Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody i świece


Gość NismO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość k1krzysiek

Witam, jestem wieżo upieczonym posiadaczem Nissana Primery 1,6 16V z 92r. +gaz, mam jš od tygodnia i kłopoty z odpalaniem na benzynie :(

Na wolnych obrotach lubi gasnšć a mechanicy ustawiali jš i mówiš, że jest OK.

NIe wiem od czego zaczšć?

wiec, przewodów, zapłonu....?

I do tego wydaje mi się, że na wolnych obrotach przy zimnym silniku nie działa ssanie (800-900obr)

Prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gaźnik czy wtrysk?

Jeśli gaźnik to mam zerowe doświadczenie jak to wygląda w nissania...generalnie przy lpg gaźniki lubią się wycierać (brak paliwa) i już nie pracują poprawnie.

Zostaja odpalanie na gazie ;-)

 

Meherer, byłbym zainteresowany tymi świeczkami, jak za 100 i made in Japan to biorę w ciemno ;-)

Tylko daj mi znać na PW w tym tygodniu, bo w przxyszłym muszę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mechanicy ustawili Ci "cos tam" i gasnie Ci na benzynie, nie ma ochoty odpalic na pb i cierpi auto na niechec do jazdy to znaczy ze zle ustawili. fakt, ale bylo o tym wiele razy, filtry swiece przewody kopulka przewody podcisnienia musza byc sprawne i nowe. wtedy mozna zajac sie ustawianiem gazu. ssanie moze niekoniecznie chciec zadzialac teraz jak jest kolo 10 stopni rano. musisz sobie sam ustawic instalke. najpierw zrob by bardzo dobrze jezdzil na pb - podnies obroty biegu jalowego tak do okolic 900 z wlaczonymi swiatlami a potem ustaw te obroty dla gazu. potem w trasie wyreguluj sklad mieszanki tak by na lpg auto jechalo 170-180. tez mam ten gaznik i instalke I generacji i mimo czasem z nim przygod nie narzekam.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k1krzysiek

Dzieki za rade - posiadam Primere od tygodnia i ono mnie testuje. To mam klopot z zapaleniem na PB - (rano - tak jakby ssanie nie dzialalo), szarpie na wolnych obrotach, lubi czasem gasnac;(

Powoli bede sie uczyl jak i gdzie naprawiac :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Simonides
PFR6G-11 sa to swiece platynowe, wymiana srednio co 100tkm to dosyc dobry wynalazek :) tak samo jak w maximie, sa tylko swiece platynowe, przyjemnosc dosyc droga, cena jakies 40-70zl za sztuke, mozliwe ze bylbym w stanie zalatwic komplet takich swiec w b.dobrej cenie mozliwe ze doo 100zl za komplet jesli jest ktos zainteresowany, mowa oczywiscie o nowych NGK

 

wlasnie tez mam problem

bach i sie okazalo ze 100tys pyklo i trzeba zmienic swiece i tu szok wlasnie peawie 100zl za sztuke ;(

czemu te platynowe to taki dobry wynalazek?

nom i oczywiscie jesli te 100zl za komplet org to prawda to chetnie prosze o PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platynowe dają ładniejszą iskrę i są dużo trwalsze (100 tyś). Można je kupić już od 60 zeta za sztukę.

Ja do swojej załorzyłem zwykłe NGK i też chodzi (ksiązka serwisowa podaje zwykłe NGK, a katalog NGK platynowe :-D - nie ma jak reklama )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A moje NGK BKR 5 E były po 15 tys przegrzane :?

 

Więc założyłem NGK BCPR 6 E V-line i rewelka :shock:

 

Zapala dużo lepiej i ogólnie lepiej chodzi :grin:

 

A cena 9 zł sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość maddrajwer

A co w takim razie myślicie o świecach Beru ?? kupwałem w sumie z przymusu w trasie i takie mi polecił sprzedawca. Cztero-elektrodowe jakieś przy czym 2 elektrody mają mniejszą przerwę a dwie większą. Dobre rozwiązanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac caly post doszedłem do wniosku ze przy moim silniku GA14DS w sunnym 1,4 LX, 75kM powinienem miec BKR5E odstep elektrod 0,8mm ale sugerujecie ze przy LPG lub turbo powinno sie zakladac te z mniejszym odstepem wiec patrze na BKR6E odstęp elektrod 0,9mm i te sa do silnika GA16DS 1,6l i cop teraz zrobic czyms ie kierowac ??? ostatnio ma takak przypadlość ze na gazie chodzi pieknie a przy przelaczaniu na benzyne gasnie i niechce zapalic tak jakby sie zalewaly swiece czy to mozliwe ???? swiece niewymieniane od 30tyś czy to moze cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomimo, że gaziarz (niezaufany :D ) odradzał mi zakup sentechów, zdecydowałem sie na własnie te przewody.

