Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai II - wymiana radia na chińczyka z androidem


toporr23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co tam, miałem montować radio z Navi,  zamontowałem chińczyka. Ekran 10 cali, Android 10. Na razie uczę się programów, które sobie pobrałem.

Kilka fotek poglądowych poniżej.

  

5.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

6.JPG

7.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po pierwszych dniach użytkowania? Montaż był łatwy?
W Dasaicie jest internet po wifi udostępnionym z telefonu komórkowego prawda?

Dopytuje bo i ja się zmagam z decyzją kupić/nie kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jacoob napisał:

I jak wrażenia po pierwszych dniach użytkowania? Montaż był łatwy?
W Dasaicie jest internet po wifi udostępnionym z telefonu komórkowego prawda?

Dopytuje bo i ja się zmagam z decyzją kupić/nie kupić...

Tak można udostępnić internet z telefonu. Ja zainstalowałem sobie na stałe modem wifi. Mam cały czas internet. Nie muszę się bawić w udostępnianie przez telefon

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy post, jestem od 5 dni szczęśliwym posiadaczem Qashaia 05.2017. Nie znam się za bardzo na samochodach, ale chciałbym w nim wymienić radio, dodać kamerę cofania i rejestrator jady. Czytałem trochę forum i ludzie montują Dasaita px6/max6, czy to dobry wybór czy coś innego? Czy kamerę i rejestrator da radę podłączyć? Dużo jest przeróbek w samochodzie? Jaka kamerę i rejestrator polecacie? Zamawiacie na aliexpress czy w Polsce? 

A tak na marginesie ile kosztuje wymiana kierownicy na taką po liftingu? 

Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki 

Marcin 

Edytowane przez Martini40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacoob napisał:

I jak wrażenia po pierwszych dniach użytkowania? Montaż był łatwy?
W Dasaicie jest internet po wifi udostępnionym z telefonu komórkowego prawda?

Zanim zamontowałem radio w aucie to trochę się nim bawiłem w domu. Podłączyłem do zasilacza na krótko i tak testowałem. Usunąłem programy nawigacyjne bo nie obejmowały całej Europy i miały mapy z 2014 r.  Wgrałem kilka programów do obsługi mediów, takie których używam w telefonie.  Przetestowałem kamerę cofania. W momencie, kiedy stwierdziłem, że wszystko chodzi tak jak bym chciał rozpocząłem montaż. Cały montaż radia z podłączeniem kamery (pociągnięcie kabli) zajął około 2 godzin. Mogę napisać, że montaż jest bardzo łatwy. Radio odbiera każdy sygnał WiFi. Bez problemu można odbierać sygnał z telefonu jak też z innych sieci np. z UPC.  Zastosowałem własną modyfikację, radio ma 2 wejścia na USB. W jednym gnieździe mam czytnik z kartą micro/SD. Na tej karcie mam wszystkie programy, mapy do nawigacji i wiele innych. W każdej chwili mogę zabrać kartę i na telefonie zrobić aktualizację lub testy. Rozwiązanie załatwia wiele problemów.  

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Martini40 napisał:

Witajcie, to mój pierwszy post, jestem od 5 dni szczęśliwym posiadaczem Qashaia 05.2017. Nie znam się za bardzo na samochodach, ale chciałbym w nim wymienić radio, dodać kamerę cofania i rejestrator jady. Czytałem trochę forum i ludzie montują Sasaita px6, czy to dobry wybór czy coś innego? Czy kamerę i rejestrator da radę podłączyć? Dużo jest przeróbek w samochodzie? Jaka kamerę i rejestrator polecacie? Zamawiacie na aliexpress czy w Polsce? 

A tak na marginesie ile kosztuje wymiana kierownicy na taką po liftingu? 

Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki 

Marcin 

Kupuj nie zastanawiaj się , wszystko można podłączyć .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - kupuj a jak będą jakieś problemy to pomożemy.

