Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody i świece


Gość NismO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Berek, na allegro może i jest w pytę, ale nie do 2.0 - odpytałem połowę handlarzy i wciskają Boscha.

 

To, że zamówię i będą po jakimś czasie, to też wiem. Chodzi o to, że od ręki mogę mieć "orginały" kupione w sieci JC lub orginały nissana z ASO (różnica 20 - 30 zeta / kpl.).

 

I stąd było pytanie - czy orginał wg JC = orginał nissana, czy nie. Na stronce JC podają "producent Nissan", a w sklepie mówili mi, że to chyba Seiwa. Więc ponawiam pytanie - czy Seiwa = orginał nissan :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUP.NGK. i po sprawie JANMOR to totalny szajs BOSCH TO CHINA ewntualnie SEIWE.

 

Moje pytanie nie brzmiało Janmor / Bosch, tylko

I stąd było pytanie - czy orginał wg JC = orginał nissana, czy nie. Na stronce JC podają "producent Nissan", a w sklepie mówili mi, że to chyba Seiwa. Więc ponawiam pytanie - czy Seiwa = orginał nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUP.NGK. i po sprawie JANMOR to totalny szajs BOSCH TO CHINA ewntualnie SEIWE.

 

Moje pytanie nie brzmiało Janmor / Bosch, tylko

I stąd było pytanie - czy orginał wg JC = orginał nissana, czy nie. Na stronce JC podają "producent Nissan", a w sklepie mówili mi, że to chyba Seiwa. Więc ponawiam pytanie - czy Seiwa = orginał nissan

dziś przejeżdżałem koło serwisu NISSANA i pytałem o przewody,orginalne na zamówienie czas oczekiwania dwa tygodnie 331zł produkuje je jakaś Angielska firma że znakami Nissana na pewno nie Seiwa.Tyle pan z serwisu, co do zamienikó polecił seiwe i najlepiej kupić na niemieckim E,BAY-u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamienikó polecił seiwe i najlepiej kupić na niemieckim E,BAY-u.

To ja zapytałbym Pana czym się różni kabelek SEIWA zniemieckiego EBAY-a a czym z Polskiego Allegro :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamienikó polecił seiwe i najlepiej kupić na niemieckim E,BAY-u.

To ja zapytałbym Pana czym się różni kabelek SEIWA zniemieckiego EBAY-a a czym z Polskiego Allegro :diabel:

Dobre pytanie może ceną .Swoją drogą kolega kupował końcowy tłumik do Zafiry OPC i zapłacił z kosztami o 150zł taniej co prawda nie na E,BAY-u ale na jakiejś niemieckiej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUP.NGK. i po sprawie JANMOR to totalny szajs BOSCH TO CHINA ewntualnie SEIWE.

 

Moje pytanie nie brzmiało Janmor / Bosch, tylko

I stąd było pytanie - czy orginał wg JC = orginał nissana, czy nie. Na stronce JC podają "producent Nissan", a w sklepie mówili mi, że to chyba Seiwa. Więc ponawiam pytanie - czy Seiwa = orginał nissan

dziś przejeżdżałem koło serwisu NISSANA i pytałem o przewody,orginalne na zamówienie czas oczekiwania dwa tygodnie 331zł produkuje je jakaś Angielska firma że znakami Nissana na pewno nie Seiwa.Tyle pan z serwisu, co do zamienikó polecił seiwe i najlepiej kupić na niemieckim E,BAY-u.

 

Janmor robi kable z Angielskich i Amerykańskich przewodów.Nie zdziwi mnie jak te oryginalne robione w Angli to te same, z których produkuje Janmor. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable są MADE IN USA ale reszta robiona pewnie gdzieś w chinach bo taniej miałem kabelki JANMORA W reno porozłaziły sie przy blaszkach które wchodzą na świece kable trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie od kiedy zaczalem przegladac to forum to mam coraz wiecej pytan co do mojej primerki-1.8 QG18DE,jakies 7-tysiecy kilometrow temu zapodalem jej istalacje gazowa,BRC sekwencje-musze przyznac ze pali mi ladnie-odpukac-spalanie wychodzi mi w miescie 10l /100 a w trasie 8,4l -wiec nie mam co narzekac (tyle samo palila mi paliwa)