Byłem w kilku sklepach i dowiedziałem się , że:

Janmory: najniższa linia - totalne badziewie, niebieskie - jak się wydaży (jak mówił Cornholio), jeszcze jakieś wyższe klasowo - podobnie jak niebieskie, czyli loteria.

Bosch - również popieram to co napisał Corn, po przeniesieniu produkcji do jakichś egzotycznych krain - loteria.

Sentech - jedyny rozsądny wybór z powyższej trójcy, zwłaszcza model z rdzeniem ferrytowym, w każdym sklepie, z 3 w/w polecano mi właśnie te Sentechy - zwłaszcza że mam LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Nosze sie z zamiarem wymiany swiec. Mam przejechane nicale 90kkm. Podobno swiece platynowe wymienia sie co 90kkm a zwykle czesciej (sadze,ze co 40kkm). Nie zagladalem jeszcze glebiej do silnika wiec nie wiem co mam wsadzone.

Ponoc w tym modelu (primerka 2.0 P11.144 family traveller - czy jakos tak) byly wsadzane platyny. Jak szukalem w manualu to znalalzem BKR6EY-11 natomiast szukajac w katalogu NGK znalazlem PFR6G-11. Jezdze na gazie wiec przydalyby sie swiece zimniejsze.... Sam nie wiem co wybrac.... Poradzcie.

 

Pozdrawiam

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie wiem jak się zachowują platyny w primerze lecz gdy była w mojej rodzinie civic-a na gaźniku to wyglądało to tak ze na benzynie świece "platynowe" miały gorszy rozruch,osiągi i samochód wiecej palił (0,6/100km) natomiast na gazie było odwrotnie - silnik równomierniej pracował oraz miał lepszą dynamikę. Niestety nie wytrzymały 90tyś a tylko 50.

 

ps.

moje platyny firmowane były przez firme brisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jarciu1111

witam kolegow mam pytanie jakiej firmy przewody zaplonowe kupić do primery 2.0 kupiłem jc dałem jakies 100zł i w piz du z nimi miesiąc minał jakos ostatnio otworzyłem sobie maske w nocy bo fura chodzila i coś tak h*jowo w tłumniku bylo słychać raz na 3 garkach raz na 2 na wysokich obrotach jest ok. no i otwieram ta maske a tam protector manieczki :/ kopułke i palec mam wymienioną. wiec to chyba kable co nie???? swiece pasowało tez by wymienić napiszcie jakiej firmy najlepiej dodam ze auto na gazie tez chodzi.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Wez opd uwage ze jak masz juz troche na swiecach nalatane ( ponad jakies 5-6 tys) to przy nowych kablach moze Ci je szybko popalic. Ja dzisiaj kupilem nippartsa kable. niby dobre niby chwala. Mnie ciezko poruwnac bo jednoczesnie ze zmiana kabli zmienilem filtr na stozek. Jest WHUUUUUZZA , nawet bardzo ( dobrze znaczy ;) ) W jakim stopniu dzieki świecom ??? No obroty na pewno mi się wyrównały, poza wolnymi ale to inny problem akurat u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie Janmory nie kupowane z JC wytrzymały 2 lata, po tym czasie od ciepła spieprzyło się to gumowe przytrzymywanie świec i spadają...

 

Z opini mojego znajomego gaźiarza, doskonale pod wzgledem trwałości i niezawodności wypadają przeowdy firmy SENTECH... w przypadku 2.0 jest to model o oznaczeniu 8197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 2 tygodnie temu przewody bosch, silikonowe, za 150PLN w elblągu w sklepie auto land. mają tam niskie ceny w porównaniu np do japparts w gdańsku (gdzie z racji zamieszkania najczęściej coś kupuję do bezawaryjnego ;) nissana). nawiasem mówiąc miałem ciekawą podróż od nowego dworu do e-ga na 2 bądź 3 cylindrach.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gaz to polecam przewody Sentecha, kosztują 120zł.

osobiście założyłem sentecha z polecenia kolegi, który pracuje przy montarzu instalacji gazowych spalanie się nawet leko poprawiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...