Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spolszczenie nissan lcn1


Jaromega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, RafalKamilski napisał:

A czy ktoś podpowie skąd mam wziąć KOD do radia w nowo zakupionym samochodzie nie mam żadnych dokumentacji, książek, instrukcji nic nie otrzymałem czy ten kod mogę skądś wyciągnąć ASO??? bo rozumiem że lepiej nie zaczynać spolszczenia zanim nie będę miał kodu?

W nowo zakupionym prze ze mnie auto z 2011r.

Często wklejoną karteczkę z kodem znajdziemy w książce gwarancyjnej auta albo w książce obsługi radia. Niekiedy kod zapisywany jest na karteczce formatu karty kredytowej, która znajduje się pomiędzy dokumentami auta lub radia.Zobacz na stronie link podaje

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 15:20, FRANIO147 napisał:

 

 

Dziękuje bardzo spróbuje uzyskać kod zanim zacznę działać, zobaczymy czy na tym UK forum dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam  wszystko na temat spolszczenia radia jest opisane proszę poczytać a na pewno sie uda warunek trzeba znac kod radia bez tego nie ma co zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy komuś z was udało się z sukcesem wgrać polski język do wersji radia montowanego w QQ przedliftowych 2007-2009, gdzie wersje z kamerą/navi miały montowany wyświetlacz jako dodatkowy nad nawiewami?

W całym wątku padło już to pytanie ale nikt go nie podnosił.

 

obraz_2023-11-01_121459409.png

Edytowane przez galador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie urodził co by w to zainwestował czas. Za stare i nieperspektywiczne. Mapy na płytach. Ostatnia jaką dysponowałem była z roku 2012-2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jaromega napisał:

Jeszcze się taki nie urodził co by w to zainwestował czas. Za stare i nieperspektywiczne. Mapy na płytach. Ostatnia jaką dysponowałem była z roku 2012-2013.

Ok. To że mapy są stare to raczej jasne, nawet jakby były najaktualniejsze to i tak jeździłbym z GoogleMaps+Yanosikiem z uwagi na natężenie ruchu, poi w czasie rzeczywistym itp. Ale oprócz samej navi jest jeszcze Bloototh który chciałbym umieć skonfigurować czy nawet przeczytać komunikaty które się wyświetlają, albo nawet dostać się do ustawień. Już nawet nie chodzi koniecznie o polski język, ale o zmianę chociaż na angielski który jest bardziej zrozumiały. Żeby zmienić język potrzebowałbym oryginalnej płyty bo bez niej to tylko można popatrzeć na wybór języka.

Moje podstawowe pytanie to czy jak wgram mu polską wersję korzystając z .iso wg powyższych instrukcji to nie spartoli się np. wyświetlanie kamery cofania która była priorytetem dla małżonki przy zakupie w opozycji wobec wszystkich innych moich wytycznych od strony technicznej.

Przejrzałem cały manual serwisowy ale niewiele z niego wynikało. Mapy są na płytach DVD pod siedzeniem kierowcy wkładane, a update zapewne standardowo na CD poprzez radio.

 

obraz_2023-11-01_121408272.png

obraz_2023-11-01_122622535.png

Edytowane przez galador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowego softu (z językiem polskim menu). Ten podany w wątku jest tylko do wersji Lcn1 (ekran pod nawiewami, mapy na karcie sd, wejście SD po prawej stronie nawigacji na dole). Nie kombinuj z nim bo to zupełnie inne systemy. Ten twój pochodzi z renówek (ja go miałem w scenicu 2008 po lifcie. Czytnik map jest pod siedzeniem pasażera (w scenicu był tam też tuner/wzmacniacz). Płyty dvd dwuwarstwowe o ile dobrze pamiętam są nośnikiem map. Chodziły kopiowane. Jak przeszukam archiwa to może znajdę kopię tej płyty ale nie obiecuję, że będzie to szybko. Jak znajdę to się odezwę. Pozdrawiam serdecznie.

9499825543 numer aukcji allegro - wg. mnie takich właśnie potrzebujesz. Głowy nie dam bo dawno temu auto sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie płytkę, też nieoryginalną. już ją niemiec zdążył włożyć. opisana jest "2012-2013 v.32.1".

image.png.05c1ad6a087598d4459a38c307b085f4.pngimage.png.42a72807d684429ed2b3a92ad7a57363.png

jedyną jaką bardziej aktualną znalazłem to ta na aukcji allegro nr 12371159898.

image.png.92b28c0a1ac8e8a908cebf501caec8a7.png

Pytanie czy da mi ona możliwość zmiany języka?

image.png.0005670f84e1daf690fee2297b721dd0.pngimage.png.58ece16e9431efa5fe385cbd8aec5ce3.png

 

Edytowane przez galador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemano :)

Dzisiaj kupiłem Juke 2011r więc raczej mam NC1.

Auto posiada również kamerę cofania oraz drugi wyświetlacz gdzie zmienia się tryby jazdy, ustawienia klimy itd.