ale jezeli chodzi o swiece to czy zmieniac je na zimniejszetypu NKG BKR6E(znalazlem je na tym forum pare dni temu -teraz nie moge znalezc tego postu -gdzies sie zapodzial-czy tez zostawic na tych swiecach co sa-szczerze powiem ze nie wiem jakie tam sa bo jak je na poczatku sprawdzalem(zaraz po zakupie auta)to tylko zerknalem czy sa ok(wygaladaly na to ze spalanie maja OK)no i zajrze tam jeszcze raz jakie sa tam wsadzone i wymienie je jak trzeba na zimniejsze

miesiecznie robie srednio-1100kilometrow,wiec co sadzicie czy zmienic je na zimniejsze-aha trasy jakie pokonuje to przewaznie krotkie dystanse(mam na mysli to ze przejezdzam ok 16-kilometrow i silnik gasze za jakies 5-godzin znowu to samo-taki rodzaj pracy -silnik nie grzeje sie na maxa-ale jak mi wypadnie trasa to i 200kilometrow jade bez przerwy)

pozdrawiam cieplo i milego weekendu zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MariuszekF

witam,

ja niedawno wymieniałem u siebie w P10 świece, były założone jakieś NGK 3 - elektrodowe, pokusiłem się na 4 - elektrodowe, z początku chciałem kupić irydowe, ale że nie mieli ich na sklepie kupiłem platynowe BRK6EQUP, wg mnie sprawują się normalnie bo nie mam porównania z 1 - elektrodowymi, zapłaciłem za nie 4 x 40 zł, na dzień dzisiejszy nie żałuje bo nie mam z nimi problemów, moje jazda to do pracy ok 3 km i czasami trasa 25 km

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem najnormalniejsze NGK - nr gdzieś powyzej był - jeżdże na LPG. po 20.000 wymieniłem na nowe, bo się zona naczytała... na takie same. porcelana była dość czysta, brak przepaleń, jeżdże różnie, ale raczej nie jak emeryt. wole nawet co 15.000 kupić nowe NGK niż platyny. nawet powiem dlaczego: nie ma co przepłacac. po drugie jak częściej odkrece swiece, to przynajmniej wiem ze jej nie urwe bo zapiekło na chama. niech ktos przyjedzie i sprawdzi. z czuciem pociagne kluczem i odkrece bez łaski swieczki. częściej dla wygody!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NGK to chcąc ostatnio kupić świece podajnej marki Pan w sklepie stwierdził, że już ich nie sprzedają, bo zaczęły się reklamacje odkąd francuzi przejęli produkcję Tak więc zostały zakupione świece DENSO i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że denso rewelacja . Nawet już nie pamiętam kiedy je wymieniałem ,ale myślę że zbliżam sie na nich do około 40 kkm . Cały czas gaz peugeot 206 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

w Primerce miałem BOSCH PLATINIUM, śmignołem na gazie na nich 100tyś km, i jak sprzedawałem auto to jeszcze były w stanie prawidłowym.

 

Słyszałem dobre opinie o świecach Denso

 

przed Boschami tetowałem jakies ala sportowe Briski, i mało silnika nie uszkodziłem (wykruszyły się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dobre opinie o świecach Denso

Ja mam denso i sa bdb a cena 10zl/szt wiec nie szkoda mi zmieniac swiec co 30tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK BKR6E-11 i jestem zadowolony. Mialem zalozone PFR6G-11 czyli te slawne platynki. Narazie roznicy nie widze.

Oczywiscie! NGK BKR6EY-11 dokladnie. Takie wsadzam do gazu. Bez gazu lepsze o stopien goretsze - BKR5EY-11. Swiece zmieniam razem z oliwa i filtrami, czyli 15kkm. Taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na stronie NGK dla mojego auta (P11 2,0 16V benz. 96KW 1998 r.) podano typ świecy BKR5EY-11. O takie poprosiłem w sklepie a w domu okazało się, że dali mi BKR5E-11. Kto wie czym one się różnią bo odstęp elektrod jest taki sam-1,1 mm i czy mogę je zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie czym one się różnią bo odstęp elektrod jest taki sam-1,1 mm i czy mogę je zastosować?

Spokojnie możesz je stosować , literka Y oznacza tylko tyle, że centralna elektroda ma wyżłobienie, jest jakby w kształcie litery V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te świece (BKR5E-11, V-line nr 33) mają własnie na elektrodzie nacięcie w kształcie litery V lub Y. Gdzieś w internecie znalazłem wyjaśnienie, że Y oznacza napięcie centralnej elektrody. Nic z tego nie rozumię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...