Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody i świece


Gość NismO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy czasem nie przesadzacie z tymi przewodami, kupowalem kiedys przewody nawet nie wiem jakiej firmy do Sunnego (teraz ma 18 lat i jezdzi nim ojciec) , bo mi kuna przegryzla - auto jezdzi juz chyba z 6lat na tych przewodach i pali od strzalu - wiec wg mnie to chyba nie takie istotne - chyba przekroj oferuja podobny???????? a reszta zalezy chyba bardziej od samej swiecy...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do JC (Japan Cars) to chyba tez przesadzacie z ocenami - kiedys byly tylko lub w wiekszosci podrobki z tej firmy i auta jezdzily i jezdza na nich do tej pory, no chyba ze sie firma zepsula

chyba ze mylicie ja z IC - bo tej firmy nie znam o tyle ze jest polska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czasem nie przesadzacie z tymi przewodami, kupowalem kiedys przewody nawet nie wiem jakiej firmy do Sunnego (teraz ma 18 lat i jezdzi nim ojciec) , bo mi kuna przegryzla - auto jezdzi juz chyba z 6lat na tych przewodach i pali od strzalu - wiec wg mnie to chyba nie takie istotne - chyba przekroj oferuja podobny???????? a reszta zalezy chyba bardziej od samej swiecy...........

 

wyskakuja ze swiec i przebijaja ... w ogole sa jakies gowniane -- kupilem je i szybko oddalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie zaprzeczam, że oprócz produktów firmowanych jako JC, Japancars ma też w ofercie porządne markowe produkty, takie jak NKK itd. ale ich poziom cenowy jest siłą rzeczy o półkę wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupować wszystko JC pod pewnym warunkiem. Nr katalogowy części powinien wyglądać tak JC xxxxxx , a nie tak JC xxxxxx JC .

 

A w czym różnica z tymi oznaczeniami, bo nie spotkałem się z tą informacją wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.

C14000

C14000JC

C14000AW

"oznacza, że są to takie same części do tego samego modelu samochodu tylko pochodzą od różnych producentów.Części z literami na końcu najczęściej są tańsze, jest to alternatywa dla osób o mniej zasobnym portfelu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na WN JC od 2 lat i u mnie działają bez zarzutu. To, że nie trzymają to trzeba sobie poradzić i mocowania lekko kombinerkami ścisnąć. A co do Janmorów, to gazownicy odradzali mi je. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdże na Janmor od kilku miesięcy i jestem zadowolony, wczśniej jeździłem suzuki na Janmorach przez 6 lat , są conajmniej dobre i stosunkowo tanie. do primerki zapłaciłem 110 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Bez JC na końcu to jest zamiennik produkcji japońskiej , a z JC na końcu to podruba made in korea albo taiwan.

 

oj ja bym tu nie generalizowal :-) ze z JC to na 100% japan...

sprzedawca w autkamie sam sie smial jak kupowalem przeguby

i zpaytalem jakie ma i za ile:

 

- troszke drozsze robione przez chinskie dzieci

- troszke tanzsze robione przez dzieci z mongolii :)

 

wszystko jeden badziew raczej :-)

 

wracając do kabli to janmor robi sam kabel z porzadnych silikonowych amerykanskich siltechow - sama niezawodnosc zalezy od zacisku na swiece - jak jest wykonany... sa takie ze po jednym zalozeniu i zdjeciu ze swieczki juz moga przerywac bo zacisk sie luzuje i tyle. mozn probowac sciskac, sklpeywac i czasami bywa lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchajcie co ja mam... wymieniłem przewody WN z oryginalnych, bo popękala jedna fajka, na nich były napisy "Nissan", kupiłem podróbki bez żadnych napisów, jeździły dobrze do wymiany świec... po wymianie (oczywiście podczas zdejmowania wysunął się przewód z metalowego zacisku, co mnie wkur....), zaczęły się problemy... gdy przyspieszam czuć moment przyduszenia silnika i dziwne drgania silnika i odkryłem przyczynę bardzo prosto. Zajrzałem pod maskę po ciemku... mają przewodziki przebicie! Tylko błyska! I teraz szukam nowych ale koniecznie dobrych przewodów, najlepiej oryginalnych. Doradźcie mi coś bo jeśli mam wydać stówę z hakiem na przewody. to chciałbym żeby były dobre. Gdzie coś takiego można dostać w okolicach Warszawy lub samej Warszawie? Będę wdzięczny za adresik jakiś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym tym zainteresowany, bo coś chyba pora na wymianę tych przewodów, bo zdaje się są jeszcze oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem NGK V-POWER BKR5E (z tym wycięciem w elektrodzie centralnej). Wyszło mnie z wysyłką 40.50 zł za 4 szt. (7zł/szt+wysyłka) bo u mnie w Bydgoszczy w Carmanie zawołali 20.50 zł za sztukę, a w Intercarsie tylko trochę mniej :lol: . Jeżdżę na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-power ??? Przypuszczam że chodzi o V-line :)

W swojej P10 mam NGK i nie biorę pod uwagę innych świeczek. NGK jest produkowane są w 95 % w Japonii (pozostałe 5% we Francji, ale najprawdopodobniej przeznaczone tylko na rynek francuski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie V-Power. Z tego co się orientuję to po prostu poza Europą nasze V-Line to V-Power. Świece wyprodukowano w Japonii. Mam je z Allegro.

 

http://www.ngksparkplugs.com/products/cars...&country=US

 

Głowy nie dam ;) , ale u nas BKR5E idzie dostać chyba tylko w wersji Standard. Może i takie są lepsze bo na moje to to wycięcie poza skróceniem żywota świecy nic nie zmieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czy do SR20DE na gazie też mogą być NGK BKR6EY czy lepiej Vline?

 

Witam.Ja do P11 z dokładnie z takim samym silnikiem jak Twój założyłem te świece o których piszesz i są rewelacyjne.Do tego kupiłem kable NGK i wszystko chodzi jak w zegarku.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgodnie z katalogiem do mojej P11.144 2.0 103 kW dedykowane są świece NGK PFR6G-11,

podczas gdy do wersji P11 świece serii BKR5Y lub 6Y...(nawet dla wersji GT 109kW)

 

Ktoś mi powie co to za wynalazek i dlaczego ma zupełnie inne oznaczenie?

Inny jest też odstęp.

 

Dodatkowo nie mogę znaleźć świec w serii V-Line, nie mówiąc jużo tym że chciałem do gazu kupić zimniejsze...

A może będą pasować te BKR-y :?:

 

Jak odróżnić francuskie od japońskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

PFR6G-11 sa to swiece platynowe, wymiana srednio co 100tkm to dosyc dobry wynalazek :) tak samo jak w maximie, sa tylko swiece platynowe, przyjemnosc dosyc droga, cena jakies 40-70zl za sztuke, mozliwe ze bylbym w stanie zalatwic komplet takich swiec w b.dobrej cenie mozliwe ze doo 100zl za komplet jesli jest ktos zainteresowany, mowa oczywiscie o nowych NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...