Jeżeli wgram spolszczenie z tego wątku to "dolny" wyświetlacz też dostanie jezyk PL czy nie ?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.09.2023 o 09:37, Totek2007 napisał:

Zostało wykonane wszystko tak jak napisał FRANIO147 ale wciąż mimo wgrania na 2 różne zewnętrzne karty folderu "cryptnav" z mapami to nawigacja wciąż krzyczy że jest nie ma karty i prosi o oryginalną od Nissana. Testowane na 2 różnych kartach pamięci. Nissan Quashqai 2009.

Posiadam polskie menu i zainstalowaną aktualizację z 24.02.2012 zakończoną powodzeniem i wprowadzeniem kodu do radia. Także no nie wiem co sie dzieje i dlaczego nie czyta moich kart.

Karty jakie testowałem to Samsung 64gb oraz 8gb.

Nie wiem czy cos zrobiłem źle czy mam pójść i kupić trzecią kartę w ciemno.

Witam wszystkich.

Mam dokładnie ten sam problem. Testowałem już dwie różne karty 32GB Samsunga nagrywając na nie V12 i nie działa. Gdy nagram V8 to navi działa poprawnie .

Jakieś inne rady ?

PS. pytanie pomocnicze : czy V12 ma 17 GB danych ???😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  podany problem lezy w karcie sd w  typie formatowania

Chociaż wszystkie są powszechnie znane jako karty SD, obecnie istnieją cztery podtypy kart Secure Digital: SD, SDHC, SDXC i SDUC. Najczęściej spotykane w sklepach są karty SDHC i SDXC. Karty SD są starsze i znacznie mniej popularne. Stowarzyszenie SD określiło, że karty o pojemności 32 GB lub mniejszej będą sformatowane jako FAT32 i będą należeć do podtypu SDHC. Karty o pojemności od 64 GB do 2 TB i większe zostaną sformatowane w systemie exFAT. Tak więc, jako praktyczny przykład, jeśli zobaczysz w sklepie kartę SD o pojemności 32 GB, zawsze będzie to karta SDHC. A jeśli zobaczysz kartę 512 GB, będzie to SDXC;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 21:06, zbiggg napisał:

PS. pytanie pomocnicze : czy V12 ma 17 GB danych ???😳

Nie. Stanowczo za dużo. 5 plików po 1gb i ostatni 142 mb - razem po rozpakowaniu ok. 5,5 gb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oki, ogarnąłem te GB... wszystko działa jak trzeba.

Następne pytanie - ktoś pisał że podobno można umieścić też pliki z muzą (MP3) na tej samej karcie co Navi ale czy wrzucić do osobnego katalogu czy jakoś inaczej ?

Edytowane przez zbiggg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbiggg napisał:

Oki, ogarnąłem te GB... wszystko działa jak trzeba.

Następne pytanie - ktoś pisał że podobno można umieścić też pliki z muzą (MP3) na tej samej karcie co Navi ale czy wrzucić do osobnego katalogu czy jakoś inaczej ?

Masz drugi wyświetlacz gdzie zmieniasz tryby jazdy plus ustawienia klimy etc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam , pytanie odnośnie nagrania pliku ISO na płytę. Bo ja już chyba jestem za stary na takie akcje 😅 kilka stron wcześniej znalazłem opis jak nagrać płytkę. Wszystko pięknie ale w laptopie nie mam nagrywarki , więc wytargałem z szafy nagrywarkę ASUS na USB z jakiegoś tam marketu. Program NERO albo IMGBurn ... Po nagraniu obrazu na płycie powinien być widoczny plik LCN.ISO czy widok plików i folderów ? Bo za cholerkę nie wiem czy dobrze nagrałem a nie chce uwalić radia w samochodzie kobity 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Czy mogę prosić  o dostęp do spolszczenia oraz nowych map NC1, z góry dziękuję.

aaandrzej12@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz poprzez dysk Google. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy kamera cofania dziala prawidlowo na tym sofcie ? ma ktos zdjecie potwierdzajace 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofania działa poprawnie. A w czym tkwi Twój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Jaromega za spolszczenie, wszysko działa prawidłowo włącznie z kamerą.

Jako radę dam aby po nagraniu płyty sprawdzić kompilację plików, miałem problem z przerywaniem aktualizacji z powodu błędu odczytu.

Powodem była stara płyta która trochę była porysowana.

Po nagraniu nowej płyty wszystko przebiegło prawidłowo, oczywiście radio zrobiło kilka restartów więc trochę cierpliwości.

Jeszcze raz wielkie podziękowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie wałkowany: wypalenie na nowej płycie CD 1 krotnego zapisu, z jak najwolniejszą prędkością; zawsze sprawdzanie poprawności zapisu po wypaleniu. Jeśli jest problem z odczytem że względu na słabą jakość lasera w navi to można próbować poprzez kartę SD (kolega podawał linki i opis - ja nie testowałem). Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, obraz iso na płytę wypalacie jako obraz, czy wrzucacie jako dane? Wypaliłem jako obraz dwa razy próbując i wyrzuca błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...