Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siłowniki Gazowe do podnoszenia maski silnika.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co Jack są inne do benzyniaka a inne do diesla. No moge ci nagrać film i pokazać działa jak sprężyna fajnie ale przy końcu nie zwalniają. Z tego co widziałem na filmie to Twoje sie łagodnie powolnie podnoszą

Moje wznoszą się błyskawicznie. Chyba ze bedą inne to się same siłowniki wymieni. I takie pytanie ma znaczenie czy się mocuje grubszą częścią w górze czy na dole czy jest to bez znaczenia. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanha ,siłowniki tuleją do góry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. jutro może lub w sobotę zdziałam i obrócę je stronami i zdam na pewno fotorelacje. Ale teraz specjalnie wróciłem z garażu nawet jeśli by to było tą cieńszą strona w dole to i tak w osłonie filtra paliwa trzeba wyciąć kawałek osłony. Jak zrobię na gotowe o pokażę. Dzięki JACKO29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do diesla,to nie było jak przetestować,sorki.Ale co do siłowników jak odwrócisz to banan będzię na twarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam Ci tego za złe. Jak będziesz chciał więcej wiedzieć o dieslu to daj znać. Jak będę mógł to pomogę a zdjęcia już widziałeś trzeba najpierw osłone filtra paliwa przeciąć by móc ją wyciągnąć ja potem tę szparę więcej poszerzyłem pomiędzy tymi otworami do przykręcenia by osłonę można dalej wykorzystać. Potem ściałem taki trójkąt z osłony filtra by się siłownik mógł spokojnie składać.  O reszcie napiszę potem jak odwrócę siłowniki. Powodzonka

Edytowane przez Romanha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie inni z tym problemem poradzą.Jakbym wiedział o tym filtrze,może można by było jakoś go ominąć innym uchwytem.Tylko na kim to przetestować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie inni z tym problemem poradzą.Jakbym wiedział o tym filtrze,może można by było jakoś go ominąć innym uchwytem.Tylko na kim to przetestować???

No wiesz jeśli ktoś ma ciutek zmysłu mechanika to nie jest to wielkim problemem. A z tego co się przyglądałem to specjalnie nie ma gdzie tego ominąć i umiejscowić

. A Ta osłona jeśli się wytnie tek kawałek blaszki to to nie zmieni nic. w jej właściwościach i zadaniu. Jak zamienię stronami te siłowniki to prześlę całą szczegółową dokumentację fotograficzną. Ja to spokojnie przetestuję to Ci wszystkie uwagi przekażę.

Edytowane przez Romanha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabrałem się do montażu od strony kierowcy. Tu wszystko poszło gładko, zabrałem się na stronę "od pasażera". Odkręciłem nakrętki od maski, próbuję wsadzić blaszkę i... nie wchodzi. Brakowało dosłownie setnych milimetra. Już miałem brać się za rozwiercenie elementu, (co nie było by zbyt łatwe, bo Jacko dał na prawdę solidny materiał), ale metodą siłową (kilka uderzeń kombinerkami pomogło) dało rade. Teraz dolny element. Ta osłona filtra paliwa trochę u mnie przeszkadza, ale nie jest źle. Ona u mnie jest dość podatna i nie przejmuję się nią. Nic nie przerabiałem.

Podnośniki bardzo mocno utrzymują maskę i bardzo fajnie się ją zamyka, tak z lekkim oporem, co daje takie uczucie solidności ;) Fajnie zaskakuje przy zamykaniu.

Jestem bardzo zadowolony i dziękuję Ci Jacko, że chciałeś podjąć wyzwanie i odwaliłeś kawał dobrej roboty. 

 

Fotki

Zestaw wygląda tak:
post-59114-0-38799700-1419377084_thumb.jpg

 

Jak by ktoś nie wiedział, to montujemy do tych elementów uprzednio wykręcając nakrętki (z maski), bądź śruby ze wzmocnienia:
post-59114-0-41734200-1419377086_thumb.jpg post-59114-0-10933100-1419377091_thumb.jpg

 

Zamontowane elementy (elementami kulowymi zwróconymi "do siebie"):

post-59114-0-51275200-1419377093_thumb.jpg post-59114-0-37286300-1419377095_thumb.jpg post-59114-0-60576500-1419377097_thumb.jpg

 

Finalne zamontowanie podnośnika:

post-59114-0-78657600-1419377099_thumb.jpg post-59114-0-37381400-1419377106_thumb.jpg

 

Cały zestaw :D

post-59114-0-27168800-1419377102_thumb.jpg

 

Obyło się bez przeróbki osłony filtra paliwa:
post-59114-0-88384800-1419377104_thumb.jpg

 

 

Na koniec wisienka na torcie, czyli filmik jak działa cały zestaw (sorki za wiatr):

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał.Nie pisałem już instrukcyi bo tu było wiadomo jak i co (tak myślałem :D)

Ale dzięki za instruktaż.Dziwi mnie że musiałeś użyć siły,bo wg.mojego stelaża(a mam taki zrobiony wszystko wchodziło eligancko!)

No ale grunt że działa.A materiał jest na prawdę solidny bo to profil nierdzewny,a to tak łatwo się nie poddaje obróbce.