Edytowane przez Makrys
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupić wersję Dasaita px6 ( rozumiem ze do max6?)  czy wystarczy jakiś model niższy? Na czym mi zależy to,aby mieć wyświetlacz do nawigacji google maps, kupić i podłączyć kamerę cofania i rejestrator jazdy i to w sumie tyle. Szukałem różnic w modelach radia,  ale za bardzo nie wiem czym te radia się różnią.

A jaki rejestrator jazdy i kamerę cofania polecacie modelu radia, które kupię z Waszego polecenia?

Pozdrawiam

Marcin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Martini40 napisał:

Czy kupić wersję Dasaita px6 ( rozumiem ze do max6?)  czy wystarczy jakiś model niższy? Na czym mi zależy to,aby mieć wyświetlacz do nawigacji google maps, kupić i podłączyć kamerę cofania i rejestrator jazdy i to w sumie tyle. Szukałem różnic w modelach radia,  ale za bardzo nie wiem czym te radia się różnią.

A jaki rejestrator jazdy i kamerę cofania polecacie modelu radia, które kupię z Waszego polecenia?

Pozdrawiam

Marcin 

Ja też miałem taki dylemat i wybrałem Dasaita PX6 a co do rejestratora jazdy to polecam 70mai Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Makrys napisał:

Ja też miałem taki dylemat i wybrałem Dasaita PX6 a co do rejestratora jazdy to polecam 70mai Pro

szukałem na Aliexpress i ten model wydaje się być najbardziej aktualny? czy ktoś chciałby potwierdzić lub polecić coś lepszego/tańszego/

https://pl.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5c1f7caen7btM3&algo_pvid=569094f9-c0df-48d0-9493-b49e7dda513b&algo_expid=569094f9-c0df-48d0-9493-b49e7dda513b-0&btsid=0b0a0ac215933765548854265e22e8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

jeszcze na OLX znalazłem model Tesla, czy ktoś orientuję się jak to się ma do Dasaita px6?

https://www.olx.pl/oferta/radio-nawigacja-tesla-android-nissan-qashqai-x-trail-2014-do-2018-wifi-CID5-IDExDTc.html#ffce8eecd7 

(tu nie bardzo mi odpowiada sterowanie klimy, sterowanie lepiej mi pasuje w oryginalnym panelu z pokrętłami ) 

 

Edytowane przez Martini40
dodatkowy link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Martini40 napisał:

szukałem na Aliexpress i ten model wydaje się być najbardziej aktualny? czy ktoś chciałby potwierdzić lub polecić coś lepszego/tańszego/

https://pl.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5c1f7caen7btM3&algo_pvid=569094f9-c0df-48d0-9493-b49e7dda513b&algo_expid=569094f9-c0df-48d0-9493-b49e7dda513b-0&btsid=0b0a0ac215933765548854265e22e8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

jeszcze na OLX znalazłem model Tesla, czy ktoś orientuję się jak to się ma do Dasaita px6?

https://www.olx.pl/oferta/radio-nawigacja-tesla-android-nissan-qashqai-x-trail-2014-do-2018-wifi-CID5-IDExDTc.html#ffce8eecd7 

(tu nie bardzo mi odpowiada sterowanie klimy, sterowanie lepiej mi pasuje w oryginalnym panelu z pokrętłami ) 

 

PX6 to tylko ten . Tej pseudo Tesli nie bierz , słabe parametry . Ja mam PX5 i jestem zadowolony , aktualna cena 1185 zł + 65 wysyłka z UK .

Link https://pl.aliexpress.com/item/32851032491.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.82db5c0fugsqpB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jacoob napisał:

W końcu i ja kupiłem PX6 :) czekam tylko teraz na wysyłkę i dostawę.

Hej, z jakiego linku kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jacoob napisał:

W końcu i ja kupiłem PX6 :) czekam tylko teraz na wysyłkę i dostawę.

Gratulacje 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Martini40 napisał:

Hej, z jakiego linku kupiłeś?

