Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody i świece


Gość NismO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Knink przekopałem i odświerzyłem dwa tematy ze świecami, to co znalazłem to :

BKR6EY - odstęp elektrod 0,9

BKR5EY-11 odstęp elektrod 1,1

Ponoć te pierwsze są o jeden stopień zimniejsze, o co chodzi? Ja mam silnik taki jak w SRi - więc które będą lepsze do niego?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gringo bierz zimniejsze

Bombel rozmawiałem z Coobciem na gg i powiedział mi że jeżeli jeżdze jak emeryt to lepiej BKR5EY-11 odstęp elektrod 1,1 a jak od czasu do czasu chce przedmuchać silnik to lepiej zimniejsze....

Zastanawiam się tylko czy to nie będzie miało wpływu na spalanie albo na rozruch zimnego silnika....wie ktoś może?

P.S. juz zamówiłem te zimniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych grupowiczow.

 

Pomozcie.

 

Mysle powoli o wymianie swieczek i ...

Przeczytalem posty powyzej a takze pare innych i jestem zmieszany

(ale nie wstrzasniety jeszcze ;) ). Mianowicie co wybrac. Obecnie mam wsadzone

BKR5EY z odstepem 1,1. W katalogu NGK do tego modelu "proponuja"

to PFR6G-11. Jak kupowalem autko to mialem wsadzone BKR6EY chyba takze

1,1 ale to trudno bylo stwierdzic, bo odstep byl juz napewno wiekszy.

Co do obecnych swiec to polecili mi je w jednym sklepie w Gdansku -Jappartsie.

Powiedzieli, ze jak jezdze wiecej po miescie to lepiej wstawic takie...

 

Poza tym w niedziele zablysla dawno nie widziana kontrolka check engine,

a ze nie zabardzo wiem jak zrobic autodiagnostyke - szukalem, czytalem

i stwierdzilem, ze lepiej zrobie jadac do gazownika podpiac sie do kompa

(przynajmniej nic nie spale...).

 

W autku sekwencja i przesuniety zaplon przy pomocy wariatora o 12st.

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.

PL

 

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2007 21:43 ]

Wstawie tam te co byly wczesniej czyli 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mnie jakiś czas temu, z braku kasy kupiłem w hurtowni gdzie mam 40% zniżki janmory - zapłaciłem 80zł (niebieski) śmigam już ze 3 miesiące i wszystko jest idealnie.

 

Wcześniej jeździłem na NGK i były super, na Janmory na razie nie narzekam, i nie wymagam też aby wytrzymały wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch

wiesz co masz jak nie jedziesz to pchasz :lol::lol:

 

świeca bosch, cewka bosch, a maszyna nie idjosz... ;P

 

janmory - niebieskie padly mi po roku, pojawily sie masakryczne strzaly w kolektor...

 

teraz kupilem japonskie SAKURA, za 125 zl, wygladaja solidnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Japońskie SEIWA- za 130 zł+8 zł przesyłka, już je zamontowałem i jestem zadowolony. Sprzedawca z Krakowa.

I mam też Fakturę na te przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymienilem orginalne kable Nissana na kable firmy Sentech. Jak narazie, wszystko ok. Jednakze w dalszym ciagu mam zachowane orginaly. Tak na wszelki wypadek ;)

 

Co do produktow firmy Bosch - po roku 2000, kiedy Bosch przeniosl produkcje do Chin oraz innych egzotycznych krain, jakosc jest nieprownywalnie gorsza. Dotyczy to rozwniez swiec tej firmy.

 

Janmor - dobry do Fiatow, Polonezow. Do samochodow japonskich - raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
a co sądzicie o przewodach JC premium ?

Stanowcze NIE :!:

Kupiłem takie w serwisie i po ok.3 miesiącach wylądowały na śmietniku!

Przebijały w deszczowe dni i wyskakiwały ze świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, ja także wymieniam świece, oczywiście ngk BKR z 6-tką, bo zimniejsze a mam lpg sekwencje. Moje pytanie jeżdźąc na lpg jaki powinien być odstęp elekrod, podobno do gazu trzeba inny niż do benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jak dla penzynki, jedynie co to mozna wstawic zimniejsze swiece - o stopien. Zmniejszanie albo zwiekszanie odstepu nic nie da. Tak samo jak niby dedykowane swiece do gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam protechnic i nie narzekam ze znizkami zabulilem za nie 115 zl do tego swieczki 45 i kopulka 45. Do tej pory jezdzilem na oryginalach. Oryginaly mialy przebieg okolo 450 tys i dzialaly od 91 roku i dopiero tydzien temu mi padly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam protechnic i nie narzekam ze znizkami zabulilem za nie 115 zl do tego swieczki 45 i kopulka 45. Do tej pory jezdzilem na oryginalach. Oryginaly mialy przebieg okolo 450 tys i dzialaly od 91 roku i dopiero tydzien temu mi padly.

 

Jeśli tydzień temu ci padły to znaczy że na tych kabelkach zaczynasz dopiero jazde i tak naprawde najwcześniej za rok coś o nich powiesz

 

A mnie te kabelki made in Japan Sakura zaciekawiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynasz dopiero jazde i tak naprawde najwcześniej za rok coś o nich powiesz
i tu sie nie zgodze :P chrzestny od ktorego odkupilem Primerke jest mechanikiem i ma swoj warsztat, wklada te kable i jeszcze nikt nie przyjechal z reklamacja albo ze cos jest nie tak. Zaklad ma juz 7 lat i stalych klientow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynasz dopiero jazde i tak naprawde najwcześniej za rok coś o nich powiesz
i tu sie nie zgodze :P chrzestny od ktorego odkupilem Primerke jest mechanikiem i ma swoj warsztat, wklada te kable i jeszcze nikt nie przyjechal z reklamacja albo ze cos jest nie tak. Zaklad ma juz 7 lat i stalych klientow.

 

Ta ale tego nie napisałeś :P

 

dobra więc kupiłem te kabelki pożyjemy zobaczymy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze i tak wiecej nie wytrzymaja niz 50tys ale 115zl to nie jest tak duzo za kabelki! wiekszosc kosztuje okolo 150zl a NGK kolo 300-350zl z tym ze NGK ma jakosc zblizona do oryginalu. Ciekawy jestem ile oryginalne w serwisie kosztuja ale mysle ze okolo 1200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was jeździ na takich kabelkach WN :?:

http://moto.allegro.pl/item296167031_przew...nx100_nowe.html

 

Sakura jest brandem firmy Inter-Team i jeśli chodzi o jakość to trudno powiedzieć ponieważ nie wiadomo kto to produkuje.NGK , Denso to jest Japonia ale i cena z Japonii.Polecam tak jak kolega jarkk kabelki Sentech.Przyzwoita jakość za przyzwoitą cenę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - ponieważ przewody NGK i orginały są w podobnych cenach (P11; 2.0 131KM), a NGK sa trudno dostępne, zastanawiam się, co wybrać.

 

Wie ktoś może, jakiej firmy są orginały :?: Czy to jest Seiwa, którą JC sprzedaje jako orginał, czy coś innego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...