zalogowac sie hasłem 8888 (wcześniej przy drugiej kostce hasło które wpisywałem było 8878) -> can type -> wyszukać 199 Nissan -> Save i uruchomić ponownie radio. 
powyższa instrukcja dotyczy jedynie radia Junsun V1 pro założonego do Nissana Qashqaia j11 2017 r. 
 

Wcześniej przepinałem te kostki, jednak logowałem się cały czas kodem 8878, nie przynosiło to żadnego skutku, dlatego po odpowiedzi sprzedawcy byłem sceptycznie nastawiony, ale sprawdziłem i od razu zadziałało. 

Edytowane przez Maciekz94
Rozwiązanie problemu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 3.08.2023 o 10:26, Maciekz94 napisał:

A miał ktoś problem z radiem Junsun i działaniem przycisków z kierownicy? U mnie nie działają, canbus podłączony prawidłowo, podobno ustawienia canbus trzeba zmienić, próbowałem kilku opcji ale dalej przy próbie przyuczenia przycisków brak reakcji. 

Jaki Junsun masz? Przymierzam sie do zakupu. Nie potrzebuje fajerwerkow, ma dzialac tylko android auto plus kamera cofania i jakos tam grac. Pozdrawiam. 

Edytowane przez uti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...