Z tego linka https://www.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53d34c4dK98rZl

To dokładnie ten sam link co @POL wstawił i chyba wszyscy kupują w tym sklepie :)
Co ciekawe jak kupowałem to był opis, że jest Android 9 - teraz widzę, że jest Android 10 - ciekawe czy dostane z nowszym (bo jeszcze nie wysłane).
U mnie wyszło 358USD wraz z kabelkiem do GPS (miałem dużo kuponów i monet) :)

21 godzin temu, Makrys napisał:

Gratulacje 

Aż rok się "zastanawiałem" nad zakupem ;)

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jacoob napisał:

Z tego linka https://www.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53d34c4dK98rZl

To dokładnie ten sam link co @POL wstawił i chyba wszyscy kupują w tym sklepie :)
Co ciekawe jak kupowałem to był opis, że jest Android 9 - teraz widzę, że jest Android 10 - ciekawe czy dostane z nowszym (bo jeszcze nie wysłane).
U mnie wyszło 358USD wraz z kabelkiem do GPS (miałem dużo kuponów i monet) :)

Aż rok się "zastanawiałem" nad zakupem ;)

Dzisiaj rozmawiałem z gościem z tego sklepu i powiedział, że teraz radia są na Androidzie 10.0 po upgreadzie

dodatkowo polecił rejestrator jazdy 
https://pl.aliexpress.com/item/32748181179.html

i kamerę cofania 
https://pl.aliexpress.com/item/32920111359.html

Edytowane przez Martini40
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Martini40 napisał:

A czym się różnią te 2 modele? Bo cena różnica nie jest tak duża 

Wygląda na to, że tylko rozdzielczością.
 

W dniu 30.06.2020 o 18:30, Martini40 napisał:

Dzisiaj rozmawiałem z gościem z tego sklepu i powiedział, że teraz radia są na Androidzie 10.0 po upgreadzie 

a mi nie odpisał...

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz prawie miesiac z Dasaita. Samochod na przegladzie aktualnie, zaciekawienie faktycznie jest :) Zauwazylem jeden minus z ta stacja. Po wejsciu do samochodu za cholere stacja nie chce mi sie polaczyc z hotspotem wlaczonym w telefonie. Musze recznie wylaczyc i wlaczyc w telefonie i wtedy lapie sygnal wifi. Moze to problem iOS vs Android (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stasziek napisał:

Ja juz prawie miesiac z Dasaita. Samochod na przegladzie aktualnie, zaciekawienie faktycznie jest :) Zauwazylem jeden minus z ta stacja. Po wejsciu do samochodu za cholere stacja nie chce mi sie połaczyc z hotspotem wlaczonym w telefonie. Musze recznie wylaczyc i wlaczyc w telefonie i wtedy lapie sygnal wifi. Moze to problem iOS vs Android (?).

Ja mam w aucie na stałe modem/router play . Włącza się automatycznie (podłączony do USB), nie mam problemu z połączeniem. Fajna opcja, 10 zł za 10 Gb. Jak nie masz pobierania nie płacisz. iOS jest dobry tylko w połączeniu z iOS. Każdy to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, debuger napisał:

Ja mam w aucie na stałe modem/router play . Włącza się automatycznie (podłączony do USB), nie mam problemu z połączeniem. Fajna opcja, 10 zł za 10 Gb. Jak nie masz pobierania nie płacisz. iOS jest dobry tylko w połączeniu z iOS. Każdy to wie.

Co to za router?:))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Martini40 napisał:

A czym się różnią te 2 modele? Bo cena różnica nie jest tak duża 

Moim zdaniem rozdzielczość: 1024 * 600 jest taka sama w obu modelach. Jedyna różnica jaką znalazłem to wgrany system, był android 9 jest 10  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to co budzi moje zdziwienie to fakt, że na stronie firmowej Dasaita model z PX6, przynajmniej dla Nissana, w ogóle nie jest opisany:

http://www.dasaita.com/nissan-c-93_99.html?page=1

Zastanawiam się dlaczego tak jest? Nie chcą reklamować swojego najnowszego produktu, czy nie przywiązują zbytniej wagi do aktualności swojej strony?...

W pierwszym przypadku nie najlepiej by to świadczyło o produkcie, a w drugim - o firmie..

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez ZibiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...