Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siłowniki Gazowe do podnoszenia maski silnika.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

f2943f71839e102fmed.jpg

 

To są dwa właściwy lewy w głębi

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to samo.Uchwyty są wyższe po to aby było z czego wyciąć wejście na osłonę filtru paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba , kolego podałbyś parametry tych sprężyn gazowych Krosno co zmieniłeś na tylnej klapie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna gazowa NISSAN QASQAI (J10,JJ10) klapy bagażnika - suv 02/07- (FA Krosno 31007)

Parametry:

31007.jpg
  • Producent FA Krosno
  • Nr katalogowy 31007
  • Marka NISSAN
  • Model QASQAI (J10,JJ10)
  • Przeznaczenie klapa bagażnika - SUV
  • Rocznik 02/07-
  • Średnica tłoczyska [mm] 8
  • Średnica cylindra [mm] 19
  • Długość całkowita (mierzona w osiach końcówek) [mm] 515
  • Długość skoku [mm] 210
  • Siła Newton [N] 365
  • Mocowanie od strony tłoczyska 9
  • Mocowanie od strony cylindra 9
  • Nr oryginalny 90450-JD01B
  • Nr Lesjofors 81 620 47
  • Nr BUGIAD BGS11195
  • Nr Stabilus 016723
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowane, wszystko działa efekt jest fantastyczny.

Super pomysł Jacko i świetnie wszystko dopracowane jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi,to cieszy :D

Barra 173 z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29 w końcu chyba nadszedł ten czas aby zamontować zestaw do podnoszenia maski w J11

Jaki na dzień dzisiejszy jest koszt z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej.Aktualnie mam na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bara ma j10.  Do J11 cena taka sama.?

Jacko napisz mi na PW twoje dane ( dziś lub najpóźniej jutro wysyłam kase )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jest dłuższy i mocniejszy bo klapa w Qq jest cięższa od maski.Do Maski jest siła mniejsza.

Ta odrobina jak piszesz zazwyczaj sprawia duuuzo kłopotów.Trzeba tak dopasować mocowania do długości siłownika,aby jego skok(wysuw)był prawie na 0.Czyli w J11 mamy skok 160 wysuw 145-150 więc jest prawie idealnie.Poza tym siła nie może być za duza,bo pół biedy z otwarciem,ale zamknięcie już bedzie wymagalo uzycia dużej siły i łamania na osi klapa-podparcie.W J10 skok jest jeszcze mniejszy ma ok 135-14 i już jest problem,jak znajdziesz skok w katalogach to nie ma długości do montazu pod uchwyty,jak znajdziesz prawie i to i to ,to okazuje sie że nie ma siły odpowiedniej,jazda bez trzymanki :D

Jak już dopasowałem prawie idealnie wszystkie parametry to okazało się że ma nietypowy uchwyt wymagajacy zastosowania dodatkowego sworznia i innego mocowania...Mercedes...

Wydaje mi się że udało mi się już pogodzić wszystko,tylko muszę umówić się z kolegą Billim5,już na jutro,dzisiaj niestety nie odpowiedział na sms-a. 

witam Jacko. 

czy mógłbyś podać mi wszystkie parametry siłownika do J11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego...czasami sam lubię bazować na czyichś osiągnieciach,ale tylko w tedy gdy jest to podpowiedź czysto techniczna ,rozjaśniająca myśli,do reszty lubię dochodzić sam,bo sprawia mi to cholerną satysfakcję że zrobiłem coś co może mi się przydać lub komuś za niewielkie pieniążki.

Pomysł wykonania jak zapewne czytałeś(a myślę że tak było) nadszedł ze strony chińskiego producenta,ale to był tylko pomysł,do reszty mozolnie doszedłem sam,czasami z pomoca kolegów z forum.Tygodnie prób,testów,pakowanie się w koszty,siłowniki,które leżą nie wykorzystane,zniszczony materiał bo już się do niczego nie nadaje,poszukiwanie hurtowni z materiałami,sprzedaż niejednokrotnie po cenie materiału...Napisałeś dopiero pierwszy post i to od razu bardzo konkretny,bez owijania w bawełne.

Suma sumarum,uważasz mnie za takiego co z uśmiechem na twarzy poda Ci na tacy efekt swojej pracy?

Powiem od razu,nie licz na to!

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to maja tupet ... :(

Jacko - masz klasę !

Ja odpowiadając chyba nie potrafiłbym być tak grzeczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek zamontowałem, działa rewelacyjnie. Nie wiem jak u pozostałych ale u mnie w J10 z rocznika 2011 Nissan wprowadził oszczędności zamiast 2 śrub jedna z prawej strony. Ciekawe ile kosztuje, zajadę do serwisu Nissana i postaram się kupić, aby było ciekawie to wezmę na nią FV

 

Jeszcze raz dzięki. Wielki SZACUN za profesjonalizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe :D śruby które trzymają belkę przednią i tylko jedna sztuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sunderland spieszyli się na lunch , a taśma o jedno oczko przejechała i tak śrubka została montażyście w kieszeni :) ?


"Napisałeś dopiero pierwszy post i to od razu bardzo konkretny,bez owijania w bawełne."

 

Czytałem to wczoraj i trochę się uśmiałem  :devil:  Jacko aż dałem Ci LAJKA :) 

 

 

zxzx1710 zacznij raz jeszcze , zmień formę , ten pierwszy raz to był niezły falstart , ale do wybaczenia , chyba ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...