Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody i świece


Gość NismO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolega zakupił primere 1999r po lifcie z silnikiem jak w tytule,podczas zakupu swieć dowiedział sie ze jego auto powinno jeżdzic na platynowych ngk za 200 zł komplet, co wy na to? auto zostało sprowadzone 2 m-ce temu i było serwisowane a tam niespodzianka...swiece od silnika 1,6?co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie róznia te platynowe od zwykłych? ja mam ngk,,zwykłe'' i sa ok wcześniej miałem jakieś 4elektrodowe - czym one od zwykłej swiecy sie różnią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4świece ngk dedykowane do sr20deh zapłaciłem 40zł(BKR6EY - odstęp elektrod 0,9) ale znalazłem w katalogu pod primera GT(made in UK) taki model świec:BKR5EY-11 odstęp elektrod 1,1 które więc pasuja do mojej GT? w katalogu obydwa numery świec są pod silnikiem sr20de 110KW!! co daje większy roztaw elektrod??

 

do p11 144(99-02r) silnik sr20de 103kw mają być swiece o nr katalogowym:PFR6G-11 odstęp elektrod 1,1

 

wszystkie dane z katalogu NKG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PFR6G-11

Dobre platynówki... na pewno lepsze jak BKR5/5-EY (lepsze tzn. znaczy trwalsze i o mocniejszej iskrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile kilometrow nalezy/wypadaloby wymienic swiece ? W swojej GT mam zalozone zwykle NGK preferowane do tego modelu i przejechalem na nich 30 tys km. Czy juz pora na ich wymiane ( nawet taka profilaktyczna ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
nom swiece to wlasnie chyba tak bo i gazownik mi mowil ze ngk ale o przewodach nie slyszalem a o jan morach co myslicie????

 

Kupiłem świece NGK i przewody Janmora takie niebieskie kupiłem również kopułkę i palec

Swiece 40,-

przewody 85,-

kopułka 55,-

palec 20,-

Moto Akcesor u Kuby w Poddębicach mają naprawdę tanio

Auto od razu inaczej chodzi, mam problem z obrotami po ostatniej wizycie w ASO, ale przed wymiana tez był więc o wymiance źle mówić nie moge. Może kto mi pomoże http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=24916 - wszystko tam opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość Tomasz_Primera

Witam, odgrzewam kotleta bo mam pytanie w tym samym temacie :D

Mozecie mi wyjasnic czym poza cena i zywotnoscia rozni sie swieca zwykla od platynowej? Czy jest sens kupowac platyne BKR5EVX mniej wiecej po 47zl sztuka, czy kupic zwykle BKR5E po 13zl sztuka. Czy silnik "odczuje" roznice na platynie? Silnik to GA16DE 2000r. i jakies 170tys. km. ;)

Dzieki z gory i pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak juz Ci brakuje pomyslow na szukanie koni to mozna sie pokusic o platyne ale w dupowoznie p11.144 nie widze sensu przeplacania. lepiej je wczesniej wymienic na nowy secik dedykowanych niz smigac do oporu na platynie czy irydach. ale to tylko moja teoria. ja obecnie smigam na stopien zimniejszych niz seria i wcale nie przez gaz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam sie z czego niedlugo beda robione swiece zaplonowe? Tytanowe? Byly juz nieslawne Bosch Silver (sam dalem sie na nie skusic, czego do dzisiaj szczerze zaluje) teraz mamy irydowe i platynowe.... Zasada dzialania swiecy jest ciagle ta sama, a slogany reklamowe w niczym jej poprawia.

 

Zawsze jednak mozna sie bedzie pochwalic ze na Irydach jezdzimy po 40 zl za sztke, a nie zwyklych V-Line'ach po 11 czy 15 zl.

 

Zajrzycie

 

TUTAJ

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Czyli jednak postawie na zwykle, tylko jeszcze jedno pytanko, jak ciagle depcze gaz do deski czyli temperatura pracy jest raczej wysoka pomimo malego silnika i tylko 100KM warto brac swiece o stopien zimniejsze czy pozostac przy seryjnych parametrach?

 

Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie pod temat. Nie szukam mocy itd w swoim aucie, ale poprostu profilaktycznie chcę wymienic świeczki i z tego co wiem mój serwis posiada swiece Boscha bo jest ich przedstawicielem, powiedzcie czy macie jakis specialny typ swieczek do SR20DE ? Jakie moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece tylko NGK żadnych innych!!!

 

co do rodzajów świec to wiem cym sie rózną 1,2,3....elktrodowe

tylko tym że moż ciutke dłużej wytrzymaj kilku elektrodowe....bo i tak iskra nie pójdzie jednoczesnie do 2 czy więcej lektrod...wybierze najkrótsz droge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmink czyli powiem w tym serwisie że mają mi wsadzić swieczki NGK, a znasz może jakis konkretny model i typ tych świec?

A tak nawiasem to dlaczego tylko NGK a nie np Bosch? Możesz rozwinąć?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo NKG są japoński a Bosh sie zrąbał to samo jesli chodzi o przewody WN tylko NGK

NKG są lepiej wykonane itp.

 

Nie pmiętam modelu ale jaki BRK..a na końcu 6 :D

poszukaj teta wałkoway juz był i więcej info znjdziesz ja ju nie pamiętam :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, odgrzewam kotleta....

Potrzebuje uzyskać informacje jakie swiece NGK - dokladnie typ i numer podejdą do mojej Primery SR20DE silnik jak w SRi, nie mam gazu w uacie.

Proszę o odpowiedź ponieważ chcę zamówić i wymienić....

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...