A fotka zestawu mnie ujęła, :D ładnie na zdjęciu wygląda :D


Myślę ,że Twój instruktaż można by było umieścić w ZTS dla potomnych.Bo jest wart tego.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny zestaw fotek zamieściłeś Michał. No u mnie nie było mowy by wsadzić tam siłownik bez przeróbki osłony filtra zresztą widać to na zdjęciu. Widać nissan stosuje albo różne mocowania albo nie wiem jak wytłumaczyć różne wysokości osłon filtra. Ale problemem to specjalnym nie było więc nie ma problemu. Ale kawał dobrej roboty zrobione i super udoskonalenie.

Edytowane przez Romanha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


 


J10


 


- 1 Fergul11              :D                                                                   


- 2 Fortan               :D


- 3 Bili5                  :D                                                                         


- 4 deny9                :D                                                                        


- 5 nowy2011   ------------------                                                                             


- 6 Michalmiko        :D


- 7 WuWojtas          :D


- 8 Jacekvi           ????


- 9 Romanha          :D


- 10 Krzemyk         :D


-  11 Numiz                     :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju przybywaj dziekujeb.gif ja tysz chcę już maskę na siłownikach !

 

Urwała się szola na grubie , pytają się czy ktoś zginął ?

Nieee ino sztajgry i gorole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko ponowne z pełnym "bananem"

Siłowniki odwrócone i wszystko działa jak należy. Ekstra.

Na zdjęciu widać na razie srebrną linie cieńcia bo nie malowałem, pomaluję po świętach całą osłonę

post-87953-0-48143300-1419421878_thumb.jpg

post-87953-0-23041000-1419421889_thumb.jpg

post-87953-0-20182800-1419421898_thumb.jpg

post-87953-0-04714900-1419421906_thumb.jpg

Edytowane przez Romanha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy dyrekcję :D

U Ciebie faktycznie jakoś wysoko ta osłona,wydaje mi się że można z tej lewej strony robić o ok 1.5 cm wyższy uchwyt i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten instruktaż to taki na szybko, bo ja chciałem już zobaczyć jak maska się otwiera :D

Jacko, może to kwestia "dbałości o detale" fabryki Nissana i przez to uchwytowi brakowało dosłownie odrobinę ;)

Coś mi się zdaje, że te uchwyty to będzie element, który skoroduje najpóźniej z całego samochodu - taki żart :thumbsup:

 

Cały zestaw wygląda ładnie nie tylko na zdjęciach. W rzeczywistości jeszcze lepiej :)

 

Z tą osłoną filtra, to może zależy jak się ułoży, bo ona u mnie jest dość luźna, co nie oznacza, że nie dotyka podnośnika. Nie mniej jednak myślę, że nie otwiera się maski tak często, żeby któryś z tych elementów mógł się przez to przetrzeć :D

 

Wesołych Świąt Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie jeden podstawowy błąd !!!

Macie zamontowane siłowniki , a pręta nikt nie wyrzucił ? 

Pierwsze co , to wywalę dziada !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul myślałem nad tym, ale w QQ jest on tak mały i tak schowany, że trzeba się mocno wpatrzeć, żeby go dostrzec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie jeden podstawowy błąd !!!

Macie zamontowane siłowniki , a pręta nikt nie wyrzucił ? 

Pierwsze co , to wywalę dziada !

gorzej jak kiedyś siłownik padnie i będziesz kijem podpierał :P chociaż z drugiej strony maskę otwiera się rzadziej jak klapę, więc z 20 lat powinny wytrzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul myślałem nad tym, ale w QQ jest on tak mały i tak schowany, że trzeba się mocno wpatrzeć, żeby go dostrzec ;)

no tak,fajnie to brzmi :D

 

Qqłka ma mały patyk :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało być 3 dni.Nasza poczta nadaje się do....

Święta są ,dam sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paczke odebrałem wczoraj :D (gdybym nie zgłosił się na poczte sam po odbiór to bym również dostał po świętach :/ )

 

Zamontowałem bez żadnych większych problemów (silnik benzynka), tylko od strony pasażera musiałem powiększyć otwory w blaszce bo nie pasowało do kołków w masce na górze... a tak to wszystko w porządku...

 

Wielkie dzięki Jacku i innym forumowiczom za wkład ^_^   Kawał dobrej roboty :D

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM!!! :wave:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co??? Zadziwiające.Wszystkie uchwyty wykonywane są po kontroli na przyrządzie ustalajacym,jaki zrobiłem po oględzinach u kolegi Bili5. Mam tam ustalony rozstaw otworów w masce i nadwoziu i nie puszczam uchwytów które choćby lekko stawiały opór.Zawsze idą takie do poprawki.

Widocznie nissan ma taki rozstrzał ,co do mocowania klapy.Aż niewiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co??? Zadziwiające.Wszystkie uchwyty wykonywane są po kontroli na przyrządzie ustalajacym,jaki zrobiłem po oględzinach u kolegi Bili5. Mam tam ustalony rozstaw otworów w masce i nadwoziu i nie puszczam uchwytów które choćby lekko stawiały opór.Zawsze idą takie do poprawki.

Widocznie nissan ma taki rozstrzał ,co do mocowania klapy.Aż niewiarygodne.

No niestety niedokładność nissana albo ciutek inne odległości w zależności od tego czy benzyna i diesel. Najprościej to Jasku otwór zrobić większy na średnicy o milimetr i problem powinien całkowicie zniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...