Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2 GB idaje radę,tzn,radio,mapy AM,Janosik,trochę internetu...spoko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Radex9 napisał:

Nie wiem czy któryś z kolegów ma zainstalowany ten model. Większość opisuje swoje pozytywne w większości doświadczenia z Dasaita. To jest Sinosmart ...

Poza tym, z tego co przeczytałem w reklamówce, model z linku nie obsługuje Apple CarPlay i Android Auto, więc jeżeli Ci na tym zależy, to nie ten wybór (jest MirrorLink i EasyConnections, ale to nie to samo). Choć z drugiej strony jest slot na kartę SIM...

Pozdr.,

Z.

 

Edytowane przez ZibiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radex9, ja bym szedł tylko w Dasaite. Jest chyba najpopularniejsza co oznacza, że nie będzie/nie ma problemu z aktualizacjami.
Oczywiście pewnie inne radia też można zaktualizować ale może to być mniej... wygodne.

@ZibiT przy Dasaicie i podobnych nie potrzebujesz Android Auto/Apple CarPlay bo przecież łączysz się po WiFi i masz np. Google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radex9 napisał:

Czyli to radyjko które podał Martini40 będzie chyba OK

https://a.aliexpress.com/_mPypV9d

Dokładnie - chyba wszyscy z forum kupowali z tego linka/od tego sprzedawcy :)
Wybierz właściwą opcję i dostawę z Niemiec to nie będzie VATu no i zobacz na kupony bo można trochę zbić cenę.
Ponadto możesz ewentualnie poczekać do 11/11/2020 i zobaczyć jakie wtedy będą promocje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jacoob napisał:

Dokładnie - chyba wszyscy z forum kupowali z tego linka/od tego sprzedawcy :)
Wybierz właściwą opcję i dostawę z Niemiec to nie będzie VATu no i zobacz na kupony bo można trochę zbić cenę.
Ponadto możesz ewentualnie poczekać do 11/11/2020 i zobaczyć jakie wtedy będą promocje :)

Dodam, że sprzedawca elastyczny, miałem radio w drodze za 1585zł, ale im się transport opóźniał i w tym samym czasie pojawiła sie promocja z kuponami i kupiłem za 1420zł na nowym zamówieniu, a stare anulowaliśmy, paczka wcale nie idzie z Niemiec ( mimo, iż wybrałem wysyłkę z Niemiec) , wysyłka była z Chin do UK, a z UK kurierem PPD do Polski, cła nie ma, bo przesyłka przeszła cło w UK

Najlepiej kupować z nowego konta wtedy mamy -19zł rabat i wybrać płatność kartą VISA, Visa daje 19zł rabatu, więc na dzień dobry ok 10$ taniej, plus kody sprzedawcy

Edytowane przez Martini40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martini40 oj tak zdecydowanie elastyczny - ja złożyłem zamówienie z Androidem 9 i chwilę później pojawiła się wersja z Androidem 10 - sprzedawca bez problemu dostarczył najnowszą wersję.
Co do zniżek to można czasem wyłapać rosyjski kupon a tam Ali jest dość hojne. U mnie zniżki wyglądały tak:
image.png.7f5880b9913154ecd5994269a45c359c.png
+ rosyjski kupon na 18USD + cashback z goodie i wyszło ok. 1250.

@Radex9 nie zapomnij sobie wziąć też kabla do GPS abyś mógł używać GPSa fabrycznego
https://www.aliexpress.com/item/33046602441.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4dItxsli
(od tego samego sprzedawcy).

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacoob napisał:

@Radex9, ja bym szedł tylko w Dasaite. Jest chyba najpopularniejsza co oznacza, że nie będzie/nie ma problemu z aktualizacjami.
Oczywiście pewnie inne radia też można zaktualizować ale może to być mniej... wygodne.

@ZibiT przy Dasaicie i podobnych nie potrzebujesz Android Auto/Apple CarPlay bo przecież łączysz się po WiFi i masz np. Google maps.

Apple CarPlay czy Android Auto to nie to samo, co łączenie się po WiFi ze stacją w samochodzie. Przynajmniej dla mnie :-)

Po pierwsze nie musisz mieć WiFi w samochodzie, żeby używać Apple CarPlay czy Android Auto. Wystarczy telefon i bluetooth.
Po drugie używasz aplikacji jakie masz na telefonie, np. Automapa czy inne i korzystasz z licencji na telefonie (iPhone), a nie potrzebna jest dodatkowa (na Androida).
Po trzecie łączysz się z telefonem i tych aplikacji używasz, które masz tam zainstalowane (z dokładnością do wybranych, tych które obsługuje CarPlay/Auto). Najczęściej nawigacja, obsługa wiadomości, Apple music (używasz tak, jak na telefonie). 

No i z pewnością jest to bezpieczniejsze, niż świadomość bycia cały czas podpiętym do WiFi (nie wiadomo co mi tam w tle w trakcie jazdy "wchodzi" na stację).

Zależy co, kto i jak lubi. Ja np. zdecydowanie wolę uruchamiać GoogleMaps przez CarPlay niż bezpośrednio ze stacji. Oczywiście nie znaczy to, że nie korzystam z aplikacji pobranych na stację...

Pozdr.,

Z.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Zazwyczaj około tygodnia

moja szła miesiąc z Chin via UK, w ofercie jest napisane Germany, ale  widocznie już radia nie mieli i wysyłka była z Chin i dalej z UK do PL kurierem DPD, równo miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 18:33, Radex9 napisał:

 Jaka różnica w oznaczeniu  cb011 i cb008 podane w ogłoszeniu jakieś dodatki w okablowaniu ?

https://a.aliexpress.com/_mPypV9d

 

zjedz w ofercie niżej - są tam obrazki. Różnica między innymi jest taka, że cb008 wspiera kamery 360. Musisz wybrać odpowiednią wersję w kontekście tej, którą aktualnie masz w aucie.

12 godzin temu, wapidek napisał:

Jak długo idzie przesyłka via Germany?

u mnie 2 tygodnie tez z UK podszywające się pod Germany :D

20 godzin temu, ZibiT napisał:

Apple CarPlay czy Android Auto to nie to samo, co łączenie się po WiFi ze stacją w samochodzie. Przynajmniej dla mnie :-) 

Zależy co, kto i jak lubi. Ja np. zdecydowanie wolę uruchamiać GoogleMaps przez CarPlay niż bezpośrednio ze stacji. Oczywiście nie znaczy to, że nie korzystam z aplikacji pobranych na stację...

To racja - nie patrzyłem na to pod tym kątem. Na szczęście przez tę stację nikt mi nie przejmie panowania nad samochodem... chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe, że w chińczyku jest jakaś bateria systemowa jak w kompie?

Notorycznie nie trzyma mi ustawienia czasu i  daty. Jak ustawię prawidłowo , to dopóki nie zgaszę jest OK a potem znowu 1.01.2001 jak w dniu świstaka. Poza tym działa OK- prawie, bo potrafi się resetować w trakcie używania. Wprawdzie to nie w QQ ale Punto Evo , ale chyba jest podobnie??

Cholera chyba wywalę ten badziew, a może da się go uleczyć, jak myślicie?

 

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, drds napisał:

Czy mozliwe, że w chińczyku jest jakaś bateria systemowa jak w kompie?

Notorycznie nie trzyma mi ustawienia czasu i  daty. Jak ustawię prawidłowo , to dopóki nie zgaszę jest OK a potem znowu 1.01.2001 jak w dniu świstaka. Poza tym działa OK- prawie, bo potrafi się resetować w trakcie używania. Wprawdzie to nie w QQ ale Punto Evo , ale chyba jest podobnie??

Cholera chyba wywalę ten badziew, a może da się go uleczyć, jak myślicie?

 

Możliwe że musisz podłączyć podtrzymanie pamięci . Do plusa z zasilania podłączyć bodajże żółty kabel od radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MisilYE napisał:

Możesz mieć zamienione kable we wtyczce , często się zdarza

Auto mojej córki, ale wydaje mi się, że jak założyli ( w serwisie) ten kombajn to działał dobrze....

Podjadę niech zerkną.

Nie orientujecie się gdzie można by uaktualnić oprogramowanie tego ustrojstwa. Może zna ktoś jakiś serwis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, drds napisał:

Auto mojej córki, ale wydaje mi się, że jak założyli ( w serwisie) ten kombajn to działał dobrze....

Podjadę niech zerkną.

Nie orientujecie się gdzie można by uaktualnić oprogramowanie tego ustrojstwa. Może zna ktoś jakiś serwis?

 

Jeżeli działał dobrze , to może być uwalony kabel w wiązce .

O oprogramowanie najlepiej poprosić sprzedawcę radia , a jak nie to jest jeszcze rosyjskie forum gdzie jest wiele linków do pobrania oprogramowania do konkretnego radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...